Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 447622 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #450 dnia: Maja 03, 2018, 09:47:56 pm »
Gratulujesz? W świetle faktu, że Duda osobiście, wielokrotnie, złamał bądź nagiął konstytucję przypomina to gratulacje rzezimieszkowi, który ładnie opowiada o bezpieczeństwie publicznym, po tym jak na sędziów grodzkich wsadził swoich kompanów. Najpierw trzeba przestrzegać prawa, zwłaszcza osobiście, i zwłaszcza tak ważnego jak konstytucja i zwłaszcza na tak ważnym stanowisku, aby wiarygodnie postulować nowe. W przeciwnym wypadku mam nieodparte wrażenie, że zmiany mają służyć nie obywatelowi lecz władzy, i są takim samym chwytem jak Gesetz über Maßnahmen der Staatsnotwehr. Choć, oczywiście, mam nadzieję, podobieństwo nie będzie aż tak realistyczne i nie sięgnie oryginału.

Na takie referendum pójdę oczywiście, bo "to ważna gra" - i o ile będzie tam opcja "zostawić jak jest", to na nią zagłosuję. A jak nie będzie takowej, to zagłosuję na implikującą jak najmniej zmian w sprawach takich jak trójpodział władzy, mianowanie na ważne stanowiska itd.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #451 dnia: Maja 03, 2018, 09:57:14 pm »
Panie, to jest sondaż. Wskazówka: czego - kierunkowo - chce Naród. Nie mamy innego Suwerena-Wskazówkowicza.
A co do pana Dudy, to on jest oczywiście łaciaty. Jedne jego decyzje mi się nie podobają (jestem im przeciwny), na temat innych przeważnie nie mam zdania, ale w sprawie referendum-sondażu jestem zdecydowanie ZA.

R.

pjes: w 2020 roku - jeśli dożyję - będę zdecydowanie głosował na pana Tuska.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #452 dnia: Maja 03, 2018, 10:11:59 pm »
A ja jestem PRZECIW, ponieważ wg mnie jego jedynym celem będzie socjotechniczna podkładka pod maszynkę do głosowania.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #453 dnia: Maja 03, 2018, 11:24:45 pm »
Będą lokale wyborcze oraz kwestionariusze z konkretnymi pytaniami. Wolni ludzie w wolnym kraju przez dwa dni będą stawiali krzyżyki tam, gdzie chcą. Potem wyniki tej ankiety (na próbie milionów obywateli) zostaną opublikowane. Nie widzę w tym nic złego ani nawet podejrzanego.
Jeśli taka opinia Narodu stanie się podkładką dla polityków, to pod społeczną kontrolą. O taką podkładkę właśnie chodzi. Gdybym był prezydentem, to też bym chciał mieć taka podkładkę.

R.
 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #454 dnia: Maja 04, 2018, 08:02:49 am »
Będą [...] kwestionariusze z konkretnymi pytaniami.
Właśnie sformułowania tych "konkretnych pytań" się obawiam, biorąc pod uwagę, kto będzie je formułował. Jako człowiek robiący w sondażach wiesz, że na tym właśnie szczeblu odbywa się manipulacja.

Czy nie sądzisz, że to dość dziwne, że o ile władza nadaje na wszystkich kanałach, że konstytucja wymaga zmiany - o tyle jakoś nie obiło mi się o uszy, aby szczególnie eksponowała CO chce zmienić? Przewiduję, że w pytaniach w najlepszym razie będzie jakieś mało istotne w praktyce ble-ble obleczone w górnolotne sformułowania - a tak naprawdę diabeł będzie tkwił w szczegółach, które zostaną dopracowane w zaciszu gabinetów. A nawet gabinetu. A o tym "suweren" przekona się po czasie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #455 dnia: Maja 04, 2018, 11:03:33 am »
Cytuj
Przewiduję, że w pytaniach w najlepszym razie będzie jakieś mało istotne w praktyce ble-ble obleczone w górnolotne sformułowania


Przewiduję dokładnie na odwrót. Też nie wiem, co tam konkretnie będzie, ale sens ma tylko referendum-ankieta z pytaniami istotnymi. W przeciwnym razie Prezydent i Naczelnik (bez którego zgody referendum się nie odbędzie) zostaliby publicznie ośmieszeni, utracili zaufanie nawet swojego elektoratu i straciliby władzę w państwie.
Jestem też absolutnie pewien, że propozycje konkretnych pytań zostaną znacznie wcześniej ogłoszone i będzie się można nad nimi pastwić do woli. Dzięki wolnym mediom, które nie zostawią suchej nitki, Suweren nie przekona się "po czasie".
Przypomnę również, że tuż przed tym narodowym sondażem (pod koniec października lub na początku listopada) odbędą się wybory samorządowe. Czy, według Ciebie, będą one miały wpływ na rezultaty referendum?

R.

pjes: owszem, promilowo możliwy jest brak zgody Senatu, a więc totalna klapa tego prestiżowego/sztandarowego projektu prezydenta. Na mój rozum, to by oznaczało polityczną wojnę domową w naszej dramatycznie podzielonej Ojczyźnie.

[10.37] Coś znalazłem: http://www.rp.pl/Komentarze/180509880-Bartkiewicz-Prezydent-Duda-zafundowal-PiS-owi-problem.html
« Ostatnia zmiana: Maja 04, 2018, 11:36:39 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #456 dnia: Maja 04, 2018, 02:38:30 pm »
Jeszcze coś  bardzo a propos (edytować poprzedniego wpisu już nie można): http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/170519514-Sondaz-Komu-nie-podoba-sie-obecna-Konstytucja-RP.html

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #457 dnia: Maja 04, 2018, 03:49:03 pm »
Poczekamy, zobaczymy pytania. Nie sądzę, aby poziom cyrku jaki nastąpi z powodu zmiany konstytucji był niższy niż, przykładowo, pierwsze z brzegu, objawienie Jakiego w kwestii tabliczek parkingowych, histerycznie obwołane "dzieleniem Polaków". Słowa już nic nie znaczą. Myślę, że na tym właśnie poziomie histerii, głupoty i bufonady będzie się to rozgrywało, pod znakiem narodu, krzyża i hasełek nie-do-odmowy typu prawdziwy Polak, prawdziwy katolik, ochrona życia, ochrona rzyci, precz z komuną. Przewiduję poziom dyskusji merytorycznej w masmediach bliski zeru a cała walka rozegra się w jednozdaniowych wrzutkach na bilbordach. Głosować zaś będą obywatele, którzy w swej znakomitej większości NIGDY nie przeczytali konstytucji, czy choćby tytułów jej rozdziałów i nie mają zielonego pojęcia, co zamierzają bądź nie zmienić. A wybory samorządowe - oczywiście, będą temu wielkiemu cyrkowi wybitnie sprzyjać, nie trzeba będzie dwa razy rozstawiać namiotu.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #458 dnia: Maja 04, 2018, 05:45:16 pm »
Może odniósłbyś się wreszcie do kwestii podstawowej?
Mianowicie: 10/11 listopada nie uchwalimy nowej ustawy zasadniczej ani nie znowelizujemy starej, tylko odbędzie się ogólnopolski obywatelski SONDAŻ, zostanie wypełniona ANKIETA!!!
O wynikach tego badania społeczeństwo natychmiast zostanie poinformowane przez media niezależne i media reżimowe.
Od tego momentu do ewentualnej nowelizacji Konstytucji lub uchwalenia nowej upłynie zapewne wiele lat, w trakcie których politycznie zmienić może się wszystko: parlament, prezydent, że o rządowych gabinetach nie wspomnę. Prace nad konstytucją po Okrągłym Stole trwały OSIEM roków, panie!

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #459 dnia: Maja 04, 2018, 06:33:40 pm »
Dzięki że mi wyjaśniłeś, byłem na 100% przekonany, że będziemy głosować nad przyjęciem konstytucji.

Dla mnie rzeczą podstawową jest wszystko to co napisałem: to ma być jedynie podkładka pod maszynkę do głosowania w celu usunięcia przeszkód, na jakie natrafiła władza ze strony konstytucji, natrafia mimo tego, że nagina ją do granic rozciągliwości. Zastanów się tylko, czego nigdy nie widziałeś w zachowaniu urzędników i organów państwa przed 2015, a co jest nagminne teraz. Jeśli z tą wiedzą, dobrze uświadomioną, nadal uważasz, że to wspaniały pomysł - no cóż, w moich oczach jesteś naiwny.

Gdybym miał rzetelne plany co do jej zmiany jako polityk, to najpierw wskazałbym te jej części, które moim zdaniem są złe i wytłumaczył dlaczego tak sądzę. Tymczasem tego nie wiadomo. Po co ją więc zmieniać? Po drugie jak można zmieniać konstytucję, doprowadziwszy najpierw społeczeństwo do sztucznej polaryzacji przeze mnie przynajmniej wcześniej nie znanej z natury? Czy nie należy tego robić wówczas, kiedy panuje konsensus a nie wzajemne obrzucanie się g.wnem jako sport narodowy? Jako człowiekowi z sondażowni znane Ci jest pojęcie odchylenia standardowego. Wiesz, że nie takie same są w kwestii nauki dwie klasy, z których w jednej klasówkę wszyscy napisali po równo na 3 i na 4, a w drugiej był pełny przekrój stopni - mimo, że średnia może być taka sama 3,5. Otóż konstytucje należy uchwalać wówczas, kiedy jest szansa na ten pierwszy przypadek. A nie wówczas, kiedy cała dyskusja sprowadzi się do głosowania "na naszych" i pogłębiania i tak niebotycznych już podziałów.
Dla mnie to bzdura, że stoją za tym jakiekolwiek wyższe cele poza partyjniactwem
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #460 dnia: Maja 04, 2018, 07:48:22 pm »
Najwyraźniej zasadniczo różnimy się co do priorytetów (podstaw).
Gdybym był Prezydentem lub Naczelnikiem mojego państwa, NAPRZÓD spytałbym swoich Rodaków, co myślą, jak uważają, co im pochodzi a co nie pasuje - w generaliach.
Dopiero POTEM wykładałbym swoje racje w ogólnonarodowej debacie (forsowałbym jedne, a przeciwstawiał się innym).
Może i jestem naiwny, ale na starość tych pryncypiów (hierarchii, kolejności działań) raczej już nie zmienię. Uważam, że to kwestia osobowości. Podobnie jak nie zmienię sobie państwa ani społeczeństwa. Mam tylko to jedno i innego na pewno mieć nie będę.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #461 dnia: Maja 04, 2018, 08:38:50 pm »
Uważam, nie owijając w bawełnę, że chrzanisz. Prawo zmienia się wówczas, kiedy zaczyna szwankować, z konkretnego powodu. W takich wypadkach zawsze NAJPIERW pojawiają się tego oznaki: konkrety, kiedy stare prawo nie daje sobie rady. Na przykład kiedy zaczęła się przestępczość elektroniczna, to NAJPIERW wystąpiły dobrze określone problemy, a później w celu rozwiązania tych problemów uchwalono prawo. Nie odwrotnie. Nikt nie pytał obywateli w 1980 roku, czy chcą, żeby chronić ich życie w internecie, bo pytanie to nie miało sensu. Jaka więc jest motywacja? Które to są problemy, które wymagają zmiany konstytucji? Nie ma takowych, poza żądzą władzy.

Owszem, jest kilka drobiazgów, ale to są sprawy techniczne, dla których robienie referendum ma taki sens, jak referendum na temat stałej grawitacji. Nie zmienisz kolejności działań? Zagipsuj sobie nogę do biodra, bo może jutro złamiesz ;) (tfu-tfu).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #462 dnia: Maja 04, 2018, 08:51:27 pm »
Cytuj
Najwyraźniej zasadniczo różnimy się co do priorytetów (podstaw).
Gdybym był Prezydentem lub Naczelnikiem mojego państwa, NAPRZÓD spytałbym swoich Rodaków, co myślą, jak uważają, co im pochodzi a co nie pasuje - w generaliach.
Dopiero POTEM wykładałbym swoje racje w ogólnonarodowej debacie (forsowałbym jedne, a przeciwstawiał się innym).

Uważam, że nie chrzanię.
Po drugie, przedmiotem naszego sporu jest to, co cytuję. Nie co innego. Przynajmniej dla mnie.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #463 dnia: Maja 04, 2018, 08:54:36 pm »
Każdy, kto chrzani, uważa, że nie chrzani. Pożyjemy - uwidzimy.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #464 dnia: Maja 04, 2018, 08:58:48 pm »
Każdy, kto czyta nasze przekomarzanki, ma prawo do własnej opinii, kto ma w nich więksiejszą rację. BTW: jakieś stada obserwatorów! Spójrz na licznik wizyt!!!

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )