Autor Wątek: AI - przerażająca (?) wizja  (Przeczytany 259628 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16097
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: AI - przerażająca (?) wizja
« Odpowiedź #720 dnia: Maja 04, 2023, 07:16:55 pm »
Chiński pokój, i to niezbyt bystry...  ;D
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

A

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
Odp: AI - przerażająca (?) wizja
« Odpowiedź #722 dnia: Maja 04, 2023, 08:14:54 pm »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: AI - przerażająca (?) wizja
« Odpowiedź #723 dnia: Maja 04, 2023, 08:23:15 pm »

LINK
Biorąc pod uwagę jak plotą poeci to bot był całkiem racjonalny. Ja jak nie wiem to też próbuję ściemniać. Zresztą, może poeta nie poznał się na ironii i myśli, że wygrał - a przegrał?

I co ta "ejaj" napisała? Pytam, bo nie mam subskrypcji.
Zdał na moje oko. Ale nie czytałem wszystkiego.

Marudzicie, a nie szokuje Was, że on w ogóle zna polski? I podobno jeszcze coś z 90 innych języków?

Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: AI - przerażająca (?) wizja
« Odpowiedź #724 dnia: Maja 04, 2023, 08:34:47 pm »
A o jakim programie piszecie?
Bo mój znajomy naukowiec pracuje na GPT-5 (płatny dostęp) i nie narzeka.
Ten jest już podłączony do sieci i pisze mu programiki w kilka sekund (chodzi o obróbkę danych statystycznych), które kiedyś musiał wypraszać u kadry technicznej - informatyków, co czasem trwało tygodniami. Oraz wstępne wersje tekstów naukowych na podstawie podanych danych. Znaczy czlowiek wykańcza temat, bo to tylko ramowe artykuły, ale czas oszczędza. A, i ponoś duża różnica względem GTP-4.5. Czyli coraz mniej potrzeba tego człowieka. Szósta już będzie, że oj!
Poza tym nie chce doradzać jak inwestować na giełdzie, ma jakieś blokady. I parę innych spraw skutecznie omija, typu kawały o... no, wiadomo  :)
Wybaczcie jeślim palnął jakiegoś kardynała, ale nie znam się  na tym, a tylko  relacjonuję rozmowy przy stole na którym stała.... no, wiadomo.  8)
Nic bardzie nie irytowało Pań, jak ten powracający motyw w gadkach facetów, a bujał się na zmianę z giełdą. Czasem łącznie.
Widać taki świat 4o- latków circa. Mnie zresztą też brała nuda.
« Ostatnia zmiana: Maja 04, 2023, 08:44:58 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

A

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
Odp: AI - przerażająca (?) wizja
« Odpowiedź #725 dnia: Maja 04, 2023, 08:47:09 pm »
(...)
Marudzicie, a nie szokuje Was, że on w ogóle zna polski? I podobno jeszcze coś z 90 innych języków?

Podobno in English idzie mu lepiej. Czy to prawda?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: AI - przerażająca (?) wizja
« Odpowiedź #726 dnia: Maja 04, 2023, 09:53:16 pm »
Ja nie wiem. Ich weiss nicht. But:

"Sztuczna inteligencja została wykorzystana do napisania raportu (stworzonego teoretycznie przez uniwersytet w Kelcach), który ocenia możliwość konsolidacji uniwersytetów Wrocławskiego z Medycznym - alarmuje prof. Jerzy Marcinkowski, dyrektor Instytutu Informatyki UWr. - Istotne fragmenty są pianą słowną wygenerowaną przez ChatGPT - zaznacza.

Tymczasem Uniwersytet w Kielcach, który opracował raport, ma za niego dostać przeszło milion złotych" - GW.

Komentarz jakiegoś czytelnika pod spodem: Jak widać, naukowcy z Kielc potrafią już kopiować, wklejać i łączyć teksty pochodzące z różnych źródeł, opanowali też korzystanie z najnowszego darmowego narzędzia z dziedziny sztucznej inteligencji.

Hehe.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: AI - przerażająca (?) wizja
« Odpowiedź #727 dnia: Maja 04, 2023, 09:53:31 pm »
Matura z polskiego by Chat:
https://wyborcza.biz/biznes/7,177150,29726830,chatgpt-pisze-mature-z-polskiego-maj-2023-sprawdz-jak-mu.html#S.TD-K.C-B.3-L.2.duzy

I co ta "ejaj" napisała? Pytam, bo nie mam subskrypcji.
Czytałam pobieżnie odpowiedzi - wydają się być rozumne:)
Prócz zadania 15. GPT popełnił pracę o "Przedwiośniu"...tłucze te szkalne domy i nagle:

Przychodząc do Polski, Cezary spotyka różne postacie, które mają swoje "szklane domy" - swoje wady, słabości i życiowe rozterki.

Przykładem takiej postaci jest Łęcka, nauczycielka, która zakochuje się w Cezarym, lecz ma kochanka.


Nie wiem czy pomyłka bohaterki to kardynał? Jeśli tak - to oblał:)

Cytuj
A o jakim programie piszecie?
https://pl.wikipedia.org/wiki/ChatGPT
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: AI - przerażająca (?) wizja
« Odpowiedź #728 dnia: Maja 04, 2023, 10:04:34 pm »
Cytuj
A o jakim programie piszecie?
https://pl.wikipedia.org/wiki/ChatGPT
No tyle to wiem, też o nim napisałem.
 Pytałem o wersję - darmowa czwórka czy płatna piątka?  Bo ponoć różnica jest kolosalna. Mój znajomek którego opisałem mówił, że robi na piątce.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: AI - przerażająca (?) wizja
« Odpowiedź #729 dnia: Maja 04, 2023, 10:10:57 pm »
Cytuj
A o jakim programie piszecie?
https://pl.wikipedia.org/wiki/ChatGPT
No tyle to wiem, też o nim napisałem.
 Pytałem o wersję - darmowa czwórka czy płatna piątka?  Bo ponoć różnica jest kolosalna. Mój znajomek którego opisałem mówił, że robi na piątce.
https://chat.openai.com/auth/login
To jest 4 - powyżej możesz się zalogować.



"Sztuczna inteligencja została wykorzystana do napisania raportu (stworzonego teoretycznie przez uniwersytet w Kelcach), który ocenia możliwość konsolidacji uniwersytetów Wrocławskiego z Medycznym - alarmuje prof. Jerzy Marcinkowski, dyrektor Instytutu Informatyki UWr. - Istotne fragmenty są pianą słowną wygenerowaną przez ChatGPT - zaznacza.

Tymczasem Uniwersytet w Kielcach, który opracował raport, ma za niego dostać przeszło milion złotych" - GW.

Komentarz jakiegoś czytelnika pod spodem: Jak widać, naukowcy z Kielc potrafią już kopiować, wklejać i łączyć teksty pochodzące z różnych źródeł, opanowali też korzystanie z najnowszego darmowego narzędzia z dziedziny sztucznej inteligencji.

Hehe.
Autorzy idą w zaparte, że: Nasze analizy zostały wykonane z zachowaniem należytej staranności przy użyciu metod stosowanych w opracowaniach tego typu i oceniające podobne zjawiska gospodarcze. Zarzut wykorzystania sztucznej inteligencji do tego opracowania jest w mojej ocenie nadużyciem.


To już nie wiem...skoro taka słaba jakość to mogli zrzucić na GPT i udawać, że to był eksperyment naukowy 8) ;D

Poważniej to to jednak porażające jaki jest stan umysłowy polskiej inteligencji...
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

A

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
Odp: AI - przerażająca (?) wizja
« Odpowiedź #730 dnia: Maja 04, 2023, 10:12:15 pm »
Ja nie wiem. Ich weiss nicht. But:

"Sztuczna inteligencja została wykorzystana do napisania raportu (stworzonego teoretycznie przez uniwersytet w Kelcach), który ocenia możliwość konsolidacji uniwersytetów Wrocławskiego z Medycznym - alarmuje prof. Jerzy Marcinkowski, dyrektor Instytutu Informatyki UWr. - Istotne fragmenty są pianą słowną wygenerowaną przez ChatGPT - zaznacza.

Tymczasem Uniwersytet w Kielcach, który opracował raport, ma za niego dostać przeszło milion złotych" - GW.

Komentarz jakiegoś czytelnika pod spodem: Jak widać, naukowcy z Kielc potrafią już kopiować, wklejać i łączyć teksty pochodzące z różnych źródeł, opanowali też korzystanie z najnowszego darmowego narzędzia z dziedziny sztucznej inteligencji.

Hehe.

To jest niezłe, nowoczesny, jakże bardzo polski prawie-Projekt, prawie jak z Głosu Pana.

 
« Ostatnia zmiana: Maja 04, 2023, 10:27:42 pm wysłana przez A »

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: AI - przerażająca (?) wizja
« Odpowiedź #731 dnia: Maja 04, 2023, 10:14:07 pm »
Cytuj
To jest 4 - powyżej możesz się zalogować.
Czyli narzekania na wady darmowej syrenki gdy już śmiga mercedes?  ;)
Jeno płatny.
Już wersja 4.5 ponoć mocno lepsza od czwórki.
Cytuj
Komentarz jakiegoś czytelnika pod spodem: Jak widać, naukowcy z Kielc potrafią już kopiować, wklejać i łączyć teksty pochodzące z różnych źródeł, opanowali też korzystanie z najnowszego darmowego narzędzia z dziedziny sztucznej inteligencji.
Nie rozumiem tego sarkazmu, pachnie ciemnogrodem - skoro jest znakomite narzędzie które o miesiące przyspiesza nietwórcze wszak prace, a takią jest np. raport,  dlaczego nie korzystać?
Myślę że wszystkie ośrodki badawcze to robią. Ja wiem o PANie. Jeszcze raz powtórzę, czwórka dla gawiedzi jest mocno prymitywniejsza niż piątka z dostępem do sieci.
Skąd komentator wie, że to była wersja darmowa?
« Ostatnia zmiana: Maja 04, 2023, 10:23:23 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: AI - przerażająca (?) wizja
« Odpowiedź #732 dnia: Maja 04, 2023, 10:42:28 pm »
Nie rozumiem tego sarkazmu, pachnie ciemnogrodem - skoro jest znakomite narzędzie które o miesiące przyspiesza nietwórcze wszak prace, a takią jest np. raport,  dlaczego nie korzystać?
Ale Ty tak serio? :-\
To nie było zestawienie statystyczne na podstawie wprowadzonych danych dołączone do szerszej pracy.
Tutaj rzecz w opracowaniu za które policzyli sobie - bagatela - 1.1 mln:)

Przetarg na opracowanie dokumentu wygrał Uniwersytet w Kielcach. Konkurował z Polsko- Amerykańską Radą Współpracy, a także z Boston Consulting Group (BCG), międzynarodową firmą doradztwa strategicznego. Deklarował, że zrobi raport szybko i tanio – w 60 dni za 1,1 mln zł
https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,29726535,skandal-na-uniwersytecie-wroclawskim-profesor-informatyki.html#S.MT-K.C-B.1-L.1.duzy
Tylko nie wiem dlaczego tytuł grzmi o Wrocławiu - skoro rzecz w Kielcach.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

A

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
Odp: AI - przerażająca (?) wizja
« Odpowiedź #733 dnia: Maja 04, 2023, 10:57:30 pm »
Pod artykułem
https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,29726535,skandal-na-uniwersytecie-wroclawskim-profesor-informatyki.html?disableRedirects=true#S.MT-K.C-B.1-L.1.duzy
jest już odpowiedź AI.  :)

Cytuj
kantyjan202004.05.2023, 19:47

Poprosiłem ChatGPT o komentarz na ok. 40 słów co do tego artykułu (streściłem mu go krótko). Oto efekt:

"Nieuzasadnione wykorzystanie ChatGPT przez autorów raportu jest niepokojące i podkreśla wagę odpowiedzialnego użytkowania modeli językowych opartych na sztucznej inteligencji. Jako model językowy oparty na sztucznej inteligencji, ChatGPT to potężne narzędzie, które potrafi generować teksty zbliżone do ludzkich, ale musi być stosowane w sposób etyczny i przejrzysty. Autorzy raportu powinni byli ujawnić swoje wykorzystanie ChatGPT i jednoznacznie wskazać, które fragmenty raportu zostały wygenerowane przez model sztucznej inteligencji. Nieuczciwe zachowanie podważa wiarygodność raportu i rodzi pytania dotyczące intencji autorów."


liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: AI - przerażająca (?) wizja
« Odpowiedź #734 dnia: Maja 04, 2023, 11:32:03 pm »
Cytuj
Ale Ty tak serio? :-\
To nie było zestawienie statystyczne na podstawie wprowadzonych danych dołączone do szerszej pracy.
Tutaj rzecz w opracowaniu za które policzyli sobie - bagatela - 1.1 mln:)
Ja? Serio  :D
A Ty serio?
Gdyby liczyli na liczydłach i pisali na maszynach jak Lem - byłoby lepiej? Nie odnoszę się do kwoty a strony technicznej. Bo o merytorycznej to ani Ty, ani ja, ani nawet GW nie ma kompetencji ni wiedzy by się wypowiadać.
Dojenie kasy to temat odrębny.
Raport jest raport - nic twórczego, jak by się mądrze nie nazywał.
Nie widzę nic złego w zastosowaniu chata. Skoro miało być szybko. Pozostałe instytucje zrobiły by tak samo, jak sądzę. I zapewne drożnej, skoro milion to było taniej.
Afera chyba w tym, że ni ci "właściwi" przytulili milionik, a nie w technikaliach o których piszę.
« Ostatnia zmiana: Maja 04, 2023, 11:38:46 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana