Polski > Wyszalnia

List otwarty do Tomasza Lema

<< < (11/11)

NEXUS6:
Niezły kabaret  ;D
Wyobraźcie sobie pracować z kimś takim...
Maziek, kasuj wszystko co się pojawia na bieżąco,  zanim trafisz do sądu, a potem do więzienia.

Cetarian:

Szanowny Panie Tomaszu,

Mam następujące pytanie:
Załóżmy że, po przeczytaniu wyjaśnień Administratora, co jest, a co nie jest chronione, Jan Kowalski uświadomi sobie, że książki Stanisława Lema, poza bardzo nielicznymi wyjątkami, nie zostały napisane wierszem, kodem źródłowym, ani nie są zbiorami zdjęć.

Z ostrożności procesowej Kowalski pominie powieści i opowiadania, jako że spór w niniejszym wątku dotyczył tekstów publicystycznych.
     
Dalej pomyśli sobie Kowalski: mam książkowe zbiory felietonów Stanisława Lema i skaner, założę bloga i powieszę tam skany felietonów Stanisława Lema, niech sobie społeczeństwo czyta za darmo.
Potem Kowalski napisze o wykonanej pracy na tym Forum i zaprosi do wolnej lektury.     

Co się wtedy stanie?
Zostanie pochwalony?
Czy też występujący w Pana imieniu jakiś mecenas Nowak wytropi Kowalskiego, zażąda usunięcia skanów, może odszkodowania, a być może w Pańskim imieniu doniesie na Kowalskiego do prokuratury?

Kowalski (zapewne) będzie się bronił, pokazując zrzuty z ekranu z opinią Wojciecha Zemka, ale wtedy mecenas Nowak powie, że to była prywatna opinia Wojciecha Zemka, który nie reprezentował Pana, a poza tym w ogóle nie może Pana reprezentować, bo nie jest ani adwokatem, ani radcą prawnym.
 
Jak będzie, Panie Tomaszu?
Wyprze się Pan swojego pracownika?
Czy pozwoli Pan na darmową dystrybucję książek Ojca w Internecie, najpierw felietonów, a potem może także powieści i opowiadań?    
I zostaną Panu tylko wiersze Elektrybałta?


***
Sprawdziłem listy krakowskich adwokatów i radców.

Na liście adwokatów
http://adwokatura.krakow.pl/lista-adwokatow/krakow
figurują
Sławomir Zemanek (nr 989)
 i Luiza Zgiep (nr 990)

Na liście radców prawnych
http://www.oirp.krakow.pl/?act=search&s=Lawyer1&q=&submit=1&o=%2CASC&Ndir1=right&Ncur1=63&Nvid=1
figurują
Jadwiga Zelek (nr 3181)
Cecylia Zengel (nr 3182)

Wojciecha Zemka nie ma ani na jednej, ani na drugiej liście.

Być może Wojciech Zemek wykonuje zawód adwokata lub radcy prawnego poza Krakowem, ale wydaje się to mało prawdopodobne.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej