Autor Wątek: Upadek Cesarstwa Rzymskiego  (Przeczytany 258344 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #465 dnia: Czerwca 15, 2019, 08:43:14 pm »
Warto przeczytać: https://kipk.pl/dokumenty/opinia2_nowelizacja2019.pdf
Co prawda porównanie naszej nawy do cesarstwa rzymskiego (nolens volens dokonane przeze mnie, skoro to tu umieszczam) może sprawić, że kilku gości w togach umrze ze śmiechu w zaświatach, ale upadek jest, jak ta lala.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2019, 08:45:11 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #466 dnia: Czerwca 15, 2019, 09:50:49 pm »
Przyznam, że tych zmian to się umiarkowanie boję (w końcu da się je naprawić relatywnie szybko), bardziej gorzko-humorystyczny akcent stanowią. Znacznie poważniejszym problemem - jeśli już mamy traktować nasz zakątek jako imperium - jest stan jego armii:
https://oaspl.org/2019/06/14/sily-zbrojne-rp-czyli-ani-silni-ani-zwarci-ani-gotowi/

Zwł. w kontekście takich doniesień:
http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24900177,goraczka-zlota-w-rosji-trwa-centralny-bank-federacji-zwieksza.html

Inna sprawa - co się z kwestią możliwości poprawiania wiąże - że zarzucałem swego czasu obozowi miłościwie nam panującemu dość wszechstronną nieudolność, tymczasem po lekturze poniższego tekstu mojego dawnego kolegi ze StarTrek.pl:
https://www.rp.pl/Plus-Minus/306069919-Komu-PiS-zawdziecza-zwyciestwo-w-wyborach-do-parlamentu-Europejskiego.html
I kolejnego, stanowiącego komentarz doń:
https://wiadomosci.wp.pl/wybory-parlamentarne-pis-ma-cos-czego-opozycji-brakuje-naukowcow-i-ich-badania-6391207544662145a
Stwierdzić muszę, że co najmniej w jednym zakresie PiS niebywale się - co by nie gadać - sprofesjonalizował, przejmując tuskową metodę sondażową i podnosząc ją na znacznie wyższy, naukowy wręcz, poziom.

Pytanie tylko, czy ta nabyta zdolność, spowoduje, że obecnie rządzący poczują się dość silni, by nie takie buble przepychać, czy też możność wczytywania się w nastroje społeczne podziała na nich jednak temperująco.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2019, 11:07:44 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #467 dnia: Czerwca 17, 2019, 09:13:34 pm »
I co, nikt nic? Znaczy można już brać za mordę...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #468 dnia: Czerwca 17, 2019, 11:44:11 pm »
I co, nikt nic? Znaczy można już brać za mordę...
Już?  ::)
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13688420,Na_podstawie_jego_losow_powstal__Uklad_zamkniety__.html
Tak przy okazji, Pan świeżo umarł. Kilka ważnych filmów zrobił. Dwa na pewno, może trzy.
Zaćma, ostatni, niestety, jest słabsza.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 17, 2019, 11:46:36 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #469 dnia: Czerwca 18, 2019, 08:57:46 am »
Liv, zasadnicze pytanie, czytałeś to co zalinkowałem ;) ?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #470 dnia: Czerwca 18, 2019, 10:40:53 pm »
Liv, zasadnicze pytanie, czytałeś to co zalinkowałem ;) ?
No coś Ty! Ponad sto stron napisane prawniczym błebłe z masą odnośników, że gdyby rzetelnie chcieć podejść to i je by trzeba czytać? A to co najmniej drugie tyle. Albo i trzecie...
Zresztą, ja nie odnosiłem się do uwag krakowskich prawników, a do jednego słowa "już"w Twoim następnym liście.
Gwoli usprawiedliwienia dodam jednak, że się starałem i że trzy strony dałem radę. Domyśliłem się modnej ostatnio tematyki, która niespecjalnie mnie obchodzi i przeskoczyłem do opisowego artu w Gazecie. Wyborczej, by mieć pewność...pewną pewność.  :) I z niego zrozumiałem, że ustawa robiona była na chybcika i ma niedoróbki. Oraz "pod publiczkę". I pewnie tak jest, ale to normalka, chyba że uważasz, że jeszcze kilka lat temu było cudownie, a teraz nastąpiło nagle załamanie standardów prawnych.
Może być, ja jednak uważam, że krakowscy prawnicy znakomicie wiedzą kiedy należy dyskretnie odwrócić oczy, a kiedy bić w werble. To pierwsze zdarzało im się znacznie częściej - kiedyś, a teraz odwrotnie. Zresztą ustawy pod publiczkę nie są takie najgorsze, przynajmniej można oficjalnie pomarudzić, znacznie gorsze są ustawy robione pod klienta ukrytego w stylu "..i czasopisma" - o tym dowiadujemy się zwykle z opóźnieniem i pustą już kieszonką. A imię takich ustaw było "czterdzieści i cztery", łącznie z cennikiem. Niecałe 10 baniek - no to sprzed 6 lat.
https://finanse.wp.pl/za-lapowke-mozna-kupic-nawet-ustawe-6114332334598273a
i jakoś nie słyszałem wtedy werbli krakowskich prawników. Ani w setkach innych spraw podobnej rangi.
Także, Twoje ponaglenie wydało mi się nazbyt alarmistyczne.
I tylko o to mi.

« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2019, 10:45:30 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #471 dnia: Czerwca 19, 2019, 09:24:20 am »
Mnie ta tematyka też "nie obchodzi" bo nie mam ani nie mam zamiaru popaść w konflikt z prawem, ale nie o to chodzi. Próbujesz rzecz lekceważyć, że "to już było" czy może "że zawsze tak było i będzie", a ani tak nie było, ani nie musi tak być. Sprawa jest obiektywnie bardzo poważna z co najmniej takich powodów:

1. jeśli rzeczywiście zmiany te okażą się niekonstytucyjne en masse z powodu trybu wprowadzenia, to wyroki zasądzone na ich podstawie staną się nieważne i przestępcy wszelkiej maści począwszy od tych co ukradli 3 batoniki po morderców wyjdą z więzień.
2. jeśli co prawda en masse nie, ale poszczególne przepisy tak - patrz wyżej, z mniejszym natężeniem
3. niekonstytucyjności tych zmian nie stwierdzi obecny TK, ponieważ jest niemal całkowicie upolityczniony, więc sporo wyroków może być wydanych na podstawie wadliwych przepisów
4. na tym tle zniszczenie wewnętrznej logiki kodeksu wydaje się rzeczą mniejszej wagi
5. a jeszcze mniejszej bzdury w rodzaju szkolnych błędów, którym z powodu ich ilości jest głównie poświęcone te 110 stron, jak wymienione 3 batoniki - ale jednostkowo to są bardzo poważne rzeczy
6. wszystko to wpisuje się w ręczne sterowanie wymiarem sprawiedliwości, czyli likwidację trójpodziału władzy, w tle KRS itd. i temu służy bo od czasu "reformy sądownictwa" nie zrealizowano ŻADNYCH postulatów, jakie teoretycznie jej przyświecały (skrócenie postępowań itd.) - za to uzależniono wymiar sprawiedliwości od opcji rządzącej
7. zmiany te nie mają też żadnej logiki w świetle przepełnienia więzień, upadku resocjalizacji (tak, czytuję o tym) - brak jakiegokolwiek pomysłu co zrobić z większą liczbą skazanych na dłuższe wyroki - bo w końcu nie po to zaostrza się KK, żeby było mniej skazanych. Logika że sama surowość kary odstrasza jest fałszywa i nigdy nie przyniosła zmniejszenia przestępczości. Więzienia jak powszechnie wiadomo są najlepszą cieplarnią ciężkiej przestępczości.
7. powyższe to fakty, natomiast jeśli chodzi o wrażenia, to ja mam nieodparte powrotu do "dajcie mi człowieka, a przepis się znajdzie". Im bardziej nonsensowne i niejednoznaczne jest prawo, tym łatwiej na każdego ukręcić bat.
8. nie wiem jakie są Twoje preferencje polityczne więc nie piszę tego do Ciebie - ale to mnie właśnie najbardziej przeraża, że na zasadzie sympatii ludzie pchają wózek na którym sami siedzą w stronę przepaści, bo to nasi. Tymczasem to nie ma nic do rzeczy, że nasi, w naszym świecie bardzo łatwo psuć, a trudno naprawić. Ci którzy dziś są sympatykami, jutro, wobec innej opcji politycznej, jeśli zechce ona korzystać ze zgniłych owoców tej "reformy" - może przejrzą na oczy, ale będzie za późno, bo będzie na nich w razie czego paragraf i "niezawisły" sąd. Jeśli nawet inna władz nie zechce korzystać z tych zgniłych owoców, to trudno orzec ile lat będzie wymagało prostowanie tych spraw, bo "łatwiej psuć niż naprawić".
9. "Każda władza się wyradza" (moje, o ile nikt wcześniej nie wymyślił) - i sięgnie po te możliwości w celu obrony swego stołka. Już sięga, czego jaskrawym dowodem jest zapowiedź pozwu wobec ludzi, którzy rzecz napisali - ze strony niedoszłych pozywających po wycofaniu się z tego pomysłu padły histeryczne oskarżenia autorów o kłamstwo - ale nie padł ŻADEN argument, dlaczego jest to kłamstwo. Bo nie jest i takiego argumentu nie można podać. Jeśli to Ci nie daje do myślenia to co mogłoby Ci dać?

Na koniec, dlaczego "już". No bo skoro jest taka znieczulica, to "już" można.

Dlatego martwię się. Chciałbym, żeby wyszło, że histeryzuję, ale jakoś nie sądzę.

« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2019, 09:25:54 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #472 dnia: Czerwca 19, 2019, 05:55:16 pm »
Cytuj
Dlatego martwię się. Chciałbym, żeby wyszło, że histeryzuję, ale jakoś nie sądzę.
Obyś nie miał racji.
Tym niemniej elaborat wysmażyłeś - że ho ho... !
Warto jednak pamiętać, ze piszemy o procesie nie zakończonym. Mianowicie, łatwo mi  sobie wyobrazić, że nie chodzi wcale o pedofilię, o zmiany w prawie, o zaostrzanie kursu - że to wszystko jest tylko wyborczym spektaklem uruchomionym czymś... np. filmem.
Bo oto - spekulatywny jak diabli scenariusz show  8)
* krok pierwszy - partia rządząca pokazuje, że walczy o sprawę nośną społecznie i realizuje program ; - opozycja jak zawsze, rzuca kłody pod słuszne nogi - jasny komunikat do elektoratu - my chcemy dobrze a oni bronią przestępców!
*krok drugi - prezydent ponad podziałami, rozważny, co nie jest bez kozery w zbliżających się wyborach prezydenckich z stroskaną miną skieruje sprawę do TK.
 Komunikat do elektoratu, staraliśmy się, ale dla dobra sprawy...
* TK, widząc ewidentne niedoróbki, zwłaszcza czasowe, odrzuci projekt czym pokaże,że nie jest  upolityczniony.
* rząd, po kolejnych wyborach wróci do memłania tematu jak to mówią "w razie potrzeby".
Wszyscy zadowoleni (z wyjątkiem opozycji) - i jak Ci się podoba taki film?
Jak będzie - nie wiem, zobaczymy wkrótce.

Co zaś do wypisanych punktów;
 - Ad 1 jak TK uzna że konstytucyjne, to nie ma opcji ze niekonstytucyjne ze skutkami jak napisałeś (wypuszczanie skazanych)
- AD 3 Upolitycznienie TK jest ani mniejsze ani większe jak wszystkich poprzednich.
Od czasu kiedy zgodnie z konstytucją buchnięto mi OFE w zUS  nie mam do instytucji najmniejszego zaufania. Może nie zawsze była "na gwizdek", ale "się zdarzało".
Zaś po pewnej akcji poprzednika, w sumie śmiesznej, ale i smutnej gdyż łamiącej wszelkie standardy nie tylko prawne, to już nawet podchodzę z dozą humoru, choć jest on  a`la noworoczna szopka - kojarzysz okoliczności i skutki pewnego wyroku NSA? Na razie w moim prywatnym rankingu nic sprawy nie przebiło i chyba długo nie przebije. Ów wyrok to zaledwie punkt wyjścia
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/2A4509A725
AD 6
Cytuj
wszystko to wpisuje się w ręczne sterowanie wymiarem sprawiedliwości, czyli likwidację trójpodziału władzy,
To nie wiem co masz na myśli, kiedyś o tym pisaliśmy, w Polsce nie ma 3-podzialu władzy (poza zapisem w konstytucji). Poza tym w modelu europejskim też nie ma, a jeśli jest to w stylu równowagi, równoważenia się władz a nie jej  rozdziału jak w Monteskiuszu i USA.
Marginesem, u Monteskiusza sędziowie wybierani są przez społeczeństwo, na kadencje!!!
W mojej opinii władza sądownicza i tak jest nadmiernie uprzywilejowana. Ta "wyższa kasta", to niby epitet, ale coś na rzeczy jest.
Jak by nie było nie sądzę, bo obgadywana ustawa cokolwiek zmieniała w generaliach.
AD 7
Cytuj
to ja mam nieodparte powrotu do "dajcie mi człowieka, a przepis się znajdzie"
Jasne, dlatego w poprzednim liście  zacząłem od starej sprawy, by pokazać, że 1505. Zła władza, zawsze znajdzie sposób na krnąbrnego obywatela. Jakie by cudowne przepisy nie były.
Nie uważam, by ten scenariusz jakoś radykalnie nam groził i pianie niektórych polityków o metodach stalinowskich to brak wiedzy historycznej, w najlepszym razie. Dotyczy to też sędziów-polityków którzy  np. podobnie jak patron "zespołu krakowskich prawników" który nie widzą specjalnej różnicy między PZPR a PIS. Smutne to.
https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/541726,prof-andrzej-zoll-reforma-krs-trybunal-konstytucyjny.html
Widocznie demokratyczne wybory w tego typu światopoglądzie się nie mieszczą.
To tak pokrótce, wybacz, ze wybiorczo. Gdybym coś, co wydaje Ci się ważne pominął, daj znać - odpiszę.
Moje preferencje? By było lepiej, nie gorzej dla kraju w którym mieszkam.
Wybór mam ograniczony - niestety.
Aniołów brak!
Zatem wybieram między diabły.
Moja rzeczywistość lokuje się gdzie indziej niż w świecie problemów medialnych zwłaszcza tych  wywoływanych przez celebrytów. I w niej jest lepiej - na razie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2019, 10:24:46 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #473 dnia: Czerwca 20, 2019, 10:04:43 pm »
Tym niemniej elaborat wysmażyłeś - że ho ho... !
Ty dłuższy ;> .
Cytuj
Wszyscy zadowoleni (z wyjątkiem opozycji) - i jak Ci się podoba taki film?
Mam nadzieję, że taki poziom manipulacji nie jest stosowany. Wiele mniejszych rzeczy tak sobie tłumaczę i myślę, że tak jest, ale co do tego to jednak przekracza granice mej fantazji. Znaczy: może tak wyjdzie jak piszesz, ale mam nadzieje, że nie intencjonalnie.
Cytuj
- Ad 1 jak TK uzna że konstytucyjne, to nie ma opcji ze niekonstytucyjne ze skutkami jak napisałeś (wypuszczanie skazanych)
Napisałem, że "ten TK nie stwierdzi" w tym sensie, że stwierdzi następny, kiedyś. Jednym z pierwszych aktów rozwalania nawy było pamiętne nocne posiedzenie sejmu (chyba pierwsze w tej kadencji), kiedy wybrańcy suwerena podjęli szereg ustaw stwierdzających nieważność wcześniej podjętych ustaw. Uczynili nową świecką tradycję, otworzyli puszkę z Pandorą czy jak wolisz zaczęli zabawę w ciuciubabkę.  Co wyniknie z takiego traktowania ustaw?
Cytuj
- AD 3 Upolitycznienie TK jest ani mniejsze ani większe jak wszystkich poprzednich.
To kwestia opinii, ja uważam, że jest zdecydowanie większe czego dowodem są kroki, po raz pierwszy podjęte tak bezpardonowo i niezgodnie z konstytucją wobec tego ciała, aby własnie takowe uzyskać. Nie ma dymu bez ognia, cała ta awantura była po coś i tym czymś jest TK, który robi to co chce opcja rządząca.
Cytuj
Od czasu kiedy zgodnie z konstytucją buchnięto mi OFE w zUS  nie mam do instytucji najmniejszego zaufania.
Kwestia zaufania to inna sprawa, niż kwestia upolitycznienia. Ja w ogóle nie mam zaufania do wymiaru sprawiedliwości na podstawie doznań rodzinnych (sprzed 2015) - ale wolę kiedy to jest przez bałagan a nie pod dyktando opcji rządzącej.
Cytuj
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/2A4509A725
Czytając gazety większość pytań zadanych w tym trybie premierowi, prezydentowi marszałkom, wojewodom i innym krewnym i znajomym królika pozostaje bez odpowiedzi. To oczywiście ocena, ale moim zdaniem kiedyś tak nie było.
Cytuj
To nie wiem co masz na myśli, kiedyś o tym pisaliśmy, w Polsce nie ma 3-podzialu władzy (poza zapisem w konstytucji). Poza tym w modelu europejskim też nie ma, a jeśli jest to w stylu równowagi, równoważenia się władz a nie jej  rozdziału jak w Monteskiuszu i USA.
Przybliż, co masz na myśli. Wg mnie jeszcze niedawno był. A w każdym razie bardziej był. Minister sprawiedliwości nie był naczelnym prokuratorem, nie miał wglądu do dowolnego śledztwa a jego opcji politycznej nie podlegała KRS, która bezwzględnie ściga sędziów za rozstrzygnięcia nie po ich myśli. TK nie działał w taki sposób, że tylko odpowiedni sędziowie orzekali, SN i tak dalej. Uważasz naprawdę, że nie ma różnicy?

Cytuj
Jasne, dlatego w poprzednim liście  zacząłem od starej sprawy, by pokazać, że 1505. Zła władza, zawsze znajdzie sposób na krnąbrnego obywatela.
W tamtej sprawie nie chodziło o udupienie tylko o majątek. To inna sprawa. Tu chodzi o udupianie, bo ktoś sie władzy nie podoba. Spraw o skarbówkę nikt nie ruszył niezależnie od opcji a dziś nie wiadomo co będzie, ale chyba nie lepiej.
Cytuj
https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/541726,prof-andrzej-zoll-reforma-krs-trybunal-konstytucyjny.html
Które konkretnie tezy Zolla uważasz za złe?
Cytuj
Wybór mam ograniczony - niestety.
Co prawda, to prawda.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #475 dnia: Sierpnia 15, 2019, 01:32:38 pm »
Cofając się do:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13688420,Na_podstawie_jego_losow_powstal__Uklad_zamkniety__.html

Na marginesie: "Układ..." powtarzali akurat w tivi (jak jestem poza domem, to czasem oglądam), z ciekawości zacząłem szperać po Sieci. I, abstrahując od tego, czy Jeziorny z kolegami byli winni/niewinni*, jest tam b. ciekawa historia sponsorsko-lobbingowo-zakulisowa**:
https://www.newsweek.pl/polska/uklad-zamkniety-kontrowersje-zwiazane-z-filmem/gg5f4qj
https://wpolityce.pl/m/polityka/156038-uklad-atakuje-uklad-zamkniety-tworcy-o-zarzutach-wobec-filmu-zdumiewa-zgoda-kierownictwa-tygodnika-i-wydawnictwa-ringier-axel-springer-na-takie-praktyki
https://www.newsweek.pl/polska/uklad-zamkniety-oskarzenia/mcjgpeh
Wygląda na to, że ktoś grał Panem, który robił film.

* Ostatecznie zostali skazani, ale tylko w jednej z dwu spraw:
https://gazetakrakowska.pl/wyrok-w-sprawie-krakowskiego-polmozbytu-biznesmeni-winni/ar/9450833
Wciąż twierdzą, że bezpodstawnie:
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/system-ktory-smieje-sie-w-twarz-rozmowa-z-pawlem-reyem/tw2bjcs

** Z n/w gentlemanem w jednej z głównych ról:
http://www.crossmedia.pl/#onas
Gentlemanem uczestniczącym w grubych rozgrywkach:
http://m.telewizjarepublika.pl/cba-szuka-kolejnych-dokumentow-w-sprawie-ciech-sa-agenci-u-quotprawej-rekiquot-kulczyka-i-glownego-specjalisty-platformy-od-pr,34111.html

Jasne, zawsze można zwracać uwagę, że newsweekowy tekst wydobywa tylko pojedyncze osoby/wątki i przejaskrawia:
https://www.forbes.pl/opinie/uklad-zamkniety-i-uklad-ktorego-nie-ma/h0syp59
Ale minimum cień podejrzenia, że za powstaniem "Układu..." stoją, choć częściowo, ukryte motywy (jednym słowem, że nie o walkę dobra ze złem, a o konflikt interesów, chodzi) pozostaje.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2019, 01:00:15 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2019, 01:38:07 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #479 dnia: Listopada 14, 2019, 10:15:47 am »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki