Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - xpil

Strony: 1 [2] 3 4 ... 16
16
DyLEMaty / Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« dnia: Maj 27, 2019, 09:21:41 am »
Skończyłem przedwczoraj najnowszego (trzeciego już) "Viriona", fajny. Fanom świata Achai powinien się spodobać. Tylko Horecha szkoda, że się tak rozpił. Trochę mi się przez to picie kojarzy z postacią Viriona z pierwszych tomów "Achai", jak już był stary, gruby, łysy i brzydki.

https://xpil.eu/suy

17
Wyszalnia / Odp: LIST półotwarty do Maźka
« dnia: Maj 27, 2019, 09:11:52 am »
Uwierz xpil epatowanie nieposiadaniem poglądów politycznych może być tak samo irytujące co ich posiadanie z opcją "wszyscy muszą je znać".

Wierzę!

Cytuj
Nie masz, to nie masz - po co o tym pisać?

Po co, po co. Bo się da! :)

Cytuj
Zresztą wątek jest zupełnie o czym innym a poglądy polityczne występują w nim wyłacznie w roli decorum.

Wiem. Martwi mnie po prostu, że owo konkretne decorum pojawia się tu w ilościach przekraczających granice. Jakieś tam, granice. Raczej nie ozdabia niczego ;)

18
Wyszalnia / Odp: LIST półotwarty do Maźka
« dnia: Maj 26, 2019, 10:40:27 pm »
A ja nie lubię ludzi, którzy mają poglądy polityczne. Nie, że jakieś konkretne. Nie. Jakiekolwiek.

Skoro jednak prawie każdy je ma, mówię czniać to, niech sobie mają, nic nie poradzę.

Inaczej więc: nie lubię ludzi, którzy epatują swoimi poglądami politycznymi na lewo i prawo.

I między innymi podług tego kryterium ustawiam sobie w życiu listę znajomych i jak na razie całkiem nieźle na tym wychodzę. Chyba.

Debil jestem. Nie odróżniam premiera od prezydenta. Nie wiem do dziś co oznacza większość pejoratyw, którymi obrzucają się tu i tam Polacy na różnych forach. Nie, no "ch#j" to akurat rozumiem. Ale lewak czy prawak czy środkowak czy co tam jeszcze, ni chu chu.

Fantastykę lubię. Tylko żeby nie była za trudna ;) No lubię i już.

I pogadać z mądrzejszym od siebie też lubię, czyli prawie z każdym.

Byle nie rzygał na mnie jakimiś dziwnymi nazwiskami ze sceny politycznej, bo to dla mnie chińszczyzna jest.

Z tego forum już parę razy prawie uciekłem przez takie wątki, ale zawsze myślę sobie, nie, kurdę, koszulkę mi wysłali za darmo i nie kazali nawet za znaczek płacić, chociaż daleko. To jeszcze z nimi posiedzę. Zacisnę zęby, pośladki, co tam jeszcze można zacisnąć i posiedzę.

Ale z każdym takim wątkiem to forum robi mi się dalsze.

Szkoda.

19
Hyde Park / Odp: Pan Lodowego Ogrodu Grzędowicza
« dnia: Maj 20, 2019, 08:55:53 am »
Jeśli mogę coś polecić: sięgnij [...]

Możesz i na pewno sięgnę.

Póki co przymierzam się do trzeciego "Viriona" (ciągle szukam wersji elektronicznej, ale wygląda na to, że przyjdzie mi czytać z papieru... jak zwierzęciu jakiemuś normalnie) a dalej w kolejce "Marsz" Webera. No i ciągle nie zabrałem się za "Diabła i arcydzieło", chociaż leży na szafce nocnej od miesiąca. Nie wiem czemu, jakoś.

20
Hyde Park / Odp: Pan Lodowego Ogrodu Grzędowicza
« dnia: Maj 17, 2019, 12:47:18 pm »

Dukaja nie lubię, tzn. jego pisania konkretnie

Rozumiem, że masz na myśli jego manierę pisania? I tu mam chęć pociągnąć Cię za język, bo jesteś - jak my wszyscy tu - Lemowiec, a Dukaj bywa często z Lemem zestawiany. Co zatem podoba Ci się u S.L., czego nie widzisz u J.D. (lub na odwrót: czego nie trawisz u J.D., nie dostrzegając tego u Mistrza)?

I tu jestem trochę w kropce, bo ostani raz próbowałem czytać Dukaja jakieś 17 lat temu i jedyne co dziś z tej próby pamiętam do nuda i dłużyzny. Nawet nie wiem co to za książka była.

Może dam mu jeszcze szansę kiedyś.

21
DyLEMaty / Odp: Z PEWNOŚCIĄ nie jesteśmy sami..
« dnia: Maj 16, 2019, 02:09:16 pm »
[...]z pewnością nie jesteśmy i nigdy nie byliśmy sami we wszechświecie. Pytanie tylko, czy te cywilizacje jeszcze istnieją...[...]

Czyli znaczy się tak: sadzamy delikwenta na smętarzu, a ten mówi, że nie jest sam i nigdy nie był, przecież ci ludzie tutaj wokół to kiedyś żyli ;)

22
Hyde Park / Odp: Pan Lodowego Ogrodu Grzędowicza
« dnia: Maj 16, 2019, 02:06:34 pm »
Mi się PLO podoba strasznie ("Baśni" dukajowej żem nie czytał, bo Dukaja nie lubię, tzn. jego pisania konkretnie). Jedyna "wada" była taka, że tomy wychodziły raz na dwa lata, a zakończenie każdego tomu jest takie, że jak się człowiek zaraz nie dowie co dalej to ocipieje, stąd też zwiększone statystyki ocipień fanbojów Grzędowicza w latach 2005 - 2012.

I tu dygresyjka: mam znajomka, który wielbi serię o Achai, ale nie lubi czekać między tomami, więc zamiast czytać "Viriona" na bieżąco (nb. dygresja do dygresyjki, dziś trzeci tom wyszedł (i tu zapytanie: ma ktoś namiar na źródło z wersją elektroniczną? bo papierowa mi nie pasuje)), czeka aż się pojawi ostatni tom i dopiero wtedy łyknie całość. Kwestia o tyle interesująca, że sam Ałtor przyznaje, że nie ma najbledszego pojęcia w ilu tomach mu się Virion zamknie.

23
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Maj 09, 2019, 01:59:29 pm »
A tak w ogóle jakby kogoś interesowało to wrzuciłem dziś listę ostatnio odkrytych kawałków muzycznych wartych uwagi. Tym razem z linkami do Tyrurki, bo ostatnio ktoś narzekał, że Szprotifaj nie tenteges i Wogle:

https://xpil.eu/vzj

24
DyLEMaty / Odp: Iluzje-deluzje czyli jak mózg nas oszukuje:)
« dnia: Maj 09, 2019, 01:54:56 pm »
Winter is coming? To powinno iść do wątku o "Grze o tron"... ::)
Czyścisz mi za karę monitor z kawy.

25
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Maj 09, 2019, 01:27:17 pm »
Koleżka może nie wygląda, ale pomysł na piosenkę moim zdaniem prima sorte:

https://youtu.be/dBz2zoCDUD8

26
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Kwiecień 29, 2019, 07:11:30 pm »
Nie wiem jak pleno titulo reszta Forumowiczów, ale za ja osobiście za każdym razem jak widzę okładkę nowego albumu Rodrigo y Gabriela, mam intelektualny wzwód.

https://www.youtube.com/channel/UC2aEvw7VlapqdI6TB6AMjNQ

Słuchać i podziwiać ;)

27
Hyde Park / Odp: Ciemnogród
« dnia: Kwiecień 29, 2019, 05:03:02 pm »
... antyszczepionkowcy w istocie zdają się bardziej predystynowani do zostania również płaskoziemcami, bo występuje u nich zjawisko tzw. paranoicznej niewiary, odpowiedzialnej za uleganie teoriom spiskowym.

To znaczy, że szkodliwość szczepionek jest bardziej spiskowa od płaskości naszej planety? :)

28
Hyde Park / Odp: Ciemnogród
« dnia: Kwiecień 29, 2019, 10:53:00 am »
A mnie zawsze intrygowało ilu antyszczepionkowców jest zarazem płaskoziemcami...

29
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Kwiecień 21, 2019, 05:49:17 pm »
@xpil

Teraz brak mi jeszcze Pana danych: personalia i adres z kodem (rzecz jasna, tylko do mojej wiadomości).

R.

Próbuję przesłać prywatną wiadomością, ale musiałem chyba kiedyś podpaść, bo mi pokazuje na czerwono, żem zablokowany...

30
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Kwiecień 21, 2019, 05:26:44 pm »
No toż przeca mówię, tj. piszę, że przyjmuję. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żebym książki przeczytanej nie zrecenzował, a czy recenzję zamieszczę tu czy na blogu (czy też i tu i tam) to mi już wielkiej różnicy nie robi.

Czyli w sensie że tak: dostaję książkę (nie musi być nawet w wersji papierowej), czytam książkę, nabieram opinii, natężam się aż mi się trzeci, awaryjny neuron załącza (to ten najważniejszy, od szukania ekspresu do kawy) i potem dzielę się ta opinią tu, na forum.

Coś pominąłem?

:)

Strony: 1 [2] 3 4 ... 16