Autor Wątek: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...  (Przeczytany 1106021 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #2055 dnia: Stycznia 28, 2016, 12:43:49 am »
Do ad remu: czyli region śląski - z szyldem: Katowice - kojarzy się na zewnątrz mocno prawicowo - w sensie gnębienia mniejszości przez skinów, z kibolami urządzającymi zadymy itp.?
Mi się kojarzy. Ale teraz to już sam nie wiem, jak się tak zacząłem zastanawiać, dlaczego.
Jestem ciekawa dlaczego. Też się zaczęłam zastanawiać.
Bo serio nie rozumiem. Owszem mieliśmy tutaj - w związku z Holocaustem - najbardziej spektakularny obóz z ostatniej wojny, ale co to ma do rzeczy ???
Jakieś niezwykłe - odstające od średniej krajowej - incydenty z Żydami? Z innymi nacjami? Hm?
Jeśli chodzi o polską mieszankę - u nas całkiem konkretna - sporo ludzi w ubiegłym wieku  przyjeżdżało tutaj za pracą. Zwozili ich. Pozakładali rodziny. Sporo się ześlązaczyło.
Nikt ich nie wyrzuca.
Owszem - mamy kiboli. Ale chyba nie tych najbardziej znanych z występów (nawet zagranicznych) - typu: Legia, Lech, Wisła.
A skini? Hm...sporo ich było w czasach liceum - może tylko taka moda była. Teraz? Pewnie są - to duża aglomeracja.
Już myślałam, że przegapiłam jakieś wiadomości z ostatniej chwili. Jakieś Autonomiczne ruchy...hm. Żeby to to? Ale co to ma do Żydów? :-\
Nie rozumiem:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13409
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #2056 dnia: Stycznia 28, 2016, 09:28:02 am »
Pewnie dlaczegoś mi się tak skojarzyło i już tak zostało. To ja wycofuję oba miasta. Powinienem był inaczej zdefiniować grupę docelową.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #2057 dnia: Stycznia 28, 2016, 10:43:24 am »
Ty i wycof? Dobrze się czujesz?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13409
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #2058 dnia: Stycznia 28, 2016, 11:14:03 am »
Zdałem sobie sprawę, że to było nieeleganckie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #2059 dnia: Stycznia 28, 2016, 11:25:40 am »
Wasza Miłość widzi teraz, jak straszne są uboczne skutki długiego przebywania w Towarzystwie...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #2060 dnia: Stycznia 28, 2016, 11:29:23 am »
Zdałem sobie sprawę, że to było nieeleganckie.
Nieeleganckie? Czyli fakt skrajności regionów pozostaje - tylko nieelegancko o tym mówić/pisać?;)
Bo w sumie to mnie zainteresowało - nie mniemana elegancja;)

Ed: Doczytałam poprzednika postowego - ok - właśnie: grupa docelowa, bo tak to zbytnie uogólnienie:)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 28, 2016, 11:36:06 am wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #2061 dnia: Lutego 04, 2016, 08:28:50 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #2062 dnia: Lutego 09, 2016, 12:33:18 pm »
Żeby władze IAAF do tego stopnia zostały zwasalizowane przez USA?
Starsi ludzie dobrze pamiętają bojkot Moskwy (1980) i bojkot Los Angeles (1984). Wymowne są zwłaszcza statystyki wikipedyczne. No, ale Wiki już dawno została zwasalizowana przez Putina...

http://wyborcza.pl/1,75477,19600411,isinbajewa-nie-wystapi-w-rio-iaaf-opublikowalo-liste-rosyjskich.html#ixzz3zfKuSifX

Pan wybaczy, Panie Nexie, lecz tego doniesienia nie znalazłem na stronach Archidiecezji...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13409
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #2063 dnia: Lutego 09, 2016, 12:49:53 pm »
Nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem, o co w tym całym antydopingu chodzi. Cały sport to jest jeden wielki doping w skali niemieszczącej się obywatelowi w ogóle we łbie, począwszy od tego ilu ludzi stoi za każdym zawodnikiem, poprzez cuda-niewidy z dietą i wszelaką famakologią jeszcze nie zakazana aż po kosmiczne majtki i hipnozę. Wielka ściema jednym słowem i oszustwo na każdym kroku. Gdzie tu sens? A jeszcze mniej rozumiem, dlaczego cały ten cyrk masowo przyciąga publikę przed telewizory. Bo sportowców, działaczy i media rozumiem - oni z tego czerpią krocie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #2064 dnia: Lutego 09, 2016, 01:55:49 pm »
Cytuj
A jeszcze mniej rozumiem, dlaczego cały ten cyrk masowo przyciąga publikę przed telewizory.

Bo Ty tępy jesteś. To, że nie lubisz kiślu żurawinowego albo Pikasa NIE oznacza, że inni tak mają. Największe tłumy przed telewizorami są futbolowe (też nie rozumiem - chyba że jak ten Murzynek po golu ściska tę rudą Irlandkę), oraz bejsbolowe (Mistrz mówił, że wyjawić obcokrajowcowi zasady gry w tę grę to jak popełnić zdradę stanu), tam na stadiony przychodzą miliony, a do telewizorów miliardy. Zrozum, Maziasty (a nawet nie musisz pojąć, tylko przyjmij do wiadomości): LUDZKOŚĆ jest taka!!! Powiedz sobie po Dońdowemu: Dzięki światłym wskazówkom Czcigodnego Mureszki, cognowi wreszcie naturam rerum...

I już nie becz!
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13409
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #2065 dnia: Lutego 09, 2016, 02:44:47 pm »
Ale to że nie rozumiem, że się podoba, bo tempy jestem - to na marginesie, primo jednak nie rozumiem, jak można obłudnie głosić wszem i wobec walkę z dopingiem, kiedy cały sport jest jednym wielkim dopingiem i krętactwem w tej mierze. Powoływać jakieś laboratoria, komisje, sikać na komendę i tak dalej - kiedy wszystko to jest jedna ściema i działanie zastępcze, zasłona dymna i mydlenie oczu a wszyscy i tak wiedzą, że bez kosmicznych majtek, sztabu ludzi, zastępu aptekarzy, drużyny informatycznej i zestawu do transfuzji to sobie można najwyżej w szachy grać. Ale, wszyscy udają, że pięknie jest.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #2066 dnia: Lutego 09, 2016, 11:07:53 pm »
Cóż, zapóźniony jestem...właśnie wpadł mi w rękę i oko "Świat nauki" z grudnia 2003. I tam przeczytałem słowa napisane z gorącym oburzeniem...co przeczytałem?
Zagadka.  8)
W sumie...dla jednego.  ;)
Stąd, w celu odzyskania teraźniejszości i bycia trendy oraz dżezi skoczyłem o dobrą dekadę i przeczytałem jeszcze to;
https://niebezpiecznik.pl/post/ustawa-inwigilacyjna-jak-sie-bronic-przed-podgladaniem-przez-policje-i-sluzby/?more

Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16100
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #2067 dnia: Lutego 09, 2016, 11:54:46 pm »
Ja pamiętam z tego numeru tekst o kosmicznym pchaczu... ::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #2068 dnia: Lutego 10, 2016, 12:27:08 am »
Ja pamiętam z tego numeru tekst o kosmicznym pchaczu... ::)
Bardziej w kategorii "listy do redakcji".
No...gdzie te nożyczki?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13409
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).