Autor Wątek: Rosja, ZSRR, Ukraina...  (Przeczytany 181808 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1125 dnia: Września 11, 2023, 01:58:42 pm »
Przeniosłam posty wyszalnicze do wyszalni, a tutaj...wydaje mi się, że ważne...bo ciasno w najbliższym otoczeniu Putina:
https://www.wprost.pl/swiat/11385496/o-zdrowiu-putina-wie-wszystko-lekarz-dyktatora-probowal-uciec-z-rosji.html
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1127 dnia: Września 15, 2023, 12:03:35 pm »
Po ostatnich doniesieniach o ukraińskiej akcji na doki floty czarnomorskiej przypomina się nieco rajd na Saint-Nazaire...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1128 dnia: Listopada 01, 2023, 10:52:24 pm »
W innym wątku linkowałam festiwal "Bomba Megabitowa 3".
Jednym z gości ma być Szczepan Twardoch.
Tak marginesem mi wyszło - nie słuchałam, tylko zerknęłam w art - Twardoch odwiedził Ukrainę - dosyć zaskakujące słowa:

— To zależy, czy słuchamy generała Załużnego, czy słuchamy prezydenta Ukrainy [Wołodymyra Zełenskiego — red.]. Generał Załużny cieszy się w wojsku ogromnym szacunkiem, to jest, mam wrażenie, jedyna postać z tego panteonu ukraińskiej polityki, która cieszy się szacunkiem wojska, bo o pozostałych politykach, naprawdę wszystkich, słyszałem od żołnierzy wyłącznie słowa powszechnie uznawane za wulgarne — opisywał autor "Morfiny".
— Dla jasności, o prezydencie również? — dopytywał Giełzak. — O prezydencie jak najbardziej. Oni go nienawidzą — skwitował Twardoch. — To są mocne słowa — ocenił Dymek.

https://kultura.onet.pl/ksiazki/szczepan-twardoch-byl-w-ukrainie-oni-nienawidza-zelenskiego/13bvdxc

Zaskakujące o tyle, że na zewnątrz Ukrainy Zełenski jest wręcz jej narodowym bohaterem...


Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1129 dnia: Listopada 18, 2023, 01:16:57 pm »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1131 dnia: Grudnia 03, 2023, 05:01:57 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1132 dnia: Grudnia 16, 2023, 01:25:51 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1133 dnia: Stycznia 27, 2024, 09:21:29 am »
Do niedawna wydawało się, że takie rzeczy to już tylko w powieściach o Bondzie, a tu proszę... W dodatku koncertowo ich rozpracowali:
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/zdemaskowal-elitarna-jednostke-to-ludzie-putina-teraz-kreml-zada-zemsty/sl6p571
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1135 dnia: Marca 15, 2024, 11:08:19 am »
Dobrze wiedzieć, że Biden określił Putinowi granice, tylko wielka szkoda, że nie określił ich bardziej zdecydowanie...
https://wiadomosci.wp.pl/historyczna-anomalia-amerykanski-general-reaguje-na-slowa-trumpa-o-nato-i-rosji-7004827187014368a
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki