Autor Wątek: Polityka smoleńska  (Przeczytany 272604 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #390 dnia: Października 23, 2013, 11:11:47 pm »
Które piwo pił Oremus?

Oramus. Piąte zazwyczaj, a potem go brało na rozmyślania nad tlenem (acz raz coś napisał I po dziesiątym piwie...) 8).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #391 dnia: Października 23, 2013, 11:15:40 pm »
Oremus, mówię. I wiem, co mówię :-)
Pchły na noc. A przed snem - Orate, Fratres Forumoviensis..
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #392 dnia: Października 23, 2013, 11:53:06 pm »
Nie ma banku danych dostępnego on-line o właścicielach podług AjPi??? Panie, gdzie Ty żyjesz!
s.
No to mnie zlokalizuj łatwo. Nie łamiąc prawa przy tym.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #393 dnia: Października 24, 2013, 12:16:46 am »
No to mnie zlokalizuj łatwo. Nie łamiąc prawa przy tym.

Na Ciebie to legalna Gugla starczy ;):
http://debaty.tezeusz.pl/blog/201769.html
(Nazwisko pod linką.)
http://soplandia.fm.interia.pl/wstep.htm
(A tu i zdjęcie sprzed lat paru.)
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2013, 01:20:00 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #394 dnia: Października 24, 2013, 12:48:20 am »
Tu jest odpowiedź dr Szuladzińskiego.
http://www.popler.tv/KonferencjaSmolenska/62987#62987
Nie chce mi się szukać dokładnie ze względu na wasz brak dobrej woli.
Chodzi o różnice miedzy dynamicznym a statycznym. Jak tniesz szablą drzewko (a się da) to przetniesz. Jak beðziesz szablę popychał - szabla się złamie

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #395 dnia: Października 24, 2013, 01:41:14 am »
No to mnie zlokalizuj łatwo. Nie łamiąc prawa przy tym.

Na Ciebie to legalna Gugla starczy ;):
http://debaty.tezeusz.pl/blog/201769.html
(Nazwisko pod linką.)
http://soplandia.fm.interia.pl/wstep.htm
(A tu i zdjęcie sprzed lat paru.)
Adres itp.

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #396 dnia: Października 24, 2013, 01:42:14 am »
Uczcie się od mądrzejszych postawy naukowej:
prof. Chris Cieszewski w Polsat News - MOCNE! (23.10.2013)
Z tłitów dziennikarza wynika, że nie rozumie nawet, jak się wygłupił.

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #397 dnia: Października 24, 2013, 02:29:36 am »
A po co w raporcie wzory? Raport opisuje sytuację i przyczyny. Zgodnie z przyrządami i śladami na ziemi,
ości zielonych ludzików. Odpowiesz?
A ciekawe, bo dowodów brak:
http://martynka78.salon24.pl/543048,pancerna-brzoza-w-ekspertyzach-npw
Prokuratura jeszcze bada.
Co do miejsca to mamy tam wysokość 40 m a nie sto. Bez ustalenie dokładniejszego miejsca itp explozji możesz sobie spekulować na ten temat.
Link do enuncjacji prokuratorskiej na dole.

A co się stało z tą anteną:
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2013, 02:52:42 am wysłana przez Smok Eustachy »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #398 dnia: Października 24, 2013, 09:36:45 am »
Remuszko, nie bądźcie dzieckiem. Wy jeszcze tkwicie odnóżami tylnymi i korą czołową w głębokim PRLu, gdzie środkami może anachronicznymi ale realizowano jednak ideę Wielkiego Brata. Nie żyjemy w PRLu tylko w demokracji. W PRLu był burdel, ale nie w wywiadowni, a demokracja posunęła się krok dalej i jest on wszędzie. Obywatel jest świętą krową a służby, żeby ustalić IP komputera muszą dostać zgodę - nie wiem sądu czy prokuratora. Potem muszą wystąpić do dostarczyciela internetu, który ma pulę IP z której dzwoniono. I tak dalej. Wszędzie jakieś formularze i podpisy zwierzchników albo i niezawisłego sądu. Służby nie mogą same z siebie "po cichu" gromadzić informacji. To ze ktoś napisał, że nazywa się Zdzisław Grudzień i mieszka na ulicy Alternatywy 4 i zamierza odstrzelić starego maźka - też nic nie znaczy, bo służby muszą zakładać, że kłamie i dojść prawdy po swojemu. Także to jest 120 osobo-dnio-godzin plus dodatek za rozłąkę i dieta za utratę śniadania. I ja za to płacę a Ty masz mniejszą remeryturę.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

DillingerEscPlan

  • Gość
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #399 dnia: Października 24, 2013, 12:39:46 pm »
Cytuj
Widzi jednak, że własności ciał, które wykrywa fizyka, są też funkcjami sytuacji, mianowicie aktualnego stanu wiedzy fizycznej.
A wiedza ta w danym momencie jest taka sama czy inna? Dla konserwy i samolotu takie same własności wykryje, czy nie?

Znowuż z "Summy...":
Cytuj
Sprawy takie, oglądane ex post, kiedy stały się już częścią historii osobistej dwojga ludzi albo historii nauki, pozwalają starszej pani i filozofowi utwierdzić się w przeświadczeniu, że mieli rację. Oczywiście, że lepszy jest wspaniały zakochany chłopak od lekkomyślnego nicponia i teoria, która bez Matematycznych naciągań przewiduje wszystko, od łatanej doraźnymi poprawkami, ale skąd wziąć takiego królewicza i taką teorię?

Cytuj
Modelowanie jest naśladowaniem Natury, uwzględniającym nieliczne jej własności. Dlaczego tylko nieliczne? Przez naszą nieumiejętność? Nie; przede wszystkim dlatego, ponieważ musimy się bronić przed nadmiarem informacji.

itd.

Sprawę, o którą pytasz, Lem porusza w rozdziałach o modelowaniu zjawisk, czego szczególnym przypadkiem są teorie naukowe. Problemem jest to, czy puszka jest dobrym modelem samolotu. Oczywiście model ma uwzględnić tylko to, co istotne w zjawisku dla celów badania- i to, czy takiej selekcji informacji istotnej dokonano poprawnie, trzeba ustalić, jeśli chcemy ocenić stosowalność modelu. Ja w tym momencie nie podważam wartości eksperymentów Biniendy, ale Twoją argumentacje na jej rzecz, która zdaje się zupełnie takie sprawy pomijać. Odwołanie się do jednakowych fundamentów świata fizycznego funkcjonujących wszędzie nie ma żadnej naukowej wartości jako wyjaśnienie przypadków szczególnych, nie może być wystarczające dla zbudowania analogii między puszką i samolotem na podstawie której można uznać tę pierwszą za model drugiego podczas badania katastrofy lotniczej. Znowu Lem w "Summie...":
Cytuj
Psychoanalityczne szkoły skłonne są sprowadzać wszelkie ludzkie działania do elementarnych źródeł popędowych. Zarówno purytańska asceza, jak i najjaskrawsze wyuzdanie otrzymują wtedy etykietki „masochizmu” bądź „sadyzmu”, przy czym nie o to nawet idzie, że te twierdzenia są nieprawdziwe, ile o to, że ta prawda jest zbyt trywialna, aby mogła służyć nauce. Dyskusje na temat panseksualizmu, itp., są równie jałowe, jak byłyby nimi spory o to, czy akt seksualny jest przejawem słonecznej aktywności. W ostatniej instancji zapewne tak jest: ponieważ życie zawdzięcza swe powstanie promieniowaniu słonecznemu, a więc, przedstawiając długie łańcuchy przyczyn i skutków, idące od naszej gwiazdy ku skorupie Ziemi, a dalej poprzez ciągi rozwojowe ewolucji, można wykazać, jak deterioracja energetyczna kwantów promienistych w roślinach, stanowiących z kolei pożywienie dla zwierząt, do których należy też człowiek, doprowadza, koniec końców, na pewnym, niezmiernie już od energetycznego źródła odległym etapie, do aktów płciowych, dzięki którym cały ten proces w ogóle może być kontynuowany (bo bez rozmnażania organizmy by wszystkie wymarły). I podobnie można powiedzieć, że popęd płciowy sublimuje się w dzieło artystyczne. Kto tak mówi, wyraża metaforę raczej aniżeli prawdę — a w każdym razie nie jest to prawda naukowa. Nie wszystko jest bowiem prawdą naukową: ocean zmiennych nieistotnych jest większy od oceanu głupoty, a to już coś znaczy.
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2013, 12:45:28 pm wysłana przez DillingerEscPlan »

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #400 dnia: Października 24, 2013, 03:12:41 pm »
Okulary se załóż jak nie widzisz. Ja znalazłem w minutę.
http://www.popler.tv/KonferencjaSmolenska/62980#62980

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #401 dnia: Października 25, 2013, 12:22:47 am »
Uczcie się od mądrzejszych postawy naukowej:
Z tłitów dziennikarza wynika, że nie rozumie nawet, jak się wygłupił.
W finale jednak Pan redaktor osiągnął, to co chciał, czyli przyznanie się do możliwości popełnienia błędu -pytanego. Właśnie Zobaczyłem program Pospieszlaskiego(kto nie widział, zapewne wkrótce ukaże się na jutubce) jednym z gości był Cieszewski, dla mnie był przekonujący. W drugiej części w roli alter ego wystąpił Sadurski. Konkluzja, zdenerwowanie "antysmoleńskie" przybiera na fali. W tle zarzucenie kłamstwa dla Seremeta http://wpolityce.pl/wydarzenia/65424-stanislaw-zagrodzki-do-andrzeja-seremeta-jest-rzecza-w-najwyzszym-stopniu-karygodna-zeby-najwyzszy-ranga-przedstawiciel-prokuratury-publicznie-poswiadczal-nieprawde[/url] czarno to wszystko widzę.
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2013, 01:13:28 am wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #402 dnia: Października 25, 2013, 12:33:58 am »
@S.R.

W temacie brzozy:
http://ford.salon24.pl/542796,brzoza-cieszewskiego-co-poszlo-nie-tak
I
Co prawda do S.R. , lecz S.R. jest zajęty zapewne jakimyś przemyśleniami  8) . W wspomnianym przeze mnie programie Pospieszalskiego, Cieszewski wyjaśnia te dywagacje.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #403 dnia: Października 25, 2013, 08:51:13 am »
Szanowny Kolego Jakościowy, i Ty, Panie Wiesiole, nie wiem, co robić, ale komp mi się zawiesza. gdy tylko próbuję wejść na ten salon24, ford nie ford. Już raz mnie maziek w oprezji z Arytmicznym urat(d)ował, no ale ile można czytać cudzym kompem?
Więc sorry - i dzięki :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #404 dnia: Października 25, 2013, 09:41:51 am »
Jeśli choć 1% z podanych przez Ciebie rzekomych procedur byłby prawdziwy, znaczyłoby to, że służby strategicznie ważne dla bytu mojego państwa NIE DZIAŁAJĄ. Dlatego uważam, że sie mylisz. Szin-Bet, FSB, CIA, demokratyczna Stasi oraz ABW i inne takie MUSZĄ - w razie potrzeby - móc działać praktycznie poza prawem. Inaczej ich istnienie byłoby, na mój rozum, bez sensu.
s.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )