Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Q

Strony: [1] 2 3 ... 1216
1
Lemosfera / Odp: Co wymyślił Lem... kompendium.
« dnia: Czerwca 05, 2026, 03:17:47 pm »
(Trochę mniej) typowa lajfstajlówka Onetu, ale chyba dobrze oddaje ducha czasu (dam tu, bo i rola GOD-a się kojarzy, i uczenie się od bystrów):
https://kobieta.onet.pl/psychologia/tak-milenialsi-wykorzystuja-chatgpt-dermatolog-mi-tego-nie-powiedzial/bycyl7c

2
Lemosfera / Odp: O Lemie napisano
« dnia: Czerwca 05, 2026, 02:19:32 pm »

6
Hyde Park / Odp: Właśnie przyszło mi do głowy...
« dnia: Maja 28, 2026, 04:19:18 pm »
...że to dziwne, iż nie powstała dotąd herezja chrześcijańska, wedle której Jezus nie umarł, by zadośćuczynić Bogu za grzechy ludzi, a przeciwnie: by - choć symbolicznie - wynagrodzić ludziom - za winy Boga.
("Adam, jeden z nas" Fiałkowskiego szedł niby w zbliżonym kierunku, ale nie tak daleko.)

7
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Maja 27, 2026, 08:25:10 pm »
Finalny zwiastun "Disclosure Day":

I trailer drugiego sezonu "X-Men '97" (czyli wspominanej reaktywacji - udanej w swojej klasie - animacji):
https://www.youtube.com/watch?v=mfUtseK27pc

9
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Maja 25, 2026, 05:31:51 pm »
O polityce socjalmediowej, i o tym jak rozegrać algorytm na własną szkodę (w b. aktualnym kontekście):
https://wiadomosci.wp.pl/referendum-w-krakowie-mialo-sie-nie-udac-oto-co-zdecydowalo-7289658620651680a

10
DyLEMaty / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Maja 25, 2026, 05:17:32 pm »
Trochę nowych równań opisujących mechanizm powstawania czarnych dziur (ciekawą ścieżką do tematu podeszli - od hipotetycznej nieskończoności do realnej skończoności):
https://journals.aps.org/prl/abstract/10.1103/qgl5-5l3t
https://www.onet.pl/informacje/kopalniawiedzypl/czarne-dziury-i-krysztaly-czasoprzestrzeni-naukowcy-dokonali-przelomu/xlllw52,30bc1058

12
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Maja 25, 2026, 08:30:56 am »
Niedawny, głośny, występ Kryszaka:

15
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Maja 24, 2026, 07:29:33 pm »
Ciąg dalszy historii polskiego fandomu "SW":

Plus wspomniany podlinkowo dokument:


Tymczasem miała miejsce premiera filmu "The Mandalorian and Grogu". Nie jestem aż tak krytyczny jak RedLetterzy:
https://www.youtube.com/watch?v=CByWbgzOgqQ
Ale... w istocie jest to produkcja b. błaha i nijaka (choć skonstruowana bardziej logicznie, niż fabuły Sequeli).

Natomiast animowany "Maul..." całkiem strawny, jeśli kto lubi animacje "SW".

Strony: [1] 2 3 ... 1216