Polski > DyLEMaty

Coś dla fanów "Star Wars" ;)

<< < (61/98) > >>

Smok Eustachy:
Recenzja Haj Republic czyli Republiki na haju:
https://fsgk.pl/wordpress/2021/06/swiatlo-jedi-charles-soule/

Niepozytywna.

6 część Bad Bacza.

Q:

--- Cytat: Smok Eustachy w Czerwca 10, 2021, 04:31:36 am ---Recenzja Haj Republic
--- Koniec cytatu ---

Zacytuję kluczowy fragment:

--- Cytuj ---Świat w Świetle Jedi to tekturowe dekoracje, za którymi nie ma kompletnie nic. Mam wrażenie, że kiedyś czytając jakieś “Opowieści łowców nagród” czy inne “Ja, Jedi”, miałem do czynienia z próbą wzbogacenia świata znanego z filmów. Jego rozbudowy, tworzenia na znanych fundamentach czegoś więcej, nawet jeśli niezbyt udanie, to chociaż z odrobiną fantazji i pomysłu. Tu widzę półprodukt marnej jakości.
--- Koniec cytatu ---

Trafne wytknięcie głównej wady przeważającej części nowego kanonu (przynajmniej filmów i wydawnictw), i pokazanie oczywistej przewagi zarówno (nie wspomnianych tu) filmów Lucasa, jak i starego EU nad nim.
"The Bad Batch"? Nieustająco wypada sympatycznie, ale rozwodnienie (bo w tym wypadku nie kompletny brak) tła i tam razi.

Q:
Taka ciekawostka... Wychodzi na to, że idea smutnej, przegranej starości Luke'a chodziła po fanowskich głowach (min. jednej ;) ) zanim na podobny pomysł wpadł Johnson - dowodem opowiadanie "Starość rycerza Jedi" Julii Hermes:
https://esensja.pl/tworczosc/opowiadania/tekst.html?id=4172
(Inna sprawa, że jej L.S. wypada jakoś godniej jednak.)

Smok Eustachy:

--- Cytat: Q w Czerwca 13, 2021, 11:36:23 pm ---/.../
"The Bad Batch"? Nieustająco wypada sympatycznie, ale rozwodnienie (bo w tym wypadku nie kompletny brak) tła i tam razi.

--- Koniec cytatu ---
Coraz bardziej razi ubóstwo technologiczne świata przedstawionego.

Q:
Dość świeży fanfilm "SW" - "My Enemy":

I scenka z Star Wars: The Force Unleashed 2 (jedno z zakończeń w/w gry), faktycznie lepsza (bo poważniejsza) niż Sequele:

Wrzucam je m.in. jako dowód jak niewiele potrzeba, by w/w wrażenia ubóstwa uniknąć.

A tu jeszcze pochwała lucasowego umiłowania detali, przeciwieństwa tego, co dziś nam serwują:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej