Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 453233 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1215 dnia: Czerwca 12, 2020, 06:15:45 pm »
Niespodzianki przy takiej temperaturze?

Przed laty jako krwisty zapaleniec zbierałem na swojej stronie podpisy internautów pod różnymi postulatami, i dziś zadzwonił jeden z nich, grzecznie prosząc o wycofanie jego nazwiska z tej listy: http://www.remuszko.pl/zaleski/

Odmówiłem równie grzecznie, ale on przed chwilą napisał mejla, że konsultował się z UODO i sugeruje, że - ze względu na RODO - muszę jego podpis sprzed 14 lat wycofać, na co dał mi 14 dni.

Ja uważam, że UODO/RODO nic do tego.
 
Znajomy mecenas mówi, że komornik nie może mi wejść na emeryturę (870 zł) ani na dodatek kąbatancki (czterysta z hakiem) - ale może mecenas się myli?

O, wciórności...

R.

pjes: to jest tak zwany fragment większej całości. Mam wrażenie, że postępowa ludzkość medialna coraz energiczniej zabiera się za remont generalny własnej historii:
 
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg82263#msg82263

Po podłym Kolumbie, bierzemy się - na razie - za rasistów Hamiltona i Churchilla:

https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/200619809-Nowa-Zelandia-W-miescie-Hamilton-usunieto-pomnik-Hamiltona.html

https://www.rp.pl/Polityka/200619810-Johnson-Zagrozenie-dla-pomnika-Churchilla-Absurd-i-hanba.html

oraz usuwamy zwyrodniałego Monty Pythona: https://www.rp.pl/Telewizja/200619824-Odcinek-Hotelu-Zacisze-usuniety-za-rasizm-John-Cleese-Jezeli-ludzie-sa-zbyt-glupi.html

Kiedy obalimy pomniki Kościuszki i Piłsudskiego?

C.D.N....
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2020, 07:52:15 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1216 dnia: Czerwca 12, 2020, 09:46:40 pm »
Ja bym wycofał, przez grzeczność. Na samej górze listy wołami bym napisał, że taki a taki dnia tego i tego wycofał.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1217 dnia: Czerwca 12, 2020, 10:27:31 pm »
Przez grzeczność, to ja z tym nieznajomym panem gadałem dziś grzecznie przez pół godziny, mimo że miałem inną robotę.

Twój pomysł z WOŁAMI jest pierwszorzędny (ale i złośliwy :-)

R.

pjes: cała prawda całą dobę! (TVN)
https://wyborcza.pl/7,75399,26027519,winston-churchill-weekend-spedzi-w-pudelku-brytyjska-debata.html#S.koronawirus-K.C-B.2-L.1.male

pomniki runą, runą, runą i pogrzebią stary świat!

https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/200619979-Przeminelo-z-wiatrem-usuniete-z-serwisu-HBO-Powod-Rasizm.html

a ile filmów jest do wygumkowania!!!
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2020, 10:54:39 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1218 dnia: Czerwca 14, 2020, 04:08:54 pm »
To zdjęcie [ http://remuszko.pl/czytadlo_podrozne/ ] widnieje na IV stronie okładki rzeczonego tomiku, i pojawia się przy nim w Pikasie taki tajming: 14 stycznia 2008, 9:16:22.

Doskonale pamiętam, gdzie, w jakich okolicznościach i przez kogo ta fota została pstryknięta, ale KIEDY – ni w ząb. Pociąg z Warszawy do Katowic, i nawet przypadkowy autor-Amerykanin (sąsiad z przedziału) jest do rymu, bo nazywa się Daniel Horowitz. Ponoć międzynarodowa fotosława (gugle). Wymieniliśmy się wtedy wizytówkami z mejlowym adresem, i po pewnym czasie przysłał mi to zdjęcie.

Otóż chciałbym dowiedzieć się, kiedy konkretnie (przynajmniej rok) zostałem sfotografowany. Możliwości są dwie: ALBO jest to właśnie cytowana data ukazująca mi się dziś przy wyświetlaniu, ALBO przytoczony tajming pokazuje chwilę otrzymania mejla (lub zapisania tego faktu  w Pikasie), co nastąpiło znacznie później.
 
Pytanie brzmi: czy do tej foty są na trwałe przyczepione „narodzinowe cyfrowe parametry”, niechby ukryte? I czy dziś można się do nich dobrać?

Dodam, że aparat był Nikonem, tak na oko z wysokiej półki.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1219 dnia: Czerwca 14, 2020, 05:41:17 pm »
Kliknij prawym klawiszem myszy na ten plik (uprzednio gdzieś zapisany, najlepiej teraz od nowa bezpośrednio z maila, to będziesz miał jasność co do dat, czy pokazuje datę utworzenia, czy zapisania), wybierz "właściwości" a następnie w oknie właściwości - kartę "szczegóły. Jeśli wyświetli się tam dość długa tabelka w której m. in będzie jako aparat Nikon - to być może data utworzenia jest prawdziwa. Aczkolwiek wszystko to jest modyfikowalne, zależy, czy facet wysłał "prosto z aparatu" (tzn. nie obrabiał), czy najpierw obrabiał w jakimś programie, jeśli obrabiał - to czy miał w tym programie ustawione, że oryginalna data zdjęcia ma "przejść" na zmodyfikowaną jego kopię itd. Niektórzy w takim programie ustawiają czyszczenie tych danych i nie są one zapisane na zdjęciu, albo są zapisane jakieś przypadkowe (czasem ludzie mają kota na punkcie nierozpoznawalności). Dane te są zapisane w obrazku wg standardu EXIF - jeśli nic nie widzisz, to możesz ściągnąć sobie jakikolwiek darmowy "czytacz" tych danych - np. ściągnąć program IrfanView, razem z nim zainstaluje się czytacz, i jak klikniesz prawym klawiszem w plik jak wyżej napisałem - możliwe, że zobaczysz coś więcej (albo w tym programie w menu kliknąć "właściwości" tego pliku, kiedy jest w nim otwarty). Nie mam pojęcia, co "ma w sobie" czysty Windows, zakładając, że nie masz żadnego programu poza tym, co jest w Windowsie, do przeglądania bądź obróbki zdjęć - bo ja mam kupę tego poinstalowane.


PS a w ogóle to poczynając od tego, czy gość miał ustawioną w aparacie prawdziwą datę, bo nie wszyscy zawracają sobie tym głowę i jeśli się tego nie zrobi, to ustawia się data wpisana do firmwaru w chwili produkcji danego egzemplarza.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 14, 2020, 06:09:15 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1220 dnia: Czerwca 14, 2020, 06:31:32 pm »
Bardzo Ci dziękuję za pomoc i przepraszam za zawracanie głowy :-)

R.

pjes: pokazały się trzy daty, ale "szczegóły" w moim prehistorycznym się nie podświetlają.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1221 dnia: Czerwca 16, 2020, 11:33:26 pm »
Czy którekolwiek europejskie państwo/obszar miało historię tak poszatkowaną, pociapaną i porąbaną jak Ukraina?

R.

Czy dziś jest możliwe zamordowanie jakiegoś prezydenta państwa sensu Kennedy?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 17, 2020, 12:41:41 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1222 dnia: Czerwca 18, 2020, 11:19:25 pm »
Całe życie sądziłem, że czasopismo "Nature" jest absolutnie obiektywne. Cała naukowa prawda całą naukową dobę. Obecnie to moje wrażenie trochę słabnie. Redaktorzy i recenzenci "Nature" są niewątpliwie emanacją i elitą światowej myśli naukowej i metody naukowej. Innych najwyższych autorytetów na Ziemi nie ma. Lecz uważam, że ludzkość jako całość mentalnie, z wolna i delikatnie, ewoluuje ku lewicowości, i to musi mieć naturalny (nomen omen) wpływ na "Nature" i jego (jej) produkty. Metoda naukowa - fundament rozwoju ludzkości - lekko różowieje. W redakcyjnych niuansach/opiniach. To jest zjawisko niesłychanie subtelne, ale jest. W każdym razie ja tak przypuszczam.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1223 dnia: Czerwca 19, 2020, 12:52:52 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1224 dnia: Czerwca 19, 2020, 07:45:53 pm »
Opowieść Trzeciego Zamrożeńca

Dobrze, że Forum Pana Lema jest bezpłatne i bezbanowe.

Jako się rzekło, zostałem zbanowany przez moją ulubioną „Gazetę Wyborczą”: https://forum.lem.pl/index.php?topic=1735.msg82319#msg82319
na którym to portalu każdy może sobie pisać co chce pod warunkiem opłacenia prenumeraty.
 
Spytana o przyczyny banu, redakcja odpowiedziała (ściśle na temat, ma się rozumieć): „uznajemy pana reklamację i zwrócimy panu opłatę 55 zł za prenumeratę w ciągu 14 dni”. Odczekałem 14 dni, ale nie dostałem ani grosza.
 
Jako sprytny chytrus, wykupiłem następną prenumeratę, mylnie sądząc, że nowa prenumerata kasuje skutki poprzedniego banu.
 
A juści! Nadal na forum „GW” nie mogę postawić ani kropki. Nowy automatyczny komunikat brzmi identycznie: „ze względu na naruszenie regulaminu, nie możesz komentować do końca czerwca 2020”.

Spytałem wtedy (dość bezczelnie): „ jakim cudem mogłem naruszyć regulamin, skoro – po opłaceniu prenumeraty – w ogóle nie otwierałem komputera?”

Życzliwi Forumowicze z pewnością domyślą się, jaka była RR (Reakcja Redakcji). Jednak podpowiem: zero czyli nul.
 
Zaprzyjaźniony mecenas, spytany przez Remuszkę-pieniacza o możność dochodzenia swych racji na drodze prawnej, orzekł: „to zależy, czy pan i sąd dotrwają na tym padole do końca pandemii. Zdrowia winszuję, ale na sąd bym nie liczył”.

R.

pjes: dziś tuż przed północą przypada Przesilenie Letnie. Słońce w coś wstępuje. Najkrótsza noc. To jest zwykłe pieprzu-pieprzu :-)

pjes II: czy to prawda, że 99% umartych to starcy(uszki) z chorobamy towarzyszącymi? A jeśli prawda, to po czym poznać?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2020, 07:47:44 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1225 dnia: Czerwca 21, 2020, 10:22:44 pm »
Żeby na to pytanie odpowiedzieć kompetentnie i uczciwie, trzeba mieć za sobą solidną i wnikliwą lekturę pism czołowych myślantów ludzkości. To jest zadanie chyba praktycznie niewykonalne dziś dla nikogo. Jednak JAKIE TAKIE pojęcie o jakości współczesnego myślanctwa mają bystrzy czytelnicy tych geniuszy.
Geniusze te korzystały z dorobku poprzedników. Nie mogło oczywiliście być inaczej. Pytanie moje brzmi zatem prościej: który z fenomenów ludzkiego ducha w ostatnim półwieczu był największy? Najpotężniejszy? Najwszechstronniejszy? Najpełniejszy? Który z nich był prymusem interparesem w XX-XXI wieku?
Moim prywatnym zdaniem, opartym na (pobieżnym z konieczności) przeglądzie dorobku tych ogólnie znanych gigantów, był Stanisław Lem.
Jeśli ktoś uważa inaczej, niech zaproponuje nazwisko tego większego od Lema, lub choćby równego Lemowi.
Uważam, że nikogo takiego nie było (lordów ducha nie wyłączając).

Dixi!

R.   
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1226 dnia: Czerwca 22, 2020, 06:20:01 pm »
Upadek "Rzepy"?

https://www.rp.pl/Polityka/200629879-Niemcy-Szef-MSW-chce-pozwac-gazete-Te-co-przed-laty-obrazila-Kaczynskich.html

Ukazał się tam tekst o braciach Kaczyńskich, prezydencie i premierze, nazwanych "nowym polskimi kartoflami". Miała to być satyra, styl każdy może sam ocenić  ("polski prezydent nie sięga niemieckiemu nawet do kolan", a jego brat "żyje wprawdzie z matką, ale bez ślubu" - to fragmenty tamtej publikacji).

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1227 dnia: Czerwca 22, 2020, 08:30:11 pm »
Ładnie, ładnie, ciekawe, czy to ci biedni migranci, czy też potomkowie gastarbajterów...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1228 dnia: Czerwca 22, 2020, 09:57:52 pm »
https://www.onet.pl/muzyka/onetmuzyka/sad-uniewinnia-owsiaka-chodzi-o-przeklenstwa-sprzed-dwoch-lat/fxept51,681c1dfa

Odnotujmy, że Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa orzekł własnie w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej, że rwa, uj przez cecha, ...bać, ...zda (liczba nomen omen przestępna) oraz dolić NIE SĄ wyrazami wulgarnymi w powszechnym i kodeksowym rozumieniu tego pojęcia.
 
Skoro stoi za mną potęga mojego państwa (sąd imiennie był tajny), to po pijaku porzucam sobie tym kulturalnymi wyrazami na prawo i lewo na Forum Pana Lema, i niech który admin spróbuje mi podskoczyć!

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1229 dnia: Czerwca 24, 2020, 08:01:59 pm »
Mam bieżący kontakt na wizji i fonii z Kalafiornią i Moskwą.

https://pl.sputniknews.com/swiat/2020062412634322-moskwa-rosja-plac-czerwony-defilada-zwyciestwa-2020-sputnik/

Propagit propagitem, ale na mnie to robi wielkie wrażenie. Nigdzie indziej nie będzie pokazane.

R.

pjes: maziek, jako fachowiec, mógłby na boku rzec słowo o tym Aurusie.

pjes II: po takiej przewalance i po tylu dniach oczekiwania -  wycofuję propozycję zakładu.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2020, 12:46:30 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )