Autor Wątek: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]  (Przeczytany 289335 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #165 dnia: Czerwca 04, 2017, 10:54:16 pm »
Cytuj
Powiem tylko tak: forum to nie Alcatraz i wymaganie by stało się warownią z wartownikami na wieżyczkach - jest - jak to? - sprzeczne z ideą (Platon miał ideę forum?;)) forum;)
Forum?
To chyba idea Romana, nie Platona.  :)
Jeden z Kanady, drugi z Holandii - tako rzecze gógiel. Ale ipki startowe obu, prowadzą do Francji.

Cytuj
W każdem: 5:1 za likwidacją:)
Skrzat chyba będzie wiedział co zrobić, czy trzeba pisać petycję?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 04, 2017, 10:56:38 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #166 dnia: Czerwca 04, 2017, 11:01:27 pm »
Jeden z Kanady, drugi z Holandii - tako rzecze gógiel. Ale ipki startowe obu, prowadzą do Francji.

Potwierdzam. To samo mi Gugiel mówił ;). Z tego co zdążyłem w międzyczasie z jego pomocą namierzyć: Gnuff logował się z Quebecu i - bodaj - Argentyny, Pirx (na 100%) - z Holandii i Francji,
Startowe IP - oba francuskie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 04, 2017, 11:40:20 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #167 dnia: Czerwca 04, 2017, 11:04:43 pm »
Zapomniałam o Romanie;)

Myślę, że trzeba jeszcze poczekać czy ktoś się jeszcze odezwie i wynik chyba jednak trzeba zgłosić skrzatowi - mogę to zrobić.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #168 dnia: Czerwca 04, 2017, 11:09:14 pm »
Myślę, że trzeba jeszcze poczekać czy ktoś się jeszcze odezwie

Dajmy sobie na to dobę lub dwie (nie więcej, jak sadzę)*. Choć mam wrażenie, że wynik głosowania możemy uznać za prawie-przyjęcie-przez-aklamację ;).

* Może wypadałoby przykleić wątek do tego czasu?

mogę to zrobić.

Jeśli to też poddajemy pod głosowanie, to jestem za tym byś pełniła te honory ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #169 dnia: Czerwca 04, 2017, 11:36:50 pm »
Może dla Pani to drobiazg, lecz dla mnie fundament: https://forum.lem.pl/index.php?topic=188.msg68997#msg68997
Wygląda na to, Kochana Ol, że przez osiem lat w swej tępej niewiedzy i kretyńskiej naiwności uczestniczyłem w Forum tożsamym - co do kluczowych zasad - z forum "Gazety Wyborczej" albo innego "Onetu"...
O Matko Bosko!
R.
pjes: chodzi o coś ZUPEŁNIE innego niż Altacraz:
http://www.rp.pl/artykul/1132223-Chrabota-i-Maziarski---felieton-Stanislawa-Remuszki.html#ap-1
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #170 dnia: Czerwca 05, 2017, 10:13:47 am »
Wiecie, nie chcę aby podejrzenie padło na mnie ;) , ale kto się skąd loguje to jest dość mały pikuś - w związku z prowadzeniem firmy mam program ogólnie rzecz biorąc antypiracki, ale z rozmaitymi wodotryskami - między innymi z możliwością połączenia z serwerem w dowolnym kraju, że niby z niego się łączę (np. niektóre banki nie tolerują obsługi z zagranicy i trzeba się łączyć z danego kraju). Ja akurat nie mam takich potrzeb więc nie zapłaciłem za pełną aktywację i mam to w wersji podstawowej, w której nie mam wpływu na to, z jakim serwerem się połączę w którym kraju, tyle, że mnie nie widać w Polsce - ale za drobną opłatą można przebierać wedle woli. Nie mówiąc o różnych darmówkach dostępnych w internecie (co do których istnieje ryzyko, w którą stronę płyną dane i jakie - ale sam fakt istnienia takich dostępnych dla poziomu gimbazy udogodnień nie podlega wątpliwości). W każdym razie, gdybym miał chęć, to bym sobie mógł założyć kilkadziesiąt kont, każde w innym kraju, postawił skrypt korzystający z zapisu ruchów myszką i poszedł spać a moje zdalniki tłukły by komu trzeba i ile trzeba. Dla tego na dłuższa metę walka z tym nie ma wielkiego sensu, można ew. skasować podejrzane konta albo sprawdzić, skąd zostały założone (może Mroczny Mściciel nie pomyślał i założył z Polski).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #171 dnia: Czerwca 05, 2017, 10:31:14 am »
Zdaje się, że Mroczny Mściciel (jakiś kuzyn Karmazynowego, czy jak? ;)) sam się już wyguestował ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #172 dnia: Czerwca 05, 2017, 12:02:21 pm »
Po moim wczorajszym dubeltowym szoku (że uczestnicy Forum są tak samo anonimowi jak forumowicze "Gazety Wyborczej" czy "Onetu", oraz że moderatorzy wiedzą, iż "od ponad miesiąca ktoś minusuje Stanisława Remuszkę, a plusuje  Q" i o tej wiedzy nie informują publicznie) - natychmiast i z pełnym przekonaniem przyłączam się do postulatu zniesienia instytucji karmy. Jeśli dobrze liczę mamy 6:0.
Do innych spraw, w tym inwestygacyjnych, wrócę.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #173 dnia: Czerwca 05, 2017, 12:17:31 pm »
O, widzę, że Zawiadowca znicków jednak uznał, że trzeba spakować IP  - kompromitacja deptała mu po piętkach;)

Maziek, za późno byłeś pierwszy na Liście Olki (co prawda to nie lista  Wildsteina, aleć;)))
Tych stron zmieniających IP jest pełno - nie wiem czy działają, ale możliwości sporo i wygląda, że poziom przedszkolny.
W sumie nawet gdyby wyszło, że z Polski, nawet z dokładniejszym przybliżeniem - bez sądowych nakazów na sprawdzenie konkretnego IP  i tak pozostałyby domysły, bo nazwisko za tym nie stoi. Tyle, ze forumowa maszyna pokazałaby kto ma podobne IP.
Wg mnie to chyba oczywiste, że z Polski, bo nie wyobrażam sobie obcojęzycznych userów śledzących tak uważnie sytuację na forum i konkretnie rozdzielających punkty.
Poza tym Zawiadowca zrozumiał mowę polską, bo usunął zdalniki.
Skrypt śledzący ruchy myszki? To nawet nie trzeba się wysilać klikaniem? To grozi bezrobociem dla zawodowych klikaczy;)

Na marginesie - nie napisałam tego, żeby teraz siać podejrzenia kto to robił. Tylko uznałam w sobotę, że miarka nieuczciwości się przebrała.

Cytuj
oraz że moderatorzy wiedzą, iż "od ponad miesiąca ktoś minusuje Stanisława Remuszkę, a plusuje  Q" i o tej wiedzy nie informują publicznie)

Moderatorzy nie wiedzą. Widzą tyle co inny spostrzegawczy użytkownik. Dlatego trwało to ponad miesiąc, bo obserwowałam aktywność różnych nicków.
Ale już tutaj pisałam o Gnuffie i Pirxie:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1537.msg68480#msg68480
Ok, czyli mamy 6:0 za likwidacją.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 05, 2017, 12:21:11 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #174 dnia: Czerwca 05, 2017, 01:29:48 pm »
Na dwóch sąsiednich forach, na których bywam, poświęconym nieco innym zagadnieniom, była podobna sytuacja i magicy tam obecni rozbili gości w puch - ponieważ te strony dają jedynie złudzenie anonimowości i z danych pozostawianych we flakach forum można wyciągnąć wystarczająco dużo. My widzimy tylko IP, ale zapisują się też inne dane, co prawda teoretycznie bezosobowe, ale jeśli porównać dane z dwóch kont, jedno niby z Azorów a drugie niby z Islandii - to widać wszystko jak na dłoni. Oczywiście trzeba się grzebać po łokcie we flakach forum (w plikach), czyli być adminem i trzeba chcieć, ale jest to dziecinnie proste jak ktoś chce i umi - są do tego gotowe programy.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #175 dnia: Czerwca 05, 2017, 01:36:17 pm »
@ Ol

Cytuj
Moderatorzy nie wiedzą.

Jak to nie wiedzą, skoro:

Liv: „Obserwuję je dobry miesiąc, właściwie od początku”
Ol: ktoś „od ponad miesiąca minusuje Stanisława Remuszkę, a plusuje  Q”.
Q: „Zauważyłem tę zabawę, przecież wiesz.”

Kto, poza wymienioną trójką, jest jeszcze moderatorem???

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #176 dnia: Czerwca 05, 2017, 01:37:03 pm »
Jeśli dobrze liczę mamy 6:0.

Aklamacja :).

O, widzę, że Zawiadowca znicków jednak uznał, że trzeba spakować IP  - kompromitacja deptała mu po piętkach;)

Cóż, widać odwaga cywilna wpisana jest w zawód mściciela ;).

Moderatorzy nie wiedzą. Widzą tyle co inny spostrzegawczy użytkownik. Dlatego trwało to ponad miesiąc, bo obserwowałam aktywność różnych nicków.

Dlatego mówiłem o braku twardych dowodów. Wszyscy troje z olką i livem, niezależnie od siebie zresztą (to nie było koordynowane), zauważyliśmy dziwne zjawiska karmiczne i zaczęliśmy regularnie zaglądać na Forum bez logowania śledząc prawidłowości (a po zalogowaniu sprawdzać IPki ;) podejrzanych nicków). To była - można rzec - nadprogramowa hobbistyczna detektywistyka ;), nie - normalna moderatorska robota. Normalnie o przepływach karmicznych wiemy tyle co każden jeden użytkownik (widzimy, że wzrasta i opada, nie wiemy kto i co, możemy tylko dedukować lub zgadywać, no chyba, że zalogowany jest tylko jeden user i widać, że w tym czasie komuś przybywa czy ubywa).
Gdyby na Forum było więcej czynnych Użytkownikow (ze 20 dajmy na to) pewnie byśmy i my nic nie zauważyli, w tłoku by uszło ;).
« Ostatnia zmiana: Czerwca 05, 2017, 01:41:52 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #177 dnia: Czerwca 05, 2017, 02:22:01 pm »
http://www.rp.pl/artykul/1132223-Chrabota-i-Maziarski---felieton-Stanislawa-Remuszki.html#ap-1
Mediów, brukowiejących coraz bardziej (w PRL tak bruk był nie do pomyślenia!) na rezygnację z anonimowości nie stać, ale Forum powinno być stać.
Uważam, że dla Pana Lema uczciwość była i jest cnotą najwyższą. Trudno będzie odrobić opisane tu straty zaufania. To jest moralna szkoda wyrządzona nie tylko Forum, lecz wprost Mistrzowi.
Owszem, siłą nie przerobi się łajdaków w anioły, lecz można zmienić warunki i nie dawać tej okazji, która czyni złodzieja (prawda, że tylko z ludzi bez Kantowskiego nakazu w sobie)...   
Nadal zszokowany wczoraj odkrytą anonimowością, uważam, że trzeba z nią skończyć i to natychmiast. Każdy, kto chce zabierać głos na Forum, powinien naprzód podać swoje prywatne osobowe weryfikowalne dane. Pan Skrzat, którego te dane nijak nie obchodzą (jak zresztą każdego usera-niepsychopatę), powinien te dane automatycznie wkładać do swojej czarnej skrzynki, i dopiero potem udzielać kandydatowi prawa zabierania głosu.
To jest mój wyrazisty oficjalny postulat pod adresem zawiadowców/właścicieli Forum.

Stanisław Remuszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #178 dnia: Czerwca 05, 2017, 02:36:52 pm »
Tak, oczywiście, ja nazywam się Król Maciuś Pierwszy, mieszkam w Przedszkolu nr 5 w Błażoli. Czy wysłać też ksero dowód osobistego? Czy może wystarczy że przysięgnę, że ja to ja? A może potrzebne jest osobiste stawiennictwo z dwoma świadkami w obecności kierownika USC?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #179 dnia: Czerwca 05, 2017, 02:53:49 pm »
Na dwóch sąsiednich forach, na których bywam, poświęconym nieco innym zagadnieniom, była podobna sytuacja i magicy tam obecni rozbili gości w puch - ponieważ te strony dają jedynie złudzenie anonimowości i z danych pozostawianych we flakach forum można wyciągnąć wystarczająco dużo.
Masz  rację, że anonimowośc jest umowna. I magicy potrafią. 
Zwłaszcza gdyby to był user, który wcześniej logował się i pisał posty pod innym nickiem. To pewnie pokojarzenie podstawowego IP by się udało.  I na forum zostalaby taka osoba zidentyfikowana.
Nas jest tak mało, że mógłby zostać tylko ten - puch;)
@ Ol
Cytuj
Moderatorzy nie wiedzą.

Jak to nie wiedzą, skoro:

Liv: „Obserwuję je dobry miesiąc, właściwie od początku”
Ol: ktoś „od ponad miesiąca minusuje Stanisława Remuszkę, a plusuje  Q”.
Q: „Zauważyłem tę zabawę, przecież wiesz.”
Nie wiedzą - podejrzewają. Skonfrontowałam swoje podejrzenia z livem, bo myślałam, że to mnie odbiło. Jak się okazało obserwował to zjawisko na własną rękę.
Nasze obserwacje były zbieżne.
Ponad tydzień temu  napisałam o tym Q - krotko mówiąc: uznał, że ja mam się tym zająć.
Czekałam jeszcze czy coś się zmieni. Nie zmieniło. Sobota potwierdziła poprzednie obserwacje. So...
Cytuj
Kto, poza wymienioną trójką, jest jeszcze moderatorem???
Najlepiej gdyby każdy był swoim - bardzo proste:)

Cytuj
Owszem, siłą nie przerobi się łajdaków w anioły, lecz można zmienić warunki i nie dawać tej okazji, która czyni złodzieja (prawda, że tylko z ludzi bez Kantowskiego nakazu w sobie)...   
Dlatego uznałam, że warto jeszcze raz Was zapytać o sensowność karmy.
Bo innych możliwości technicznych oszustw raczej nie ma.

Jednak nie chodzi mi o rejestrację przy pomocy drzewa genealogicznego ojca matki...poświadczonego notarialnie;)





Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)