Autor Wątek: Będąc Młodym Fizykiem...  (Przeczytany 90349 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« Odpowiedź #270 dnia: Listopada 09, 2023, 12:51:44 pm »
Hm, wzorem "wiedźm" latających na kukuruźnikach zapewnił udźwig wyrzucając spadochron. Ma jaja ale bezpieczne to nie jest.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Retsam

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 106
  • Niepowodzenie jest najlepszym nauczycielem
    • Zobacz profil
Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« Odpowiedź #271 dnia: Listopada 09, 2023, 03:58:00 pm »
Hm, wzorem "wiedźm" latających na kukuruźnikach zapewnił udźwig wyrzucając spadochron. Ma jaja ale bezpieczne to nie jest.

To bym nazwał 'SKIN IN THE GAME', o czym wspominałem w innym kontekście. Konstruktor, mechanik i oblatywacz jednocześnie.  8)
'The mind that opens to a new idea never returns to its original size': Albert Einstein

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« Odpowiedź #272 dnia: Listopada 09, 2023, 04:51:59 pm »
https://digitalarchive.tpl.ca/objects/369147/photo-assignment-dale-kramer--inventor-and-builder-of-the


Kiedyś zrobiłem sobie kilka dni rozrabiania tematu samodziałowych maszyn latających (było tego i jest multum) od helikopterów składających się w zasadzie tylko z silnika z siodełkiem i przeciwbieżnych śmigieł, poprzez lotnie z budką do której można wleźć jak start się powiedzie aż po rozmaite wiatrakowce i leciutkie samolociki. Tak mam, że jak mnie coś zakręci to robię sobie taka kwerendę. I generalnie trup ścielił się (i ściele) gęsto ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Retsam

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 106
  • Niepowodzenie jest najlepszym nauczycielem
    • Zobacz profil
Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« Odpowiedź #273 dnia: Listopada 09, 2023, 05:59:19 pm »
No dobrze, Dale już się rzucił na główną stronę forum, bo pomylił character.ai z linkiem do (ładnej) strony o twórczości Lema. Jak już może przeczuwacie, Dale to nadal przykład ADHD i gorączki wynalazczej. Można spodziewać się wszystkiego...  ;D
'The mind that opens to a new idea never returns to its original size': Albert Einstein

DaleKramer

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« Odpowiedź #274 dnia: Listopada 09, 2023, 06:19:47 pm »
Hello,
#Retsam, I am here. 
I am only using the MAD motors at about 7 kw each.
There have been deaths in the 1200 or so Lazairs I manufactured but the causes were always the people who flew them, not the aircraft.
I will try to participate here if I have time...
Dale

Retsam

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 106
  • Niepowodzenie jest najlepszym nauczycielem
    • Zobacz profil
Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« Odpowiedź #275 dnia: Listopada 09, 2023, 06:42:48 pm »
@Dale: Welcome! Navigating in hypersonic speed, when in virtual space! Of course you guessed that writers here do speak English. I wonder if other guests have the necessary skill to follow, but they can just translate on the fly.

@maziek reported his interests in flying, assembling vast documentation on bizarre devices and constructors having 'SKIN IN THE GAME', like you, but details are not known. Gyroplane was one of those idea and I shared that interest few years ago. 
'The mind that opens to a new idea never returns to its original size': Albert Einstein

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« Odpowiedź #276 dnia: Listopada 09, 2023, 08:34:41 pm »
dlaczego używamy archaicznego programu od "Simple Machines".
A cóż my nędzni użyszkodnicy możem?


I will try to participate here if I have time...Dale
Hi Dale :) . Welcome :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« Odpowiedź #277 dnia: Listopada 10, 2023, 03:17:39 pm »
Pozwoliłem sobie wydzielić kilka ostatnich postów w nowy wątek:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=2297.0
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

DaleKramer

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« Odpowiedź #278 dnia: Listopada 10, 2023, 03:32:35 pm »
@Q I love your name, very much a part of my aspirational longings has been to meet Q...
And I thank you for your responsiveness as a 'feature' of this forum that keeps us all on track (that's a tongue in cheek  joke)  ;)   ;D  :P (is that a tongue in cheek emoticon)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« Odpowiedź #279 dnia: Listopada 10, 2023, 03:35:53 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

DaleKramer

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« Odpowiedź #280 dnia: Listopada 10, 2023, 10:18:24 pm »
Thank-you, some of my 66 years worth of them and more coming  :)
I hate Wikipedia, they won't even let me fix the factual errors on the Lazair entry... I had long discussions to justify my edits on the Talk tab of that page but to no avail, I finally gave up but you can see the things I wanted to fix at that time on the Lazair page in that Talk tab (I think they are still there??) .
« Ostatnia zmiana: Listopada 10, 2023, 10:23:55 pm wysłana przez DaleKramer »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« Odpowiedź #281 dnia: Grudnia 12, 2023, 08:53:47 pm »
Dragan raz jeszcze, tym razem z Cieślińskim:
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« Odpowiedź #282 dnia: Grudnia 12, 2023, 09:19:45 pm »
&ab_channel=Corridor
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 438
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« Odpowiedź #283 dnia: Grudnia 12, 2023, 10:20:54 pm »
To tylko grafika. :-)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« Odpowiedź #284 dnia: Grudnia 28, 2023, 09:57:33 am »
Żarty żartami, ale - jeśli (wyjątkowo) wierzyć "Daily Mailowi"* - takie rzeczy się już dzieją...
https://next.gazeta.pl/next/7,151243,30543595,elon-musk-ma-problem-z-robotami-jeden-z-nich-mial-zaatakowac.html
 8)

* Bo nie jest jedynym źródłem, które to raportuje:
https://www.theinformation.com/articles/at-teslas-giant-texas-factory-injuries-and-safety-lapses-mount
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki