Autor Wątek: Ilustracja muzyczna  (Przeczytany 36051 razy)

dzi

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #45 dnia: Listopada 11, 2006, 10:34:36 am »
Cytuj
Cytuj
Chciałem polecić płytę z gatunku muzyki ambient
No dobra, ściągnąłem to sobie, ale chyba coś się w plikach pokopało, bo chłopcy tylko stroją instrumenty a nie chcą grać...
;D

moim zdaniem najbardziej znaczacy w poscie maźka jest calkowity brak emotikon ;)

Sokratoides

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #46 dnia: Listopada 11, 2006, 01:32:53 pm »
Cytuj
Chciałem polecić płytę z gatunku muzyki ambient, nawet tak wokołolemowsko, bowiem kompozytor tworzy pod pseudonimem SOLYARIS ::) Naprawdę nazywa się Giorgio Robino, i pisze muzykę wyłącznie z wykorzystaniem gitary. Jednak zdziwi się ten, kto sądzi, że rozpozna ten instrument ::)

Płyta, którą polecam, świeża bo z 2006r. , jest w całości dostępna w internecie za darmo, nazywa się Cellar Door i jest hołdem artystycznym dla filmu Donnie Darko, notabene genialnego (także polecam).

Oto adres:
http://solyaris2.altervista.org/cellardoor.htm

Ostatnio wysłuchałem całej muzyki zawartej na wyżej wspomnianej płytce i miałem nieodparte wrażenie,  że słucham Briana Eno, badź też (co było moim drugim skojarzeniem) muzycznych "echoidalnych" solówek serwowanych nam w niektórych utworach Kamandy Pinka Floyda. Brzmienia, które mamy okzję usłyszeć są kompozycjami których odsłuchanie 'jednym ciągiem' wymaga od słuchającego niezwykłej cierpliwości, bowiem bardzo łatwo można się roztopić w onirycznym nastroju epatującym z tych nagrań, czyli po prosu zasnąć. Chcę przez to powiedzieć, że płycie ze względu na swą małą różnorodność może być trudno sprostać wymaganiom fanow FaSOLek  ;), jednak polecam ją wszystkim, którzy od czasu do czasu pragną, aby ich poszarpane nerwy zaznały chwil pełnych harmonii...

Donnie Darko - bij kijem, bij batem, nie widziałem  :P

Hokopoko

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #47 dnia: Listopada 11, 2006, 06:30:04 pm »
Cytuj
Cytuj
Chciałem polecić płytę z gatunku muzyki ambient
No dobra, ściągnąłem to sobie, ale chyba coś się w plikach pokopało, bo chłopcy tylko stroją instrumenty a nie chcą grać...

Stroją? Maziek, Ty chyba nie słyszałeś, jak John Coltrane potrafi stroić...

Terminus

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #48 dnia: Listopada 12, 2006, 01:47:09 pm »
Cytuj

Donnie Darko - bij kijem, bij batem, nie widziałem  :P

Stary, ten film jest dla Ciebie stworzony! Po prosu MUSISZ go zobaczyć.

maziek

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #49 dnia: Listopada 12, 2006, 02:56:45 pm »
Cytuj
Stroją? Maziek, Ty chyba nie słyszałeś, jak John Coltrane potrafi stroić...
Dobra, przyznam się, ucho mam dębowe. Muzykę od hałasu odróżniam obserwując reakcję otoczenia ;D
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2006, 03:04:09 pm wysłana przez maziek »

Hokopoko

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #50 dnia: Listopada 12, 2006, 06:28:30 pm »
A ta może zwodzić...

Rachel

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #51 dnia: Listopada 13, 2006, 10:42:37 pm »
Dzięki Term za link do tej muzyczki, jest naprawdę bardzo dobra.
Klimat rodem z Solaris, ale ja widzę też podobieństwo z płytą Offramp Pat Meheny Group, którą zresztą polecam gorąco.

P.S. Obawiam się, że maziek jej nie zdzierży ::)

Rachel

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #52 dnia: Listopada 13, 2006, 10:47:03 pm »
Cytuj
Cytuj

Donnie Darko - bij kijem, bij batem, nie widziałem  :P

Stary, ten film jest dla Ciebie stworzony! Po prosu MUSISZ go zobaczyć.


Słuchaj Moda Sokratoides, bo dobrze prawi. Zakochasz się w tym filmie ::)

TYTAN

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #53 dnia: Listopada 20, 2006, 02:25:30 pm »
Cytuj
Gorąco polecam też coś z nieco innej beczki: Dead Can Dance, Lisa Gerard, Brendan Perry.

Odnośnie muzyki Dead Can Dance, a ściślej wokalistki tego zespołu, kojarzy mi się z nią fragment z Powrotu z gwiazd który właśnie czytam cyt:
"Byłem już w zasięgu jasności, która otaczała kamienny krąg. Jej głos spotężniał, wołała ciemność, błagała, nieruchoma, ręce zwisały jej, jakby zapomniała że je ma, jakby nie miała już nic oprócz głosu, w którym się zatracała: to było, jakby wyzbywała się wszystkiego i oddawała to, żegnała, wiedząc, że w ostatnim, zamierającym dźwięku skończy się nie tylko śpiew".


Evangelos

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #54 dnia: Grudnia 09, 2006, 11:35:46 pm »
Witam!
Osobiscie nie slucham muzyki przy czytaniu, wole robic albo jedno, albo drugie, bo na dwoch rzeczach sie nie potrafie skupic. Ale na pewno znalazloby sie kilka swietnie ilustrujacych literature Lema utworow. W ogole, co do ilustrowania muzyka, uwazam, ze sciezka dzwiekowa z filmu Solaris jest swietna. Ciekawe czy jest do dostania na plycie? Musze poszukac.
Polecam jeszcze wspomniane dawno Tangerine Dream (pionierzy muzyki elektronicznej, jak dla mnie niesamowici, fantastyczni w klimacie i bardzo odwazni, zwlaszcza przy owczesnej technice i sprzecie :) S.P. Robert Moog musial byc wniebowziety slyszac co robia z jego instrumentami).
Slyszal ktos z Was dziela Arvo Parta? To Estonczyk, ktory tworzy glownie muzyke sakralna. Niektora do ilustracji ksiazek sie srednio nadaje, ale ostatnio wydane "Da Pacem" mysle, ze jak najbardziej. Znakomita muzyka do literatury, ktora traktuje o filozofii, gwiazdach, ciszy, wedrowce mysli i poszukiwaniu Prawdy.

semolina

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #55 dnia: Stycznia 18, 2007, 03:21:24 am »
Witam!

Chcialbym polecic 'Trurl and Klapaucius - Sing Sweet Software'. za tym projektem stoi Cristian Vogel - b.zwiezle - czlowiek ikona brytyjskiego nu-skulu oraz ogolnie pojmowanej nowoczesnej muzyki minimalistycznej. Znamy? ;]
Otoz pod wplywem Cyberiady stworzyl on sciezke dzwiekowa dosyc odbiegajaca od jego wczesniejszych/pozniejszych/dzisiejszych przestrzeni. Muzyczn,a estetyk,a rozchylil szum i starl go z nieposkromionym poczciem egzystencjalnej pustki zainstalowaniej na zawsze w atomach naszego jestestwa tak teraz dzis jak i w formie bohaterow. Jak dla mnie odsaczyl on esencje z przezyc podczas ksiazkowych wedrowek kreowanych i przelal ja w muzyczny stalagnat bedacy kolejnym pomostem miedzy teraz a pozniej.

Ps. Nie wiem nie znam sie na pisaniu recenzji ale sprawdzcie to/ Powalajace
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2007, 03:59:06 am wysłana przez semolina »

draco_volantus

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #56 dnia: Stycznia 18, 2007, 04:17:32 am »
Cytuj
Cristian Vogel


to będzie Krzysiek Ptaszek po Polsku  :D

O właśnie będę tu wrzucał moje wypociny (?) i ściemniał, że do książek Lema pasują  ;D


34
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2007, 04:18:57 am wysłana przez draco_volantus »

Terminus

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #57 dnia: Stycznia 18, 2007, 12:19:22 pm »
Dzięki Semolino, brzmi baaardzo zachęcająco, jednak znaleźć gdziekolwiek choć próbeczkę - trudno jest.

A ty, Draco, lepiej tak jak to onegdaj Maziek zaproponował załóż wątek "właśnie stworzyłem", będzie weselej, i nie będziesz musiał wcale pchać kitu że tworzysz 'do książek Lema'. Mogłoby być bardzo ciekawie w takim wątku.
Każdy z nas może przecież posłać np. nagranie zrobione dyktafonem w knajpie, z fonoilustracją swoich wynurzeń przypiwnych etc.
Czemu nie? A może jakieś rysunki, grafiki. Przecież to cudowna sprawa.

Więc oddaję ster w twoje ręce, latająca jaszczurko, zakładaj temata, bawmy się.

howgh
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2007, 12:20:17 pm wysłana przez Terminus »

semolina

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #58 dnia: Stycznia 18, 2007, 02:52:37 pm »
Cytuj
Cytuj
Cristian Vogel

Draco nawstepnie draki szuka ? grrrrr bueheheh

http://www.no-future.com/vogel_microsite/

semolina

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #59 dnia: Stycznia 18, 2007, 03:51:54 pm »
Wiem terminusie.. Sam sie bylem naszukalem..

Ze zródeł legalnych - tu masz za piataka;]
http://nonmusic.discogs.com/sell/list?label=Supremat

Supremat jest sublabelem Tresora tak wiec www.tresorberlin.de/

Ze zrodeł nielegalnych: SoulSeek na przyklad
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2007, 03:53:29 pm wysłana przez semolina »