Autor Wątek: Fakty medialne  (Przeczytany 481047 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1035 dnia: Września 19, 2015, 12:51:27 pm »
To będzie kombinacja Ironsa i Afflecka...a mnie z "faktów medialnych" (chociaż to nie do końca FM) pokonały dwa tytuły:
- doprawdy...rozczulający: Watykan przyjął chrześcijańska rodzinę uchodźców z Syrii.
Dodam: 4 osoby.
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1506656,Watykan-przyjal-chrzescijanska-rodzine-uchodzcow-z-Syrii
- wcześniejszy...wg mnie kuriozalny:
Imigranci uwięzieni na Węgrzech rozpoczęli protest głodowy.
http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/500467,imigranci-uwiezieni-na-wegrzech-rozpoczeli-protest-glodowy.html
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1036 dnia: Września 19, 2015, 02:48:21 pm »
Cytuj
Co zaś do dalszego obiegu tego niusa, to poza "G.P." powtórzyły go głównie strony łajtpałerowo-neonazistowskie, z tego co widzę...
Ciągnie swój do swego...bo jeśli zdmuchnąć zasłonę z słów szlachetnych i wzniosłych (ba, prawnicy to potrafią), pan działa z pobudek rasistowskich.
Lub, trzymając się tej równości - komunistycznych. Widać w Szwecji to nie zakazane.
Choć najpewniej zwyczajnie się lansuje, trzepiąc przy okazji kasiorkę.
Ma nosa do grantów na takie "szczytne" afiliacyjne cele i jeśli tłumacz Gugiel dobrze mi przetłumaczył, wraz z kolegami jest producentem wystawionych arcydzieł. To rozumiem.  :)
Życie wkrótce sfalsyfikuje intencje.
Bo logicznym krokiem kolejnym jest ustąpienie w/w dziekana i przekazanie swej zaszczytnej funkcji...łosiowi na przykład.
Cytuj
Watykan-przyjal-chrzescijanska-rodzine-uchodzcow-z-Syrii
A mnie w tym wszystkim zadziwia, że wartość życia człowieka ujętego w ramy rodziny jest wyższa niż wartość człowieka bez ramek. Rem podobnie zresztą...
« Ostatnia zmiana: Września 19, 2015, 04:53:54 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1037 dnia: Września 19, 2015, 03:25:20 pm »
Cytuj
Watykan-przyjal-chrzescijanska-rodzine-uchodzcow-z-Syrii
A mnie w tym wszystkim zadziwia, że wartość życia człowieka ujętego w ramy rodziny jest wyższa niż wartość człowieka bez ramek. Rem podobnie zresztą...
Dodaj, że ramka powinna być chrześcijańska.
Jeśli mnie coś ma dziwić to to, że w XXI  te dwa szyldy: chrześcijaństwo, islam - mają się tak dobrze, że zasłaniają sedno.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1038 dnia: Września 19, 2015, 05:02:59 pm »
Cytuj
Dodaj, że ramka powinna być chrześcijańska.
Jeśli mnie coś ma dziwić to to, że w XXI  te dwa szyldy: chrześcijaństwo, islam - mają się tak dobrze, że zasłaniają sedno.
Dodaję.
Że akurat Watykan przyjął te ramki, to mniej się dziwię.
Sedno chyba nikogo nie obchodzi. Toczy się jakaś walka na poziomie mediów widoczna...kiedyś pisano "o rząd dusz", czyli na dzisiejsze "zarządzanie emocjami" i migranci są w niej narzędziem. Szantażu. Też tych, co spowodowali migrację.
Watykan przyjął by obronić się przed atakiem, że nie przyjął, a nie - że chęć pomocy.
Inni, mam wrażenie, podobnie empatyczni.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1039 dnia: Września 19, 2015, 06:59:24 pm »
3 albo 4 (np.) > 1 albo 2. Więcej. Więcej arytmetycznego dobra :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1040 dnia: Września 19, 2015, 08:25:52 pm »
Bo logicznym krokiem kolejnym jest ustąpienie w/w dziekana i przekazanie swej zaszczytnej funkcji...łosiowi na przykład.

Cóż, taki łoś-dziekan mógłby potem napisać (korzystając z daleko posuniętej pomocy jakiegoś doktoranta, jak zwyczaj dozwala), biografię swojego wielkiego poprzednika, senatora Incitatusa, na przykład...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1041 dnia: Września 20, 2015, 12:25:06 am »
Cytuj
Dodaj, że ramka powinna być chrześcijańska.
Jeśli mnie coś ma dziwić to to, że w XXI  te dwa szyldy: chrześcijaństwo, islam - mają się tak dobrze, że zasłaniają sedno.
Dodaję.
Że akurat Watykan przyjął te ramki, to mniej się dziwię.
Jasne, że mniej dziwienia. Ale nie tylko Watykan się tak obramował.
Cytuj
Watykan przyjął by obronić się przed atakiem, że nie przyjął, a nie - że chęć pomocy.
Inni, mam wrażenie, podobnie empatyczni.
Też tak myślę.
Ale, że wokół bogatego WATYKANU - nie rodziny Sz.P. Watykan - nawołującego ustami swej głowy do przyjmowania, miłosierdzia itd. - robi się szum, bo klękajcie narody - 4 osoby.
Wstyd medialny.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1042 dnia: Grudnia 19, 2015, 03:54:49 pm »
Gościu taki. Wacław Radziwinowicz. Wieloletni zasłużony korespondent "Gazety Wyborczej" w Moskwie. Grzecznie poproszono go tam po rosyjsku, aby sobie poszedł i nie wracał. Rzeczniczka Kremla oficjalnie oraz expressis verbis oświadczyła (http://wyborcza.pl/1,75477,19367812,rzeczniczka-rosyjskiego-msz-drogi-waclawie-trzeba-bylo-przychodzic.html), że do tego gościa jako dziennikarza Wielikaja Rassija nic nie ma (kto by tam wierzył podłym zaborcom), a jego wydalenie jest prostą retorsją za wydalenie ruskiego dziennikarza. Na to ABW, że ten ruski był śpieg śpiegowski. Na co ruski: a w życiu! Na co MSZ: śpieg jak cholera. Prasowym szefem MSZ  jest Artur Dmochowski, wieloletni zasłużony redaktor "GW" i takiż kumpel rzeczonego Grdysia-Radziwinowicza. Ja skomentowałem to tak: http://wyborcza.pl/1,75477,19364996,rosja-wyrzuca-korespondenta-wyborczej-bedzie-mial-miesiac.html?v=1&pId=37486888&send-a=1#opinion37486888
Roman Imielski zaś (wieloletni zasłużony redaktor "GW") ujawnił, jak ten eksternowany całe lata knuł w swoim moskiewskim mieszkaniu: http://wyborcza.pl/1,75968,19369970,gogol-wiecznie-zywy.html. Tekst Imielskiego rano był czołówką, lecz jakoś znikł po paru godzinach i trza szukać przez gugle. O czym melduje z Ursynowa starszyj razwiedczik starszina
R.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 19, 2015, 04:20:56 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2016, 02:35:05 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1044 dnia: Stycznia 22, 2016, 11:31:41 am »
Czytałem to wczoraj, co do Plutona to tak naprawdę nie odkryto go na podstawie obliczeń. Tzn. te po czasie okazały się błędne, natomiast kiks był taki, że szukając wg nich rzeczywiście go psim swędem znaleziono :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1045 dnia: Lutego 19, 2016, 10:10:57 am »
Cytuj
We wczorajszych "Wiadomościach" prowadzący Krzysztof Ziemiec niezgodnie z prawdą stwierdził, że znalezione w szafie Kiszczaka dokumenty "są autentyczne, co potwierdził grafolog". W nocy na Facebooku przeprosił za swoje słowa. "Moje i tylko moje, tzn. napisane przeze mnie sformułowanie było nadinterpretacją" - napisał.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,19648379,krzysztof-ziemiec-z-wiadomosci-przeprasza-za-slowa-o-grafologu.html#ixzz40bD4IIrj

Jeśli to jest nadinterpretacja, to czym jest czarno-białe kłamstwo?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1046 dnia: Lutego 19, 2016, 08:47:07 pm »
Warunkiem zaistnienia kłamstwa jest celowe dzialanie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1047 dnia: Lutego 19, 2016, 08:53:41 pm »
Nie ma zgody.
Warunkiem zaistnienia kłamstwa jest świadome (nie: celowe) działanie.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1048 dnia: Lutego 19, 2016, 09:51:16 pm »
Niech Ci będzie, choć doprawdy jak bezswiadomie działać celowo wsobnie
to nie wiem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1049 dnia: Lutego 19, 2016, 10:18:39 pm »
Nadinterpretacja jest wtedy, gdy można wyciągać różne (jako tako logiczne) wnioski z wypowiedzi.
Jakie różne (jako tako logiczne) wnioski można wyciągać z wypowiedzi pana Ziemca, że "grafolog potwierdził", skoro grafolog nie potwierdził (mało: w ogóle się nie wypowiadał)?
R.
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2016, 10:21:14 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )