Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Terminus

Strony: [1]
1
Hyde Park / Koszulki IK
« dnia: Lipca 11, 2012, 02:00:29 pm »
Wie ktoś, z kim się trzeba przespać żeby zdobyć TO: http://www.instytutksiazki.pl/pl,ik,site,6,4,27733.php  ??

2
Organizacja forum / Koncepcja Forum
« dnia: Maja 25, 2012, 02:04:33 pm »
Zaczynam ten temat dlatego, że robi się podskórny tumult dotyczący tego, jak to forum powinno wyglądać, co jest wartościowe, jakie kryteria mają moderatorzy, i dlaczego Terminus używa słowa "kloaka". A także, jaka powinna być koncepcja moderowania, czy Q powinien być modem itp.
Otóż może wyłożę swoje podstawowe koncepcje. Otóż.
1. To jest Forum Stanisława Lema, które ma dotyczyć Jego twórczości i osoby, oraz spraw z tym związanych.
2. "Związanych" w powyższym zdaniu należy rozumieć w miarę dosłownie.
3. To forum ma już dobrych kilka lat. Ponieważ występowały już fale postów zupełnie niezwiązanych z Lemem, skrzat wpadł na pomysł utworzenia Hyde Parku. Tak, Hyde Park powstał właśnie po to, aby skanalizować posty nie-lemowe w jednym miejscu właśnie po to, żeby ludzie którym bliska jest tematyka forum nie musieli ich czytać.
4. Licząc od swojego pierwszego posta chyba z 2004r. stałem się ze studenta matematyki naukowcem, w każdym razie człowiekiem bardzo zajętym. Dlatego, choć nad tym ubolewam, nie mam czasu ani szans czytać dokładnie wszystkiego, co się tu pisze. Stąd istnienie Hyde Parku jest dla mnie istotne właśnie po to, by móc odpuścić sobie radosną twórczość forumowiczów tam zawartą.
5. Moja osobista koncepcja moderacji: mod usuwa z "forum po polsku" bez litości wszystko, co nie jest związane - wedle swojego uznania, bo nie ma tu miejsca ani czasu na dyskusje demokratyczne nad tym, czy stopień związania jest dostateczny. W Hyde Parku - każdy robi co chce, moderacja tam jest prawie niepotrzeba, poza usuwaniem przekleństw.
6. Ponieważ cetarian był ciekawy - tak, zdarzyło mi się emocjonalnie nazwać 'twórczość niezwiązaną' kloaką. Chodzi o najniższy sort owej twórczości, czyli kłótnie polityczne z gatunku wyższości cepa nad młócką kopytami.
7. Z tego co wiem, koncepcja maźka jest inna, bardziej otwarta i towarzyska, tj. mamy grupę ludzi która pisze o czymkolwiek bo lubią się nawzajem. Nie ma sprawy, ale nie jestem pewien czy w takim razie cała twórczość nie powinna znaleźć się w Hyde Parku.

Mam nadzieję, że to wyjaśnia moje kryteria. Prosiłbym w tym temacie żeby ktokolwiek, kto ma cokolwiek do powiedzenia w kwestii charakteru forum się wypowiedział, po czym temat zostanie zamknięty (po czym sobie 'utonie'), a ewentualne zmiany wprowadzone w życie.
Nie mam problemu z publiczną rozmową na ten temat.

3
Hyde Park / Polityka smoleńska
« dnia: Grudnia 17, 2011, 08:17:41 pm »
c-span ciekawy, ale Amerykańskich kandydatów na prezydenta z prawej strony jest za dużo, by za tym nadążać... lepiej poczekać aż wybiorą jednego

4
Lemosfera / Które (stare) wydanie D.G. jest kompletne?
« dnia: Kwietnia 09, 2011, 12:55:27 pm »
Mam pytanie.
Moje ( tu ) wydanie Dzienników Gwiazdowych jest niekompletne (na pewno nie zawiera wszystkich podróży). Trzymał je i tak będę ze względu na autograf, ale interesuje mnie wydanie, w którym byłyby wszystkie podróże. No, nie włączając tych dla Playboya etc. Dodatkowo, zależy mi na jak najstarszym wydaniu - chyba widać że mam do nich sympatię:)

To jak, jest ktoś mi w stanie coś doradzić?

Strony: [1]