Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1359850 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3405 dnia: Maja 04, 2020, 11:47:37 pm »
 
Cytuj
Za to, dodatkowo, jest w nim coś, co chyba wszyscy znają. No nie wiem...prosta zagadeczka?
0:33 - taka ta...nowość...z zaświatów;)
https://www.youtube.com/watch?v=kx31HpyoFZI
;D
Mogłaś odczekać choć z godzinkę  :)
Ale ta-wiem, nie były to Himalaje trudności, ani nawet sudeckie...co najwyżej karpackim piargiem krzesiło
Fajny tranzystorek  :) I roczek fajny osimcztery... Deef, usłyszałem? Ależ ja lubię ten numer, nic się nie starzeje.
To masz - w nagrodę... zdrowie Twoje w uszy moje  ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 04, 2020, 11:50:30 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3406 dnia: Maja 05, 2020, 01:01:46 am »
Następnym razem sprawdzę o której zamieściłeś pytanie i odpowiem zanim je zadasz;)
Lista...lista...ale ja mam dzień na łomotki - Kreator znowu przenosi o 30 lat, Lustrzakowe Synaptic pomaga w kartach...to może Ci...od lat się dziwię jak znoszą koncerty w tych maskach...teraz jeszcze bardziej się...też z nowszej - jakieś łagodne jak na nich:
https://www.youtube.com/watch?v=VpATBBRajP8
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3407 dnia: Maja 05, 2020, 10:31:52 am »
I kolejny...


liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3408 dnia: Maja 08, 2020, 01:10:49 am »
kontynuując...

Ale by nie pogrobić się zupełnie, coś żywego
z zagadeczką iluzoryczną

No, kojarzy mi się z jednym naszym mocno popularnym, fragmentami rzecz jasna... a Wam?
« Ostatnia zmiana: Maja 08, 2020, 01:14:33 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3409 dnia: Maja 09, 2020, 12:10:31 am »
Posypka jest spora...
Nie wiem z czym Ci się kojarzy tajna beza...początkowe brzdąkanie? Ale z czym?
Okazjonalny Kazik:
https://www.youtube.com/watch?v=o9LzNtpjhV0

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3410 dnia: Maja 09, 2020, 12:25:11 am »
Cytuj
Okazjonalny Kazik:
Brawo!
 Znów wygrałaś  ;D
Ale tym razem odczekałaś swoje... tiaa... :D
To była pierwsza podpowiedź,
druga - nie, nie  początkowe brzdąkanie. Za nim, właściwie to refren.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3411 dnia: Maja 09, 2020, 12:45:00 am »
Ale tym razem odczekałaś swoje... tiaa... :D
Starałam się! Odczekać.
Ale że wygrałam skoro nawet nie zgadywałam? To nowy wymiar zagadki;)

Zgaduję teraz!:)))
Refren brzmi mi znajomo...i nucąc tajna bezatajnabeza...wyszło mi, że słyszę Kleksa:
https://www.youtube.com/watch?v=vEWAKQCEuWI
Też na K;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3412 dnia: Maja 09, 2020, 01:01:27 am »
Cytuj
...wyszło mi, że słyszę Kleksa:
No wiesz!?   >:( Kleksa...
Przecież autora już zgadłaś (z zespołem jest), choć twierdzisz, że nie zgadywałaś w co nie wierzę -  tylko jeszcze tytuł... te pociągniecie syntezatora, ten puls... open your ears  8)
mój dom murem podzielony yeah...
« Ostatnia zmiana: Maja 09, 2020, 01:21:18 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3413 dnia: Maja 09, 2020, 10:02:03 am »
z innej beczki


olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3414 dnia: Maja 10, 2020, 02:25:14 am »
Nie wiem - chyba jestem przywiązana do tej różowej maszyny i ta jakoś mi średnio pasuje - za gładka?
Cytuj
...wyszło mi, że słyszę Kleksa:
No wiesz!?   >:( Kleksa...
Przecież autora już zgadłaś (z zespołem jest), choć twierdzisz, że nie zgadywałaś w co nie wierzę -  tylko jeszcze tytuł... te pociągniecie syntezatora, ten puls... open your ears  8)
mój dom murem podzielony yeah...
Noco...Meluzyna jak nic;)
Ciągle słyszę tę bezę i przesłania mi lewą i prawą stronę - ale tak, coś w tym jest;)

Z lektury jednej książki ("Byłem numerem...historie z Auschwitz") - wyskoczyła ta piosenka - dziwna, bo w samym odsłuchu kompletnie nie pasuje do tematu, który sobie obrała:
https://www.youtube.com/watch?v=TqvhgS00UdA
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3415 dnia: Maja 11, 2020, 07:14:21 pm »
Cytuj
z innej beczki - Das Zeichen - Welcome To The Machine
Super, przypomniałeś jak podoba mi się ten numer, obok tytułowego chyba najbardziej. Ale też daje do słuchu (a chciał napisać - pokazuje) , że wokaliści to jednak nie Gilmury. Kiedy zaczynają śpiewać temat trochę siada, choć może to kwestia przyzwyczajenia?
Cytuj
- wyskoczyła ta piosenka - dziwna, bo w samym odsłuchu kompletnie nie pasuje do tematu, który sobie obrała:
Dobrze się słucha tej Kasi Samochodzianki, ale zgoda, świadomość wagi tematu mi też jakoś średnio pasuje do miłej i ładnie zaaranżowanej melodyjki.
Cytuj
Ciągle słyszę tę bezę i przesłania mi lewą i prawą stronę - ale tak, coś w tym jest;)
Uff... bo mi to ktoś powiedział, zasugerowałem się i też zacząłem słyszeć arahję w refrenie. Ale bez przekonania, i że może omam... widać jednak nie, lub teżeś podatna na sugestie  :)
I co by tu teraz, jakim tropem? Połączyć zagadkowy z Floydowym? No dobra...stare polskie, jest ta akcja w radiach, by zarobili trochę - słuchać polskiej muzyki, to się wpiszę. Trochę wcześniejsze niż arahije, a trop floydowy ten, że charakterystyczny motyw...delikatnie sugerowano, że skóra zdjęta. Z ?
 ... wiem...łatwizna  :D aleć tam aye aye aye... Treść pasuje do koreańskiego wydania walki z zarazą.
z punktu buntownika  8)
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2020, 07:39:30 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3416 dnia: Maja 12, 2020, 09:14:24 am »
z bieżącej beczki


olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3417 dnia: Maja 12, 2020, 07:46:10 pm »
Dobrze się słucha tej Kasi Samochodzianki, ale zgoda, świadomość wagi tematu mi też jakoś średnio pasuje do miłej i ładnie zaaranżowanej melodyjki.
Właśnie...dysonans poznawczy;)
Cytuj
a trop floydowy ten, że charakterystyczny motyw...delikatnie sugerowano, że skóra zdjęta. Z ?
Z cegły? :-\

z bieżącej beczki
Była ta beczka, 6 pięterek wyżej:)

Ale jak z bieżącej to #hot16challenge2 i gór...alka;)
https://www.youtube.com/watch?v=NF8yYZ2L55E
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3418 dnia: Maja 12, 2020, 07:54:59 pm »
Cytuj
    a trop floydowy ten, że charakterystyczny motyw...delikatnie sugerowano, że skóra zdjęta. Z ?

Z cegły?
Zimno, ale może źle się wyraziłem? Chodzi o motyw zarysowany w 1:11 i w pełnym brzmieniu 2:07.
Czyli nie aż taka oczywistość, hmm. Poruszam się w obrębie tej samej płyty zaczętej przez Hoka.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3419 dnia: Maja 12, 2020, 08:28:36 pm »
Cygaretka?
Mnie ta cegła wskoczyła tuż po...2:27...taki rozkręcający fifek. Którego teraz nie słyszę;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)