Autor Wątek: Kwiz  (Przeczytany 728131 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6997
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1680 dnia: Listopada 15, 2023, 09:25:54 am »
Podczas porannej kawy:


Przy 2 i 10 się nie upieram.

19 i 20 coś mi nie idą...co to ta 19?  :-\

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13635
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1681 dnia: Listopada 15, 2023, 10:16:41 am »
Pani, jesteś wielka :) . Wg mnie figa OK (też tak mam). Walet doskonały (pierwsze skojarzenie, przepraszam, "wacek" - ale uznałem, że hasło nie może być nieprzystojne). Dlaczego chlor to pierwiastek alkoholizmu (ja stawałem, że polon, ale nie wpisałem ;) ). Pipidówa i narzecze świetne. Boczek - też kombinowałem w stronę czegoś do jedzenia, ale nie pasuje mi do tego najtwardszego. A na co pierwsze i natychmiast wpadliście? Ja miałem ostry start bo te 9 to tak bez namysłu ale pierwsza była kajzerka. Niestety potem zacięło się na amen ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2613
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1682 dnia: Listopada 15, 2023, 11:09:54 am »
Pani, jestem pod wrażeniem. Niesamowicie. Co za specjalny rodzaj kawy zaparza Pani na poranek? :)
Chlor, od "chlać"?

19 - śrut, ale nie upieram się przy tym.

@maziek: Będziesz się śmiał, ale "wacek" to również i moje pierwsze skojarzenie ;D
Kajzerka, po niej adwokat. W takiej kolejności.
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2023, 11:17:57 am wysłana przez Lieber Augustin »

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6997
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1683 dnia: Listopada 15, 2023, 12:32:36 pm »
Dzięki;)

Lokowania produktu: kawa jak kawa - chyba teraz jakiś rodzaj ziarnistej Dallmayr;)

Chlor:
https://www.miejski.pl/slowo-Chlor

W jakimś kabarecie było i się rzepło...

Najpierw adwokat i papuga...Azja...salsa mnie zmęczyła.

Ale! Śrut bardzo pasowny...wtedy leniuch w plastrach to...truteń:)

Może być? Bo już plastrowałam leniwe rany, kroiłam boczek..

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13635
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1684 dnia: Listopada 15, 2023, 12:32:56 pm »
LA w Twoim wypadku to nie będę się śmiał tylko jestem pełen podziwu, jak dobrze, żeby nie powiedzieć głęboko, znasz już język polski ;) . Wyobrażam sobie siebie, jak rozwiązuję tego typu krzyżówkę po rosyjsku, tfu. Nie napisze, że po ukraińsku, bo to w ogóle byłby kosmos. Śrut może być dobry.


PS olka, zabije Cię za tego trutnia :) . Leniwe były w rozważeniu, ale literki nie pasiły. Tudzież kluski itd.
PS2 chlorra nie znałem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6997
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1685 dnia: Listopada 15, 2023, 12:39:15 pm »
Dokładnie: że LA w ogóle bierze się za tego typu zagadki w obcym języku to droga na rekord;)

Leniwe też kroiłam, serwowałam desery z jakiś ciast w plastrach...a tu taki...miodek wpadł:)

Ciekawe jakie są propozycje tego zagadkowicza...

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2613
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1686 dnia: Listopada 15, 2023, 07:55:15 pm »
@maziek & olka:
Etam, tylko udaję znawcę.
Tym niemniej: dzięki :)

Niezupełnie rozumiem: dlaczego walet jest nagi na ręce? :-\

Ciekawe jakie są propozycje tego zagadkowicza...
Zapytałem...
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2023, 08:07:28 pm wysłana przez Lieber Augustin »

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6997
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1687 dnia: Listopada 15, 2023, 08:14:48 pm »

Niezupełnie rozumiem: dlaczego walet jest nagi na ręce? :-\

Po polsku "na waleta" oznacza "nago".
https://sjp.pwn.pl/slowniki/waleta.html

Jednocześnie walet jest figurą karcianą - zaś na karty, którymi dysponuje gracz mówi się "ręka", "mieć na ręce"...nagi na ręce...
Gdyby zestaw literek pozwalał, to i król by pasował;)
Wszak wiadomo, że król jest nagi;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13635
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1688 dnia: Listopada 15, 2023, 08:25:23 pm »
Ciekawe. Ja słabo jarzę, że "na waleta" to "nago". Dla mnie "na waleta" to tyle co "waletować", czyli mieszkać u kogoś nielegalnie, zwłaszcza w akademiku. Natomiast słyszałem, że miewa się "gołego waleta na ręce" grając w karty. Gołego w sensie bez "obstawy" czyli bez innych sensownych w danej sytuacji kart. Na tej zasadzie można mieć gołe 5 złotych albo gołe jakieś narzędzie. Np. miałem tylko gołą zapalniczkę ale i tak spaliłem cały ten las ;) .


PS LA - wedle testu Turinga, jak dobrze udajesz, to należy uznać, że nim jesteś ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16551
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1689 dnia: Listopada 15, 2023, 08:34:27 pm »
W moich okolicach waletowanie również oznaczało nielegalne mieszkanie, zwł. w akademiku, a w węższym znaczeniu (aseksualne) dzielenie łoża w takiej (wymagającej zachowania higieny lub zatkania nosa) pozycji:


ps. olka & L.A. - też jestem pod wrażeniem, z nazwanych już powodów ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6997
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1690 dnia: Listopada 15, 2023, 08:38:11 pm »
Jasne - "na waleta" to też to mieszkanie - zwłaszcza w akademiku...ale równie mocno mam wgraną tę jego goliznę.
Co do "gołego waleta na ręce" - sporo gram w karty, ale z kolei ja nie spotkałam się ze szczególnym wyróżnieniem waleta jako gołego na ręce - w taki sposób można powiedzieć o każdej karcie: goła dyszka, goła dama itp. To nie jest wyróżnik waleta.
Więc z samego "nagi na ręce" wg mnie nie wynika, że to walet - "na ręce" kieruje w karciochy, ale "nagi" wg mnie do waleta lub króla. Tutaj pasuje walet.

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2613
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1691 dnia: Listopada 15, 2023, 11:08:12 pm »
PS LA - wedle testu Turinga, jak dobrze udajesz, to należy uznać, że nim jesteś ;) .
Dzięki za miłe słowa, kochany maźku.
A więc uważasz, że przeszedłem test Turinga pod względem nauki polskiego? Bardzo mi miło... iło...
piiiiiiiiiii... yyyyyyy...
110100100111010110111
System error
Task aborted

...blue screen of death...

« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2023, 11:25:00 pm wysłana przez Lieber Augustin »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13635
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1692 dnia: Listopada 16, 2023, 08:29:46 am »
Jestem spokojny. Twoja żona zapewne zrobi to co zwykle w takiej sytuacji - wyjmie wtyczkę z gniazdka i włoży z powrotem ;) . Ożyjesz.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2613
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1693 dnia: Listopada 16, 2023, 09:47:25 am »
Hehe ;D
Ni z gruszki, ni z pietruszki przypomniał mi się dowcip:


maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13635
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1694 dnia: Listopada 16, 2023, 04:34:56 pm »
Haha, to prawda :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).