Autor Wątek: Fakty medialne  (Przeczytany 481123 razy)

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #135 dnia: Lipca 18, 2011, 01:28:49 pm »
Pytanie to jest takie, jak TY trafiłeś na taką informację:)
Mój jedyny kontakt z "Faktem" wygląda tak, że mi się czasem zdarza usiąść w jakimś środku komunikacji obok jakiegoś kolegi górnika jadącego na szychtę, który akurat sobie zapodaje "F" i coś tam na okładce widzę. Ale właśnie sie powaznie zaniepokoiłem, że z Tobą może nie być tak samo:)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #136 dnia: Lipca 18, 2011, 01:36:51 pm »
Nie zgadniesz... Forumowiczka z st.pl wrzuciła powyższy link jako niezły ubaw do tamtejszego topicu o fantastyce "inwazyjnej". Ponoć link do tego znalazła na stronie powiązanej z GG, czy coś takiego.

(A, że jako tamtejszy mod mam niewdzięczny obowiązek czytać tamtejsze forum "od deski do deski"...)

ps. swoją drogą można by z tego zrobić jakieś badania socjologiczne o krążeniu bzdury w internecie ;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2011, 01:41:02 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #137 dnia: Lipca 19, 2011, 09:37:53 pm »
Ostatnie 2 akapity to idealny opis fabuły gry UFO: Enemy Unknown (to znaczy lokalizacja bazy może być inna, bo losowa), znanej też jako X-COM. Chyba znowu sobie pogram, bo jest genialna  :)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #138 dnia: Lipca 19, 2011, 10:15:31 pm »
Ja miałem raczej wrażenie, że ałtor się za dużo "Spejs Inwejders" nasłuchał...  ::)




Edit: jest i oficjalne dementi - Seth Shostak himself:
http://www.seti.org/page.aspx?pid=1539
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2011, 11:15:32 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #139 dnia: Sierpnia 03, 2011, 07:24:19 am »
Póki co news trafia tu, bo znów powołują się na "Daily Mail" (nie ma już nic lepszego, że większość naszych gazet i serwisów sieciowych przepisuje z tego załganego szmatławca?):
http://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/348660,tajne-eksperymenty-krzyzowano-ludzi-ze-zwierzetami.html

Acz faktem jest, że sprawa była w UK gorąco dyskutowana:
http://www.bbc.co.uk/ethics/animals/using/hybridembryos_1.shtml
http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/politics/7407589.stm
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #140 dnia: Sierpnia 07, 2011, 06:29:19 pm »
W poprzednim wypadku można było zwalić na "Daily Mail". Czy i na kogo można zwalić dzisiejszy tytuł w "Gazecie Wyborczej":
http://wyborcza.pl/1,75248,10075766,Policja_zabila_1_osobe__setki_zaatakowaly_policje_.html
który już jest w linku?
Ten tytuł głosi milcząco: (Ponieważ) policja zabiła jedną (niewinną) osobę - (wzburzone tym policyjnym morderstwem) setki (osób w zrozumiałym gniewie) zaatakowały policję
Jednak, gdy się spokojnie przeczyta doniesienie pod tym tytułem, okazuje się, że w strzelaninie z raczej oszczędną policją ("dwa pociski...") zginął uzbrojony mężczyzna, który nie chciał poddać się policyjnej kontroli i strzelał do policjantów ("wymiana ognia").
Człowieka, który strzela do policji, za moich młodych czasów nazywano na ogół bandytą. Takiego strzelającego bandytę policja na ogół zastrzeliwała. Teraz nie ma bandyty, tylko jest osoba, policja zaś nie zastrzeliwuje bandyty, tylko zabija osobę. No cóż, tempus ci fugit, zramolały zrzędo!
VSOM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #141 dnia: Sierpnia 07, 2011, 11:24:15 pm »
Widzisz Pan, zadziałało, boś Pan artykuł przeczytał. I tylko o to im chodziło... A że facet, który był uzbrojony i do policjanta strzelał, jest bandytą, nikt nie wątpi!

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #142 dnia: Sierpnia 08, 2011, 12:58:28 am »
Gdyby szło o reklamę towaru, którego nazwę mam zapamiętać - to bym się z Panem zgodził. Lecz lektura tekstu wywołuje logiczny sprzeciw wobec tytułu. Uważam zatem, że ten tytuł jest skierowany do tych, którzy tylko wodzą oczyma po tytułach i nie czytają tekstów. Ja nawet nie podejrzewam anonimowego redaktora (headlinera) ani autora o taką dalekosiężną perfidię. Przypuszczam, że to robota medialnych memów. Memy medialne, jeśli istnieją, są lewe vel lewackie (z dokładnością do ħ, rzecz jasna) - wie Pan?
W każdym razie z porządnym (starożytnym) dziennikarstwem ma to niewiele wspólnego.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #143 dnia: Sierpnia 08, 2011, 03:01:14 pm »
Widzisz Pan, zadziałało, boś Pan artykuł przeczytał. I tylko o to im chodziło... A że facet, który był uzbrojony i do policjanta strzelał, jest bandytą, nikt nie wątpi!
Ja tam wątpię. Społeczeństwo jest winne. W tym miejscu tylko napiszę, że Goryllium rządzi w opisach londyńskiej tragedii...

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpnia 08, 2011, 03:15:14 pm »
Panie Smoku E, czymeś Pan sobie "zarobił" na ujemną karmę?
VSOM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpnia 08, 2011, 04:47:31 pm »
Choćby za TO (fe, skarżypyta jestem) i dyskusję powyżej. Także za parę innych spraw. Ogólnie za ten... całokształt.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpnia 08, 2011, 05:07:35 pm »
Smok ma jak wiadomo ujemne prawdopodobieństwo zaistnienia... ;)

P.S. Trzeba bidulkę trochę dokarmić...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpnia 08, 2011, 05:18:07 pm »
Mówisz, że najedzony będzie mniej groźny? ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpnia 08, 2011, 06:29:06 pm »
Ja tam nie zauważyłem, aby był groźny i w zasadzie to nie pomnę, czy w ogóle wiedziałem, czym sobie tak przechlapało niebożątko... Ale mniejsza z tym dokarmiłem dziś dwie najbardziej tego potrzebujące istoty - Smoka Eustachego i Męberytę... ;) .

Dobry Pomysł -- Terminus[2011-08-08 21:40]
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2011, 10:40:56 pm wysłana przez Terminus »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpnia 08, 2011, 08:18:09 pm »
dokarmiłem dziś dwie najbardziej tego potrzebujące istoty - Smoka Eustachego i Męberytę... ;) .

 8)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki