Autor Wątek: Upadek Cesarstwa Rzymskiego  (Przeczytany 258648 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #285 dnia: Stycznia 10, 2016, 02:14:39 am »
Zastrzyk dla gospodarki ludzmi pobierajacymi zasilki?

Jakiś odsetek imigrantów w Niemczech do pracy jednak idzie. Nawet znacząca większość, jak ze statystyk wynika.

Dorwałem dane nt. muzułmanów w Niemczech za rok 2004 (opracowanie jest z 2007) i wynika z nich, że bezrobocie w tej grupie oscylowało wówczas na poziomie +/- 20 % (w grupie młodych, wchodzących na rynek pracy - 30 %):
https://www.opensocietyfoundations.org/sites/default/files/museucitiesger_20080101_0.pdf
Owszem, jest to wysoki odsetek bezrobocia, ale jednak pracujący stanowili w tej grupie zdecydowaną większość. A należy też pamiętać o jakimś procencie pracujących na czarno w grupie oficjalnie bezrobotnych.

Jaja sobie robisz?

W dyskusjach politycznych i to być może ;). W końcu wyjaśniałem Ci już czemu nie da się ich traktować całkiem serio. Ścisłych narzędzi brak.

ps. Jeszcze taka ciekawostka - Fryderyk II, Kohl, historia, która się powtarza...
http://www.tygodnikprzeglad.pl/niemieckie-klopoty-turkami/
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2016, 07:42:52 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #286 dnia: Stycznia 10, 2016, 03:10:47 am »
Przejrzałem film całościowy. Manipulacja skrótem jak wół. I...posypując głowę popiołem myślę nad pokutą.
Bez przesady;)
Ale jak już - to mogę Ci coś pokutniczego nawymyślać;))

Na marginesie - zawsze irytuje mnie krytyka jakiegoś systemu czyniona przez ludzi, którzy w nim tkwią i nie rezygnują z niego.
Takie siódme piętro absurdu tutaj widzę.
I brak konsekwencji.
Podstawowy.
Jakiś odsetek imigrantów w Niemczech do pracy jednak idzie. Nawet znacząca większość, jak ze statystyk wynika.

Dorwałem dane nt. muzułmanów w Niemczech za rok 2004 (opracowanie jest z 2007) i wynika z nich, że bezrobocie w tej grupie oscylowało wówczas na poziomie +/- 20 % (w grupie młodych, wchodzących na rynek pracy - 30 %):
Uważam, że dane sprzed 12 lat mają się nijak do obecnej - bezprecedensowej jednak - sytuacji.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #287 dnia: Stycznia 10, 2016, 12:43:06 pm »
Remuszko:
Cytuj
Islamiści urodzili się, wychowali i dorośli w kulturze, w której ciało kobiety jest osłonięte niemal od stóp do głów, a nawet z głową. Tymczasem te młode napalone byczki, którym testosteron kapie z uszu, trafiły do raju, gdzie kobity w miejscach publicznych wyglądają i zachowują się jak nałożnice, gdzie można się bezkarnie dymać na ulicy oraz bezkarnie chlać i ćpać. Gdybym był takim nagle przeniesionym islamistą, to też, zwłaszcza w pijaną noc sylwestrową, macałbym te hurysy gdzie popadnie. To, że pani Merkel tego nie wiedziała, świadczy - moim zdaniem - że jest albo rdzennie i solennie głupia (i to w samym środku!), albo ma samych głupich doradców, albo nie słucha doradców mądrych. Na mój rozum - quartum non datur.

OlkaPolka:
Cytuj
Super.
Ale! Spróbuj bezkarnie (nie w ciemnym zaułku) zrobić którąś z tych rzeczy - na ulicy.
Najlepiej w wymienionej kolejności:)

Remuszko:
Cytuj
No właśnie oni to przetestowali na otwartej przestrzeni publicznej :-)
R.
pjes: może odpowiesz, Olu Kochana?

OlkaPolka:
Cytuj
W sensie, że co?

Remuszko:
Cytuj
W sensie, że nic...
R.

OlkaPolka:
Cytuj
Tak myślałam
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #288 dnia: Stycznia 10, 2016, 01:20:29 pm »
@ Miazo
Szanowny Panie, dałem Panu od razu dziękczynną karmę za znalezienie linku:

http://forum.lem.pl/index.php/topic,1470.msg62636.html#msg62636

ale mam problem: wszyscy tu władają niemieckim na wyprzódki, a ja nie znam tego języka. Czy zechciałby Pan zrobić mi łaskawie tę grzeczność, i:
- powiedzieć jednym zdaniem O CZYM jest to doniesienie,
- powiedzieć jednym zdaniem, CO TO ZA MEDIUM (portal, telewizja, gazeta) oraz JAKI ma praktyczny zasięg (gmina/dzielnica, powiat, województwo, kraj - posługuję się polskimi odpowiednikami)
- powiedzieć jednym zdaniem, CO syntetycznie wynika z sygnalizowanej przez Pana dyskusji medialnej (link "tutaj") - tzn. mniej więcej ile mediów jakiej rangi oraz przeważnie kiedy doniosło o tych wydarzeniach
?
W sumie byłyby to trzy zdania i mam nadzieję, że nie przesadziłem z tą prośbą :-)
R.
pjes: na podstawie Pana odpowiedzi chętnie przyznam się do błędnych/pochopnych ocen i wycofam się z nich. Z góry serdecznie dziękuję i dobrze Panu życzę na cały 2016 rok!!!
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #289 dnia: Stycznia 10, 2016, 01:54:44 pm »
Ludzie, co Wam? Popielec dopiero za miesiąc ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #290 dnia: Stycznia 10, 2016, 02:14:23 pm »
Remuszko:
Cytuj
Islamiści urodzili się, wychowali i dorośli w kulturze, w której ciało kobiety jest osłonięte niemal od stóp do głów, a nawet z głową. Tymczasem te młode napalone byczki, którym testosteron kapie z uszu, trafiły do raju, gdzie kobity w miejscach publicznych wyglądają i zachowują się jak nałożnice, gdzie można się bezkarnie dymać na ulicy oraz bezkarnie chlać i ćpać. Gdybym był takim nagle przeniesionym islamistą, to też, zwłaszcza w pijaną noc sylwestrową, macałbym te hurysy gdzie popadnie. To, że pani Merkel tego nie wiedziała, świadczy - moim zdaniem - że jest albo rdzennie i solennie głupia (i to w samym środku!), albo ma samych głupich doradców, albo nie słucha doradców mądrych. Na mój rozum - quartum non datur.

OlkaPolka:
Cytuj
Super.
Ale! Spróbuj bezkarnie (nie w ciemnym zaułku) zrobić którąś z tych rzeczy - na ulicy.
Najlepiej w wymienionej kolejności:)

Remuszko:
Cytuj
No właśnie oni to przetestowali na otwartej przestrzeni publicznej :-)
R.
pjes: może odpowiesz, Olu Kochana?
Przecież Ci odpowiedziałam - nie można (jak byłeś łaskaw się wyrazić): dymać, chlać i ćpać bezkarnie - na ulicy. Jest to karane.
Poradziłam żebyś przetestował - np. w Warszawie na głównej ulicy - nie w zaułku - taką kolejność rajskich przyjemności.
Inną sprawą jest skuteczność policji i innych służb.
Do tej pory zidentyfikowano - podobno - 31 sprawców. Mało. Ale sprawa nie jest łatwa.

Natomiast tekst o kobietach zachowujących się i wyglądających jak nałożnice - świadomie zostawiłam bez komentarza, bo prowadzi do tekstu: sama sobie winna gwałtu.
Poza tym nie sądzę by w Kolonii kobiety - na mrozie - chodziły jakoś specjalnie porozbierane.

I proszę nie pisz, że to nie jest odpowiedź na Twoje pytanie, tylko całkiem inne:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #291 dnia: Stycznia 10, 2016, 02:34:36 pm »
Olu, zacytowałem dosłownie i stuprocentowo naszą bezpośrednią wymianę zdań. Ona jest spójna, a wypowiedzi poprzednie tworzą merytoryczno-logiczne tło dla kolejnych. Jedyne, o co prosiłem, to żebyś odniosła się do mojego ostatniego cytowanego postu:

Cytuj
No właśnie oni to przetestowali na otwartej przestrzeni publicznej

Czy ja piszę hieroglifami? Albo może głoszę fałsz?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #292 dnia: Stycznia 10, 2016, 02:41:54 pm »
Olu, zacytowałem dosłownie i stuprocentowo naszą bezpośrednią wymianę zdań. Ona jest spójna, a wypowiedzi poprzednie tworzą merytoryczno-logiczne tło dla kolejnych. Jedyne, o co prosiłem, to żebyś odniosła się do mojego ostatniego cytowanego postu:

Cytuj
No właśnie oni to przetestowali na otwartej przestrzeni publicznej

Czy ja piszę hieroglifami? Albo może głoszę fałsz?
R.
To, że w społeczeństwie dochodzi do morderstw (testowania? ich w przestrzeni publicznej) nie oznacza, że można bezkarnie mordować na ulicy.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #293 dnia: Stycznia 10, 2016, 03:51:31 pm »
ale mam problem: wszyscy tu władają niemieckim na wyprzódki, a ja nie znam tego języka. Czy zechciałby Pan zrobić mi łaskawie tę grzeczność, i:
- powiedzieć jednym zdaniem O CZYM jest to doniesienie,
- powiedzieć jednym zdaniem, CO TO ZA MEDIUM (portal, telewizja, gazeta) oraz JAKI ma praktyczny zasięg (gmina/dzielnica, powiat, województwo, kraj - posługuję się polskimi odpowiednikami)
- powiedzieć jednym zdaniem, CO syntetycznie wynika z sygnalizowanej przez Pana dyskusji medialnej (link "tutaj") - tzn. mniej więcej ile mediów jakiej rangi oraz przeważnie kiedy doniosło o tych wydarzeniach
?

W zasadzie również nie znam języka niemieckiego, a tym bardziej nie jestem specjalistą od mediów niemieckich, niemniej postaram się odpowiedzieć.

1. Doniesienie jest o tym, że w noc sylwestrową w Kolonii w okolicach dworca głównego doszło do wielokrotnych ataktów na tle seksualnym na kobiety, o czym pojawiły się doniesienia na portalach społecznościowych. To jest z grubsza w pierwszym akapicie, następne zaś to relacja jednej z ofiar z opisem, na czym owe ataki polegały, co zrobiła (czy raczej: czego nie zrobiła) policja i powątpiewanie, czy uda się ustalić sprawców.

2. Express wygląda na lokalny tabloid z siedzibą w Kolonii o nakładzie około 100 tys. egzemplarzy.

3. Przywołana dyskusja (przyznaję, nie czytałem całej) dotyczy dokładnie tego wątku, jaki i my tutaj poruszamy tj. czy rzeczoną sprawę próbowano w pierwszej chwili zamieść pod dywan. Z istotnych informacji, jakie warto odnotować, to to, że Express to nie jedyne źródło, które informowało o sprawie, w tej liczbie pojawia się również Süddeutsche Zeitung oraz Die Welt, które nie są bulwarówkami, ale normalnymi gazetami opiniotwórczymi. No i spór toczy się też i o to, czy owe 4 dni to już opóźnienie podejrzane czy też jeszcze nie - biorąc pod uwagę między innymi, że: a) 1., 2. oraz 3. stycznia były to dni wolne, b) potrzebny jest czas (i odpowiednia waga), by dana informacja z poziomu lokalnego przeszła na ogólnokrajowy, a później ew. na globalny, c) charakter samej informacji oraz obecnych czasów jest szczególny - nie publikuje się takich doniesień bez wcześniejszego zastanowienia czy sprawdzenia podstawowych faktów. Tutaj na marginesie chciałbym przypomnieć też, że o ile dobrze zapamiętałem doniesienia z Niemiec z okresu przed Sylwestrem, to były ostrzeżenia o możliwych zamachach terrorystycznych w Monachium, tak więc uwaga mediów i społeczności była przede wszystkim gdzie indziej, a to też pewnie swoje dołożyło i utrudniło przebicie się wydarzeń z Kolonii na czołówki.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2016, 03:59:42 pm wysłana przez miazo »

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #294 dnia: Stycznia 10, 2016, 06:09:45 pm »
Kochany Panie Miazo, serdeczne dzięki :-)
Bezczelnie dopytam jeszcze:
1. Z JAKĄ DATĄ informował SZ i dW?
2. W tej dyskusji (kto, gdzie kiedy) - ILE (mniej więcej) wymieniane jest tytułów (wszystko jedno - portali, radyj, telewizorni czy innych mediów, bulwarówek, broń Boże, nie wyłączając), które w przedziale 1-4 stycznia zamieściły cokolwiek na wiadomy temat? Kilka? Kilkanaście? Kilkadziesiąt?
3. Rozumiem, że papierowe gazety przez trzy dni się nie ukazywały, ale poniedziałek 4 stycznia był normalnym dniem pracy prasy, co oznacza, że dyżurni redaktorzy, jak na całym świecie, MUSIELI zasuwać w niedzielę 3 stycznia, aby z rotacji zeszło w nocy i bladym świtem trafiło do ichnich "Ruchów" [do tego typu zadań zatrudnia się w mediach, drukarniach i kolportażu płatne służby specjalne, cóś w rodzaju dawnych mleczarzy]. Dobrze rozumiem?
4. Czy w Niemczech jest też tak jak unasz: że wszystkie znaczące media mają swe internetowe streszczone odpowiedniki (np. wyborcza.pl  albo inna niezależna.pl), które pracują w trybie 24h (oczywiście spowolnionym i skurtyzowanym w razie więksiejszych świąt)?
Z góry i z dołu bardzo serdecznie dziękuję za poświęcony mi czas :-)))
Stanisław Remuszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #295 dnia: Stycznia 10, 2016, 07:46:30 pm »
Uważam, że dane sprzed 12 lat mają się nijak do obecnej - bezprecedensowej jednak - sytuacji.

Pytanie czy Merkel tak uważała. Nie mówię: po wydarzeniach w Kolonii. W czasie gdy wołała, że wszystkich przyjmie i uściska ;).

(Inna sprawa, że wolałbym obejrzeć jakieś nowsze statystyki. I niekoniecznie ze źródeł związanych z Sorosem - dla zasady, skoro padły już pod jego adresem podejrzenia związane ze sprawą; abstrahuję od stopnia ich słuszności.)

ps. I jeszcze dowód przytomnienia p. kanclerz:
http://natemat.pl/167759,niemcy-poblazaja-uchodzcom-nie-angela-merkel-ktora-sugeruje-fale-deportacji-tych-ktorzy-nie-wykorzystali-szansy
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2016, 07:51:17 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #296 dnia: Stycznia 10, 2016, 08:34:14 pm »
Uważam, że dane sprzed 12 lat mają się nijak do obecnej - bezprecedensowej jednak - sytuacji.
Pytanie czy Merkel tak uważała. Nie mówię: po wydarzeniach w Kolonii. W czasie gdy wołała, że wszystkich przyjmie i uściska ;).
Nie bardzo chwytam - sugerujesz, że Merkel opierała się na danych linkowanych przez Ciebie - znaczy statystykach sprzed 12 lat? I stąd cały ambaras?
Poza tym uprzejmie przypominam - a nawet wypominam - że parę stron temu byłeś za przyjmowaniem przypływających:)
Cytuj
I jeszcze dowód przytomnienia p. kanclerz:
Jesteś pewien?
Czy to dowód przytomnienia czy efekt ulegania naciskom sytuacyjnym?
Oj:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #297 dnia: Stycznia 10, 2016, 09:21:09 pm »
sugerujesz, że Merkel opierała się na danych linkowanych przez Ciebie - znaczy statystykach sprzed 12 lat? I stąd cały ambaras?

Sugeruję, że statystyki mogły (jak zaznaczyłem: nie znam nowszych dla terenu Niemiec) wskazywać na to, że imigranci odgrywają jednak pozytywną rolę dla podnoszenia niemieckiego PKB, znajdują zatrudnienie w przemyśle itd. Owszem, te same statystyki wskazywały na trudności w asymilowaniu się Turków np., ale może uznano to za czynnik pomijalny (nacisk lobby przemysłowego, kwestia systemu emerytalnego, potrzeba ludzi do prostych prac, etc.). Można to, owszem, uznać za krótkowzroczne, zwł. z obecnej perspektywy.

Poza tym uprzejmie przypominam - a nawet wypominam - że parę stron temu byłeś za przyjmowaniem przypływających:)

Owszem. Było to jednak przed wydarzeniami w Paryżu, w Kolonii. Bazowałem na tym co działo się dotąd. I na fakcie, że najnowsza fala uchodźców (czy jak ich tam zwać) to - tak czy siak - kropla w morzu (zarówno w morzu ludności UE, jak i ludności muzułmańskiej w Europie). Nie zakładałem, że może mieć większe znaczenie. Rzeczywistość, jak wiemy, skorygowała to założenie.

(BTW. jak wspominałem: w przeciwieństwie do wielu ludzi staram się nie mieć tzw. ustalonych poglądów, wolę raczej posiadać zestaw hipotez roboczych, które gotów jestem odrzucać/modyfikować w sekundę, jeśli fakty mnie do tego zmuszą. Więc nie dziw się zmianie mojego stanowiska.)

Jesteś pewien?
Czy to dowód przytomnienia czy efekt ulegania naciskom sytuacyjnym?
Oj:)

A to pod naciskiem rzeczywistości nie przytomnieje się najlepiej? ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2016, 09:28:26 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #298 dnia: Stycznia 10, 2016, 09:25:42 pm »
@ Q
:-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #299 dnia: Stycznia 10, 2016, 10:47:04 pm »
Do telewizji ZDF wpłynęły tysiące skarg
Wyślij znajomemu
Wydrukuj
10.01.2016
Do telewizji ZDF wpłynęły tysiące skarg
Po zajściach w Kolonii i szeregu innych niemieckich miast, gdzie w sylwestra imigranci z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu napastowali i okradali kobiety, do telewizji publicznej ZDF wpłynęły tysiące skarg od widzów – informuje niemieckie dziennik „Tagesspiegel”.
- Ludzie twierdzą, że w programach „heute” oraz „heute-journal” (w wiadomościach i głównym magazynie informacyjnym -red.) zabrakło obiektywnego podejścia do tematu imigrantów oraz, specyficznie, zajść w Kolonii. Ich zdaniem ZDF celowo dezinformuje widzów, czyli kłamie, oraz „natrętnie broni imigrantów”, nawet wtedy gdy nie jest to niczym uzasadnione - pisze gazeta. Już przed zajściami w Kolonii drugi program telewizji publicznej otrzymywał sporo skarg, choćby na sposób informowania o wojnie na wschodzie Ukrainy, ale teraz „ich liczba lawinowo wzrosła”.

Z badań przeprowadzonych przez instytut Infratest Dimap na zlecenie tygodnika „Die Zeit” wynika, że w Niemczech spada zaufanie do mediów.

60 proc. ma małe zaufanie do mediów (53 proc.) lub nie ma go w ogóle (7 proc). Tylko czterech na dziesięciu mieszkańców Niemiec ma „bardzo duże” lub „duże” zaufanie do sprawozdawczości na tematy polityczne w mediach.

Krytyka użytkowników dotyczy przede wszystkim dezinformacji (15 proc.), jednostronności (20 proc.), niesprawdzonych informacji (15 proc.). Co dziesiąta pytana osoba wskazywała też na rzekomy brak niezależności mediów.

Niemcy czerpią swoją wiedzę na tematy polityczne głównie z kanałów telewizyjnych, przede wszystkim nadawców publicznych ARD i ZDF. Na drugim miejscu źródeł informacji znajduje się prasa, a dopiero potem radio i Internet.

Sekretarz generalny bawarskiej CSU, siostrzanej partii rządzącej chadecji zażądał od Rady Nadzorczej ZDF, aby zwróciła redakcjom uwagę, że maja „obowiązek dostarczać obiektywne informacje” widzom.

Ryb, tagesspiegel.de, DW, zeit.de
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )