Autor Wątek: Polityczna Rzeźba  (Przeczytany 400426 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #645 dnia: Marca 30, 2020, 01:42:15 pm »
@ Smok Eustachy

Zauważyłem, czytając internetowe komentarze w mediach, że najnajpierwszą, najprymarniejszą i najkardynalniejszą ich cechą (potem długo długo nic) jest nieustosunkowywanie się do zadanych pytań.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #646 dnia: Marca 30, 2020, 04:37:05 pm »
@ Smok Eustachy

Zauważyłem, czytając internetowe komentarze w mediach, że najnajpierwszą, najprymarniejszą i najkardynalniejszą ich cechą (potem długo długo nic) jest nieustosunkowywanie się do zadanych pytań.

R.
pytanie; łyso?
odpowiedź: nie.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #647 dnia: Marca 30, 2020, 05:25:44 pm »
Pytanie: nie wierzy Pan mnie, Dudzie czy Naczelnikowi?

Odpowiedź: brak.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #648 dnia: Marca 30, 2020, 06:40:00 pm »
Pytanie: nie wierzy Pan mnie, Dudzie czy Naczelnikowi?

Odpowiedź: brak.

R.
to jest pytanie wstylu czy juz przestałeś kopać matkę?

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #649 dnia: Marca 30, 2020, 09:03:22 pm »
@ Smok Eustachy

Na czym polega analogia?

R.

[31.03-20, 16:39] Znów Pan nie odpowiada. Trudno.
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2020, 05:38:38 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #650 dnia: Marca 30, 2020, 10:03:27 pm »
Na czym polega analogia?

R.
dlaczego mam nie wierzyć komukolwiek?

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #651 dnia: Marca 31, 2020, 11:51:56 am »
Ja bym postawił inne, metodologiczne, pytanie... Dlaczego miałbyś wierzyć komukolwiek na słowo, bez dostatecznych dowodów?

A wracając do kwestii wyborów i ich terminu...
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wybory-prezydenckie-2020-koronawirus-w-polsce-pis-analizuje-kilka-opcji/r2b57qm
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #652 dnia: Kwietnia 04, 2020, 05:46:57 pm »
I rura zmiękła.
Piszę o kolejnym Gambicie Amebowców
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1033909,stan-kleski-totalnych
Pomijając wyczyny prof Zolla stawiam fundamentalną kwestię:
 Jak w realu idziecie do kogoś bo macie sprawę i chcecie, żeby poszedł wam na rękę to też idziecie z mordą czy raczej grzecznie z flaszką?

I drugą:
Na początek będzie poważnie: zaczęły się zwolnienia i to jest problem, żeby tak narobić, aby firmy nie musiały zwalniać ludzi. Nawet niech wyślą ludzi na bezpłatny urlop, to wtedy coś z tej Tarczy powinni dostać. 1000 zł choćby. Ale aby firma mogła zejść z kosztów to musi zejść z kosztów, czyli trzeba ją zwolnić ze składek i ZUS. Naród przebieduje jakoś i po pandemii weźmie się za odrabianie strat. Spłatę kredytów powinni zamrozić. Niech coś robią, w sensie reżim. Więcej nie piszę o reżimie bo czuję się zalany lawiną fejków.

Porozmawiajmy teraz o upośledzeniu odwołując się do amebowców (https://atomowki.fandom.com/pl/wiki/Amebowcy). Subtelny plan totalniactwa poziomem swym odpowiada wyczynom wspomnianych Amebowców. Odsyłam do stosownej kreskówki. Ustalenia są takie: najpierw kwiczą żeby wprowadzić stan klęski żywiołowej a jak Kaczor wprowadzi ten stan to na drugi dzień zacznie się kwik że stan klęski to zamach na demokrację i zamach stanu i zamach par excellence. Przy czym te same osobniki totalne będą kwilić tu i tu albo jedni najpierw, a drudzy potem. Dlatego postulowałem aby całość totalniactwa wypowiedziała się za stanem aby tym wyraźniej społeczeństwo zobaczyła ich woltę. I skoro chcą coś załatwić z Kaczorem to niech wnioskowi swemu nadadzą odpowiednia formę błagalną a nie drą ryja. To chyba oczywiste jest?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #653 dnia: Kwietnia 04, 2020, 06:57:05 pm »
I rura zmiękła... Amebowców... upośledzeniu... totalniactwa ... kwiczą... kwik... kwilić... nadadzą odpowiednia formę błagalną a nie drą ryja...
I chcesz rozmawiać? Czy głosisz ex cathedra?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #654 dnia: Kwietnia 04, 2020, 07:02:04 pm »
I rura zmiękła... Amebowców... upośledzeniu... totalniactwa ... kwiczą... kwik... kwilić... nadadzą odpowiednia formę błagalną a nie drą ryja...
I chcesz rozmawiać? Czy głosisz ex cathedra?
Ja w ogóle nie potrafię umiejscowić opinii autora - oprócz tego, że flaszka dobrze wpływa na grzeczność :-\
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #655 dnia: Kwietnia 04, 2020, 08:12:34 pm »
I rura zmiękła... Amebowców... upośledzeniu... totalniactwa ... kwiczą... kwik... kwilić... nadadzą odpowiednia formę błagalną a nie drą ryja...
I chcesz rozmawiać? Czy głosisz ex cathedra?
To są określenia merytoryczne.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #656 dnia: Kwietnia 04, 2020, 08:37:34 pm »
Czy o to pytałem?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #657 dnia: Kwietnia 04, 2020, 09:22:16 pm »
Nawet zabawnie gada, ten Ziemkiewcz, ale grzeczny to on nie jest, więc... chyba może...napić się powinien?
Cytuj
- oprócz tego, że flaszka dobrze wpływa na grzeczność
I nawet dojechał do kreski, która mnie interesuje - i już miałem nadzieję, że przekroczy.
Ale nie - stanął.
Też nie ogarnia?
 Bo raczej żadnych wyborów  10 maja nie będzie i wypada rozróżniać grę polityczną od deklarowanych celów które akurat mogą być dokładnie odwrotne. Spychologia obustronna.
Ponieważ raczej wybory nie, i porozumienie z opozycją też raczej nie, ciekawym, czy ktoś rozpatrywał wariant ten - że 10 maja nic się nie odbędzie, a stan prawny też b/z ?
Czy Duda będzie prezydentem 11 maja? A jeśli nie to co?
Konstytucja takiej sytuacji nie przewiduje. Podstawowych wariantów jest 5
1) śmierci Prezydenta Rzeczypospolitej,
2) zrzeczenia się urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej,
3) stwierdzenia nieważności wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej lub innych przyczyn nieobjęcia urzędu po wyborze,
4) uznania przez Zgromadzenie Narodowe trwałej niezdolności Prezydenta Rzeczypospolitej do sprawowania urzędu ze względu na stan zdrowia, uchwałą podjętą większością co najmniej 2/3 głosów ustawowej liczby członków Zgromadzenia Narodowego.

5) złożenia Prezydenta Rzeczypospolitej z urzędu orzeczeniem Trybunału Stanu.

Ale w każdym, władzę prezydencka z braku prezydenta przejmuje druga osoba w państwie - marszałek sejmu. A kto jest marszałkiem?
Także zabawę można ciągnąć.



« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2020, 09:27:13 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #658 dnia: Kwietnia 04, 2020, 09:44:48 pm »
Nawet zabawnie gada, ten Ziemkiewcz, ale grzeczny to on nie jest, więc... chyba może...napić się powinien?
Po flaszce* nie miałby słuchaczy, gdyż oni nie treści, a formy łakną. Treść jest tylko nagłówkiem, wstępnym kwantyfikatorem. Całkiem jak u Michałkiewicza. IMO rzecz jasna.

*Różnie to bywa, nie do Ziemkiewicza, bo osobiście nie znam i nie piłem, tylko konstatując ogólnie, bo z różnymi się piło, nawet w trupa. Ziemkiewicz celebryta, jak Magda Gessler. Nie wiadomo jaki jest sam w sobie. Gessler sądząc po obrazie jaki sama kreuje w tv wykopałbym 1 s po przekroczeniu mego progu (oczywiście elegancko, puchowymi papuciami, pani pozwoli, tu są drzwi...).

Po flaszce chamy chamieją a szlachetni szlachetnieją. Ot co. I dlaczego tak prosty związek jest tak wspaniałym wywoływaczem, lepszym niż ORWO R09?

Nawiasem Ziemkiewicza rzadko czytam, ale kiedyś wpadł mi jego tekst w oko, który polegał na tym, że jakiś internauta zapytał się Zienkiewicza, dlaczego udaje, że jest rolnikiem i płaci CRUS, zamiast jak uczciwi ludzie ZUS. Ziemkiewicz poświęcił temu bezbożnemu zapytaniu cały felieton, w którym udowadniał (<eufemizm>błędnie, jak sądzę, </eufemizm>), że on jako wolny strzelec-redaktor inaczej nie może, bo to pieprzone państwo jest tak źle (wiadomo przez kogo) urządzone, że on by chciał, ale mu inaczej niż na CRUS nie wychodzi (i to wina Tuska). Nie śledzę tematu a zwłaszcza nie chcę tą sprawą przykrywać meritum - ale czy 5 lat po dobrej zmianie Ziemkiewicz może już płacić ZUS? Czy dalej biedaczyna łoży na rolnictwo?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2020, 09:51:08 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #659 dnia: Kwietnia 04, 2020, 10:05:47 pm »
Cytuj
ale czy 5 lat po dobrej zmianie Ziemkiewicz może już płacić ZUS? Czy dalej biedaczyna łoży na rolnictwo?
Twierdzi, że  tak? Już nie jest mężem rolnika?   ;D
Oświecam: bycie w KRUS się nie opłaca. Byłem, bo takie prawo, ale dowalali mi takie podatki, że musiałem zoptymalizować i dziś jestem firmą
https://twitter.com/R_A_Ziemkiewicz/status/912999177579266049
Ale mniejsza o Ziemkiewicza, nic nie czytałem, czasem felietony które tu podrzucał.... o,  wiesiol  :)
Cytuj
Po flaszce chamy chamieją a szlachetni szlachetnieją. Ot co.
Pewnie tak.
Ale jeśli tak, to wołałbym nie słuchać go po pijaku. Jednak w publicznej wypowiedzi słowa typu "szczujnia" nie uchodzą. Ale pewnie wapnieję. :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana