Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1359566 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2985 dnia: Lipca 15, 2018, 11:12:52 pm »
Ps.
Cytuj
ale skąd mi to takie siedzi w głowie? z czym kojarzy? ktoś to w czymś użył? nic...nic...ale ten refren mam wgrany, więc sorry - na odrzepkę;)):
nawet fajne te pam-pa-ram _ może stąd?
Piosenka została użyta w serialu telewizyjnym Crossing Jordan oraz Grey's Anatomy oraz w dwóch innych produkcjach- The X Effect i The OC
Nie, nie znam się specjalnie na serialach. Tylko coraz droższe OC...a to nie to...Pewnie zradiowy rzep;)
Inna beczka wypełniła się jagódkami...czyli przypomniała się pierwsza kolonijna piosnka - byłyśmy grupą jagódek;))
https://www.youtube.com/watch?v=o3rgBUU1y8M
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2986 dnia: Lipca 17, 2018, 10:55:57 pm »
Cytuj
Inna beczka wypełniła się jagódkami...czyli przypomniała się pierwsza kolonijna piosnka - byłyśmy grupą jagódek;))
Rosnących pod sosenkami, gdzie harcerz-gapa w pokrzywie ...wstrzymał konia? :-\
Z innej beczki, podobno łyżka dziegciu do niej może zepsuć smak, ale czasem daje dobry a przynajmniej ciekawy efekt, co w czasach mieszania wszystkiego z wszystkim, nie zawsze udatnie, jest warte zauważenia. I tak jak całkiem dobrze luxtorpeda połączyła rap z punkiem, tak tu kolejne zdziwienie, zradiowo podłapane - że da się słuchać, połączenie hip-hopu z bluesem.
Francuski pocałunek. :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2987 dnia: Lipca 18, 2018, 07:02:38 pm »
I to jest dopiero megawątek. Zmieści się w nim z dziesięć jednostek wzorcowych tzw. jaremów - i jeszcze można wydać drobne. Pójdę poszukać doń piosenki - za 15 minut wracam.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2988 dnia: Lipca 18, 2018, 08:30:00 pm »
No, w końcu zaczynasz rozumieć powagę znanej z Sienkiewicza sytuacji zawierającej się w słowach "Ярема идёт!" ;).

To okolicznościowo, pieśń o człowieku o przydużym ego:
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2018, 08:59:08 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2989 dnia: Lipca 18, 2018, 10:58:21 pm »
za 15 minut wracam.
Jesteś niesłowny  ::)

Do tego francuskiego muszę podejść łans egein...na razie wizualnym roztrzęsieniem przypomniał mi:
https://www.youtube.com/watch?v=RGpkNPbSa2Q

Ale chciałam dać trochę tureckiego kazania:
https://www.youtube.com/watch?v=mWev9kmOieY
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2990 dnia: Lipca 19, 2018, 12:26:34 am »
No, w końcu zaczynasz rozumieć powagę znanej z Sienkiewicza sytuacji zawierającej się w słowach "Ярема идёт!" ;).
Q, szkoda że od jakiegoś czasu odzywasz się wyłącznie w związku z Remuszką. Na waszym przykładzie można by tłumaczyć stan kwantowego splątania. Jeżeli one mają znaki czy tam spiny to ten jest niewątpliwie ujemny.
Cytuj
Jesteś niesłowny  ::)
Czy mam się szczegółowo wytłumaczyć z tych kilku godzin spóźnienia?
Otóż 18:21, założyłem buty marki Reebok i wesołymi podskokami pokonałem pierwsze z czterech pięter. Ostry krzyk i ciemna ciecz o konsystencji mazi sącząca się spod drzwi sąsiada zgumkowała mi wesołość z twarzy ruchem w dół, bo nagle nogi zrobiły się jak z tej gumy, ale uprzedzam wypadki - to stało się na pierwszym piętrze a po drodze były jeszcze dwa...cdn.
Do tureckiej scenki rodzajowej trudno mi się odnieść, na pierwsze oko dość dziwna, ucho nie zgłasza vs. Muszę przetrawić tego kebaba, tymczasem zaległe...miało być inne, ale wyszło wspomnieniem. I to podwójnym
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2991 dnia: Lipca 19, 2018, 01:29:53 am »
Q, szkoda że od jakiegoś czasu odzywasz się wyłącznie w związku z Remuszką. Na waszym przykładzie można by tłumaczyć stan kwantowego splątania. Jeżeli one mają znaki czy tam spiny to ten jest niewątpliwie ujemny.

Jakby Ci to... Pókim na Forum zawieszony, to i Forum mi wisi. Ot, takie splątanie ;). Ale mam nawet przygotowane jakieś posty na sierpień, stanowczo, dotyczące ciekawszych tematów ;). Także do zobaczenia za niecały miesiąc. Mówiąc inaczej:


ps. Aha, bo nie ma co owijać w bawełnę: nie rozumiem jednej rzeczy. Dlaczego kiedy ja nawet nie krytykuję S.R., a pół-żartobliwie odnoszę się do Twojej poczynań w/w krytyki, to z miejsca widzisz w tym jakiś szczególny interpersonalny związek z wiadomym, a kiedy Ty go trollujesz (biorąc poniekąd przykład ze mnie), to jakoś nikt Cię nie napada, ani nie sugeruje - niby żartem - zażywania lekarstw, nie zawiesza w uprawnieniach moderatorskich, ani tym nie grozi.
I tak naprawdę to chciałem wyrazić swoim postem. Radość, że zaczynacie mówić ludzkim głosem (czyli zauważać czyje zachowania były tu od początku problemem). Ale i pewne rozgoryczenie, że standardy stosujecie tak bardzo podwójne.
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2018, 02:55:11 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2992 dnia: Lipca 19, 2018, 01:30:40 pm »
Ależ Q, nie jesteś zawieszony w prawach członka forum, dalej możesz pisać, dyskutować, wymieniać myśli, odebrana została Ci tylko moderatorka na trzy miesiące. Obawiam się jednak, że jeśli Twoja zadra w sercu do niektórych użytkowników (nie będę nawet wymieniał nicków) jest toksycznie zatruta, to skrzat może się rozmyślić. Nie piszę tego, żeby Ci dopiec, chcę tylko pomóc.
Zdaję sobie sprawę, że mój post to zbaczanie z tematu, nie będę miał urazy jeśli zostanie skasowany.
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2993 dnia: Lipca 19, 2018, 03:14:26 pm »
Hornet, nie zrozumiałeś... Skoro skrzat - i dwie inne osoby, z którymi podzielił się uprawnieniami - podjęli decyzję, którą uważam - jak napisałem (i tak b. eufemistycznie) - za głupią i krzywdzącą (a którą przyjąłem spokojnie do wiadomości, tylko dlatego, że nie chcę jednak zamknięcia Forum), to nie zamierzam jej firmować swoją obecnością tu.
Tutejsza administracja musi widzieć, że jej decyzje mają swoje konsekwencje - choćby taką, że traci się ochotę tu zaglądać i "admini" muszą się bawić we własnym gronie, co jakoś słabo im idzie (bo po krótkim ożywieniu w sumie dwie osoby tu jakiś - godny tego miana - dialog prowadziły).
Ty zaś zamiast zajmować się mną i wciągać mnie w niepotrzebne bicie piany, spróbuj rozkręcić jakieś sensowne dyskusje skoroś taki o innych zatroskany. Choć nie wiem czy Ci to wyjdzie, bo liczba regularnie się tu logujących ciągle spada, liczba regularnie postujących - jeszcze bardziej, a ci co lurkują traktują chyba patrzenie na dziejące się tu rzeczy w kategorii podziwiania walk w kisielu czy małp w zoo (te to dopiero mają obejrzeń).
I nie strasz mnie rozmyśleniem się skrzata, bo - obecne forumowe pustki dowodem - na moim odejściu stąd Forum straciłoby więcej niż ja. A wracać tu - nawet odzyskawszy uprawnienia - nie mam obowiązku.
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2018, 03:28:35 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2994 dnia: Lipca 19, 2018, 03:28:52 pm »
Wątek organizacyjny jest tak przeładowany mieleniem tego tematu, że spoko - może być i tu. Zwłaszcza że podobno, muzyka łagodzi obyczaje.  :)
Hornet - lepiej bym tego nie napisał, co do przecinka.
Q - nie mieszajmy porządków - Remuszko ma swoje za uszami i właśnie przebija kolejne dno absurdu mierząc dobową  klikalność i śląc jej dziękczynienia, zastrzeżenia do niego są od dawna i podzielają je mniej lub bardziej chyba wszyscy, łącznie z globalnymi, ale Ty też masz - tylko z innej parafii.
Nie w diagnozie rzecz, ale w metodzie. Po prostu przekroczyłeś granice już nie tylko smaku w rzepieniu i obrażaniu tego Pana. Pomijając inne czary-mary o których sam wiesz najlepiej.
Zasadniczo użytkownicy tego forum przecież dyskusyjnego, powinni ze sobą rozmawiać, a nie wieszać ogłoszenia, publikacje i manifesty. Dlatego kluczowa jest zdolność do rozmowy.
Pewne zachowania jak widać ją odbierają i wtedy traci się rozmówców. W takiej sytuacji znalazł się Remuszko, ale mu to widać nie przeszkadza i gada sam ze sobą oraz "kliknięciami", oraz niestety Ty.
Bo nawet jeśli wrócisz - to co dalej?
Kto zechce z Tobą gadać, co, stworzysz sztuczne nicki?
(patrz opowiadanie Tokarczuk - Wizyta)
Też nie mam zamiaru dopiekania ale i nie zamierzam udawać amnezji.
Coś muzycznego by? - Warszawska Jesień najbardziej, ale kto by tego słuchał  :)
PS.
Cytuj
Choć nie wiem czy Ci to wyjdzie, bo liczba regularnie się tu logujących ciągle spada, liczba regularnie postujących - jeszcze bardziej,
Widzę, że jednak podążasz ścieżką Remszki - licz, analizuj, pokaż tabele... udowodnij coś co od dawna jest tezą.
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2018, 03:32:35 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2995 dnia: Lipca 19, 2018, 03:41:02 pm »
liv, naprawdę, nie ciągnij mnie za jeżyk, bo jak Cię lubię* (i dlatego odpisałem, by nie wyjść na chama), tak zamierzam jednak być konsekwentny w trzymiesięcznym milczeniu. Tj. w miarę konsekwentny, bo na chwilę się - jak widać - złamałem.



* Choćby za to, że prowadziłeś tu sensowny dialog, gdy inni stąd pouciekali.

ps. Pytasz kto zechce ze mną gadać, a czy zapytałeś z kim ja rozmawiać zechcę? Bo to w obie strony działa.
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2018, 03:45:01 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2996 dnia: Lipca 19, 2018, 04:52:49 pm »

Coś muzycznego by? - Warszawska Jesień najbardziej, ale kto by tego słuchał  :)


prowokator

to masz za swoje

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2997 dnia: Lipca 19, 2018, 05:07:13 pm »
to masz za swoje
Bój się Nicości Hoko - toż to zespół kardiochirurgów - na przerwie... nawet nie zdążyli się przebrać po operacji ::)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2998 dnia: Lipca 20, 2018, 03:35:12 pm »
Cytuj
to masz za swoje
Eee, nawet dało się wysłuchać, poza tym - nie ten festiwal.  :)
 Nawet kiedyś byłem, dwanaście lat wcześniej niż te kardiochirurgi, akurat wtedy na King Crimson.
Chyba ostatnio podupadł ciut, bo był w PEKiNie a teraz patrzę , że w stodole.
Za to z koncertów na które mały włos, a bym się wybrał - ta Pani za tydzień w Gdyni.

Cytuj
Bój się Nicości Hoko - toż to zespół kardiochirurgów - na przerwie... nawet nie zdążyli się przebrać po operacji ::)
Olka!!!, żeszsz skojarzenie ...tfu tfu tfu...akurat mam "rocznicę"...koncertu Neila Younga w Berlinie.  ;D
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2018, 03:37:12 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2999 dnia: Lipca 22, 2018, 01:48:03 am »
Cytuj
Bój się Nicości Hoko - toż to zespół kardiochirurgów - na przerwie... nawet nie zdążyli się przebrać po operacji ::)
Olka!!!, żeszsz skojarzenie ...tfu tfu tfu...akurat mam "rocznicę"...koncertu Neila Younga w Berlinie.  ;D
Coś nie pasuje?;)
Ale jak Melody...to zaraz mi wychodzi Beth...wydała koncertowe CD:
https://www.youtube.com/watch?v=QvRYuvC49b8
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)