Autor Wątek: pytanie w sprawie pomocy konkursowej  (Przeczytany 27516 razy)

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
pytanie w sprawie pomocy konkursowej
« dnia: Lipca 27, 2015, 06:33:09 pm »
Planujemy przeprowadzić z okazji 94 urodzin Stanisława Lema duży konkurs na recenzję. Jako główne nagrody są przewidziane Chromebook Acer 13 oraz tablet Google Nexus 7 (a na nich oczywiście komplet dzieł w formie elektronicznej). Ponieważ ostatnio doskonale sprawdziła się formuła, zgodnie z którą ostatecznego wyboru najlepszych recenzji dokonali Forumowicze, zastanawiamy się, czy tym razem również możemy skorzystać z Waszej pomocy? Wstępnie regulamin byłby następujący:

  • Konkurs rozpoczynamy w poniedziałek, 14 września. Przez następne dwa tygodnie będzie można publikować lub przesyłać recenzje dowolnie wybranej książki Stanisława Lema. Recenzja powinna mieć orientacyjną objętość od 1500 do 4500 znaków.
  • Uczestnicy konkursu publikują swoje recenzje na portalu lubimyczytac.pl lub w serwisie solaris.lem.pl (można też wysyłać recenzje na adres konkurs(at)lem.pl) : to będą 2 oddzielne grupy, jeżeli chodzi o przydział nagród.
  • Z każdej z tych dwóch grup Kapituła Konkursu wybiera od 6 do 12 najlepszych/najciekawszych recenzji.
  • Następnie wybrane przez Kapitułę recenzje są prezentowane na forum.lem.pl oraz w aplikacji na facebook.com, gdzie można na nie głosować.
  • Na forum.lem.pl prawo głosu mają forumowicze, którzy zarejestrowali się i napisali do 31 sierpnia 2015 przynajmniej 1 post.
  • Recenzje, które zdobędą najwięcej głosów w swoich grupach, otrzymują nagrody: pierwsze miejsce w grupie recenzji z lubimyczytac.pl otrzyma tablet Google Nexus 7 z kompletem dzieł Lema, a pierwsze miejsce z recenzji opublikowanych na solaris.lem.pl przytuli Chromebooka.
  • Drugie miejsce w obydwu grupach odbierze 33-tomowy komplet Dzieł, wydany w ramach Kolekcji Gazety Wyborczej
  • Trzecie miejsce w obydwu grupach: koszulki bądź zestaw książek, wydanych przez WL (siedem tytułów)
  • Patronami konkursu będą www.lubimyczytac.pl, Google Polska (fundator sprzętu), Krakowskie Biuro Festiwalowe, Audioteka.pl i gazeta.pl.

Sęk w tym, że głosowanie na forum.lem.pl ma sens tylko wtedy, jeżeli weźmie w nim udział co najmniej 20-30 forumowiczów, żeby wyniki były miarodajne. Myślicie, że możemy liczyć na tylu szacownych jurorów?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2015, 08:05:43 pm wysłana przez skrzat »

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: pytanie w sprawie pomocy konkursowej
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 27, 2015, 07:01:23 pm »
Myślę, że nie mogą Państwo liczyć.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: pytanie w sprawie pomocy konkursowej
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 27, 2015, 09:59:01 pm »
Też tak myślę. Liczba aktywnych to jest piszących osób spadła w okolicę palców jednej ręki.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: pytanie w sprawie pomocy konkursowej
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 27, 2015, 11:27:45 pm »
Pomysł extra, ale rzeczywiście za mało nas - naliczyłam max 15 osób.
Ale punkty 1, 3 i 5...lubimyczytać osobno, ale czy głosy forumowiczów i fajesbukowiczów nie dotyczą tej samej - solaris.lem.pl - grupy?
Wtedy nie byłoby problemu z aktywnością.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: pytanie w sprawie pomocy konkursowej
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 27, 2015, 11:33:50 pm »
Ol przez duże "O" - jak Optymistka...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: pytanie w sprawie pomocy konkursowej
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 28, 2015, 01:19:10 am »
Też tak myślę. Liczba aktywnych to jest piszących osób spadła w okolicę palców jednej ręki.
O to wydaje mi się, że właśnie wydałeś wyrok na forum:)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: pytanie w sprawie pomocy konkursowej
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 28, 2015, 09:11:38 am »
Jam skryba jeno...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: pytanie w sprawie pomocy konkursowej
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 28, 2015, 10:32:11 am »
Ol, Maziek, Terminus, Liv, Q, Hokus, Nex, Smok Latający, wiesioł, także ja - jakby patrzeć, wychodzi równa dycha. To jest 1/2-1/3 zapotrzebowania Pana Skrzata.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: pytanie w sprawie pomocy konkursowej
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 28, 2015, 11:05:39 am »
Hoko jeszcze, berocheva, miazo czasem widnieje jako zalogowany (ale ostatni post w lutym). Ale tak naprawdę względnie stała obecność to 4-5 osób, reszta mocno z dolotu.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: pytanie w sprawie pomocy konkursowej
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 28, 2015, 11:21:26 am »
Ty Hokoślepy chyba jesteś.
Natomiast co do tego:
Cytuj
Ale tak naprawdę względnie stała obecność to 4-5 osób, reszta mocno z dolotu.
zgadzam się w pełni.
R.
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2015, 11:59:04 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: pytanie w sprawie pomocy konkursowej
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 28, 2015, 02:15:12 pm »
Jeszcze tzok...byłbym optymistą.
Pisanie a żurowanie to nie to samo...inoczytaczy niespecjalniepiszących jest więcej.
A nusz się zmobilizują?
Na dwudziestkę jest szansa, tak misię...bez żurowe  brille, zdasię.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: pytanie w sprawie pomocy konkursowej
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 28, 2015, 02:48:40 pm »
Hmm...a lemolog & co?:)
Edit: Jeszcze sosnus - wiedziałam, że kogoś brakuje:)
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2015, 02:59:35 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: pytanie w sprawie pomocy konkursowej
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 28, 2015, 02:50:10 pm »
Ślepy jestem w ogóle a nie Hoko. Fakt, tzok, lemolog.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
Re: pytanie w sprawie pomocy konkursowej
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 28, 2015, 02:54:31 pm »
Dziękuję za odzew, jeżeli tylko dopiszą w roli Jurorów wszystkie osoby, które odezwały się lub odezwą w niniejszym wątku, to spokojnie damy radę!

1. Forumowa Stara Gwardia to będzie co najmniej 10-15 osób (roześlemy newsletter i liczę na to, że uda się również ściągnąć kilka osób, które zrobiły sobie przerwę od forum).
2. Do tego możemy doliczyć jakieś 10 nowych osób, związanych z twórczością lub osobą Lema (jak na przykład Wojciech Orliński, Tomek Fiałkowski, Elżbieta Binswanger-Stefańska, Michał Szczepański, Jan Krasnowolski), które mam nadzieję przekonać i namówić, żeby zarejestrowały się na forum i wystąpiły w roli Jurorów.

Zależy nam na tym choćby z tego względu, że będzie to reklama samego forum.lem.pl, jakże niezwykłego zakątka Internetu ;-)

PS. Prośba również o uwagi oraz pomysły względem samego konkursu oraz procedury wyboru najciekawszych recenzji.

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: pytanie w sprawie pomocy konkursowej
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 28, 2015, 03:49:35 pm »
Dziękuję za odzew, jeżeli tylko dopiszą w roli Jurorów wszystkie osoby, które odezwały się lub odezwą w niniejszym wątku, to spokojnie damy radę!

To się odzywam, i dopisuję;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki