Autor Wątek: "Wojna na Księżycu" - płyta inspirowana powieścią "Pokój na Ziemi"  (Przeczytany 8517 razy)

Marek Kwiatkowski

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Dobry wieczór!

Witam bardzo ciepło, dawno mnie tutaj nie było :)
Mogę już napisać, poinformować Was, że wszystko zostało przygotowane i czeka na uroczyste otwarcie i prezentację 14 maja o godzinie 22:00 w radiu EL-Stacja [https://el-stacja.pl ]podczas najstarszej audycji w tej stacji - Markowe Granie - w odcinku nr 500. Cieszę się, że kolejny etap w moim muzycznym życiu za mną, że utwory, które stworzyłem znowu zainspirowany powieścią Stanisława Lema zamknęły się w klimatycznej klamrze, które nawet mogą się podobać.

Na podziękowania przyjdzie czas podczas pra-premiery, ale pozwolę sobie już dzisiaj ponownie podziękować osobom, które bardzo mi pomogły podczas procesu tworzenia i również dały kawałek siebie, włożyły kawał serca i dobrej roboty - a są to Wiktoria Zwolanowska, Maciej Krystkowiak, Maciej Braciszewski, Beata Pardela, Dariusz Strzelczyk, Rafał Śmiłowski, Sylwia Gładych, Andrey Klimkovsky, Sebastian Dusza... i jeszcze na pewno wielu wielu, których nie wymieniłem a przyczynili się do tego.

Wiecie, że motorem powstania tego albumu "Wojna na Ksieżycu" było pisanie właśnie tutaj na forum? To właśnie tutaj zasugerowano mi po sukcesie "Koniugatora Hardena" i wcześniej "Sygnału z Kondora", by zainspirować się powieścią "Pokój na Ziemi", co też nastąpiło. Prace trwały długo, ograniczone jak zwykle brakiem czasu na tyle by się tym zająć, trochę również brakiem weny i totalną 'pustynią twórczą', ale w końcu się udało ;)

Nie mogę się doczekać już tego 14 maja, kiedy spotkamy się na pra-premierze tego albumu, a następnego dnia ukaże się on w NEANE Records, na Bandcamp [https://marekkwiatkowski.bandcamp.com], Spotify, Tidal, YouTube Music, Empiku, Amazon Music i wielu wielu innych platformach streamingowych. Oczywiście szykujemy, wraz z W3M.pl, 50 sztuk wersji fizycznej płyty w postaci CD-R w limitowanej wersji, które również będą dostępne...

Jako ilustracja do postu zdjęcia okładki i wkładki nowego albumu...



Dziękuję Wam jeszcze raz i mam nadzieję do usłyszenia na premierze! :)

Marek
[/i]

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: "Wojna na Księżycu" - płyta inspirowana powieścią "Pokój na Ziemi"
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 26, 2020, 09:02:53 pm »
Widzę, że nie bez przyczyny wspomniałam o Tobie:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=546.msg81207#msg81207
W związku z tym konkursem:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1460.msg81201#msg81201

Może Cię namówimy na udział?
Gratulacje - jak tylko czasoprzestrzeń się zgra - posłucham:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: "Wojna na Księżycu" - płyta inspirowana powieścią "Pokój na Ziemi"
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 26, 2020, 09:45:22 pm »
Też gratki z okazji lempłyty, i zamierzam się podłączyć w tym dniu.
To Pana stacja? Rozgłośnia? Czy jak nazwać..?
Patrzę, już 10 latek. Brawo.
A jeszcze jakby egzemplarz, dwa  płyty z autografem na nagrody w potencjalnym konkursie - czasem się nam takie zdarzają , byłoby super. Przepraszam, że się tak przymawiam, ale zrobili mnie chyba intendentem  ;D Lub sam się zrobiłem...nie wiem, no mniejsza.  Oczywiście ten komunikat można bezproblemowo pominąć.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: "Wojna na Księżycu" - płyta inspirowana powieścią "Pokój na Ziemi"
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 26, 2020, 09:53:07 pm »
Znaczy z naszego ansambla nici ;( .
Gratulacje!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: "Wojna na Księżycu" - płyta inspirowana powieścią "Pokój na Ziemi"
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 27, 2020, 03:27:37 pm »
Witamy, witamy! :)

Wiecie, że motorem powstania tego albumu "Wojna na Ksieżycu" było pisanie właśnie tutaj na forum? To właśnie tutaj zasugerowano mi po sukcesie "Koniugatora Hardena" i wcześniej "Sygnału z Kondora", by zainspirować się powieścią "Pokój na Ziemi", co też nastąpiło.

Jako inspirator ;) kraśnieję z dumy (i z zawstydzenia) ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Marek Kwiatkowski

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: "Wojna na Księżycu" - płyta inspirowana powieścią "Pokój na Ziemi"
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 27, 2020, 09:17:06 pm »
Widzę, że nie bez przyczyny wspomniałam o Tobie:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=546.msg81207#msg81207
W związku z tym konkursem:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1460.msg81201#msg81201

Może Cię namówimy na udział?
Gratulacje - jak tylko czasoprzestrzeń się zgra - posłucham:)

Dziękuję, ja niestety ostatnimi miesiącami byłem tak pochłonięty pracą nad płytą i nie tylko, że na nic innego już nie znajdywałem czasu, przepraszam...

Też gratki z okazji lempłyty, i zamierzam się podłączyć w tym dniu.
To Pana stacja? Rozgłośnia? Czy jak nazwać..?
Patrzę, już 10 latek. Brawo.
A jeszcze jakby egzemplarz, dwa  płyty z autografem na nagrody w potencjalnym konkursie - czasem się nam takie zdarzają , byłoby super. Przepraszam, że się tak przymawiam, ale zrobili mnie chyba intendentem  ;D Lub sam się zrobiłem...nie wiem, no mniejsza.  Oczywiście ten komunikat można bezproblemowo pominąć.

Tak, tak to moje radio internetowe istniejące od marca 2007 roku, i oczywiście zapraszam do współpracy. Parę egzemplarzy oczywiście przeznaczymy na konkurs nie ma problemu ;) Jestem jak najbardziej za!

.....ciekawe dlaczego nie przyszło mi powiadomienie o nowych odpowiedziach w tym temacie... hmmmm


olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: "Wojna na Księżycu" - płyta inspirowana powieścią "Pokój na Ziemi"
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 27, 2020, 10:58:11 pm »
.....ciekawe dlaczego nie przyszło mi powiadomienie o nowych odpowiedziach w tym temacie... hmmmm
Wczoraj była jakaś awaria bazy danych.
Forum miało problem z wyświetlaniem ostatnich wiadomości, a strona główna też była w rozsypce pamięciowej - być może dlatego:)
Teraz chyba już wszystko działa.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Marek Kwiatkowski

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: "Wojna na Księżycu" - płyta inspirowana powieścią "Pokój na Ziemi"
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 28, 2020, 12:27:34 am »
.....ciekawe dlaczego nie przyszło mi powiadomienie o nowych odpowiedziach w tym temacie... hmmmm
Wczoraj była jakaś awaria bazy danych.
Forum miało problem z wyświetlaniem ostatnich wiadomości, a strona główna też była w rozsypce pamięciowej - być może dlatego:)
Teraz chyba już wszystko działa.

Rozumiem, dziękuję za info :) ale pewnie też to była kara, że za mało tutaj się udzielam! ;)

Marek Kwiatkowski

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: "Wojna na Księżycu" - płyta inspirowana powieścią "Pokój na Ziemi"
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 28, 2020, 05:31:00 pm »
Nagranie z dzisiaj. Tworze takie VideoNewsy co jakiś czas. Dzisiaj akurat opowiedziałem trochę o płycie (o tym forum również) :)

https://youtu.be/GTmJ243bRy0

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: "Wojna na Księżycu" - płyta inspirowana powieścią "Pokój na Ziemi"
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 28, 2020, 11:31:34 pm »
Rozumiem, dziękuję za info :) ale pewnie też to była kara, że za mało tutaj się udzielam! ;)
Jasne - bilans musi się zgadzać: ile postów - tyle powiadomień;)
Cytuj
Nagranie z dzisiaj.
Słowo się rzekło: liv wymyśla potencjalny konkurs, bo nagrody już zostały publicznie obiecane:)

Ale! Słów dużo - muzyki mało czyli 14 sprawdzimy co piszczy w - na razie - pustej okładce;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Marek Kwiatkowski

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: "Wojna na Księżycu" - płyta inspirowana powieścią "Pokój na Ziemi"
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 30, 2020, 11:15:09 am »
Słów dużo - muzyki mało czyli 14 sprawdzimy co piszczy w - na razie - pustej okładce;)

Oj tu się nie zgodzę ;) Muzyka jest i to całe 57 minut (i 16 sekund) i oczywiście zapraszam na pra-premierowe wysłuchanie 14 maja ;) Zachęcam też do aktywnego udziału w audycji na naszym kanale IRCowym, bo taki radio posiada i jest wykorzystywany właśnie podczas audycji.

Pozdrawiam ;)

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2020, 01:48:33 pm wysłana przez Marek Kwiatkowski »

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: "Wojna na Księżycu" - płyta inspirowana powieścią "Pokój na Ziemi"
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 01, 2020, 09:33:47 pm »
No dobrze...czuję się przekonana w 50 % - w okładce odnalazła się płyta;)
Czekamy do 14:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: "Wojna na Księżycu" - płyta inspirowana powieścią "Pokój na Ziemi"
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 14, 2020, 09:58:32 pm »
Rozumiem, że za godzinę seans Lemmistyczny?
Cytuj
e i czeka na uroczyste otwarcie i prezentację 14 maja o godzinie 22:00 w radiu EL-Stacja [https://el-stacja.pl ]podczas najstarszej audycji w tej stacji - Markowe Granie - w odcinku nr 500.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: "Wojna na Księżycu" - płyta inspirowana powieścią "Pokój na Ziemi"
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 14, 2020, 11:08:13 pm »
Ufff...udało mi się zameldować...ale coś mi nie tego? Bo gra nieLem?
Cofam - gra:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Marek Kwiatkowski

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: "Wojna na Księżycu" - płyta inspirowana powieścią "Pokój na Ziemi"
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 15, 2020, 11:29:40 am »
Dziękuję za obecność, tym którzy byli :)

Audycja z premierą do posłuchania tutaj:  https://www.mixcloud.com/el-stacja/markowe-granie-nr-500-1273/

Płyta dostępna tutaj: https://marekkwiatkowski.bandcamp.com/album/wojna-na-ksi-ycu

Pozdrawiam :)