Autor Wątek: Klub PoLemistów  (Przeczytany 42968 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Klub PoLemistów
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 28, 2010, 07:17:43 pm »
Liv moze na tej stronce pojdzie lepiej z PP
http://www.slideshare.net/upload
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Klub PoLemistów
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 28, 2010, 07:27:03 pm »
http://rapidshare.com/files/342490632/Kryonia.ppt.html
MD5: 695001BA48CC59304AB78AE7194DF885
Moje tranzystory wymyśliły tyle co wyżej. Zawiesiłem toto na rapidshare. Dało takie kody. Mam nadzieję, że nie rozwaliło po drodze.
 Jak macie ochotę, ściągajcie i oglądajcie. Zuzia się zgadza, zwłaszcza, że nic nie wie :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Klub PoLemistów
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 28, 2010, 09:12:51 pm »
Hm...klopot z rapidem jest taki ze ma gdzies free userow...mozna w nieskonczonosc czekac na swoja kolejke...po kazdym kliknieciu trzeba odczekac min 2 minuty na kolejne...jest tutaj jakis premium user?;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Klub PoLemistów
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 28, 2010, 09:26:32 pm »
Widać takie fatum ;)
A premium, to mi się z czym innym kojarzy, ale co ja premium? - nic nie wiem.
Olał to.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Klub PoLemistów
« Odpowiedź #49 dnia: Stycznia 29, 2010, 01:20:45 pm »
Jak mawiał kiedyś znajomy, kiedy robota go przerastała i kładł się spać - Da Bóg dzień, da Bóg radę".
Dzisiaj ściąga jak złotko, nie ma wirusów i nie rozwala :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Re: Klub PoLemistów
« Odpowiedź #50 dnia: Stycznia 29, 2010, 05:47:27 pm »
Hm...klopot z rapidem jest taki ze ma gdzies free userow...mozna w nieskonczonosc czekac na swoja kolejke...po kazdym kliknieciu trzeba odczekac min 2 minuty na kolejne...jest tutaj jakis premium user?;)

heh, byś się zdziwiła, ile taki free user może z rapida ściągnąć  ::) Tylko trzeba rano wstać...  ::)
zapoznaj się z programem jdownloader

liv,
takie rzeczy najlepiej na http://www.mediafire.com/ - stamtąd można ciągnąc do woli. Tylko przed wrzuceniem gdziekolwiek kompresuj toto, choćby i zipem czy winrarem, a najlepiej 7zip-em, on najmocniej ściska  :)

maziek,
PNG też nie jest optymalny - najlepiej jpg, zwłaszcza że można to w programie graficznym skompresować kosztem jakości.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Klub PoLemistów
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 29, 2010, 05:49:52 pm »
PNG też nie jest optymalny - najlepiej jpg
Ale na jpeg robią się "brudy" przy tego typu grafice.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Klub PoLemistów
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 29, 2010, 07:14:30 pm »
heh, byś się zdziwiła, ile taki free user może z rapida ściągnąć  ::) Tylko trzeba rano wstać...  ::)
zapoznaj się z programem jdownloader
Kilka lat temu uzywalam sporo rapida i nie bylo takich problemow zeby przez 2 dni nie dalo sie dopchac w kolejce.Malo tego dzisiaj rapid poinformowal mnie uprzejmie ze juz...sciagnelam ten plik i sorry ale wykup premium.Na dole stronki wyjasnienie ze moze zaszla pomylka w IP...Mysle ze po prostu zwiekszyla sie liczba uzytkownikow.W weekend wiec nie nawet sensu probowac...moze z niedzieli na poniedzialek kolo 4 nad ranem;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Klub PoLemistów
« Odpowiedź #53 dnia: Stycznia 29, 2010, 07:18:02 pm »
I za to was lubię. :-*
Choć z waszych rad rozumiem 5/10, to miło, że wy wierzycie, że je zrozumiem, a możne nawet zastosuję  :)
Tymczasem obleciało bez kompresji, ino trza odczekać ze 40 sekund i nawet kody niepotrzebne, zresztą to tylko bohomazy dzidzi.
P.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Klub PoLemistów
« Odpowiedź #54 dnia: Stycznia 30, 2010, 08:47:42 am »
Liv, ile dzieć ma wiosen?  :o
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Re: Klub PoLemistów
« Odpowiedź #55 dnia: Stycznia 30, 2010, 09:03:51 am »
heh, byś się zdziwiła, ile taki free user może z rapida ściągnąć  ::) Tylko trzeba rano wstać...  ::)
zapoznaj się z programem jdownloader
Kilka lat temu uzywalam sporo rapida i nie bylo takich problemow zeby przez 2 dni nie dalo sie dopchac w kolejce.Malo tego dzisiaj rapid poinformowal mnie uprzejmie ze juz...sciagnelam ten plik i sorry ale wykup premium.Na dole stronki wyjasnienie ze moze zaszla pomylka w IP...Mysle ze po prostu zwiekszyla sie liczba uzytkownikow.W weekend wiec nie nawet sensu probowac...moze z niedzieli na poniedzialek kolo 4 nad ranem;)

U mnie w łykend działa tak do 9-10, normalnie do 14 - 15. A czekanie to normalka - dlatego trzeba używać programów do ściągania, wklejasz linki do sciągnięcia, klikasz start i możesz zająć sie czym innym, program sam odczeka co trzeba i automatycznie pobierze kolejne pliki. No, poza serwisem hotfile, gdzie jest re-captcha i trzeba samemu wpisywać kody  ;D
Chyba że z Twojego ip ściąga więcej ludzi, wtedy rzeczywiście klapa, bo na danym ip może być tylko jeden użytkownik free, wtedy kto wcześniej wstanie, ten lepszy, a najlepiej zostawić ustrojstwo na noc.


maziek,
coś za coś. Ale przy wyświetlaniu na monitorze nie ma to aż takiego znaczenia, co innego w wydruku.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Klub PoLemistów
« Odpowiedź #56 dnia: Stycznia 30, 2010, 09:47:42 am »
Mam. Mam! Mam!!!

Potwierdzam Hokowe słowa - dziś łatwiej.

A sam filmik dobry - aż by się chciało dać to jakiemu Se-Ma-Forowi do płynniejszego zanimowania, ma Dzieć potencjał :).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Klub PoLemistów
« Odpowiedź #57 dnia: Stycznia 30, 2010, 11:55:55 am »
Noo...dzisiaj rapid smiga jak drzewiej bywalo: klikasz i masz;)
Zuzia powinna dolaczyc do PoLemistow;) Buzka dla wschodzacej gwiazdy polskiej animacji  :-* ;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Klub PoLemistów
« Odpowiedź #58 dnia: Stycznia 30, 2010, 02:25:51 pm »
Dzięki, że wam się chciało.
I żeby nie wyglądało na wyłączny lans dziecia, chyba zmieniam zdanie n/t Bajek robotów w kanonie lektur Sz.P.
Widać ,że sensownie wprowadzone, są przystępne, a nawet wciągające. Moja, nieprzymuszana, przeczytała jeszcze Automateusza, a teraz podsunąłem jej Cyberiadę i widzę, że czyta, a nawet się śmieje (czyli coś tam kuma). Inna sprawa, że geny i środowisko... wiadomo. ;).
Vide motto Maźka
A ,dzieć liczy wiosen 12, ta będzie 13.
I jeszcze taka refleksja ogólnowychowawcza mnie naszła. Dzieci (i nie tylko) robią to, co budzi zainteresowanie innych ich robotą. Jak nie widzą odzewu, uznają temat za niewarty. A wystarczy zagaić, zapytać, kazać se opowiedzieć, zadziwić się. To je (a i temat) strasznie dowartościowuje, wtedy gotowe brnąć dalej. Jak rodzice to odpuszczą, dzieć szuka tego u rówieśników, w mediach, necie - a wtedy może być różnie.
    Pole kontaktu zamyka się gdzieś w wieku 13-15 lat. Dziewczynki na ogół odpadają nieco szybciej. Jak się je przegapiło, to już tylko można się przyglądać efektom. Drobne redukcje ,za duże pieniądze (dla psycho....peda...i  innych logogogów), z rzadka są możliwe.
    Wiem, że to banały, ale widzę, ilu rodziców odpuszcza, dając drogie rzeczy zamiast swojego czasu.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2010, 02:50:13 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Klub PoLemistów
« Odpowiedź #59 dnia: Lutego 18, 2010, 10:20:00 pm »
Facebook to nowe możliwości, godne Dicka. ;)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana