Autor Wątek: Z bieżącej chwili...  (Przeczytany 100778 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwca 24, 2020, 08:18:13 am »
S.E. posługuje się skrótami myślowymi, czy też zbitkami językowymi popularnymi po prawej stronie rodzimego Internetu, mając na myśli politykę Sanacji i ogólnie elit przedwrześniowo-londyńskich (poza, jak mniemam, endecją), oraz politykę PiS, jako kontynuację tamtej. Mówiąc więc o milionach, ma na myśli ofiary II wś. (w tym dyskutowanego już Powstania).

Stąd też odpowiedź na pytanie:
czy ja TEŻ uiściłem opłatę?
W świetle poniższego:
Cytat: Stanisław Remuszko
Mama – sanitariuszka powstańcza – była prawdziwą bohaterką, zostawszy w wieku 43 lat wdową z dwojgiem maleńkich synów, z maturą, bez zawodu.W zawierusze wojennej i powstańczej zginęli wszyscy trzej jej bracia. Została sama jak palec.
http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=6015
Powinna być (umiarkowanie) twierdząca.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwca 25, 2020, 01:16:54 am »
Cytuj
W kontrapunkcie mamy doktrynę wzmożenia moralnego, za którą zapłaciliśmy milionami ofiar.

Panie Smoku, skąd te milijony (kogo ma Pan na myśli?) i czy ja TEŻ uiściłem opłatę?

R.
Druga Wojna Światowa, powstania, takie tam.

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwca 25, 2020, 04:06:24 pm »
S.E. posługuje się skrótami myślowymi, czy też zbitkami językowymi popularnymi po prawej stronie rodzimego Internetu, mając na myśli politykę Sanacji i ogólnie elit przedwrześniowo-londyńskich (poza, jak mniemam, endecją),
Po wszystkich jadę.
2.
Czyli mówisz, że ponieważ cosi fan tutte, pozostaje krakać jak i ony, sugerując zarazem, że dalej Ci do obozu rządzącego, niż się na pierwszy rzut oka zdaje?
Tłumaczyłem wielokrotnie, że w skali od jednego do stu PiS ma 17 punktów a PO 3.

Podobnie niezależność prezydenta po wyborze Dudy się zwiększyła, bo 9 ustaw zawetował a Komorowski 5.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwca 25, 2020, 11:09:18 pm »
Tłumaczyłem wielokrotnie, że w skali od jednego do stu PiS ma 17 punktów a PO 3.

Ścieka-w-ości: czy istnieją jakieś siły polityczne (przeszłe lub obecne), którym skłonny byłbyś dać notę wyższą, w okolicach 100? (Możesz wymienić i zagraniczne, jeśli widzisz w nich wzór dla polskich.) Oczywiście, wdzięczny byłbym za uzasadnienie...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #109 dnia: Czerwca 26, 2020, 01:08:20 am »
Tłumaczyłem wielokrotnie, że w skali od jednego do stu PiS ma 17 punktów a PO 3.

Ścieka-w-ości: czy istnieją jakieś siły polityczne (przeszłe lub obecne), którym skłonny byłbyś dać notę wyższą, w okolicach 100? (Możesz wymienić i zagraniczne, jeśli widzisz w nich wzór dla polskich.) Oczywiście, wdzięczny byłbym za uzasadnienie...
Konfederacji bym dał więcej, z 60 a Orbanowi nawet 80. Orban nie tylko kłapie paszczą ale podejmuje konkretne działania. Konwencję przemocową wypowiedział. Ale to wykracza wszystko poza bieżącą chwilę

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #110 dnia: Czerwca 26, 2020, 02:13:06 pm »
Ale to wykracza wszystko poza bieżącą chwilę

No to przenieśmy się do "Rzeźby...", będę miał kilka pytań.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #111 dnia: Czerwca 27, 2020, 12:49:36 am »
To po 1 turze

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #112 dnia: Czerwca 27, 2020, 10:49:28 am »
Dobra.

"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #113 dnia: Czerwca 29, 2020, 01:49:55 pm »
Nie no w komisji orałem.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #114 dnia: Czerwca 29, 2020, 02:29:07 pm »
Też się tak bawiłem ze 20 lat temu...No, dobra, chodźmy się rzeźbić do politycznej ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #115 dnia: Lipca 07, 2020, 08:14:45 am »
Przeczytawszy "Chama niezbuntowanego" Rafała Ziemkiewicza stwierdzam autorytatywnie, że książka treści antysemickich nie zawiera.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #116 dnia: Lipca 07, 2020, 02:54:33 pm »
Przeczytawszy "Chama niezbuntowanego" Rafała Ziemkiewicza stwierdzam autorytatywnie, że książka treści antysemickich nie zawiera.
Dlatego zadymę robili bez czytania

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #117 dnia: Lipca 07, 2020, 09:02:25 pm »
Jakby przeczytali, to by zrobili (zrobią?) jeszcze większą, bo choć zawiera ona treści antysemickich w sensie treści nieprawdziwych, a szkalujących - to zawiera treści niemiłe dla Żydów.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2020, 04:52:57 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2423
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #119 dnia: Lipca 13, 2020, 08:25:46 am »
Warto chyba jeszcze wspomnieć o "pokrewnym" efekcie Downinga:
Jednym z głównych efektów złudzenia ponadprzeciętności w stosunku do ilorazu inteligencji jest efekt Downinga (ang. Downing effect). Opisuje on tendencję ludzi o poniżej przeciętnej wartości ilorazu inteligencji do przeceniania wartości swojego IQ, a także ludzi o ponadprzeciętnym IQ do niedoszacowania jego wartości. Tendencja ta została opisana przez C. L. Downinga, który przeprowadził pierwsze międzykulturowe badania postrzegania inteligencji. Jego badania wykazały także, że umiejętność trafnego oszacowania wartości ilorazu inteligencji innych ludzi jest proporcjonalna do IQ oceniającego (np. im niższe IQ jednostki, tym niższa jest jej zdolność do trafnej oceny IQ innych ludzi). Ludzie o wyższym IQ są generalnie lepsi w trafnym szacowaniu inteligencji innych ludzi, ale zapytani o IQ ludzi o podobnym ilorazie inteligencji do ich własnego, wykazują tendencję do oceniania własnego IQ jako niższego.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Złudzenie_ponadprzeciętności