Autor Wątek: Re: Kobiety  (Przeczytany 80138 razy)

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Re: Kobiety
« Odpowiedź #165 dnia: Listopada 03, 2020, 05:37:25 pm »
Zatem wnosisz pretensje, ze Pis wygrał wybory tak a nie inaczej? Że ma bezwzględną większość?
Większość posłużyła mu do niekonstytucyjnej wymiany sędziów oraz niekonstytucyjnego uniemożliwienia objęcia stanowisk przez prawidłowo wybranych sędziów. Czy o to można mieć pretensje, czy wobec bezwzględnej większości należy siedzieć cicho ;) ?
Po pierwsze to konstytucyjnej a po drugie protest się nasila:
https://twitter.com/tylko_prawda_/status/1323630154975989761

Wypierdalaj stało się normalnym elementem języka, komunikacji publicznej i społecznej; młodzi używają go na co dzień, bo to jest ich rewolucja. PiS musi odejść, bo nie rozumie dzisiejszego świata - powiedział we wtorek powołany do Rady Konsultacyjnej Strajku Kobiet Michał Boni.

Kto się nie drze wypierdalaj ten pisior
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2020, 06:56:27 pm wysłana przez Smok Eustachy »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Re: Kobiety
« Odpowiedź #166 dnia: Listopada 03, 2020, 09:23:06 pm »
Kto się nie drze wypierdalaj ten pisior

Cóż, moja Nieboszczka Matula, w ustach której słyszałem poza tym jakikolwiek wulgaryzm góra dwa-trzy razy w życiu, z lubością powtarzała zawodowy dowcip o tym, kto to jest dyplomata. A jest to mianowicie człowiek, który potrafi powiedzieć "sp***!" tak, że poczujesz radość na myśl o czekającej podróży.
Zatem ta sama treść rozmaite może przybrać formy, i jeśli razi Cię krzyk (choć czy razi... nie wiem, skoro z takim zamiłowaniem - jako jedyny z tu obecnych zresztą - go przytaczasz), zawsze może zamiast niego pojawić się np. poniższy rebus:

2. osoba liczby mnogiej
Piotr po francusku
Tak po rosyjsku
Kłamstwo po angielsku

https://oko.press/mowa-kobiecej-rewolucji-120-hasel-w-16-kategoriach/

Od razu lepiej, prawda? I nawet drzeć się nie trzeba, wystarczy napis pokazać... ;)

ps. Gdy przy takich grach słów jesteśmy, a i na kontakty międzynarodowe zeszło, przypomina mi się jak swego czasu gościła w Polsce delegacja brytyjskich biznesmenów, której szefował dumny oksfordczyk (w stosownym krawacie), niewysoki, wystrojony w tweedy, z urody podobny do młodego Erica Idle'a, blondyn w złotych okularach, z nieodłączną fajką w zębach, podobno arystokrata. Szef pewnej instytucji kulturalnej postanowił sobie z owego lordzika (imieniem Alex) zakpić, ale w efekcie zakpił raczej sam z siebie, bowiem na pożegnalnym bankiecie wspomniany Alex oznajmił, że chciałby pożegnać głównego przedstawiciela gospodarzy polskimi słowami szacunku i przyjaźni, których nauczył go jego inny wielki polski przyjaciel (i tu padło nazwisko owego pana od kultury). Co rzekłszy machnął rodzimemu oficjelowi iście breżniewowskiego niedźwiedzia z radosnym okrzykiem:
- Tea huh you yeah bunny! (bo tak mu to wspomniany kulturalny nauczyciel fonetycznie rozpisał).
Do dziś pamiętam jak patrzyliśmy po sobie zastanawiając się czy wypada się śmiać. Oraz okrzyk zastępcy tak uhonorowanego (falset, dziwnie odległy od jego codziennego basu), który podbiegł do pewnej uroczej dziennikarki, nie pomnę, reprezentującej wówczas jeszcze WOT czy już TVN, ze słowami "Gosia, ale to się wytnie, co?! To się wytnie, co?!". Miał szczęście, transmisja nie szła na żywo.
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2020, 05:52:08 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Re: Kobiety
« Odpowiedź #167 dnia: Listopada 04, 2020, 08:09:22 pm »

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Re: Kobiety
« Odpowiedź #168 dnia: Listopada 04, 2020, 09:55:02 pm »
No dobra, bycie członkiem partii to nic wielkiego, wystarczy się zapisać, płacić składki... Mogli równie  dobrze być członkami innej partii, albo jakiejś organizacji.
Tak Nex, oni są zupełnie przypadkowi ;) .
To Ty tak napisałeś  ;) Nie ma przypadków, są tylko znaki  ;) Co jest w tym takiego innego i strasznego,. niż sytuacja która miała wcześniej miejsce, kiedy nie PiS rządził? Wcześniej sędziowie TK byli 100% bez żadnych powiązań partyjnych? Pytam, bo nie wiem. Liv cos o tym pisał...
 Wpadło mi w oko, przypadkowo zupełnie, nagranie z UK, protest pod ambasada polska.
https://m.youtube.com/watch?v=ACvzmfwXJUA
Nie ma co oglądać za bardzo... wiadomo, nihil novi: "Wyp...alac, wypi...lac! Je..ac, je..ac! " Swoją droga, czy to są postulaty, czy deklaracje o potrzebie bliskości? Nie mniej jednak, ok. 1min widać łaskę w maseczce z 3 strzałkami. Jakby ktoś nie wiedzial to znak Antify. Potem widać w tłumie flagi czarne i czerwone, też antifa.
Aha, jakby co, to nie czuje się na siłach wchodzic w czysta politykę.


olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Re: Kobiety
« Odpowiedź #169 dnia: Listopada 04, 2020, 10:34:55 pm »
Swoją droga, czy to są postulaty, czy deklaracje o potrzebie bliskości?
Na to nie wpadłam, ale tak - zdecydowanie: to deklaracje o potrzebie bliskości. Tylko trudność z artykulacją.

Przepraszam, że zaczęłam ten temat. Mogłam się spodziewać jak się rozwinie i co zostanie wyciągnięte - miast sedna.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Re: Kobiety
« Odpowiedź #170 dnia: Listopada 04, 2020, 11:32:56 pm »
Co jest w tym takiego innego i strasznego,. niż sytuacja która miała wcześniej miejsce, kiedy nie PiS rządził? Wcześniej sędziowie TK byli 100% bez żadnych powiązań partyjnych? Pytam, bo nie wiem. Liv cos o tym pisał...
Czy to taki problem poczytać o "drodze PiS do TK"? Jest na to kupę materiałów. Począwszy od niepowołania prawidłowo wybranych sędziów, wsadzenia swoich sędziów, mimo, że był komplet, poprzez próby skrócenia kadencji prezes i tak dalej. Teraz PiS niezgodnie z prawem nie publikuje zresztą wyroku "własnego" TK, tego w sprawie aborcji. Podobnież Kaja Godek zamierza go za to podać do prokuratury, niech skonam. Wcześniej PiS także nie publikował wyroków TK jak mu się nie podobały - rozumiesz, TK, najwyższa władza sądownicza, wydaje wyrok - ale wystarczy go nie opublikować, żeby nie działał. Cwane, nie? Mnie się zdaje, że wcześniej takich jaj nie było.


Ktoś miał maseczkę antify - a majtek w kwiatki nie miał ktoś przypadkiem? Albo niebieskich śrubek?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Re: Kobiety
« Odpowiedź #171 dnia: Listopada 05, 2020, 03:16:15 am »
Najlepiej moje wpisy na blogu:
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/693277,trybunal-ma-orzekac-zgodnie-z-konstytucja-a-jak-nie-to-co
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/693442,wykladnia-trybunalu-i-trybunal-wykladni
https://blog-n-roll.pl/pl/trybuna%C5%82-ostateczny-tryumf-kaczy%C5%84skiego
A na koniec przypominam przebieg wydarzeń i będę to czynił jeszcze nie raz. Pomijają ten przebieg jak mogą:

    Prezes Rzepliński wysmażył projekt ustawy o trybunale, który zaniósł Bronkowi (lipiec 2013). Bronek miał go puścić jako prezydencki. Jakoś tak się zrobiło, ze trafił do szuflady.

    Po klęsce Bronka odgrzali ten projekt i skierowali do procedowania (maj 2015).

    Rzepliński brał udział w przepychaniu go przez sejm współdziałając z ówczesną większością przeciw ówczesnej mniejszości.Było tak? Sama Hanna Gronkiewicz Waltz stwierdziła, że państwo autorytarne to takie, w którym mniejszość nie ma nic do powiedzenia.

    Najważniejsze były tam przepisy przejściowe, umożliwiające wybór pięciu sędziów.

    Był zaś tu precedens kiedy Zoll nawoływał schodzące SLD do nie wybierania sędziów, aby nowa kadencja mogła wybrać?Było tak czy nie było?

    Rzepliński nie zapewnił tam procedur godnego wyboru sędziów, ażeby obywatele mogli ich przeczołgać na publicznych wysłuchaniach itp. Tylko na otrąbiono żeby wyrobić się przed nową kadencją?Było tak czy nie?

    Nie zapewnił procedowania tak ważnej ustrojowo ustawy w atmosferze konsensusu, czyli zgody wszelakich ugrupowań w sejmie.Czy może zapewnił?

    Łaził po telewizjach i opowiadał, że wybór owej dwójki to nie złamanie konstytucji, tylko dobrych obyczajów.

    A środowisko prawnicze zareagowało jak? Czy nie zagotowało się z oburzenia na łamanie dobrych obyczajów i zażądało zmiany takiej, żeby to złamanie owych obyczajów wycofać? Nie zażądało. Ucieszyło się, że frajerów się zrobi w trąbę.

    Wałek miał wyglądać tak: tych dwóch się wybierze a że prezydent ma obowiązek niezwłocznie zaprzysiąc to nawet jak potem Trybunał orzeknie, że wybrani zostali niekonstytucyjnie nie ruszy ich to i zostaną.

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Re: Kobiety
« Odpowiedź #172 dnia: Listopada 05, 2020, 03:36:21 am »
Cytuj
Czy to taki problem poczytać o "drodze PiS do TK"? Jest na to kupę materiałów.
Problem. Nie bede spedzal godzin i dni studiujac historie pisu podbijajacego TK. Dodatkowo musial bym weryfikowac zrodla... Dlatego pytam tutaj. Krotko mowiac, wg. Ciebie, Pis (pis czy parlament?) nielegalnie powolal nowych sedziow TK? Ale tak konkretnie, bylo to zlamanie istniejacego prawa? Bo np. Liv napisal tak:
Cytuj
Czyli co, ale się napracowałaś... każdego sędziego TK wyłaniała jakaś siła polityczna i w tym sensie każdy sędzia (pisoski,platformerski, eseldowski) a także Trybunał jako całość - jest polityczny.
Tak to zostało wymyślone.
To jest normalne, a piszesz, jakby ewenement - sędziów powołuje Sejm, czyli  twór polityczny, więc i sędziowie są emanacją składu sejmu.
 Zatem wnosisz pretensje, ze Pis wygrał wybory tak a nie inaczej? Że ma bezwzględną większość?
 Do kogo?
Wcześniej Trybunał był peowski, teraz zapewne zostanie przejęty przez pis, za ileś lat znów się odmieni. Przecież nie twierdzę, że to mi się podoba (poprzedni, bardzo mi się niepodobał), ale tak było od początku - to wynika z Konstytucji.
Jeszcze jeden powód by ją zmienić, poprawić? a chociaż przejrzeć, co ewidentnie w niej nie działa.
Z czym sie rozjechal?

Cytuj
Ktoś miał maseczkę antify - a majtek w kwiatki nie miał ktoś przypadkiem? Albo niebieskich śrubek?
Cytuj
Tak Maziek, oni są zupełnie przypadkowi ;) .
   ;D


miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: Re: Kobiety
« Odpowiedź #173 dnia: Listopada 05, 2020, 09:15:02 am »
Cytuj
Problem. Nie bede spedzal godzin i dni studiujac historie pisu podbijajacego TK. Dodatkowo musial bym weryfikowac zrodla...

Luz, można poprzestać na twitach i kolorach maseczek, to w zupełności wystarcza do ślizgania się po powierzchni zjawisk.

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Re: Kobiety
« Odpowiedź #174 dnia: Listopada 05, 2020, 10:26:02 am »
Można też nie rozumieć co się czyta/słyszy, ale upierać się że się rozumie.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Re: Kobiety
« Odpowiedź #175 dnia: Listopada 05, 2020, 11:25:35 am »
Nex, w sumie to mnie zadziwiasz...zazwyczaj piszesz tutaj z pozycji wolnościowca, który reaguje na każdą próbę ograniczania swobód...więc mam do Ciebie pytanie:

czy aborcja powinna być całkowicie - w każdym przypadku (także w przypadku wad genetycznych płodu, które zostały potwierdzone w badaniach prenatalnych) - zakazana?
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Re: Kobiety
« Odpowiedź #176 dnia: Listopada 05, 2020, 12:28:11 pm »
Nie demonizuj Nex, wystarczą, jeśli, to godziny, a źródeł nie musisz weryfikować, bo to że prezydent nie podpisał, że nie publikowano wyroków TK ,czy próba skrócenia kadencji Gersdorf, czy wsadzenie "dublerów" to są fakty podawane przez wszystkie publikatory (i sam PiS także), a nie opinie tychże czy blogerów. Demagogia najlepiej działa na zasadzie "to prawda, że dałem mu w mordę, ale to on wcześniej trącił mnie w tramwaju". W tym wypadku demagogia polega na usilnym wykazywaniu, że za poprzedniej władzy też rozwalano TK. Ponieważ nic co ludzkie nie jest zerojedynkowe to takie twierdzenia są prawdziwe, z tym że żadne z tych działań nie było niekonstytucyjne, a błędy te zostały naprawione przez sam TK (tak, w tym starym składzie). Więc jeśli nie zamierzasz się zagłębić w temat to dyskusja jest bezprzedmiotowa - tylko po co w takim razie pytałeś jak jest ;) ? Wszak wiadomo, że we wrześniu 1939 to Polacy strzelali do Niemców. To szczera prawda.


Moim zdaniem to pomijając wszystko nigdy nie było tak, jak się sugeruje, że zawsze owi politycy byli z jakiejś jednej opcji, tyle że "smakującej" tym, którzy obecnie krytykują PiS. To znaczy oczywiście wysuwani byli przez swoje środowiska, tylko tak się składa, że jak do tej pory nie testowaliśmy wariantu jednowładztwa nigdy, to znaczy przepraszam, od 1989 r. Pomijam tu serwilizm obecnie zajmujących stanowiska sędziów TK z prezes na czele  - zauważ, że prezes TK Przyłębska nie protestuje, że wyrok TK pod jej przewodnictwem nie został w terminie opublikowany - mówi Ci to coś ;) ? Wyobrażasz to sobie? Prezes TK siedzi cichutko, mimo, że wyrok kierowanego przez nią najwyższego organu sądownictwa w Rzplitej cwaniacko nie wchodzi w życie, bo po prostu się go nie publikuje. Czyż to nie jest przepiękne i wystarczające za wszystkie argumenty?


Poza tym napisałeś: "No dobra, bycie członkiem partii to nic wielkiego, wystarczy się zapisać, płacić składki... Mogli równie  dobrze być członkami innej partii, albo jakiejś organizacji". To mi zabrzmiało jakbyś uważał, że ich bycie członkami "jakiejś" partii było przypadkowe w kwestii ich wyboru na sędziów TK. To Ci napisałem, oczywiście ironicznie, że są zupełnie przypadkowi. Ale: nie pisałem, że kiedykolwiek ludzie w TK byli przypadkowi (choć moim zdaniem inne były jakościowo kryteria ich doboru, wedle których byli "nieprzypadkowi" do tej roli - ale to już moja opinia). To Ty, jak to odczytałem, sugerowałeś, że fakt bycia tych ludzi w określonej partii jest przypadkowy, czyli nic nie znaczący dla ich wyboru na sędziów TK. Jeśli nie miałeś tego na myśli to cofam oczywiście.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Re: Kobiety
« Odpowiedź #177 dnia: Listopada 05, 2020, 04:47:29 pm »
"Wyp...alac, wypi...lac!/../ " /.../ czy to są postulaty /.../?

Co by nie gadać, jest to jednak dość jasne wyrażenie pewnego postulatu pod adresem rządzących (owszem, zostawiającego niewielkie pole do kompromisu).

Nie mniej jednak, ok. 1min widać łaskę w maseczce z 3 strzałkami. Jakby ktoś nie wiedzial to znak Antify. Potem widać w tłumie flagi czarne i czerwone, też antifa.

Ty lepiej powiedz czy widać tak jakieś akcenty lemowskie, albo chociaż startrekowe; starwarsowe też mogą być (wiadomo, różni ludzie w protestach udział biorą)... ::)
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2020, 05:37:09 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Re: Kobiety
« Odpowiedź #178 dnia: Listopada 05, 2020, 07:39:46 pm »
"Wyp...alac, wypi...lac!/../ " /.../ czy to są postulaty /.../?

Co by nie gadać, jest to jednak dość jasne wyrażenie pewnego postulatu pod adresem rządzących (owszem, zostawiającego niewielkie pole do kompromisu).

https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1087983,dali-mnie-pizze-oprawcy#comment-19547004

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Re: Kobiety
« Odpowiedź #179 dnia: Listopada 05, 2020, 07:39:57 pm »
Ola
Akurat w tym temacie nie występuje z żadnej pozycji i żadnej pozycji nie zajmuje. Odpowiadając wprost na pytanie, to nie mogę na nie odpowiedzieć jeszcze teraz, z czystym sumieniem, z prostej przyczyny: Nie myślałem o tym temacie wystarczająco i nie wyrobiłem jeszcze swojego zdania. Ba, nie tylko jeśli chodzi o szczegółowe przypadki uszkodzeń genetycznych ( a diabeł jak wiadomo tkwi w szczegółach), ale nawet jeśli  chodzi o aborcję ogólnie. Mogę poddawać w wątpliwość określone uzasadnienia na tak/nie, ale to nie znaczy że mam już w głowie ułożona opinie. Myślę też, że aborcja jako taka i w szczególnych przypadkach, to osobny temat rzeka.
Ola, Maziek
Chciałem się naprędce dowiedzieć o co chodzi z tymi masowymi protestami i rozruchami.  Dziwi mnie, że od razu zostałem ustawiony na określonej pozycji w sporze, o którego charakterze nic nie wiem, o czym mówiłem. Myślałem że chodziło o interpretację TK istniejącego artykułu konstytucji, co owocowało by prawnym zakazem aborcji nawet w przypadkach ciężkich schorzeń płodu. Tymczasem, całościowy obraz dyskusji przedzierzgnął się w pro PiS vs anty PiS.
   Od dłuższego czasu nie orientuje się w polskiej polityce i zadawałem pytania z pozycji kosmity.
Maziek, spodziewałem się prostej odpowiedzi tak/nie na pytanie czy sędziowie TK byli powołani nielegalnie. Jeśli uważasz, że nie da się na to odpowiedzieć wprost i trzeba się mocno wgłębiać w szczegóły i szczegoliki, to być może masz rację, ale wtedy ja się tego nie mogę podjąć, bo jestem zbyt długo poza polskim obiegiem. Uważasz że teraz PiSowi udało się zrobić to, czego nie udało się zrobić poprzednim partiom i władzom, tzn opanować w całości TK? Czyli spór jest o różnice łajdactwa, albo skuteczność tegoż? A całe to zamieszanie z powodu 1 orzeczenia w kwestii aborcji?
Co do przynaleznosci politycznej sędziów, oczywiście chodziło mi o to, że każdy moze mieć dowolne poglądy i być członkiem czego chce, bo jest to zgodne z prawem. Osobiście, chciał bym żeby sędziowie nie mieli prawa być członkami partyjnymi i żeby to nie politycy wystawiali ich na kandydatów i zatwierdzali.
Uderzyło mnie w tych protestach, że kościoły stały się celem ataków. Także obecność Antify w UK, nie wiem jak w Polsce. Być może szukają dymu jak to terroryści, przy każdej okazji, być może dlatego ze ideowo są proaborcyjni, a być może zostali tam wezwani.