Stanisław Lem - Forum

Polski => Lemosfera => Prezentacje maturalne => Wątek zaczęty przez: nemeskin w Maj 11, 2013, 09:29:10 pm

Tytuł: [m] R.Mason
Wiadomość wysłana przez: nemeskin w Maj 11, 2013, 09:29:10 pm
Witam wszystkich
No to tak jestem tegorocznym maturzystą jak pewnie idzie zauważyć po przedrostku tematu i mam następujący problem.Może postaram się go szczegółowo przybliżyć .W tym tygodniu (poniedziałek) mam maturkę ustną na temat Człowiek a cyberprzestrzeń . Do pomocy wybrałem następujące książki :
"Miasto Permutacji " Grega Egana
"Neuromancer Gibsona
"Solaris" St.Lema
"Solo Wojownik"
Solaris i Neuromancera mam już przeczytane i opisane w mojej pracy , Miasto Permutacji właśnie czytam jestem jakoś w połowie no może trochę bliżej myślę że jutro skończę i opiszę w pracy . I tu zaczyna się mój problem w mojej małej mieścinie nie mogłem znalezc Solo Wojownika a raczej wypadało by znać chociażby żeby dokończyć pracę zamawianie nie wchodzi w rolę z oczywistego powodu do poniedziałku nie dojdzie .Więc skromnie proszę o małe streszczenie naprawdę bardzo skromnie proszę .Może i robię to na ostatnią chwilę ale nie spodziewałem się takiego problemu z prezentacją nie mam problemów , lubię gatunek s-f i pisanie pracy na ten temat nie sprawia mi trudności Jak już byłby ktoś tak miły i zechciał by mi pomóc to najważniejsze jest dla mnie zakończenie i przełomowe momenty dla solo które na niego  wpływają . (z tego co przeczytałem w recenzji jest robotem który nie chce zabijać , wiadomo nic się nie dzieję bez przyczyny więc raczej coś na niego wpłynęło) . Tak wiem jestem śmierdzącym maturzystą , leniem i Bóg wie czym jeszcze ale ten jeden raz proszę was o pomoc .Myślę że wystarczająco przedstawiłem problem.

Dziękuje bardzo
Tytuł: Re: [m] R.Mason
Wiadomość wysłana przez: Terminus w Maj 11, 2013, 10:18:43 pm
Hm, nie moge wyjsc z podziwu, bo po pierwsze,  Solaris ma tyle wspolnego z cyberprzestrzenia co Lem z Masonem, a po drugie, "Solo Wojownik" ma tyle wspolnego z Lemem co Mason. W zasadzie, jest jeszcze trzeci powod: wystarczy wpisac "Solo wojownik" sam-wiesz-gdzie, i dostajesz np.

http://zielonaczcionka.blox.pl/2010/12/Robert-Mason-Solo-Wojownik.html (http://zielonaczcionka.blox.pl/2010/12/Robert-Mason-Solo-Wojownik.html)

Sam wpisalem, bo pojecia nie mialem, o czym ty tu do nas. Powodzenia.
Tytuł: Re: [m] R.Mason
Wiadomość wysłana przez: nemeskin w Maj 12, 2013, 09:45:23 am
To jest recenzja a w recenzji nie ma ważniejszych rzeczy
Tytuł: Re: [m] R.Mason
Wiadomość wysłana przez: Terminus w Maj 15, 2013, 06:32:56 pm
To moze wytlumacz, jak sie Solaris odnosi do cyberprzestrzeni, bo bardzo mnie to interesuje (zwazywszy, ze juz po maturze, pewno duzo bardziej mnie niz Ciebie)?