Autor Wątek: Szukam  (Przeczytany 50909 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 24, 2013, 10:53:03 pm »
Naśmierdź? Naśmierdź? Ty się wyrażaj, jesteś w Towarzystwie!
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 24, 2013, 11:09:37 pm »
No coz, brak uzbrojenia i sposob podejscia coppersow do ludzi ma swoje wady i zalety. Wady: Sa bezbronni, tchorzliwi i mientcy, i kiedy zdarzyla sie zadyma z grupa malolatow, to akurat powoli przejezdzajacy patrol na wyrazne wzywanie o interwencje (i wszystko dokladnie widzieli) przyspieszyl i mowiac wprost sp...dolil. Kiedy miastem szla grupa travelersow (odsylam do filmu "Snatch" z Bradem Pittem, zeby sie dowiedziec co to za ludzie) i lupila ludzi i sklepy, to zamiast w nich wjechac ciezarowkami i wylapac niedobitki, szli przed nimi i kazali ludziom uciekac do domow, a sklepy zamykac, travelersow nie ruszajac. Plusy dodatnie sa takie, ze nie mam strachu przy zatrzymaniu przez gliniarza (jak w Polsce), ze koniecznie bedzie chcial sie do czegos przyczepic, naciagnac na lapowke, ze bedzie bezczelny i opryskliwy, a jak mu do tepego milicyjnego lba strzeli to i powaznie mnie pobije.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 24, 2013, 11:22:59 pm »
Panie Nexusie, bardzo się zmieniło w Polsce. Nie tylko w Warszawie (gdzie mieszkam), ale i w interiorze (gdzie bywam). To już nie to ZOMO co drzewiej. Grzeczne jakieś, aż strach. Maziek zaświadczy :-)
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 25, 2013, 10:01:58 am »
Statystycznie grzecznie, ale poprzedni mandat mi wypisywał policjant, co miał przetłuszczające się włosy i był lekceważąco nieuprzejmy. Widocznie za mało przekroczyłem (tylko 65 na 40). Ostatnio złapali mnie na 105 na 50 to byli bardzo uprzejmi, nawet pożartowaliśmy, jakie to teraz zrywne samochody produkują, haha, panie kierowco. Znikło też standardowe dotąd tykanie (brał taki kwity, czytał dane i mówił do mnie per panie Macieju). Ale całkiem niedawno antyterroryści wybili kobiecie zęby a chłopa skopali. Krótko mówiąc jeśli policja ma być dla mnie grzeczna, bo się mnie boi to mam gdzieś taką policję, bo wynika z tego, że jeszcze bardziej boi się oprychów. To już ja wole się bać policji, pod warunkiem, że i oprychy będą. Szczególnie, że powyższy przykład pokazuje, co się z takimi grzecznymi robi, jak się im da spluwę do ręki.

W takim razie nie masz ratunku dla Anglii - God save the Queen :( !
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 25, 2013, 11:53:09 am »
P.S. Max Kolonko mówi jak było w Londynie.
Atak w Londynie - Max Kolonko Mówię Jak Jest
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 25, 2013, 02:31:21 pm »
Maźku, dzięki z serca i rozumu. Przywróciłeś mi wiarę w dziennikarstwo, nawet jeśli nieliczne lub nawet samotne. Od dziś będę robił panu Kolonce reklamę przy każdej okazji. A może zostałby Naszym Solarisowym Informacyjnym Punktem Odniesienia? Miarą z Sevres?
Jestem pod wielkim wrażeniem...
sługa Twój i pana Maxa
Staszek Remuszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 25, 2013, 09:11:48 pm »
No, Signor Member, jest jeszcze dla Was nadzieja, jesli sie Wam Kolonko podobywa. Ale musicie sie z nim i jego pogladami blizej zapoznac, bo na ten przyklad Wasz pomysl o ustawicznym monitorowaniu kierowców, zjechal by on jak  szmaciarz  konia, takoz koncepcje panstwa opiekunczego.  ;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 25, 2013, 09:18:16 pm »
Panie Nexusie, poglądy i informacje, to bardzo różne pojęcia.
VOSM
Notabene: ciekawe, czemu - dla bardzo wielu ludzi - ich poglądowi wrogowie są STUPROCENTOWO czarni, ich podzielacze zaś - STUPROCENTOWO biali. Na mój rozum, to czysty żywy intelektualny rasizm. NOT TO RACISM!
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 26, 2013, 08:46:25 am »
@VOSM - tylko zgniły inteligent może czuć satysfakcję z przywrócenia wiary w dziennikarstwo, kiedy ono aż tak odbiera wiarę w świat...

Max Kolonko mówi jak jest ale nie mówi jak było i dlaczego. Na ogół czytam tego typu komentarze, że skoro się zaprasza gości a oni nabrudzą w salonie to się ich wyprasza, najlepiej na kopach. OK. Tylko, że chyba po pierwsze lwia część tych ludzi to nie są "goście", a Amerykanie, Brytyjczycy, Francuzi... którzy są u siebie, ci ostatni są u siebie w całej Unii Europejskiej. Po drugie trafili tam skutkiem kolonializmu, albo jako gastarbajterzy, przyjmowani z otwartymi ramionami i przymkniętymi oczami. Żeby już nie wspominać o niewolnictwie w Stanach, kolebce demokracji. Krótko mówiąc przyszedł czas zapłaty.

Tak więc problem jest dużo bardziej wstydliwy, złożony i chyba nieusuwalny metodami demokratycznymi. Dzielenie własnych obywateli wg rasy czy wyznania pachnie Hitlerem na odległość, politycznie nie do przeprowadzenia. Jeśli, to będzie wojna. I to nie jest tak, że Europa za późno się obudziła. Europa ma stale oczy szeroko otwarte, tylko jest wygodna. I nadal taka będzie.

Co do tego, że Irak to reakcja na 11 września, to powszechnie wiadomo, że chodziło o to, że Bush nie wiedział, jak się pisze Afganistan. Nasza obecność tam - moim zdaniem - miała tylko jeden prawdziwy cel - utrzymanie kontaktu WP z prawdziwą wojną.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #39 dnia: Maja 26, 2013, 09:18:38 am »
Signor, dwie sluszne uwagi, z tym ze pierwsza ma raczej charakter postulatywny, bo to jaka i jak sie informacje przedstawia, oraz interpretuje i laczy z innymi est odzwierciedleniem pogladow. O komentarzach do zdarzen nawet nie mowiac. Mial Pan przyklad na kwestiach, o ktore Pan pytal. Nie ma mediow od tego wolnych.
@Maziek
To nie jest tak, ze ktos mechanicznie oddziela jednych od drugich w spoleczenstwach multikulti, oni sie sami wydzielaja. To naturalne. Nic nie laczy Sunnity, Sikha, WASPa, o ile powaznie traktuja swoje korzenie, na gruncie wartosci, tradycji, religii, obyczajow, swiatopogladu etc.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #40 dnia: Maja 26, 2013, 09:31:07 am »
Na gruncie przepisów się nie wydzielają w tym problem. Nie ma takiego przepisu, że jeśli brak asymilacji to ekstradycja.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 26, 2013, 10:23:11 am »
@Nexus
Zgadzam się, albo i nie zgadzam z Pana ujęciem, że wszystko jest odzwierciedlaniem poglądów. Niech Pan sobie weźmie to moje stanowisko, które Panu pasuje. Tu natomiast MK opowiedział o relacjonowaniu sprawy przez inne media. Ta opowieść (wobec cytatów - twardych i nie-do-pod-waże-nia!) otworzyła mi naiwne oczy i zbudowała zaufanienie do MK. Jeśli on zawsze i wszędzie jest taki stronny, to znaczy, że jest o rząd wielkości lepszy od pozostałych. Ten względny awantaż mi najzupełniej wystarcza.
@ Maziek
"Panie Einstein, niech pan wytłumaczy słuchaczom swoją teorię, tylko niech pan pamięta, że mamy niecałą minutę na antenie".
MK miał parę minut na felieton o tym, o czym chciał rzec, nie o czymś innym, i to wydał. Mógłbym napisać książkę o wielu wspaniałych dokonaniach "Gazety Wyborczej" na różnych niwach, ale moja "GW i okolice" jest NIE O TYM, tylko o czymś innym. Tak że odwal się od niego warsztatowo, uprzejmie wnoszę.
Merytorycznie masz rację co do przeszłości, a co do teraźniejszości i przyszłości przyjezdnych - mam pomysł, i chętnie go streszczę, ale kiedy indziej, bo teraz muszę pochodzić po schodach po 2 stopnie.
VOSM
« Ostatnia zmiana: Maja 26, 2013, 10:25:27 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #42 dnia: Maja 26, 2013, 10:51:08 am »
Ja się nie dowalam, tylko widzę większą złożoność problemu, niż to wynika z jego słów. W tym wydaniu są one (te słowa) proste i strawne i jedni to wiedzą (i, co ważne, przyjmują do wiadomości) a inni nie wiedzą, a mogą traktować jako objawienie. Tyle, co do kwestii osób niezasymilowanych.

Natomiast co do kwestii "Guantanamo jest bo nas zaatakowali 11 września" to wniosek tak podany jest aż tak przaśny, że wzbudza moje słuszne podejrzenia, czy Max Kolonko nie uprawia demagogii, tylko w drugą mańkę. Chyba jednak bardziej bym mu uwierzył, gdyby powiedział, że z powodu ropy, albo napomknął, że nie ma dymu bez ognia.

Świetna metafora z Albertem, ale zabrakło mi prostego stwierdzenia (Maxa), że problem jest bardziej złożony, jednego zdania, które by dystynktywnie wskazało, że myśl jego pozostając prostą, nie stała się prostacką. Czego nie podejrzewam (że jest prostacka), tylko myślę, że w tej formie nie zbliża nas do prawdy, pozostając na poziomie "zdrowych poglądów".

Co to, windy pozabierali w tym Waszym piętrowym kurniku?
« Ostatnia zmiana: Maja 26, 2013, 10:55:44 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #43 dnia: Maja 26, 2013, 11:13:26 am »
Nobody is perfect, ale czy Ty choć raz w życiu widzialeś "Pół żartem, pół serio"?
Co do Guantanamo: przyjmij, za Livem, że jesteś Bogiem (tylko nie skacz!) i powiedz nam, NA CO PO CO Amerykanom Guantanamo dziś? Albo prościej: czy chodzi o odizolowanie od świata tych zatwardziałych (pomarańczowych) na zawsze?
VOSM
pjes: co do wind, to beznadziejnie wierzę, że uda mi się we wrześniu pojechać na 10 dni w Tatry...   
« Ostatnia zmiana: Maja 26, 2013, 11:16:50 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #44 dnia: Maja 26, 2013, 11:26:49 am »
A ja chciałem zwrócić uwagę, że tytuł wątku jest prowokacyjnie wulgarny... Przynajmniej po czesku... ::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki