Autor Wątek: kłopoty z globalnym ociepleniem  (Przeczytany 120830 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #315 dnia: Grudnia 30, 2022, 04:16:39 pm »
Tak apropos robaków i suszi to niedawno przypadkowo przeczytałem z zainteresowaniem art. nt. rozprzestrzeniania się zoonoz z powodu zamiłowania do żarcia surowizny - m.in. sushi ale nie tylko, ogólnie z powodu dążenia do "naturalnego jedzenia". I nawet nie chodzi o to, że nie ma nic bardziej naturalnego niż padlina z robalami, tylko że ze względu na podgrzanie oceanów robale zmieniają swoje zasięgi i pasożytują na gatunkach bądź w miejscach, które wcześniej były czyste. Po drugie zaś ludzie często obecnie wybierają nieprzetworzoną termicznie żywność jako ekskluziw i skutek jest taki, że ponoć robactwo się plęgnie na potęgę w żołądkach i nie tylko, ale nie dotyczy to biedoty jak dotychczas, tylko bogaczy, a w każdym razie osób zamożniejszych. Było tam kilka mrożących w żyłach przykładów, co można mieć w ciele z czego pamiętam bardziej tylko gościa mającego jakieś mega robaki na kilogramy bo lubował się w zdrowej rybie na surowo (przy czym akurat słodkowodnej), którą żarł przez okrągły rok.


Ten baran z pizzą po rumuńsku to jakbym w książce o tym przeczytał to bym nie uwierzył. Nadział się cymbał wybitnie, ku uciesze wielu - ja też brzuch obwiązywałem ręcznikiem, żeby nie pękł - nie z powodu, że kibicuję Grecie, ale rzadko kiedy głupota jest karalna w ogóle, a tym bardziej tak ekspresowo :) . Greta może się napić szampana - to jest jakiegoś wyciągu z liścia pewnie.


Przed żabami i ślimakami mam opór. Nie zwrócę ale jadam wyłącznie jak nie wypada odmówić. Małże typu omułki w ostateczności mogą być, czasem nawet sam warzę w warunkach turystycznych - poza ostrygami, które uwielbiam. Suszi OK. Nawet wytwarzam czasami.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2022, 09:52:46 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #316 dnia: Grudnia 31, 2022, 01:33:27 am »
Greta Gretą, ale...

Ze swojego dzieciństwa – a przypadło ono na lata 80. ubiegłego wieku – pamiętam, jak dorośli Brytyjczycy z przerażeniem opowiadali o tym, że Japończycy jadają… surową rybę! Można było odnieść wrażenie, że oceniają to jako skrajną niedorzeczność. Mówili o tym z absolutnym niesmakiem, zupełnie jak gdyby chodziło o połknięcie żywej żaby. Do głowy by mi wówczas nie przyszło, że ci sami dorośli, tyle że z włosem przyprószonym siwizną, będą kiedyś jak gdyby nigdy nic kupować sushi w zupełnie zwyczajnym sklepie działającym przy typowej brytyjskiej ulicy.
Bee Wilson: Tak dziś jemy. Biografia jedzenia.

No, robaki jadano od zawsze, w niektórych kulturach jada się wciąż, szczególnie owady, jeszcze niedawno taka zupa z chrabąszczy majowych była całkiem popularna w Europie. No a żaby, a ślimaki - przypomnijcie sobie z dzieciństwa, jakąż to sensację wywoływało zawsze wspomnienie o jadających je Francuzach. Kogoś to dziś bulwersuje?

Swoją drogą  ;D
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-12-30/rumunia-andrew-tate-zatrzymany-za-handel-ludzmi-wpadl-bo-nagral-wideo-do-grety-thunberg/
Nikt nikomu nie broni, zeby sie zazeral robactwem juz teraz. Problemem jest wizja przymusu, jak na razie w formie szantazu moralnego dla slabomozgich.
https://propermanchester.com/trending/primary-school-kids-to-be-fed-insects-as-an-eco-friendly-alternative-protein/
Tymczasem w awangardzie postepu, czyli jedzenia robactwa przoduje Korea Pn, polecam sie blizej zapoznac z tematem.

Cytuj
Tak apropos robaków i suszi to niedawno przypadkowo przeczytałem z zainteresowaniem art. nt. rozprzestrzeniania się zoonoz z powodu zamiłowania do żarcia surowizny - m.in. sushi ale nie tylko, ogólnie z powodu dążenia do "naturalnego jedzenia". I nawet nie chodzi o to, że nie ma nic bardziej naturalnego niż padlina z robalami, tylko że ze względu na podgrzanie oceanów robale zmieniają swoje zasięgi i pasożytują na gatunkach bądź w miejscach, które wcześniej były czyste.
No, tak to jest jak sie bezmyslnie powiela nawyki zywieniowe z innych miejsc i kultur. A juz najgorsze sa ryby z farm. Obejrzalem dokument i od tej pory, kupuje tylko ryby zlowione dziko. Czy w Japonii, stolicy sushi, panuje jakas plaga tych zakazen pasozytami?

Cytuj
Po drugie zaś ludzie często obecnie wybierają nieprzetworzoną termicznie żywność jako ekskluziw i skutek jest taki, że ponoć robactwo się plęgnie na potęgę w żołądkach i nie tylko, ale nie dotyczy to biedoty jak dotychczas, tylko bogaczy, a w każdym razie osób zamożniejszych. Było tam kilka mrożących w żyłach przykładów, co można mieć w ciele z czego pamiętam bardziej tylko gościa mającego jakieś mega robaki na kilogramy bo lubował się w zdrowej rybie na surowo (przy czym akurat słodkowodnej), którą żarł przez okrągły rok.
No coz, glupota jest kosztownym luksusem. Zwlaszcza jezeli sie uwaza zarcie surowizny za naturalne dla czlowieka. Ludzie gotowali zarcie, zanim jeszcze stali sie na dobre ludzmi, co najmniej 800k lat temu, a pewnie i dluzej:
https://phys.org/news/2022-11-earliest-proof-cooking-ancestors-well-done.html

Cytuj
Ten baran z pizzą po rumuńsku to jakbym w książce o tym przeczytał to bym nie uwierzył. Nadział się cymbał wybitnie, ku uciesze wielu - ja też brzuch obwiązywałem ręcznikiem, żeby nie pękł - nie z powodu, że kibicuję Grecie, ale rzadko kiedy głupota jest karalna w ogóle, a tym bardziej tak ekspresowo :) . Greta może się napić szampana - to jest jakiegoś wyciągu z liścia pewnie.
Coz ta za akcja z tym calym Tate? W zyciu o nim nie slyszalem, az wszedzie gruchnela wiadomosc ze go wszystkie platformy zbanowaly i nagle wszedzie go pelno. Czyli juz podejrzane; niby chca go skasowac, ale darmowa reklama na niespotykana skale. Teraz aresztowanie... Natomiast dziwie sie, ze nie wychwyciliscie oczywistej glupoty tego artykulu w polszmacie: Wpadl, bo mial pudelka pizzy na filmie? Serio? I aresztowali go w jego domu w Rumunii? Albo byl poszukiwany i sie ukrywal, albo nie byl i sie nie ukrywal, i po prostu go aresztowali w domu i zadna pizza nie byla potrzebna. Jesli A, to pierwsza rzecz, to obserwacja domu, albo przeszukania domu, zwlaszcza jesli zarzuty to zorganizowana grupa przestepcza, a nie jakies glupie pudelka pizzy  ::) Ale nie byl poszukiwany, bo przeciez ciagle walil jakies wywiady, lacznie z brytyjska TV. Czyli padla decyzja o aresztowaniu, proste sprawdzenie domu i okolic, obserwacja i aresztowanie.





xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #317 dnia: Stycznia 01, 2023, 01:06:21 am »
Zwiększą PEM ?
Ociepliłoby to atmosferę.
Cytuj
Przygotowanie się na potencjalne uderzenie planetoidy Apophis, która 13 kwietnia 2029 roku znajdzie się 10-krotnie bliżej Ziemi niż Księżyc.
https://www.chip.pl/2022/12/planetoida-2010-xc15-haarp
(Błąd merytoryczny - nie "niskiej" a wysokiej)
W tle:


Dwa godzinne nudne materiały od smartgasm (Ukraińca).
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2423
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #318 dnia: Stycznia 01, 2023, 09:17:08 am »
https://www.chip.pl/2022/12/planetoida-2010-xc15-haarp
(Błąd merytoryczny - nie "niskiej" a wysokiej)
Właśnie że o niskiej, bo 9,6 MHz :)
Użyte fale będą miały znacznie niższą częstotliwość i większą długość fali niż zazwyczaj. Dlaczego? Bo zwykle astronomowie skupiają się na powierzchni planetoid, a tym razem obiektem ich zainteresowania jest wnętrze.

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #319 dnia: Stycznia 01, 2023, 11:44:49 am »
Sprostowanie konieczne. Dziękuję za reakcję.
Moja pomyłka, bo niezbyt uważnie doczytałem.
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #320 dnia: Stycznia 18, 2023, 12:58:46 pm »
Teatrzyk Zielona Gęś przedstawia:
https://m.youtube.com/watch?v=ouZuMm90yV4
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2023, 11:55:04 pm wysłana przez Q »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #321 dnia: Stycznia 18, 2023, 01:38:10 pm »
Ależeco? Przecież takie trzaskanie sobie fotek z zatrzymanymi celebrytami to standard nie od dziś:
https://collections.ushmm.org/search/catalog/pa1180824
Fakt, że policja potrafi się do zatrzymanych odnosić b. rozmaicie - również:
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/doda-kulisy-zatrzymania-dlaczego-policja-czekala-2-godziny/fwkh4r7

ps. Poprawiłem Ci linkę, bo się jakieś kropki ze spacjami wdały...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2023, 01:43:18 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #322 dnia: Stycznia 18, 2023, 03:03:50 pm »
Uuuu... Porównujesz Święta Gretę do nazistów? Bogowie pogody będą się na Ciebie gniewać. Musisz teraz złożyć ofiarę z dziecka, żeby ich przebłagać.
Psychopatologiczne podstawy i skutki histerii klimatycznej:https://m.youtube.com/watch?v=HHDe9UD8C4Q
Sam zrobiłem taki eksperyment z googlem. Wpisywałem (ang.) "Zmiany klimatu i ..." i tutaj kompletne bzdury typu: gwałty, homofobia, LGBT, i co tam jeszcze można wymyśleć negatywnego i zawsze znalazł się jakiś "naukowiec", "ekspert", albo pismak, który wykazywał niezbitą zależność  ;D

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #323 dnia: Stycznia 18, 2023, 03:35:20 pm »
Porównujesz Święta Gretę do nazistów?

Nic nie porównuję, wskazuję, że celebrytyzm (święty, przeklęty, czy moralnie dość obojętny) zapewnia często specjalne traktowanie, z czego nie ma co jednak wyciągać zbyt daleko idących wniosków.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #324 dnia: Stycznia 18, 2023, 11:23:20 pm »
Jakie w tym kontekście były by zbyt daleko idące wnioski?

P.S. Zepsules mi link, Q, nie otwiera się

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #325 dnia: Stycznia 19, 2023, 12:00:09 am »
Np., że zatrzymanie dokonane w białych rękawiczkach i piknikowej atmosferze przestaje być przez to zatrzymaniem (w końcu rozkaz, jak wiemy, wykonać można na różne sposoby, a i rozmaite nieformalne instrukcje ustne mogą wydawaniu go towarzyszyć). O wykładniach typowo spiskowych nie wspomnę.

ps. Nie otwierał się, dlatego wziąłem się za poprawianie, ale naprawiłem nie dość. Teraz powinno być ok.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2023, 12:37:01 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #326 dnia: Stycznia 19, 2023, 02:38:17 am »
W zasadzie to zdarzenia typu Extinction Rebellion lub podobne wynalazki (czy VHEMT może także?) to (~)skanalizowanie buntu. Jakiś tam Strajk Klimatyczny pewnie też.
Podobno ofiara nadaje sens (?), ale dla ofiary to daremny trud. Gdzieś tam w tle za kulisami (jak często okazuje się po latach) biznesy i przemysły nasilają podobne działania.
Sztuczne wysiłki zbiorowe mają zmieniać klimat?
(Klimat - to coś innego niż pogoda i jej prognoza).
To: "...wolnozmienne cechy oddziaływań w systemie..."
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Klimat
(Klimatologia i meteorologia to co innego, bo pogoda dotyczy krótkotrwałych zjawisk).
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #327 dnia: Stycznia 22, 2023, 09:18:30 am »
Np., że zatrzymanie dokonane w białych rękawiczkach i piknikowej atmosferze przestaje być przez to zatrzymaniem (w końcu rozkaz, jak wiemy, wykonać można na różne sposoby, a i rozmaite nieformalne instrukcje ustne mogą wydawaniu go towarzyszyć). O wykładniach typowo spiskowych nie wspomnę.

ps. Nie otwierał się, dlatego wziąłem się za poprawianie, ale naprawiłem nie dość. Teraz powinno być ok.
Zapomniałeś wyjąć brzytwe z szuflady? ;D

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #328 dnia: Stycznia 22, 2023, 12:34:30 pm »
Au contraire. To są właśnie brzytewkowate wyjaśnienia, w przeciwieństwie do spiskowych.

ps.
https://www.bbc.com/news/world-europe-64321652
https://www.o2.pl/informacje/nigdy-bysmy-tego-nie-zrobili-niemiecka-policja-o-zatrzymaniu-grety-thunberg-6857132288752192a

BTW. Rzadko czytam, a jeszcze rzadziej cytuję, anonimowe komentarze, ale ten (pod tekstem drugolinkowym) wydaje się tego wart:

Współczesny świat jest tak przepełniony agresją, że spokojna interwencja policji i spokojna reakcja obiektu interwencji wydają się podejrzane. Ludziska oczekują co najmniej przepychanek, a dostają cywilizowane zachowanie obu stron; no i są zawiedzeni.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2023, 04:09:40 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #329 dnia: Stycznia 23, 2023, 04:44:20 am »
No, jesli wp mowi, ze niemiecka policja twierdzi, a BBC potwierdza, to oczywiscie to musi byc czysta prawda, bo jakze by inaczej? To sie nazywa "publicity stunt". Nie musi to byc zaraz jakas grubo organizowana ustawka. Jaki kult, tacy wyznawcy i tacy meczennicy. W przypadku Grety to meczenstwo na pluszowym krzyzu, zeby podtrzymac zainteresowanie krucjata dziecieca. Znasz ten socjalistyczny dowcip: Panstwo udaje ze nam placi, my udajemy ze pracujemy. Greta udaje ze protestuje, policja udaje ze ja aresztuje. Ale tylko tak na chwilke, przed kamerami, potem zaraz wszystkich wypuscili. Nie po to panstwo niemieckie prowadzilo taka, a nie inna polityke energetyczna, zeby teraz wojowac z tymi ktorzy takiej polityki chcieli. A ze rzeczywistosc ich przycisnela, to chwilowo trzeba robic czego rzeczywistosc wymaga. Potem sieznowu wroci do utopii.
 Nie chce mi sie szukac nagrania, ale w UK to samo: Ext. Rebelion siedzi na ulicy, blokuje samochody, a policjantka podchodzi i nawija:
- Wszystko w porzadku? Nie potrzebujecie czegos? Nie jest wam za zimno?  Dajcie nam znac, jesli czegos potrzebujecie.
Moze cieplej herbatki? Cmok,cmok w czolko, wloski przygladze...

Nie bedziesz mial niczego, bedziesz zarl robactwo i bedziesz szczesliwy. No, moze cos tam bedziesz mial, np. pasozyty:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6613697/