Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - dzi

Strony: 1 [2] 3 4 ... 140
16
DyLEMaty / Re: Religijna Rzeźba
« dnia: Kwietnia 20, 2010, 09:23:08 pm »
Ateizm chyba inaczej się definiuje niż "nielubienie Boga" ;)

17
DyLEMaty / Re: Zabili go i NIE uciekł.
« dnia: Kwietnia 20, 2010, 09:21:51 pm »
Czyli fotel można zrobić tak żeby był zawsze w pionie a podwiesić już nie? ;) A co do poruszania się to feedback trzeba zrobić i już będzie miał wszystko co potrzeba do chodzenia. ;)

18
DyLEMaty / Re: Religijna Rzeźba
« dnia: Kwietnia 20, 2010, 05:06:28 pm »
To że ludzie wierzący zgadzają się z "decyzjami" Boga i cieszą ze szczęścia ludzi którzy przeszli do Tamtego Świata nie oznacza że pozostając sami tutaj bez nich mają powody do wesela. Czy którakolwiek wypowiedź ubolewała nad obecnym losem osób które zginęły czy może raczej nad tymi którzy zostali czyli rodziną, Polską itd? Czyli tak, jest to cierpienie egoistyczne, wynikające z myślenia o swoim szczęściu zamiast o szczęściu innych. Ale które z naszych zachowań takie nie jest? ;)

19
Hyde Park / Re: Watek matrymonialny
« dnia: Kwietnia 20, 2010, 05:03:21 pm »
A Wy naprawdę jesteście z Oxfordu?

20
Hyde Park / Re: Watek matrymonialny
« dnia: Kwietnia 18, 2010, 05:36:12 pm »
Teoria chaosu to ściema, przerabialiśmy to już ;)

21
Hyde Park / Re: Watek matrymonialny
« dnia: Kwietnia 16, 2010, 08:55:37 pm »
Liv, a kto byl pierwszy? Kompletnie nie kojarze zadnej pary, a na pewno nie pamietam, zeby ktos sie przed nami „zalegalizowal”  ???

Deckard i Rachel (sic!) w zamierzchłej prehistorii.
Albo nie wiedziałem albo nie pamiętam :)

Evangelos: Fajnie, gratuluję i pozdrawiam :)

22
Hyde Park / Re: Watek matrymonialny
« dnia: Kwietnia 15, 2010, 09:54:52 pm »
:)

Poznaliście się dzięki forum czy wcześniej?

23
DyLEMaty / Re: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Kwietnia 13, 2010, 11:22:49 pm »
@ dzi
Uważam, że takie sytuacje się nie zdarzają, że nigdy taki rozkaz przez nikogo i nikomu nie został wydany (pan Gosiewski bredzi). Przypuszczam, że w warunkach pokojowych w demokratycznym kraju żaden żołnierz - przełożony innego żołnierza - nigdy nie wydał i nie wyda takiego rozkazu, bez względu na okoliczności. Podobnie jak w warunkach bojowych w demokratycznym kraju żaden żołnierz - przełożony innego żołnierza - nigdy nie wydał i nie wyda rozkazu, aby ów podwładny odegrał rolę kamikadze (Ja, wasz dowódca, rozkazuję wam, pilotowi, wbić się samolotem w ten budynek!). Tak mówi PRAWO. Natomiast rozmaitego rodzaju i natężenia nieformalne PRESJE jak świat światem były i będą wywierane. [Czy w tym wypadku były? Na razie brak jakichkolwiek dowodów. Poczekajmy do czarnych skrzynek.]
Przed chwilą to wszystko potwierdził w telefonicznej rozmowie mój druh-kapitan (w końcu też wieloletni żołnierz, oficer).
Ja tam słyszałem od pewnego forumowego (nie z tego forum) nibyznajomego że jego daleka rodzina, pilot wojskowy, zrezygnował z tej pracy ze względu na zdarzające się takie sytuacje. Pamiętajmy że na szali leżało nie wystąpienie na jednym z bardziej przełomowych wydarzeń. Postawię też parę groszy że ci piloci lądowali już w trudniejszych warunkach.

Nic nie sugeruję, pokazuję tylko możliwe odcienie szarości.

24
DyLEMaty / Re: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Kwietnia 13, 2010, 02:12:11 am »
P.S. Pytam nie bez kozery. Mam wykształcenie i duszę fizyka. Przedwczoraj długo rozmawiałem o tych (takich) parametrach meteorologicznych z kapitanem Marianem Nowotnikiem, który swą drogę lotniczą zaczynał jako pilot ruskich wojskowych maszyn w latach pięćdziesiątych, potem latał - już jako cywil - chyba na wszystkim dostępnym w Polsce, oblatując na koniec Ziemię dobre kilkadziesiąt razy jako dowódca dużych czterosilnikowych Iłów. Otóż Marian (mam zaszczyt cieszyć się jego przyjaźnią) jest zdania, że jeśli pułap był choćby jeden metr poniżej stu metrów (mówię figuralnie), widoczność zaś była mniejsza niż jeden kilometr - dobry airman z ludźmi na pokładzie nie powinien nawet próbować siadać na lotnisku nie wyposażonym w ILS (patrz: gugle). Powinien polecieć na inne lotnisko.   
A na rozkaz przełożonego? (Nie pytam o wspomnienia Kolegi z latania cywilnego lecz wojskowego w tej chwili.)

25
DyLEMaty / Re: Religijna Rzeźba
« dnia: Kwietnia 10, 2010, 12:18:38 am »
To co tu piszecie to pikuś. Wyobraźcie sobie że są organizacje które przymuszają rodziców by dzieci od gdzieś 5go roku życia na całe dnie oddawały na pranie mózgu w ich [organizacji] strukturach. W ten sposób całe społeczeństwa są budowane, cały światopogląd całych narodów. To są dopiero jaja. A Wy tam o jakiś nikłych grupach wyznaniowych na które mało kto uwagę zwraca piszecie...

26
DyLEMaty / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Kwietnia 05, 2010, 08:17:17 pm »
Coś dla dzi albo Q.
http://tiny.pl/hgp25
Architekt się odezwał ;)

27
Hyde Park / Re: O edukacji?
« dnia: Kwietnia 04, 2010, 05:20:20 pm »
Co się stało to się nie odstanie.

28
Hyde Park / Re: O edukacji?
« dnia: Marca 28, 2010, 12:54:56 pm »
trx: Po ostatniej wypowiedzi rozumiem że jesteś tu po to żeby się poużalać nad sobą? Dziwna forma rozrywki.

Idź na budownictwo.

29
Hyde Park / Re: O edukacji?
« dnia: Marca 27, 2010, 10:48:22 pm »
trx: Jeśli myślisz że na studiach humanistycznych przez 5 lat uczą się pisać listy a matematycy tylko uczą matematyki w szkole to naprawdę nie ma różnicy na co pójdziesz bo wszytko przerośnie znacznie Twoje wyobrażenia.

Strony: 1 [2] 3 4 ... 140