Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Lemosfera / Odp: Co wymyślił Lem... kompendium.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Dzisiaj o 09:38:22 pm »
Tymczasem czatowa Sztuczna Inteligencja nawołuje do wojny atomowej:
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-sztuczna-inteligencja-chce-wojny-atomowej,nId,7485114
Lem (we "Fiasku") miał rację, że to ułomny doradca.
2
DyLEMaty / Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lustrzak dnia Dzisiaj o 09:05:10 pm »
Albo niedajboże na terytorium parku, ach ten łańcuch pokarmowy.



No także ty mi tu batonów nie podsuwaj :)
3
DyLEMaty / Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Dzisiaj o 08:29:39 pm »
O wiele nie posiada się napędu, śmigłowego, odrzutowego tudzież plazmowego i in. tp., lepiej być zakotwiczonym  np. liną, gdyż w razie wiatru można nie powrócić! I spaść na terytorium ludożerców albo tych tam, co głowy (obcięte) wędzeniem w ziołach miniaturyzują i wieszają ku uciesze pod powałą.
4
DyLEMaty / Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lustrzak dnia Dzisiaj o 08:17:57 pm »
Aha, że "zejść na ziemię". No dobra, uniosłem się na chwilę :)
Czasem muszę, żeby nie zmurszeć.
5
DyLEMaty / Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Dzisiaj o 08:05:14 pm »
Sądzę Lustrzak, że powinienieś zjeść snikersa ;) .
&ab_channel=Reklamisko
Nie z powodu, że gwiazdorzysz, ale pożywienie zawsze pozawala nam znaleźć opacie na opoce, a nie na metaforze ;) .
6
DyLEMaty / Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lustrzak dnia Dzisiaj o 12:17:31 pm »
A to może niesłusznie nazwałem to kapitulacją rozumu, bo jednak wielu wierzących jest świadomych, że operując religią poruszają się w świecie symboli i metafor. Po prostu racjonalnie lokują część swojej działalności psychicznej w obszarze zapewniającym im jako taką  równowagę.  I słusznie. Swoją drogą ciekaw jestem czy istnieje gdzieś w naukach, może nawet teologicznych,  pojęcie "racjonalnego nawrócenia".
W mediach za to istnieje flagowy Misiek.
Przepraszam jeżeli uderzam w zbyt czułe tony, może nawet niewłaściwe dla tego Forum.
P.S To tak dla równowagi dodam że dla mnie równowagę psychiczną zapewnia między innymi pewna odmiana europejskiej medytacji, która z zewnątrz wygląda jak leżenie na kanapie i patrzenie się w sufit :-)
7
DyLEMaty / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lustrzak dnia Dzisiaj o 12:13:45 pm »
A to prawda, część twórców mocno kombinuje jak by takie narzędzia do produkcji scenariuszy zbudować i wykorzystać. Na własne oczy widzę jak w środowisku filmowców, niektórym gorzeją lica na myśl o takich usprawnieniach. Trochę mnie to dziwi bo jednak wygląda to na zwycięstwo priorytetu masowej produkcji nad jak to określiłeś "walorami artystycznymi", które nazwałbym inaczej - ważnym elementem "przeżyć i doświadczeń tworzącego". 
No ale może można to porównać do momentu przejścia z pisania i cyzelowania ręcznych, zdobionych manuskryptów do technologii druku. I wtedy miałoby to sens.
8
DyLEMaty / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Dzisiaj o 03:12:51 am »
Z nigdy byłbym ostrożny (aczkolwiek takie filmy i recenzje brzmią b. lemowsko), zapewne niedługo będzie można rzucić dowolny scenariusz AI i ona go na obstalunek wyrenderuje (przy czym nie wiem jak z wartościami artystycznymi, ale z hollywodzkim wyrobnictwem na pewno da sobie radę...).
9
DyLEMaty / Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Dzisiaj o 03:09:28 am »
I tu gdzieś dochodzimy do Borgesa z jego mapami w skali 1:1.

(A traktowanie świata jako kryptogramu jest przecież starsze - "Pamiętnik...", Gombro z "Kosmosem", wreszcie - mentalność religijna, dla której wszystko jest znakiem czy formą egzaminu.)
10
DyLEMaty / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lustrzak dnia Dzisiaj o 12:54:31 am »
Ciekawe, to właściwie można by wygenerować listę filmów, które nigdy nie powstaną. Taki marketingowy świat równoległy. Zapewne można by też od razu wygenerować miażdżące recenzje tych filmów.
Strony: [1] 2 3 ... 10