Polski > Prezentacje maturalne

[M] Prezentacja maturalna: Samotność człowieka we wszechświecie.

(1/2) > >>

jestem.ruby:
Witam!

Jako że w swojej biblioteczce mam kilka dzieł Lema, które również są jednymi z moich ulubionych książek, postanowiłem wybrać taki oto temat prezentacji maturalnej: "Samotność człowieka we wszechświecie. Przedstaw zagadnienie na podstawie twórczości
Stanisława Lema. " Temat wydawał się łatwy, jednakże po wzięciu się do nauki (zaledwie dwa miesiące przed maturą, oczywiście :D) okazał się dla mnie ciężkim orzechem do zgryzienia.

Czy mógłbym liczyć na małą pomoc w wyborze literatury? :)

Pozdrawiam!

liv:

--- Cytuj ---Czy mógłbym liczyć na małą pomoc w wyborze literatury? :)
--- Koniec cytatu ---
W sobotni wieczór? :(

tomaszak666:
Hmm, Obłok Magellana?Bardzo sentymentalny. Powrót z gwiazd też wydaje się być na miejscu, akcja że tak powiem, dzieje się na ziemi, wszak jednaj jest też to "kosmos".
Może jeszcze Solaris, przyjemna lekturka o samotniku :P Książki przeczytaj, streszczenia przeczytaj, trochę popracuj  i improwizuj ;D Mnie to wyszło na dobre ;)

Q:
Jeszcze "Fiasko", gdzie nasz gatunek sam sobie ową samotność fundnął. I - przy stosownej interpretacji - "Głos Pana".

Albo potraktować to b. dosłownie jako samotność kosmonauty i wtedy "Patrol" z cyklu pirxowego oraz "Podróż dwudziesta ósma" z "Dzienników...", albo - b. przewrotnie - "Podróż siódma".

jestem.ruby:
Dziękuję wszystkim za propozycje! Niestety nie miałem wcześniej czasu tutaj zajrzeć :s 
Ale ogromnie dziękuję za podane książki, na pewno coś wykorzystam z nich. Jeśli mielibyście jeszcze jakieś propozycje lub porady dotyczące tego tematu, byłbym niesamowicie wdzięczny :)!

+ jaką biografię Lema warto wykorzystać do literatury przedmiotu?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej