Autor Wątek: Upadek Cesarstwa Rzymskiego  (Przeczytany 258595 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #300 dnia: Stycznia 10, 2016, 11:18:04 pm »
Dobra, troszki posprzątałem, na ile się dało. Domówka do patriotyzmu, tutaj cesarka. Sołdat tawariszczia Stanislawa Tadeuszowicza do "no nie mogę".
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #301 dnia: Stycznia 11, 2016, 12:16:24 am »
Tak toczno, Wasze Wysokobłagarodje!
No Stanisław Faddiejewicz, praszu ja Was pdobostrastno...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #302 dnia: Stycznia 12, 2016, 09:47:56 pm »
Otwieram dziś internet, a tam jako że mam nie wiadomo czemu ustawiona jakąś ang wersję wyborczej jako stronę startowa, uderza mnie po oczach tytuł, że w Niemczech, straszliwi prawicowi bojowkarze pobili wczoraj  jakichś biednych smaglolicych facetów, w ramach akcji odwetowej. I co, mozna szybko relacjonowac zdarzenia? Można. Pod warunkiem że zamieszanie robią "skrajnie prawicowe" bialasy. 
Shalom alleikum!

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #303 dnia: Stycznia 12, 2016, 09:57:13 pm »
Cytuj
  Ale będą konsumentami. A w drugim pokoleniu może nawet prace podejmą?
 Niemcy lubią planować długofalowo.  :) 
;D
Aaa,  czyli jednak czystej wody jaja. To dobrze, bo już się zaczynałem o Was martwić, że Wy tak na serio.

Cytuj
Zauważę jedynie, że jak się zmienia przepisy (upolitycznia media), to nie będzie "najwyżej to samo", tylko może być znacznie gorzej. 
To, z tym upolitycznieniem mediów, to też  jak rozumiem jaja, w sensie ze to jakieś novum? Kurcze, wszyscy w szampanskich humoral. Od sylwestra was trzyma?:-)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #304 dnia: Stycznia 12, 2016, 10:03:38 pm »
Ałłach akbar!
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #305 dnia: Stycznia 12, 2016, 10:11:30 pm »
Nex, my o odcieniach. A Ty biało-czarno. Stąd konfuzja. Co do tego pracowania to ja myślę, że było tak: na początku imigrowali ci co chcieli pracować. A potem jak się rozniosło, że jest soc, to się pchają poszukiwacze łatwego życia. Więc mniemam, że im starsze statystyki tym mniej miarodajne dziś.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #306 dnia: Stycznia 12, 2016, 10:45:02 pm »
Co do imigrujących i statystyk... Zwróćcie uwagę na to - w Niemczech od lat trwa pokaźny ruch ludności w obu kierunkach, przy czym systematycznie rosnąca przewaga liczebna imigrujących nad emigrującymi to kwestia ostatnich 6 lat (zakładam, że po 2013 trynd się utrzymał):

https://www.stratfor.com/analysis/immigration-offers-germany-costs-and-benefits

I jeszcze taka analiza:
https://www.bmi.bund.de/SharedDocs/Downloads/EN/Broschueren/Muslime_in_Dtl_%20Kurzdarstellung_englische_Version.pdf?__blob=publicationFile
B. oficjalnego poziomu, jak widać:
http://www.bmi.bund.de/SharedDocs/Downloads/EN/Broschueren/Muslime_in_Deutschland_en.html;jsessionid=9A2BDF8810547D7B30A38F5ED0099E81.2_cid373?nn=3867470

ps. Przeniosłem poprzednie posty o jajach i odcieniach tu.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2016, 10:48:45 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #307 dnia: Stycznia 13, 2016, 12:08:52 am »
Za przenoszeniem i dzieleniem - nie nadążam.

Ad rem: Q imigracja do Niemiec była zawsze wysoka, ale statystyki padają przy roku 2015.
Mówi się o największej fali imigracji od 25 lat - niektórzy przesuwają granicę na rok 1967 roku - różnie.
Naprawdę nikt nie wie ile faktycznie osób przebywa na terenie Niemiec.
Uważam, że rok 2015 jest zupełnie - pod względem migracji -  bezprecedensowy dla Europy. Nie tylko dla Niemiec.
I przytaczanie statystyk z lat ubiegłych jest...wstaw odpowiedni przymiotnik:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #308 dnia: Stycznia 13, 2016, 11:35:30 am »
http://forum.lem.pl/index.php/topic,1470.msg62660.html#msg62660

Tam jest taki fragment, którego nie rozumiem:

Cytuj
OlkaPolka. Super. Ale! Spróbuj bezkarnie (nie w ciemnym zaułku) zrobić którąś z tych rzeczy - na ulicy. Najlepiej w wymienionej kolejności:)

Remuszko: No właśnie oni to przetestowali na otwartej przestrzeni publicznej :-)
R.
pjes: może odpowiesz, Olu Kochana?

Ponieważ uważam, że nie doczekałem się odpowiedzi, przeformułuję pytanie i spytam: czy tysiące islamistów przez noc sylwestrową molestowało bezkarnie na ulicy setki kobiet?

R.
 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #309 dnia: Stycznia 13, 2016, 01:38:39 pm »
Napisałeś:
Cytuj
Tymczasem te młode napalone byczki, którym testosteron kapie z uszu, trafiły do raju, gdzie kobity w miejscach publicznych wyglądają i zachowują się jak nałożnice, gdzie można się bezkarnie dymać na ulicy oraz bezkarnie chlać i ćpać.
Gdybym był takim nagle przeniesionym islamistą, to też, zwłaszcza w pijaną noc sylwestrową, macałbym te hurysy gdzie popadnie. To, że pani Merkel tego nie wiedziała, świadczy - moim zdaniem - że jest albo rdzennie i solennie głupia

Czyli to można było robić zanim "młode byczki" trafiły do raju, zanim cokolwiek testowały w sylwestrową noc.
Bo skoro wszyscy to wiedzieli, tylko nie Merkel?
Tak czy nie? - prosta odpowiedź na dwa pytania
- czy "młode byczki (...) trafiły do raju", gdzie "można się bezkarnie dymać na ulicy oraz bezkarnie chlać i ćpać"?
- czy wszyscy - prócz Merkel - o takiej bezkarności i możliwości wiedzieli wcześniej?

"Młode byczki" przetestowały poprawność polityczną Niemiec i szerzej - Europy oraz sprawność policji i służb porządkowych.
Natomiast nie oznacza to, że wymienione przez Ciebie czynności są dozwolone i bezkarne na europejskich ulicach.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2016, 01:44:44 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #310 dnia: Stycznia 13, 2016, 02:26:17 pm »
Nie, Olu. Uważam, że dyskutantów obowiązuje kolejność zadawania pytań i udzielania odpowiedzi. Nadal nie dostałem odpowiedzi "tak-nie" na moje czerwone powyższe pytanie. Gdy ją dostanę, to chętnie odpowiem na pytania Twoje.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #311 dnia: Stycznia 13, 2016, 02:49:53 pm »
Oczywiście, że próbujesz ze mnie wyciągnąć przyznanie Ci racji, że skoro molestowali to jest to bezkarne.
Ja uważam, że jest to dowód na coś innego - o czym już napisałam.
Poza tym - o ile można wierzyć mediom - część z nich została zidentyfikowana i aresztowana.
Ponadto uważam, że w pierwszym poście inaczej postawiłeś sprawę - tworząc wrażenie bezkarnej rajskości europejskich ulic, na które to nieświadoma/głupia Merkel zaprosiła islamistów, a oni tylko skorzystali z powszechnie dostępnych i akceptowanych możliwości.
A teraz przesuwasz akcent i znaczenia.
Że owa bezkarność dotyczy możliwości popełnienia przestępstwa.
Otóż w krajach islamskich też je można popełniać - więc tam też można być bezkarnym - w sensie: jeśli Cię nie schwytają i nie wsadzą do paki, to jesteś bezkarny. Raj?
Ale to, że x przestępcom się udaje popełnić przestępstwo bez kary, nie oznacza, że coś jest...i tak w kółko:)
Dziękuję:)

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #312 dnia: Stycznia 13, 2016, 03:22:26 pm »
Czego chcę - napisałem jednojednoznacznie. Chcę odpowiedzi na swoje pytanie. Nie chcę tego, co Ty uważasz, że chcę.
Tak na pewno nie będziemy rozmawiać. Do rozmowy trzeba dwojga.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #313 dnia: Stycznia 13, 2016, 04:12:41 pm »
Raz w życiu nie na mnie padło jak Remuszce żyłka polemiczna na czółku wyskoczyła ;D .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #314 dnia: Stycznia 13, 2016, 09:34:09 pm »
A Australijczyk Robertson dokłada Japończuszkowi Fu na Eurosport 1 :-)
R.
pjes: wszystko rozgrywa się na (nomen omen) Pacyfiku...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )