Autor Wątek: Gra ORPG - Lem Onlnie  (Przeczytany 54048 razy)

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Gra ORPG - Lem Onlnie
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 01, 2007, 08:05:52 pm »
ANIEL też powinien być ;D

Ale szczerze mówiąc - co ma wspólnego z Lemem jakaś gierka, która nawet nie dzieje się w "świecie Lema" (czymkolwiek by był), gdzieś w kosmosie, tylko na jakiś wyspach i nabrzeżach dębu? Że postać będzie nazwana "Ijon Tichy"? A taka sama gierka z postacią o imieniu "Harry" będzie reklamowana jako "dziejąca się w świecie Harry'ego Pottera"?

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Gra ORPG - Lem Onlnie
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 01, 2007, 08:10:36 pm »
a prawa autorskie?

ja bym wolał po stokroć przygodówkę oldskullową a'la Monkey Island, ale na podstawie przygód Ijona, czyli tak jak Discworld, wystarczy namalować, parę ładnych obrazków i wymyślić śmieszne pomysły, wsio, a nie taka grafika jak w Tibii...
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

arekrem

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 18
  • Jestem ze wsi...
    • Zobacz profil
Re: Gra ORPG - Lem Onlnie
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 01, 2007, 09:16:56 pm »
LOOOOL, gra nie rozgrywa się tylko na jakichś wysepkach :) To dopiero początek prac :) Prawa autorskie nas nie obowiązują, bo nie będziemy czerpa z tego korzyści finansowych :) W grze pojawią się jeszcze inne lokacje - np. roboty bedą zaczynac gręna sztucznym księżycu obkrążającym planetę :)

PS. Właśnie po to tu napisałem, żebyście mi pomogli odwzorowac jak najwierniej świat Lema... Jeżeli macie jakieś uwagi, zastrzeżenia, pomysły, piszcie to na forum:

www.lemonline.yoyo.pl

arekrem

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 18
  • Jestem ze wsi...
    • Zobacz profil
Re: Gra ORPG - Lem Onlnie
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 01, 2007, 09:38:22 pm »
Ktoś wcześniej wspomniał czy to będzie tak, że każdy będzie grał oddzielnie - odpowiedź jest jedna - NIE!

W grze będzie mogło uczestniczyc ok. 50 osób naraz, co i tak jest sporą ilością. Jeżeli popracuję odpowiednio długo nad silnikiem (zmiana modułu przesyłania danych z WinSock na IOCP) to można praktycznie zwiększa tak, aż w nieskończonośc.

Terminus

  • Gość
Re: Gra ORPG - Lem Onlnie
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 02, 2007, 11:23:38 am »
Hmm. Cóż by ci tu Arku powiedzieć.

Screeny, które pokazujesz, nie mają za bardzo nic wspólnego - jak mówisz - ani z finalną postacią gry, ani - jak sami widzimy - z realiami lemowskimi. A zatem, pytam, po co je dałeś ? :) Hihi. No, żartuję... wiem że chciałeś zaprezentować wstępne możliwości swojego silnika, i jak na RPG wygląda zupełnie ok.

Nie grywam w RPG, ani broń boże w ORPG, bom za stary. Jednak z miejsca mogę Ci powiedzieć, że jeśli chcesz mieć choć cień szansy, by ta gra zachęciła fanów Lema, to musisz patrzeć na nią z takiego właśnie punktu widzenia. Jeśli NPC-e, to niech będzie ich jak najwięcej, będą rozpoznawalni i charakterystyczni, a najlepiej niech proponują różne misje i zlecają questy wzorowane na fabułach. Na przykład spotykając Tichego, chętnie pomółgbym mu w znalezieniu instrukcji polowania na kurdla, lub nawet wziął w takim ewenemencie udział.

Tłumaczyłeś się już z tego, że Twoje screeny wyglądają raczej jak z Robin Hooda niż z Lema, więc nie będę cię za to kajał.

Pogadaj z Draco Volantusem, może Ci muzykę napisze. Czuję, że odpowiednio uchwyciłby klimat ;)

Powodzenia.

arekrem

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 18
  • Jestem ze wsi...
    • Zobacz profil
Re: Gra ORPG - Lem Onlnie
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 02, 2007, 12:00:21 pm »
o_0 Miło wiedzieć że ktoś się na muzyce zna :) A propos NPC-ów - właśnie chcę żeby zlecali zadania itd. :) Oni od tego będą. :)

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Gra ORPG - Lem Onlnie
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 02, 2007, 01:01:21 pm »
Cytuj
Nie grywam w RPG, ani broń boże w ORPG, bom za stary. Jednak z miejsca mogę Ci powiedzieć, że jeśli chcesz mieć choć cień szansy, by ta gra zachęciła fanów Lema, to musisz patrzeć na nią z takiego właśnie punktu widzenia. Jeśli NPC-e, to niech będzie ich jak najwięcej, będą rozpoznawalni i charakterystyczni, a najlepiej niech proponują różne misje i zlecają questy wzorowane na fabułach. Na przykład spotykając Tichego, chętnie pomółgbym mu w znalezieniu instrukcji polowania na kurdla, lub nawet wziął w takim ewenemencie udział.
No, i wlasnie do tego sa potrzebni ludzie specjalizujacy sie w "lemologii" i stad ten post.

Tak, tak, trening mentacki...

This user possesses the following skills:

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Gra ORPG - Lem Onlnie
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 02, 2007, 02:05:46 pm »
Dzi, u mnie się to tak wyświetla

Profesja: Negat    
Charakter: Neutralny
neutralny

Dlaczego neutralny jest 2X?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

arekrem

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 18
  • Jestem ze wsi...
    • Zobacz profil
Re: Gra ORPG - Lem Onlnie
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 02, 2007, 02:48:40 pm »
Bo może być neutralny chaotyczny np. :) A on jest neutralny, neutralny :)

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Gra ORPG - Lem Onlnie
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 02, 2007, 03:30:58 pm »
ja zawsze grałem chaotycznym dobrym. Neutralni są tacy nijacy :)
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Gra ORPG - Lem Onlnie
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 02, 2007, 03:34:35 pm »
Aha. To się chyba nazywa przepaść międzypokoleniowa czy jakoś tak...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

arekrem

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 18
  • Jestem ze wsi...
    • Zobacz profil
Re: Gra ORPG - Lem Onlnie
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 02, 2007, 03:46:29 pm »
Czy ja wiem, czy aż taka wielka ta przepaść? Ja osobiście jestem gdzieś w latach 70... Słucham Floydów, mim ulubionym filmem jest Odyseja kosmiczna 2001, a książkami - wszystko Philipa Kindreda Dicka, Lema, no i trochę z współczesnośći - Pratchett i Sapkowski.... Ogólnie jestem stary jak na 17 lat...

Ale już dobra, spokój bo się offtopic robi :P

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Gra ORPG - Lem Onlnie
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 02, 2007, 09:43:29 pm »
Skoro zapraszasz, to sobie obejrzałam tę waszą dyskusję - brzmi sympatycznie i sensownie i w ogóle ok, ale przecież to nie ma nic wspólnego z Lemem! Psionicy? Telekineza? Ratunku. Nazwijcie to grą w świat Dicka i będzie ok.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Gra ORPG - Lem Onlnie
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 03, 2007, 12:23:31 am »
Cytuj
Czy ja wiem, czy aż taka wielka ta przepaść? Ja osobiście jestem gdzieś w latach 70... Słucham Floydów, mim ulubionym filmem jest Odyseja kosmiczna 2001, a książkami - wszystko Philipa Kindreda Dicka, Lema, no i trochę z współczesnośći - Pratchett i Sapkowski.... Ogólnie jestem stary jak na 17 lat...

Ale już dobra, spokój bo się offtopic robi :P

spokojnie, to jest hyde park :)

Jeżeli idzie o książki to ja żyję na przestrzeni ostatnich czterech, pięciu tysięcy lat, muzykę - pięciuset lat, maziek ma rację, zanim się dorośnie bierze się na siebie Witkacowską "sraczkę informacyjną", jest się bezkrytycznym et cetera, z tego rodzą się mimo wszystko wspólne dla danego pokolenia tematy itp.
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Gra ORPG - Lem Onlnie
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 03, 2007, 09:13:45 am »
Cytuj
... Ogólnie jestem stary jak na 17 lat
Dobre, hi, hi. No to ja staram się być ogólnie młody jak na moje 40 ;D
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).