Autor Wątek: Adam Wiśniewski -Snerg  (Przeczytany 317143 razy)

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #360 dnia: Lipca 25, 2006, 01:18:51 pm »
ŁOHARDKOR!!!
Już mi sie lepiej Kirkegaarda czytało  :P

ale przyznaję, ze jestem zaintrygowany jednolitą, chyba poszukam w bibliotece...
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2006, 01:19:39 pm wysłana przez draco_volantus »
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #361 dnia: Lipca 25, 2006, 02:34:16 pm »
Szukajcie a znajdziecie ;)Osobiscie wolalbym poanalizowac jtc moze nie wers po wersie ale nie tez wyluskujac wydarte z wersu z zdania.Po zastanowieniu jednak sezon ogorkowy temu nie sprzyja na takie tematy wole pazdziernikowo-listopadowe wieczory chetnie w lenistwie poczytam co ciekawsze posty moga byc nawet zawile. :)Co do szukania przecie wszystko jest w internecie linki podane w temacie.
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2006, 02:35:44 pm wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

shyshe

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 5
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #362 dnia: Lipca 25, 2006, 02:40:13 pm »
Chciałam tylko o tym ...prawda odsłania nature bytu poprzez sztuke ; (wg Schopenhauer)


celem jest doznosc do odkrycia istoty rzeczy itp.
w ujeciu metafizycznym

zestawic tezy:
Wszystko co postrzegamy dookoła siebie jest wypaczeniem przestrzeni w czasoprzestrzeni (Snerg)

Heidegger: nie ma prawdy bez bytu ludzkiego który je widzi, który jest każdorazowo "mój";

Istnienie fizycznego przedmiotu jest koniecznym warunkiem  bytu jakiegokolwiek realnego miejsca
(Snerg)

Poza istnieniem tworzywa czasoprzestennego nie istnieje żadne inne; nieskończoność jest urojona,
określic punkt odniesienia bowiem to on ustanawia autentyczność reguły
(wg.H)

Sprzeczne ? ... nakładając na to fenomenologie , z tego splatania, cos mogłoby być... ;D    

Swiat jest nam dany ze sprzęzeniem z nim samym, a nasza obecność   jest niewytłumaczalnym przypadkiem  ;D

Miłego dnia
jeszcze troche pomieszać??

:: re-formatted by Terminus by means of ortografia (sic!) interpunkcya (sic!) and so on...
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2006, 04:52:01 pm wysłana przez Terminus »

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #363 dnia: Lipca 25, 2006, 03:25:51 pm »
Cytuj
...prawda odsłania nature bytu poprzez sztuke  – wg Schopenhauer


celem jest doznosc do odkrycia istoty rzeczy itp.
w ujeciu metafizycznym

zestawic tezy:
Wszystko co postrzegamy dookoła siebie jest wypaczeniem przestrzeni w czasoprzestrzeni -- Snerg



Schopenhauer - niezłe, ale to poezja, nie da się  tego dyskutować na poziomie rozmowy o faktach.

Snerg - zanim zaczniemy cokolwiek zestawiać i zanim będziesz mieszać dalej, może powiesz, jak to rozumieć??? Naprawdę, moim zdaniem nie można dyskutować takich poetyckich zdań, niezależnie od ich urody literackiej (której tutaj zabrakło, no ale to już opinia prywatna).

Generalnie - można oczywiście rozmawiać o JT, ale nie z pretensjami do naukowości. Jest to naprawdę ciekawy pomysł, można by na jego podstawie niejedną książkę napisać czy nawet dyskutować o jego implikacjach etycznych i innych, ale niestety nie poddaje się naukowej metodzie weryfikacji (falsyfikacji), a problem polega na tym, że Snerg uważał, że napisał teorię NAUKOWĄ.

I zanim napiszesz, że taka weryfikacja zacieśnie spojrzenie czy cokolwiek innego - nie, nie zacieśnia. Porządkuje. Żeby coś powiedzieć z pretensjami do mówienia prawdy, trzeba ustalić najpierw sposoby określanie tej prawdy. Na poziomie ŚWIATA MATERIALNEGO nie ma lepszego sposobu niż wprowadzony przez naukę (nie mówię, że jest idealny i że nauka się nie myli, mówię, że jest najlepszy z dostępnych).

A jeśli mamy rozmawiać o odczuciach, przeczuciach i objawieniach i to "wplątując" jeszcze do naszych rozważań metafizykę, to powiedzmy to wyraźnie. Nie udawajmy, że rozmawiamy o teorii naukowej.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13391
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #364 dnia: Lipca 25, 2006, 04:33:53 pm »
Cytuj
a nasza obecność   jest niewytłumaczalnym przypadkiem
Jak dla mnie na początek mogłabyś roztłumaczyć to jedno zdanie. W zasadzie chodzi mi o zbitkę słowną "niewytłumaczalny przypadek".
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

shyshe

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 5
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #365 dnia: Lipca 25, 2006, 08:34:55 pm »
Szanowni rozmówcy,
Sorry!
Za brak przecinków, złe odstępy, oraz brak ogonków przy- ę -ą
Na swe wytłumaczenie mam tylko jedno!  Nowo skonfigurowany comp. Restartuje się bezwzględnie w najmniej oczekiwanych chwilach, głównie wtedy, gdy większość projektu, tekstu mam już zrobiona i nieopatrznie nie dokonałam zapisu, spiesząc i pisząc, powtórnie….Nieuważna byłam. Dzięki Terminusie ,
ale dokonałeś w graficznym rozłożeniu tekstu zdecydowanej zmiany przypisując mylnie autorstwo / tu jestem pewna tego, co napisałam/ proszę o poprawkę:
„…Poza istnieniem tworzywa czasoprzestrzennego …. To jeszcze Snerg

Miazku co mam tłumaczyć „… nasza obecność jest nie wytłumaczalnym przypadkiem… „
Heidegger był autorem tej tezy wiec tylko on … przytoczyłam ją tylko, aby zestawić

Percepcja i złożoność procesu myślowego/ badawczego, płynne przechodzenie i brak ograniczeń _ to upraszczajac
mogę rozwinąć to tylko  tak _______ o przypadku bardziej
_ postrzeganie, czytanie czy też w ogóle inteligentne zachowanie jest i musi zawsze być interpretowaniem, ilekroć doświadczamy czegoś jako mającego znaczenie, tylekroć doświadczenie takie musi być przypadkiem i wytworem interpretacji, = ale chyba nie o to Ci chodziło, ale tak odpowiem, jak się zastanowisz, wiem, pojawi się pytanie, które nie wymusza odpowiedzi, ale pobudza proces myślowy.

Co do pretensji? Aniel-a -u to powiem tak

Jest wiele form ekspresji, badacza wyobraźnia intuicyjnie prowadzi mózg w niezbadane terytoria, gdzie później po wstępnym wyborze wprowadza racjonalny warsztat, dokonuje oglądu, porównań, wyboru i implementacji idei już z całym bagażem.

Symulacje naukowe 3D, 4D i wyższe przestrzenie podlegają tym samym mechanizmom
Gdzie wszystkie formy ekspresji łącza się w jedno: sztuka, filozofia, badania, aby zwać się nauką. Współcześni nie zawsze są w stanie odebrać wartość „wyprodukowanego” dzieła przez twórcę, badacza, te nazwy są dla mnie tożsame, i choć mamy przyspieszenie cywilizacyjne to w wielości gubi nam się wartość?
lub przedwcześnie ją degradujemy _o Snergu  

Generalnie każda forma twórczego wyrazu, napędzana jest perpetualną pogonią
za ( nieistniejąca ?) prawdą .

świat materialny
Nie jesteśmy li tylko w światem materialnym, staramy się, poszukując ludzkiej tożsamości w kontekstach i ze środka, przyswoić/oswoić w takiej formie, ponieważ, mamy ograniczone możliwości sensorycznego odbioru, patrzymy przez różne pryzmaty.

Nie nauka zacieśnia spojrzenie, ale zawężanie jej/nauki/ do weryfikowalnego prostego/ za prostego schematu, tylko to.

Nie czytałaś mnie dokładnie, pisałam o potrzebie ustalenia pkt. odniesienia,
Jako sposobie weryfikacji idei, założenia, teorii. /za Heideggerem/

Wiem, tez na skróty, wybaczcie to przez upał.

Terminusie wybacz Word, będą krzaki





maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13391
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #366 dnia: Lipca 25, 2006, 09:07:47 pm »
Cytuj
Miazku co mam tłumaczyć „… nasza obecność jest nie wytłumaczalnym przypadkiem… „
Heidegger był autorem tej tezy wiec tylko on … przytoczyłam ją tylko, aby zestawić
Jak coś jest niewytłumaczalne to jest cudem a nie przypadkiem. Ja w cuda nie wierzę stąd to pytanie implikujące sobą taką oto alternatywę: czy uważasz że niezależnie od wszystkiego a w szczególności od możliwości docieczenia tego istnieje jakiś porządek czy nie (tzn dzieją się stale lub przynajmniej od czasu do czasu cuda).  Istnienie porządku nie wyklucza przypadku, to jest zjawisk losowych wg zasady nieoznaczoności. Jednak przypadek w obrebie tej zasady jest całkowicie wytłumaczalny. Jest to też najbardziej przypadkowy przypadek, jaki znamy. Wiekszość przypadków z którymi się stykamy to zwykle prosty determinizm i prawo wielkich liczb. Nie mam zaufania do myślicieli, którzy oderwali sie od fizyki, ponieważ wydaje mi się, że niestety jest to bajdurzenie (dobra Sokratoides, nałożyłem sobie największy garnek z kuchni na głowę, możesz rzucac czym tam masz pod ręką). Zaufania w sensie wiary, że choć troche przyblliża to rozumienie świata. Co nie znaczy że z czysto literackiego punktu widzenia lub logiki wywodu to czy tamto mi sie podoba. Wydaje mi sie, ze teoria Snerga nie jest falsyfikowalna, podobnie jak np. istnienie aniołów czy diabłów. Ot co.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #367 dnia: Lipca 25, 2006, 09:21:53 pm »
Cytuj
Szanowni rozmówcy,
 Sorry!
 Za brak przecinków, złe odstępy, oraz brak ogonków przy- ę -ą
Na swe wytłumaczenie mam tylko jedno!  Nowo skonfigurowany comp. Restartuje się bezwzględnie w najmniej oczekiwanych chwilach, głównie wtedy, gdy większość projektu, tekstu mam już zrobiona i nieopatrznie nie dokonałam zapisu, spiesząc i pisząc, powtórnie….Nieuważna byłam. Dzięki Terminusie ,
ale dokonałeś w graficznym rozłożeniu tekstu zdecydowanej zmiany przypisując mylnie autorstwo / tu jestem pewna tego, co napisałam/ proszę o poprawkę:
„…Poza istnieniem tworzywa czasoprzestrzennego …. To jeszcze Snerg
Nie polecam Ci wlaczac komputera na sile bo masz zwyczajnie przegrzany procesor. Zdejmij obudowe i wydmuchaj kurz z wentylatora, jak kurzu nie ma to gdy sie resetuje odpusc mu do wieczora (albo zmien wentylator). Mozesz sobie rowniez zainstalowac programik, speedfan, polecam.

Cytuj
Miazku co mam tłumaczyć „… nasza obecność jest nie wytłumaczalnym przypadkiem… „
Heidegger był autorem tej tezy wiec tylko on … przytoczyłam ją tylko, aby zestawić
Taki troche "rzut cytatem" bo fajnie brzmi ;)

Cytuj
Percepcja i złożoność procesu myślowego/ badawczego, płynne przechodzenie i brak ograniczeń _ to upraszczajac
mogę rozwinąć to tylko  tak _______ o przypadku bardziej
_ postrzeganie, czytanie czy też w ogóle inteligentne zachowanie jest i musi zawsze być interpretowaniem, ilekroć doświadczamy czegoś jako mającego znaczenie, tylekroć doświadczenie takie musi być przypadkiem i wytworem interpretacji, = ale chyba nie o to Ci chodziło, ale tak odpowiem, jak się zastanowisz, wiem, pojawi się pytanie, które nie wymusza odpowiedzi, ale pobudza proces myślowy.
czyli subiektywizm odbioru swiata? (patrz watek solipsyzm)

Cytuj
Co do pretensji? Aniel-a -u to powiem tak

Jest wiele form ekspresji, badacza wyobraźnia intuicyjnie prowadzi mózg w niezbadane terytoria, gdzie później po wstępnym wyborze wprowadza racjonalny warsztat, dokonuje oglądu, porównań, wyboru i implementacji idei już z całym bagażem.
I BUDUJE MODEL! Ktorzy zapewnia powtarzalnosc tezy w rzeczywistosci. Model ktory weryfikuje teze. Sama teza nie ma sensu. Samych tez sa miliony. Piszemy o tym caly ten watek. Tak na marginesie: czytalas moze?

Cytuj
Symulacje naukowe 3D, 4D i wyższe przestrzenie podlegają tym samym mechanizmom
Aha, my naukowcy, czyli ci zli, nazywamy je MODELAMI. Ot taka nasza nazwa, zła.
;)

Cytuj
Gdzie wszystkie formy ekspresji łącza się w jedno: sztuka, filozofia, badania, aby zwać się nauką. Współcześni nie zawsze są w stanie odebrać wartość „wyprodukowanego” dzieła przez twórcę, badacza, te nazwy są dla mnie tożsame, i choć mamy przyspieszenie cywilizacyjne to w wielości gubi nam się wartość?
lub przedwcześnie ją degradujemy _o Snergu  
A to sie zgadza. O tym problemie pisze Penrose w swoim Nowym Umysle Cesarza (nawet wrzucalem cytaty na tym forum dokladnie o tym problemie w watku "szok predkosci w polityce"). Tak mial Bethowen, Penrose i sporo innych ludzi, ze najpierw maja cos "w glowie" a potem musza zwerbalizowac, przedstawic innym. Wlasnie, czyta ktos? ZWERBALIZOWAC I PRZEDSTAWIC INNYM. (Powtarzamy ladnie.) Czyli zrobic co? Wszycy: ZBUDOOOOWAAAAC MOOOODEEEEL.
Bardzo ladnie.
Ja sie naprawde bardzo ciesze ze Snerg zauwazyl ze mamy naszane w nauce, my nie chcemy jej tez miec i tez nam sie ona nie podoba, mecza sie nam fizycy i za chuka nie moga wymyslic co jest nie tak. WIEC NIECH NAM TO Z LASKI SWOJEJ SNERG WYTLUMACZY MODELEM.

Cytuj
Generalnie każda forma twórczego wyrazu, napędzana jest perpetualną pogonią
 za ( nieistniejąca ?) prawdą .
A zgadzam sie. Ja to nawet twierdze ze prawda jest subiektywna. Tw. Goedla tez mi sie podoba tak przy okazji.

Cytuj
świat materialny
 Nie jesteśmy li tylko w światem materialnym, staramy się, poszukując ludzkiej tożsamości w kontekstach i ze środka, przyswoić/oswoić w takiej formie, ponieważ, mamy ograniczone możliwości sensorycznego odbioru, patrzymy przez różne pryzmaty.
Zgadzam sie. Nauka sie jednak tym (niestety?) nie zajmuje. Nauka zmyslowym poznaniem...

Cytuj
Nie nauka zacieśnia spojrzenie, ale zawężanie jej/nauki/ do weryfikowalnego prostego/ za prostego schematu, tylko to.

Nie czytałaś mnie dokładnie, pisałam o potrzebie ustalenia pkt. odniesienia,
Jako sposobie weryfikacji idei, założenia, teorii. /za Heideggerem/

Wiem, tez na skróty, wybaczcie to przez upał.

Terminusie wybacz Word, będą krzaki
Duza pewnosc siebie, pewnie ladna dziewczyna ;)

This user possesses the following skills:

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13391
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #368 dnia: Lipca 25, 2006, 09:41:33 pm »
Cytuj
Wiem, tez na skróty, wybaczcie to przez upał.

Terminusie wybacz Word, będą krzaki

Cytuj
Duza pewnosc siebie, pewnie ladna dziewczyna ;)


Chrzanie to forum. Po raz trzeci sobie klawiature kawą zaparskałem >:(
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

shyshe

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 5
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #369 dnia: Lipca 25, 2006, 11:12:45 pm »

ale, ale to.../tu błędne/ to skojarzenia ???

to tylko jakas   m_/ten/przestrzeń ?? taka normalna
normalność...synonim nudy

łagodna będę,
marzyciele   :)


draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #370 dnia: Lipca 26, 2006, 06:56:11 pm »
Cytuj
Jak coś jest niewytłumaczalne to jest cudem a nie przypadkiem. Ja w cuda nie wierzę

ja wierzę w cuda. Jeżeli zdarzy się w czyimś pojeciu cud, coś czego nie potrafimy wytłumaczyć, znaczy to ze nie potrafimy tego wytłumaczyć :)
cud jako zjawisko ponadnaturalne musi należeć do natury jako że pondadnaturalność stanie się części natury mam razje?
:)
ps.
ja zaplułem tylko ekran monitora, idę sobie zrobić kawę
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Edredon

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 222
  • Ruch to życie, bezruch-trwanie
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #371 dnia: Sierpnia 02, 2006, 10:59:47 am »
Cytuj
ale, ale to.../tu błędne/ to skojarzenia ???

to tylko jakas   m_/ten/przestrzeń ?? taka normalna
normalność...synonim nudy

łagodna będę,
marzyciele   :)


Hmm.. z poezji to ja tylko: "Jesienny deszcz" albo "Lokomotywa". To, tu, to ja ne rozumim.

Inna przypadłość znowu: wiary w cuda nie mam ugruntowanej ale też i nie mogę się zdobyć wcale na zaprzeczenie cudom raz na zawsze. Nie widzę nawet powodu by to deklarować jakkolwiek by cudowność definiować. Niepoukładany mam światopogląd pewnie.

Zgadzam się też, oczywiście, z Dzi: naukowe metody stosować należy przede wszystkim a inne tylko w przypadkach kiedy nie szkodzą. Primum non nocere.
Pożyteczne (by nerwicy czy rozszczepienia osobowości nie nabyć), zdaje mi się, zawieszenie osądu jeśli czegoś nie wiemy nie zaś pokrzykiwania: preparat jakiegoś prof. Tołpy nie może działać bo nie było badań klinicznych, kamienie nie mogą spadać z nieba, a twierdzenie, że UFO to statki obcych to bzdura. Cóż, pewnie tak ale.. jeśli od tego miałoby zależeć moje życie nie zdobędę się na pewność. Bo jeśli jednak... Tchórz jestem, ot co.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2006, 11:12:14 am wysłana przez paszta »

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #372 dnia: Sierpnia 02, 2006, 01:59:18 pm »
Tak sobie przeczytalem moja odpowiedz znowu i w sumie teraz do mnie dotarlo ze nie wywiazala sie dyskusja. Dlaczego? Dlaczego jednyny "Snergowiec" ktory dyskutowal uzywal glownie argumentu "nie masz racji, to jest atak ad personam"?
Czyzby zamilowanie do Snerga wynikalo z... niewiedzy? :o Braku krytycznej oceny? Buntowniczej natury? Negacji wszystkiego dla samej negacji?

edit:
Jestesmy na 25 stronie, powiedzmy ze to jubileusz. Czy ktos moze nam zatem W KONCU przedstawic co wynika z istnienia teorii Snerga i co to zmienia dla swiata? Najlepiej w konfrontacji z jakas inna wybrana teoria naukowa.
Jesli nie, to moze powiedziec "ok, macie racje".
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2006, 02:00:53 pm wysłana przez dzi »

This user possesses the following skills:

Edredon

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 222
  • Ruch to życie, bezruch-trwanie
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #373 dnia: Sierpnia 02, 2006, 04:22:35 pm »
No, może jeszcze
z przemożnej chęci znalezienia kamienia filozoficznego?
Co do tematu wątku: trudno się z Dzi nie zdodzić więc się zgadzam.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2006, 04:28:13 pm wysłana przez paszta »

Edredon

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 222
  • Ruch to życie, bezruch-trwanie
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #374 dnia: Sierpnia 02, 2006, 04:48:48 pm »
Choć może jeszcze jedno. Ja osobiście, wspomniawszy dawno temu Snerga i Jego JTC, oczekiwałem od tęższych głów nie jej oceny względem naukowości. Z tym mogłem sobie poradzić sam... i, że niefalsyfikowalna, i, że nic, praktycznie, nie wnosi.
To to ja wiem. Oczekiwałbym odpowiedzi na pytanie mniej więcej takie:
Czy wizja, którą autor przedstawia, tak jak ją przedstawia to jest coś co, powiedzmy, mogłoby ewentualnie zgrubnie opisywać jakieś aspekty rzeczywistości czy też to jest wyłącznie niespójny bełkot, opowiadanie SF. Czy to da się w ogóle ocenić. Podobnie nienaukową wizję miał, zdaje się, np. Teilhard de Chardin tyle, że mniej lakonicznie ją wyłożył (nie przebrnąłem)
A może odpowiedź już padła tylko jej z pobieżności nie zauważyłem lub już o tym zapomniałem.
Domyślam się odpowiedzi lecz jednak pytam by rozwiać ostatnie wątpliwości i kończyć wątek.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2006, 04:55:34 pm wysłana przez paszta »