Polski > DyLEMaty

Jacek Dukaj

<< < (2/40) > >>

Terminus:
Ahihi.
A no to powiedz, co czytasz?


dzi:
do tej pory nic nie czytalem, tylko techniczne, nie mialem na studiach czasu
przez przypadek czasem zachaczylem Penrosa, Hawkinga, jakies historie filozofii...
nie jestem przyzwyczajony czytac ksiazek dla rozrywki, czytam dla rozwoju, to pociaga za soba to poczucie "bezsensu" czytania beletrystyki i uczucie zmarnowanego czasu :)

mam nadzieje ze nie zacznie sie prywata i w tym threadzie ;) czuje ze bardzo balaganie na forum a nie lubie...

Terminus:
Nie no żadnej prywaty.

Chciałem tylko wiedziec, bo Dukaj wyjątkowo beletrystyczny mi się wydaje w porównaniu z Lemem.

CZytałem tylko fragmenty jego opowiadań i były daleko bardziej przesunięte w stonę beletrystyki niż Lema.

dzi:
no dlatego zalozylem thread, chcialem uslyszec Wasze opinie bo sam nie czytalem nic jego autorstwa :)

wlasciwie to nawet z Lema beletrystyki czytalem tylko Pirxa, Niezwyciezonego i Glos Pana, tak ze nawet o beletrystyce Lema nie bardzo moge miec opinie

Bladyrunner:

--- Cytuj --- do tej pory nic nie czytalem, tylko techniczne, nie mialem na studiach czasu
przez przypadek czasem zachaczylem Penrosa, Hawkinga, jakies historie filozofii...
nie jestem przyzwyczajony czytac ksiazek dla rozrywki, czytam dla rozwoju, to pociaga za soba to poczucie "bezsensu" czytania beletrystyki i uczucie zmarnowanego czasu
--- Koniec cytatu ---


Oj dzi, a co z rozwojem duchowym, co z rozwojem estetycznym, co z rozwojem wrażliwości, tego nie wyczytasz w książkach technicznych. A poczytałbyś sobie trochę (skoro ma już być to fantastyka) późnej twórczości Ursuli Le Guin, może wtedy byś zrozumiał, że nie tylko fizyka rządzi światem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej