Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1360075 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3420 dnia: Maja 12, 2020, 08:36:22 pm »
Cygaretka?
Mnie ta cegła wskoczyła tuż po...2:27...taki rozkręcający fifek. Którego teraz nie słyszę;)
Tak, o tę mi... ale co?
Słychać, czy naciągane?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3421 dnia: Maja 12, 2020, 08:53:36 pm »
Cygaretka?
Mnie ta cegła wskoczyła tuż po...2:27...taki rozkręcający fifek. Którego teraz nie słyszę;)
Tak, o tę mi... ale co?
Słychać, czy naciągane?
Słychaćsłychać...coś mi tam pinkało, ale nie mogłam zlokalizować...ta cegła jakby...po prostu mam dzisiaj zmęczoną głowę - przez halohalo - halo:
https://www.youtube.com/watch?v=xbDUd63LrxY
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3422 dnia: Maja 13, 2020, 11:05:57 am »

Była ta beczka, 6 pięterek wyżej:)

Aha. Czyli nie jestem na bieżąco  ::)

Cytuj
z innej beczki - Das Zeichen - Welcome To The Machine
Super, przypomniałeś jak podoba mi się ten numer, obok tytułowego chyba najbardziej. Ale też daje do słuchu (a chciał napisać - pokazuje) , że wokaliści to jednak nie Gilmury. Kiedy zaczynają śpiewać temat trochę siada, choć może to kwestia przyzwyczajenia?


Oj, większość wokalistów to nie Gilmury, nie ma lekko.

To coś bez wokalisty



olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3423 dnia: Maja 17, 2020, 02:19:38 am »
Cóż...wywołaliśmy pana do tablicy:
Marek Niedźwiecki odchodzi z radiowej Trójki. Jak podaje Polsat News, Niedźwiecki złożył dzisiaj wypowiedzenie. Nie zostało ono jeszcze przyjęte przez władze PR. Pierwszy informację podał w mediach społecznościowych Zbigniew Preisner. "Wiem to od niego. Napisałem to za jego zgodą" - napisał.
https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/marek-niedzwiecki-odchodzi-z-trojki/z07zbhf,681c1dfa

Zmieniam!:)
https://www.youtube.com/watch?v=M6WNZxOnYwI
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3424 dnia: Maja 17, 2020, 09:13:38 am »
Rock music to jest to! https://tinyurl.com/y8jbwrxv .


PS no to Trójkę można odfajkować. Jest odzyskana.
« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2020, 09:17:50 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Lustrzak

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3425 dnia: Maja 18, 2020, 02:05:53 am »
Była muzyka konretna i rock music więc przypomniał się znany cytat "Writing About Music is Like Dancing About Architecture", który chętnie jakoś łączyłem z Frankiem Zappą. Okazuje się że autorem jest ktoś inny: https://quoteinvestigator.com/2010/11/08/writing-about-music/

Załączam też miły utwór, do którego ciężko zatańczyć ale można próbować:
&index=3&list=RDnTSBR7eHL_I
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2020, 02:16:32 am wysłana przez Lustrzak »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3426 dnia: Maja 18, 2020, 08:36:11 am »
Pierwszy w tym stylu (w każdym razie coś w tym biuście) był na pamięć niejaki Goethe (architektura to zamrożona muzyka).


Vox populi - vox dei. Proszęż. Rzeczy o Trójce przeniesione tu: https://forum.lem.pl/index.php?topic=1989.msg81647#msg81647
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2020, 01:35:15 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3427 dnia: Maja 19, 2020, 01:44:38 pm »
Cytuj
Była muzyka konretna i rock music więc przypomniał się znany cytat "Writing About Music is Like Dancing About Architecture", który chętnie jakoś łączyłem z Frankiem Zappą. Okazuje się że autorem jest ktoś inny: https://quoteinvestigator.com/2010/11/08/writing-about-music/
To jestem w ciężkim szoku, bo sam byłem stuprocentowo pewny i tak sprzedawałem dalej ten znakomity bonmocik. Takoż też figuruje w wikicytatach. Choć może literalnie, Zappa jednak jest autorem, twórczo rozwijającym dawniejszy koncept?
Z drugiej ta antynomia ma pewną lekkość, bo jakoś wyobrażam sobie element wspólny tańca z architekturą, mianowicie rodzaj walki z grawitacją (opieram się tu na własnych doznaniach jako, hmm.. tancerz).
@ maziek
Cytuj
Pierwszy w tym stylu (w każdym razie coś w tym biuście) był na pamięć niejaki Goethe (architektura to zamrożona muzyka).
I coś w tym jest. Zamrożona w czasie, Troche tak jakby wrażenie z jednego kawałka, ot, choćby linkowanego przez  lustrzaka, zawrzeć w jednym dźwięku, który jest suma wszystkich dźwięków  ;D , ale mi się zabełkotało   8)
Wracając do muzyki-  kawałek lustrzakowy super - gdyby nie podpisy dawałbym w ciemno - że Yes.
Dla równowagi, też grawitacyjnej, coś łagodniejszego, acz pozostając przy gitarzystach

« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2020, 01:46:23 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3428 dnia: Maja 20, 2020, 09:11:40 am »
z innej beczki


liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3429 dnia: Maja 22, 2020, 01:02:48 pm »
Filipinki  ;D
Czekamy na odpowiedź amerykańskich raperów  8)
Jak by leciał ten globalistyczny uroburo- tryd?
Wpierw tak

Potem tak

Aż po...

Ale czy to ostatnie słowo?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3430 dnia: Maja 31, 2020, 07:37:05 am »
Dawno folku nie bylo.

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3431 dnia: Czerwca 01, 2020, 09:50:08 am »
Cytuj
Dawno folku nie bylo.
Góralu, czy ci nie żal...?  ;)
No i mamy - Dzień Dziecka (czy są tu jakieś dzieci?!). To z przytupem. Na słoneczny poranek.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3432 dnia: Czerwca 01, 2020, 11:50:52 am »


liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3433 dnia: Czerwca 02, 2020, 07:09:37 pm »
I tylko koni żal... to do dziectwa jeszcze, ale fotki urocze, najbardziej ten bramkarz. Dodam, że na tym poziomie "w gumę"...bioderka bodaj... zazwyczaj odpadałem.
Tańczyć o architekturze to może i nie bardzo, ale skoro jest obrazkowo, rozbawił jeden jożinzbażin z drugiej półkuli
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2020, 11:16:28 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3434 dnia: Czerwca 15, 2020, 05:09:52 pm »
A propos koni... Drobiażdżek... Klimaty cokolwiek sapkowskie, ale czegoś z "Gadem" mi się pokojarzyło...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki