Autor Wątek: [M] Proszę o pomoc lemologów, lemofilów i lemofanów.  (Przeczytany 27154 razy)

pirxowa

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
Re: Proszę o pomoc lemologów, lemofilów i lemofanó
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 05, 2007, 02:26:56 pm »
A ja mam propozycję, żeby wzorując się na dobrych zwyczajach przyjętych w usenetowych grupach pl.sci.* (i nie tylko tam) przyjąć zasadę: NIE ODRABIAMY ZADAŃ DOMOWYCH.

Co innego podać zainteresowanym spis literatury, a co innego streszczać im książki tylko po to, żeby robili Ctrl+C, Ctrl+V.

Rozumiem, że można chcieć się pochwalić swoją wiedzą o twórczości Lema, ale nie tędy droga. Przecież ci maturzyści ani troszkę was nie podziwiają za waszą szeroką wiedzę! Jesteście dla nich po prostu jeleniami.


dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Proszę o pomoc lemologów, lemofilów i lemofanó
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 05, 2007, 03:22:21 pm »
W tym przypadku nie chodzi chyba o prace maturalną...

This user possesses the following skills:

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Proszę o pomoc lemologów, lemofilów i lemofanó
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 05, 2007, 03:34:34 pm »
Cytuj
A ja mam propozycję, żeby wzorując się na dobrych zwyczajach przyjętych w usenetowych grupach pl.sci.* (i nie tylko tam) przyjąć zasadę: NIE ODRABIAMY ZADAŃ DOMOWYCH.

Co innego podać zainteresowanym spis literatury, a co innego streszczać im książki tylko po to, żeby robili Ctrl+C, Ctrl+V.

Rozumiem, że można chcieć się pochwalić swoją wiedzą o twórczości Lema, ale nie tędy droga. Przecież ci maturzyści ani troszkę was nie podziwiają za waszą szeroką wiedzę! Jesteście dla nich po prostu jeleniami.


Myślę, że właśnie dlatego w tym wątku "polała się krew", jak kolega po otrzymaniu listy opowiadań i książek, zamiast ładnie powiedzieć "dziękuje" zaczął się krzywić, że nie zna treści i życzy sobie ją poznać od nas. Ale, mówiąc szczerze, pomijając ten przypadek, zwykle reakcja jest miła i sądząc z odpowiedzi, większość siada do czytania i miejmy nadzieję, zostanie im ten nawyk już na zawsze :)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Proszę o pomoc lemologów, lemofilów i lemofanó
« Odpowiedź #33 dnia: Września 04, 2007, 03:40:44 pm »
Cytuj
Strasznie "nielemowy" temat. Cos jak "sztuka wojenna wg Ghandiego".

Nie rzekł bym aż tak. Mistrz, choć zawsze popierał rozwój technologiczny i naukowi, widział też jego ciemne stony. Dość na to argumentów w "Cyberiadzie", "Wizji lokalnej", "Dziennikach gwiazdowych"...

A "Ciemność i pleść" lub "Przyjaciela" acan czytał? Tam jest zagrożenie technologiczne w stanie czystym, prawie jak w dreszczowcach SF... Taki Negatywista nie powinien chyba wygłaszać kategorycznych sądów, skoro wszystko jest względne ;). (I nie piszę tego ślepy na fakt, że po maturach już... :P Porę zauważyłem, ale polemikę z Tobą i tak postanowiłem podjąć :).)

ps. w ramach 100% OT: z tej myśli, przypisywanej Francowi Fiszerowi, mógłbyś Sobie motto zrobić ;):

"A pan myślisz, że chaotyczne kombinacje efemerycznych pryncypiów są w stanie zdeterminować neutralną cywitatywę absolutnego relatywizmu immanentno-transcendentalnej solipsystycznej jaźni?".
« Ostatnia zmiana: Września 04, 2007, 03:45:12 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Proszę o pomoc lemologów, lemofilów i lemofanó
« Odpowiedź #34 dnia: Września 04, 2007, 05:27:28 pm »
Dzisus, Q, czy Ty możesz mi obiecać, że jak już przeczytasz CAŁE forum i przynajmniej raz odpowiesz w KAŻDYM wątku, to już nie będziesz czytać od NOWA?!!! ;)
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Proszę o pomoc lemologów, lemofilów i lemofanó
« Odpowiedź #35 dnia: Września 04, 2007, 05:36:45 pm »
Cytuj
Dzisus, Q, czy Ty możesz mi obiecać, że jak już przeczytasz CAŁE forum i przynajmniej raz odpowiesz w KAŻDYM wątku, to już nie będziesz czytać od NOWA?!!! ;)

CAŁE przeczytałem, ale nie zawsze miałem czas by w każdym wątku odpisać. Czytać od nowa? Nie, bo i po co :P. (Chyba, że jakis post tak zawrotnie madry i tak kunsztownie napisany, że wraca sie do niego wielokrotnie, smakując tekst z przyjemnością.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Terminus

  • Gość
Re: Proszę o pomoc lemologów, lemofilów i lemofanó
« Odpowiedź #36 dnia: Września 06, 2007, 03:16:07 pm »
Może chodziło mu o to, że wchodząc na forum fajnie jest choć w jednym temacie nie widzieć, że ostatnio odpowiedział Q...

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2959
    • Zobacz profil
Re: Proszę o pomoc lemologów, lemofilów i lemofanó
« Odpowiedź #37 dnia: Września 06, 2007, 05:32:07 pm »
No, powywracał wszystko do góry nogami; nic nie mogę znaleźć...  ::)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Proszę o pomoc lemologów, lemofilów i lemofanó
« Odpowiedź #38 dnia: Września 06, 2007, 09:24:02 pm »
Cytuj
Może chodziło mu o to, że wchodząc na forum fajnie jest choć w jednym temacie nie widzieć, że ostatnio odpowiedział Q...

Osobiste uwagi lepiej chyba wygłaszać na priv ;). Panowie, nie róbta ze mnie jakiejś forumowej gwiazdy ;D ;D ;D

Cytuj
No, powywracał wszystko do góry nogami; nic nie mogę znaleźć...  ::)

Jest takie cuś jak wyszukiwarka ;).
« Ostatnia zmiana: Września 06, 2007, 10:41:44 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Macrofungel

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 512
    • Zobacz profil
Re: Proszę o pomoc lemologów, lemofilów i lemofanó
« Odpowiedź #39 dnia: Września 07, 2007, 09:53:57 am »
Spokojnie Q, nie wpadaj w samozachwyt, bo nie takie gwiazdy już miewaliśmy na tym forum ;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Proszę o pomoc lemologów, lemofilów i lemofanó
« Odpowiedź #40 dnia: Września 07, 2007, 10:51:38 am »
Cytuj
Spokojnie Q, nie wpadaj w samozachwyt, bo nie takie gwiazdy już miewaliśmy na tym forum ;)

Spokojnie... Do samozachwytu mi daleko, za gwiazdę też się nie uważam (choćby z tej przyczyny, że reakcje termonuklearne we mnie nie zachodzą ;)) dziwi mnie tylko, że rozmawiacie o mnie, zamiast o Mistrzu... :P
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2007, 10:56:15 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki