Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1359998 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2850 dnia: Stycznia 21, 2018, 10:16:29 pm »
Pozazdraszczam tu i ówdzie.
Dolores szkoda - charakterystyczny głos. Pętelka się zaciska.
Ok - bardzo fajny secik - utknęłam.
Poniekąd kontynuując:
- w takim wykonaniu chyba nie było:
https://www.youtube.com/watch?v=BOw6mR4oKDY
- i  blusik:
https://www.youtube.com/watch?v=pz56OSVw_Qg
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2018, 12:59:57 am wysłana przez liv »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2851 dnia: Stycznia 27, 2018, 10:34:52 am »

@ Hoko
Cytuj
ps
czy tylko mnie po otwarciu strony z edytorem wywala przeglądarkę?
Podobnie. Mam zainstalowanego adbloka. Na stronce blokuje średnio 30 reklam, a po otwarciu edytora, o teraz jest 189. Chyba wchodzą przez jątubę i to tę bezlinkowo-obrazkową.

Do filmów sa dodawane reklamy - tyle że ich nie widzisz, jak masz adbloka. Ale w takiej sytuacji one pobierane nie są, to tylko informacja o zablokowaniu. A wywala, bo za dużo filmów, strona z edytorem wyświetla więcej postów niz te z forum. Rozwiązałem problem tak, jak sugerowała Olka - w profilu mozna wyłączyć filmy, pokazują się same linki.


Z innej beczki


wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2852 dnia: Stycznia 27, 2018, 09:11:05 pm »


Z innej beczki

Panie Hoko gwiazdka już była, zdaje się u wschodnich sąsiadów tyż  ;) albo bo ja po  czesku nic nie rozumie. Tera na topie jest taki hit
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2853 dnia: Stycznia 28, 2018, 12:10:38 am »
Co jest to co jest...urocze...święta...święta i po świętach, a nawet po zimie...ale co Ty wiesioł jaki top...jaki hit...??? Tera taki Dylan jest tophit:
https://www.youtube.com/watch?v=jU0MKC0kLws
 8)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2854 dnia: Stycznia 28, 2018, 12:17:14 pm »
.ale co Ty wiesioł jaki top...jaki hit...??? Tera taki Dylan jest tophit:
No ten Krawczyk to może i jest tophit dla panów grubo po 50 ewentualnie innych bliższych zejściu  ;)  lecz fakty są inne http://lp3.polskieradio.pl/notowania/ Jeden tydzień na liście i taki awans. Przewiduje, że będzie wkrótce w pierwszej dziesiątce, tym bardziej że za 2 miesiące śmingus dyngus  :D
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2855 dnia: Stycznia 28, 2018, 08:46:29 pm »
Zulusi rozbili obóz Anglikom.
Zulusi rozbili obóz Anglików.

A co wy tak stadem chodzicie? Czasem człek tygodniami ze sobą gada, a tu wyjedzie na dwa dni i zaraz kumulacja.  8)
Cytuj
A wywala, bo za dużo filmów, strona z edytorem wyświetla więcej postów niz te z forum
Może tak być...nie znam się. Mój pecet jakoś to uciąga, ale dzięki za radę.
Śmieszny ten Dźej Dżej Fish. Zwłaszcza  że czeski, ale chyba wiedział o czym kolęduje?
Cytuj
Panie Hoko gwiazdka już była, zdaje się u wschodnich sąsiadów tyż
Wiesiol, popatrz na świat fizycznie, cyklicznie a nawet auto-moto.
Co było to będzie. Co będzie już było.
Nie wykluczałbym, że Hoko jest tak do przodu iż gwiazdkę `19 anonsuje.  ;)
Bo świat już nawet nie pędzi, on popi....la.
Cytuj
Tera na topie jest taki hit
O`Jeszszsz... co oni wszyscy Martyna, Duduś, a teraz jeszcze Kristoff. Oj!
Tak można?
Przy czym o ile Martyna i Duduś jakoś, to Kristof jednak, przy całym szacunku dla głosu, biografii i etc., jest u mnie w przedziałce z napisem "obciach". Fakt, że górnej.
Od Presleja do Dylana...dan dana...z Bregowiczem pomiędzy kolana.
On i folk...no dobra, coś tam z pamięci wypsło. Akurat na zapusty.
https://www.youtube.com/watch?v=njCMhsnDP-w
Teraz czekać, aż Bob-Robert Zet coś Kristoffa Kravitza w rewanżu zanuci, a nuż to właśnie?
 Bo materiał bazowy jest niezły, nie dosłuchaliście oryginału? To może tak?
https://www.youtube.com/watch?v=rekykTtm5ps
Cytuj
No ten Krawczyk to może i jest tophit dla panów grubo po 50 ewentualnie innych bliższych zejściu
O, widzę, że nie tylko ja do siebie o sobie gadam. 8)
Ten Lao...lubię, ale bywsze chyba bardziej...fajnie bawi się słowami, lecz muzycznie jakby gorzej.
W dodatku Spięty coś chyba na Wagla idzie.
https://www.youtube.com/watch?v=Mkom9Q3cn9E
Tym niemniej ślicznie pętli do Krawczyka a nawet Pokojowego.
Co by tu jeszcze...ene due rabe żabe tekel fares...  ::)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 28, 2018, 08:53:08 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2856 dnia: Lutego 03, 2018, 12:00:37 pm »
z innej beczki


Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2423
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2857 dnia: Lutego 03, 2018, 07:45:21 pm »
Nieśmiertelny Mozart i czarujący bas, a nawet basso profondo Gottloba Fricka sprawiły mnie niebieską radość. Nie powstrzymam się i dorzuczę jeszcze Verdi'ego:


Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2858 dnia: Lutego 04, 2018, 12:32:45 pm »
Tak, czarujący, patetyczny czy ponury, Frick zawsze potrafił przykuć uwagę. Nawet Wagnera mogę w jego wykonaniu słuchać  :)



ps
w polskim apostrof u Verdiego niepotrzebny  ;)

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2423
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2859 dnia: Lutego 04, 2018, 11:34:16 pm »
Nawet Wagnera mogę w jego wykonaniu słuchać  :)
A co znaczy "nawet"? Pan nie lubi Wagnera? ;)
Też nie bardzo lubię tego antysemity i ulubieńca Adolfa - a jednak tworzył niezrównianą muzykę. Oto, proszę, mój ulubiony Tannhäuser - eine Ouvertüre und Akt 1. - z udziałem Gottloba Fricka:



Cytuj
w polskim apostrof u Verdiego niepotrzebny  ;)
Dziękuję Ci bardzo, będę wiedział na przyszłość. Wstyd mi za niepoprawną gramatykę :(. Ze mnie znawca języka polskiego - jak z koziej d_py trąba. Już mógłbym, zdawałoby się, nauczyć się pisać bez błędów - ależ gdzie tam, jestem na pewno za stary...

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2860 dnia: Lutego 05, 2018, 07:43:58 pm »
LA,

apostrofem się nie przejmuj, Polacy też często mają z tym problem. Zasada jest niby prosta: apostrof sygnalizuje głoskę, której się nie wymawia (stojącą przed apostrofem). Np. Verne > Verne'a, bo wymawiamy 'Verna', e znika. Tylko że przy obcych nazwiskach nie zawsze wiadomo, jak wymówić, więc i nie wiadomo, jak napisać.

A co do Wagnera - nie przepadam za jego muzyką właśnie, poglądy nie mają tu wpływu, bo te rzeczy rozgraniczam. Parę fragmentów w małych dawkach i w konkretnych wykonaniach - owszem, ale całościowo te Wagnerowskie elefantiazy wydają mi się komiczne. No, nie wiem dlaczego, ale kojarzy mi się ta muzyka ze starymi kreskówkami Disneya  ::)


To coś z innej beczki



Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2423
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2861 dnia: Lutego 06, 2018, 12:27:45 am »
A co do Wagnera - nie przepadam za jego muzyką właśnie, poglądy nie mają tu wpływu, bo te rzeczy rozgraniczam. Parę fragmentów w małych dawkach i w konkretnych wykonaniach - owszem, ale całościowo te Wagnerowskie elefantiazy wydają mi się komiczne. No, nie wiem dlaczego, ale kojarzy mi się ta muzyka ze starymi kreskówkami Disneya  ::)
No... sądzę, że nikt do tej pory nie obrażał aż tak starego Richarda :). Ale zgadzam sie z Tobą. To ten sam wypadek, gdy od wielkiego do śmiesznego - tylko krok.

A teraz Gilels - mój rodak, można powiedzieć, gdyż urodził się w Odessie. Niektórzy eksperci sądzą, że jest jednym z najlepszych pianistów świata. I jestem skłonny zgodzić się z nimi, bo fascynująca gra Gilelsa od razu zachwyca słuchacza.

Jeżeli chcesz, proszę posłuchać nieśmiertelną Księżycową sonatę Beethovena w wykonaniu Emila Gilelsa:



Cytuj
apostrofem się nie przejmuj, Polacy też często mają z tym problem. Zasada jest niby prosta: apostrof sygnalizuje głoskę, której się nie wymawia (stojącą przed apostrofem). Np. Verne > Verne'a, bo wymawiamy 'Verna', e znika. Tylko że przy obcych nazwiskach nie zawsze wiadomo, jak wymówić, więc i nie wiadomo, jak napisać.
dzięki za krótką lecz pożyteczną lekcję polskiego. Serio :).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2862 dnia: Lutego 09, 2018, 12:08:48 am »
Coś paramuzycznego - obiecanego dla wiesioła - otóż w małym miasteczku na Malcie wpadłam na taką witrynę:

Okazało się, że to rock barber;)

Niestety - fryzjer tylko dla panów - dyskryminacja;)
Kobietom pewnie pozostaje disco barber...
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2863 dnia: Lutego 10, 2018, 10:50:09 am »

A teraz Gilels - mój rodak, można powiedzieć, gdyż urodził się w Odessie. Niektórzy eksperci sądzą, że jest jednym z najlepszych pianistów świata. I jestem skłonny zgodzić się z nimi, bo fascynująca gra Gilelsa od razu zachwyca słuchacza.

Jeżeli chcesz, proszę posłuchać nieśmiertelną Księżycową sonatę Beethovena w wykonaniu Emila Gilelsa:




Do słuchania Beethovena w interpretacjach Gilelsa to mnie akurat zachęcać nie trzeba, mój ulubiony komplet Sonat to właśnie jego nagrania (aczkolwiek "Księżycową" wolę w wydaniu Solomona), koncerty też są świetne.
"jeden z najlepszych" - pewnie tak, tyle że taka lista byłaby dość długa, więc takimi klasyfikacjami bym się za bardzo nie przejmował  :)





Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2864 dnia: Lutego 10, 2018, 04:19:14 pm »
A mnie się ledwo co taka lemowska niszówka wygrzebała:


Tytuł "Ola u Lema w polu", hehe.

Info o twórcy (z Torunia rodem, chłop wbrew pozorom, filozof z wykształcenia):
https://pl.wikipedia.org/wiki/Brunette_Models
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2018, 04:25:00 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki