Autor Wątek: Eksploracja Kosmosu  (Przeczytany 685522 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1485 dnia: Sierpnia 03, 2020, 05:03:28 pm »
 @ maziek

https://forum.lem.pl/index.php?topic=502.msg82337#msg82337

Dobrze, że się z Tobą nie założyłem, bo dziś myślę, że mógłbym przerżnąć. Argumentacja czysto ekonomiczna do mnie przemówiła.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1486 dnia: Sierpnia 03, 2020, 06:37:30 pm »
Konferencje prasowe załogantów Dragona (KSC i JSC):


Nawiasem: godzi się odnotować, że kapsuła, którą odbyli historyczny lot, zwie się Endeavour, takie miano wybrali jej sami astronauci.

ps. Remuszko, ty się lepiej o nic nie zakładaj, bo oddryfowałeś od rzeczywistości dość wszechstronnie w swoich uważam, rze..., i za dużo byś musiał potem na czekolady wydawać... ::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1487 dnia: Sierpnia 08, 2020, 10:46:07 am »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1488 dnia: Sierpnia 08, 2020, 12:51:50 pm »
Było takie (głupie) powiedzonko "Nawet w NASA walą kwasa!", ale ten wirus przerosłej politpoprawności robi chyba z mózgami gorsze rzeczy, niż poczciwe LSD...  8)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1489 dnia: Sierpnia 08, 2020, 06:05:13 pm »
 Nawet w NASA rządzi ciemna masa  ;D

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1491 dnia: Sierpnia 19, 2020, 06:37:57 pm »
Ale co jest złego w Siamese Twins Galaxy?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2959
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1492 dnia: Sierpnia 19, 2020, 07:07:26 pm »
A chciałbyś być bliźniakiem syjamskim? A gdybyś był, to czy chciałbyś mieć "swoją" galaktykę?
Albo inaczej: Galaktyka Pląsawica Huntingtona. Dobre? :)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1493 dnia: Sierpnia 19, 2020, 08:37:16 pm »
Galaktyka Pląsawica Huntingtona.

Ciekawe, swoją drogą, jaki kształt musiałaby mieć galaktyka żeby taką nazwę dostać? ???
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1494 dnia: Sierpnia 19, 2020, 09:14:15 pm »
A chciałbyś być bliźniakiem syjamskim?
No nie chciałbym też być sombrero, kijanką, warkoczem Bereniki ani panną (to ostatnie ewentualnie na próbę). A czy będąc bliźniakiem syjamskim chciałbym aby istniała "moja" galaktyka czy inne ciało niebieskie to nie wiem, ale nie czuję w tym określeniu niczego negatywnego. Nie wiem jak po angielsku ale po polsku mówi się przecież w znaczeniu pozytywnym, że jakieś dwie osoby są "jak bracia syjamscy". Możliwe, że po angielsku to jest bardziej pejoratywne. Czuję, że niedługo przestaną istnieć karły i planety karłowate ;) .
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2020, 09:32:33 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1495 dnia: Sierpnia 23, 2020, 03:15:23 pm »
Przebywający na ISS Иван Викторович Вагнер dzieli się z nami widoczkami, które miał okazję podziwiać:
https://twitter.com/ivan_mks63/status/1296030323806003205
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2192
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1496 dnia: Września 09, 2020, 12:09:48 am »
Lot na Marsa
Wydaje się, że najpierw powinny lecieć tam statki bezzałogowe, które dowiozą sprzęt i zapasy na powrót. Wymagana też jest sztuczna grawitacja, bo bez niej nie będę w stanie wylądować po długim okresie przebywania w nieważkości.

W ekipie musi być chirurg, w jakim zakresie statkiem da się ręcznie sterować? Wszyscy załoganci muszą umieć pilotować statek jakby co.

Statek powinien być złożony na orbicie i startować z orbity okołoziemskiej.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1497 dnia: Września 14, 2020, 06:39:26 pm »
Na Wenus odkryto fosforowodór, gaz produkowany na Ziemi przez organizmy żywe (więc i ruszyły egzobiologiczne spekulacje):

https://www.nature.com/articles/s41550-020-1174-4
https://www.gazetaprawna.pl/amp/1490851,dr-petkowski-pojawia-sie-nowa-tajemnica-zwiazana-z-tym-czy-istnieje-zycie-na-wenus.html
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1498 dnia: Września 14, 2020, 07:42:01 pm »
Czytałem, to paradoksalnie byłoby dużo łatwiejsze do sprawdzenia niż szukanie życia na Marsie. I też bardzo paradoksalne samo w sobie, biorąc pod uwagę obecny "autoklawizowany piec hutniczy" na powierzchni. Śmiesznie też by było, gdyby się okazało, że to Wenus jest kolebką ziemskiego życia (my przechodzimy przez to, co wiatr słoneczny wywiewa z Wenus, a odwrotnie nie).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2423
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1499 dnia: Września 14, 2020, 10:11:38 pm »
Gdybym został zapytany, powiedziałbym, że obecność fosforowodoru w chmurach Wenus, składających się w 85% z kwasu siarkowego, wydaje się nonsensem. Z punktu widzenia chemii, fosfina PH3 jest analogiem amoniaku NH3; tak samo jak amoniak, jest silnym reduktorem i ma właściwości zasadowe, a zatem reaguje z kwasami, zwłaszcza mocnymi. W szczególności, reakcja z kwasem siarkowym przebiega według równań:
PH3 + 3H2SO4 –> H3PO3 + 3SO2 + 3H2O
PH3 + 4H2SO4 –> H3PO4 + 4SO2 + 4H2O
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2020, 10:43:55 pm wysłana przez Lieber Augustin »