Autor Wątek: Czy wszystkich porwało UFO?  (Przeczytany 57775 razy)

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Czy wszystkich porwało UFO?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 30, 2006, 02:29:21 am »
To ja przepraszam za fallacy of srallacy :)
Hah jestem godem :)
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2959
    • Zobacz profil
Re: Czy wszystkich porwało UFO?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 30, 2006, 09:30:38 am »
Aaaa... to Ufa sprawka... a ja już myślałem, że wszyscy przeżywają Ligę Mistrzów, czy jak to się tam nazywa...

Terminus

  • Gość
Re: Czy wszystkich porwało UFO?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 30, 2006, 11:47:26 am »
Cytuj

A inny mądry pan powiedział, że są plusy dodatnie i plusy ujemne... Terminus, właśnie zarobiłeś ujemnego  ;)



Haha, i fajno. Nie, no to tak z wodnicza się nudzić bez przerwy. Nie Twoja wina.

TYTAN

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 250
  • TYTAN
    • Zobacz profil
Re: Czy wszystkich porwało UFO?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 30, 2006, 12:01:23 pm »
Podczas mojego ostatniego porwania spotkałem znajomego z planety Krug, tej na której istnieje cywilizacja odpowiedzialna za powstanie i ewolucje życia na ziemi, i dowiedziałem się między innymi że w niedługo zaaplikują nam nową technologię w telefonii komórkowej, terroryści w 2023 przejdą na katolicyzm i że na marsie powstanie baza koalicji amerykańsko chińsko rosyjskiej.

Terminus

  • Gość
Re: Czy wszystkich porwało UFO?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 30, 2006, 12:05:40 pm »
Hmm, po Tobie to spodziewałem się raczej że jesteś stałym korespondentem z kosmosu...

TYTAN

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 250
  • TYTAN
    • Zobacz profil
Re: Czy wszystkich porwało UFO?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 30, 2006, 12:10:26 pm »
Wszyscy jesteśmy dziećmi kosmosu. Ave wszechświat

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Czy wszystkich porwało UFO?
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 04, 2006, 02:13:43 am »
to może jakis wakacyjny wątek? zastanawiam sie co wypożyczyć z bibliotekima ktos pomysł? Jestem po Narkotykach Witkacego i kończę właśnie Po drugiej stroie lustra Dicka, więc jeszcze nowa część Harrego i nikt mnie nie zagnie jeżeli rozmowa zejdzie na tematy narkotykowe  :D
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Czy wszystkich porwało UFO?
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 04, 2006, 09:21:31 am »
weź sobie "My dzieci z Dworca ZOO", to Ci da odpowiednią przeciwwagę do elegancji Witkacego w tym przedmiocie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Rachel

  • Gość
Re: Czy wszystkich porwało UFO?
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 04, 2006, 09:48:12 am »
Cytuj
weź sobie "My dzieci z Dworca ZOO", to Ci da odpowiednią przeciwwagę do elegancji Witkacego w tym przedmiocie.


Ja osobiście nie polecam tej książki jako lektury wakacyjnej.
Na dodatek mam mieszane uczucia dotyczące sensu czytania takich pozycji jak "My dzieci..." :-/

Terminus

  • Gość
Re: Czy wszystkich porwało UFO?
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 04, 2006, 10:29:27 am »
A co to te My dzieci... ? Bo nie kojarzę. To chyba nie Witkacego?
Ja z Witkacym to mam tak, że czytałem może z 10 jego książek, ale zadnej więcej niż 70 pierwszych stron nie zdzierżyłem. Najlepiej było z ,,Nienasyceniem" aż już zacząłem widzieć żółtoróżowe słoniki i podziękowałem.

(Razem te wszystkie próby składają się na to że mam przeczytanego sporo Witkaca bez przeczytania ani jednej jego książki...:) )

pozdrawiam

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Czy wszystkich porwało UFO?
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 04, 2006, 10:53:24 am »
Cytuj
Ja osobiście nie polecam tej książki jako lektury wakacyjnej.
Na dodatek mam mieszane uczucia dotyczące sensu czytania takich pozycji jak "My dzieci..." :-/
No cóż, ksiązka jest twarda, lekka i przyjemna nie jest, ale jest PRAWDZIWA i DOBRA. A na wakacje się nadaje bo ma happy-end.

Terminus: to o młodzieży babrzącej się w narko-kloace dworca w Berlinie Zachodnim. O tym jak anioł ubłocił sobie skrzydła. Pamiętnik spisany przez bezpośrednią uczestniczkę. W zacięciu naturalistycznym bliskie Witkacemu. Niestety nazwiska autorki nie pamiętam.
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2006, 10:55:00 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2959
    • Zobacz profil
Re: Czy wszystkich porwało UFO?
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 04, 2006, 11:11:50 am »
Przejrzałem to "Zoo..." kiedyś w empiku i z Witkacym jakoś mi sie nie skojarzyło.
A na wakacje to najlepsze są Muminki. Gdzież Harremu do tego...

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Czy wszystkich porwało UFO?
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 04, 2006, 11:28:12 am »
Nie napisałem, że mi sie kojarzy z Witkacym (bo ani trochę) tylko ze zacięcie naturalistyczne w opisach było tu i tam równie posunięte. Na mnie ta książka wywarła niesamowite wrażenie, być może dlatego, że był to środkowy Kania i u nas takich rzeczy nie było a nawet nikt o tym nie słyszał.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

chmura.

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 89
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
Re: Czy wszystkich porwało UFO?
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 04, 2006, 12:28:10 pm »
Cytuj
to może jakis wakacyjny wątek? zastanawiam sie co wypożyczyć z bibliotekima ktos pomysł? Jestem po Narkotykach Witkacego i kończę właśnie Po drugiej stroie lustra Dicka, więc jeszcze nowa część Harrego i nikt mnie nie zagnie jeżeli rozmowa zejdzie na tematy narkotykowe  :D
a jakbyś, draco, wziął i przeczytał "zaproszenie na egzekucję" albo "śmiech w ciemności" wladimira nabokowa? nie robie żadnych jaj. wakacje są takim czasem, kiedy warto w siebie inwestować, rozszerzając sobie świadomość. żebyśmy się nie zasklepili w sobie, żebyśmy nie stetryczeli na drobnomieszczańskich kanapach. wielu twierdzi, ze ten rosjanin jest najwybitniejszym anglojęzycznym pisarzem XX w., i że to jest dostojewski w nowych dekoracjach. :).  Mistrz recenzował entuzjastycznie słynną "lolitę" w swoich "rozprawach i szkicach".
*
nabokow miał ambicję tworzenia Piekna za pomoca słów.  rzeczywiscie, jego słowa - niekiedy - bardzo oszałamiaja chmurę. jednak uwaga: nabokow jest trochę (tylko trochę!) jak tarkowski. ten arystokrata ducha nie jest latwy i zyjący na początku XXI w. młody polak może być (na początku) nieco zszokowany nabokowem.
*
w ramach rozszerzania sobie świadomości chmura. przeczytało rok temu "duszę gory" pewnego chińskiego noblisty. na cale życie zapamietałam wtedy chińskich wiesniakow prastarą "piesń do wołu", a także kilka oszałamiających, sugestywnych, oryginalnych i obcych nam, jednak europejczykom, słownych gier tego żółtego dzentelmena. nie zastanawiałem się jeszce, po co sięgnę w te wakacje... ch.
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2006, 12:35:25 pm wysłana przez chmura. »

chmura.

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 89
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
Re: Czy wszystkich porwało UFO?
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 04, 2006, 12:38:24 pm »
Cytuj
Chciałem też odnieść się do szergu działań mających charakter niskiej manipulacji i indoktrynacji, a mających skłonić mnie do porzucenia wspaniale szkodliwej dla wzroku poświaty monitora na rzecz jakichś tam jeziorek (z pewnościa zatęchłych), drzew (z których mozna spaść i coś sobie zrobić) i nieba rzekomo niebieskiego (ale jak się pod nim pojawię to zaraz będzie burza). Aaaaaa, było jeszcze coś o wspinaniu się na jakieś skały..., no chyba żeby sobie coś połamać albo zwichnąć!
[size=18]Otóż nikt mnie nie wyrwie z mojego środowiska naturalnego, w jakim przebywam![/size]
jak dobrze Cie rozumiem, o maźku! chmura. także uwielbia swojską smrodliwość swojej "pracowni", :). ch.
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2006, 12:38:51 pm wysłana przez chmura. »