Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Smok Eustachy

Strony: [1] 2 3 ... 132
1
Hyde Park / Odp: Rzeź obyczajowa
« dnia: Czerwiec 04, 2023, 10:47:06 pm »
motto: "Gdy kobieta osiąga orgazm z mężczyzną, kolaboruje z systemem patriarchalnym, erotyzując tylko opresję, której ulega."
Amazon produkując Ring of Pała chciał podnieść swoją pozycję jako platforma dostarczająca wyrafinowanych produktów kulturnych. Odwołali się do twórczości Tolkiena, która ma bez mała miliardy sympatyków: osób, które czytały Tolkiena i im się podobał. I z chęcią obejrzałyby ekranizację. Disnej z kolei kupił Gwiezdne Wojny aby trzepać z nich kasiorę. Marka Star Wars wydawała się nie do zarżnięcia ale po 5 filmach stanęła na krawędzi katastrofy: spadające przychody z poszczególnych produkcji, spadające zainteresowanie zabwkami itp, dochody poniżej oczekiwań wytworzyły przekonanie, że rozpęd się skończył i następny film może zrobić totalną klapę. Netflix na fali popularności gier postanowił wziąć udział w wyścigu produkując Wiedźmina. HBO z kolei rzuciło ochłap wydając Velmę. Z drugiej strony poszedł Ród Smoka.
Zauważcie, że niepotrzebny film Avengers: Endgejm zrobił w swoim czasie rekord wpływów, co być może pozwalało żywić pewne plugawe nadzieje względem oczekiwań publiki.
I tu mamy sedno sprawy: wszystkie powyższe przedsięwzięcia miały być komercyjnymi, takimi jednak nie były z uwagi na nieprzezwyciężalną rozbieżność między oczekiwaniami publiczności a kryteriami twórców. W tym sensie nie mogły odnieść sukcesu. Dlatego robili w wała akcjonariuszy opowiadając, że to się ma sprzedać. Pojmujecie sytuację?
Być może nikt nie śmiał powiedzieć prawdy, tylko udawali, że pragniemy wokizmu? Fanatycy mogli być przekonani, że jak ludzie zobaczą wcielenie wokizmu w taśmę filmową to szczena im opadnie i rozdziawią gembule z podziwu i popędzą wydawać kasę na to? Ale wciskanie kitu akcjonariuszom tak czy siak było nierzetelne. Powinni uczciwie informować, że rewolucja wymaga ofiar i dywidendy nie będzie.

2
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Czerwiec 02, 2023, 03:02:46 pm »
https://youtu.be/-LulaA-U7-M
Film z ukraińskiego szturmu pod ogniem artylerii. Drastyczny.,

3
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Maj 27, 2023, 10:54:11 pm »

5
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Maj 24, 2023, 02:32:07 am »
https://www.youtube.com/live/hGImjge3gkY?feature=share
O niedobrych tœórcach na Jutupce, którzy lżą i nie szukają dobrych stron Rings of Pała.

6
Hyde Park / Odp: Wojna
« dnia: Maj 22, 2023, 05:09:43 pm »
Rosyjski Korpus Ochotniczy wkracza do obwodu biełgorodzkiego Federacji Rosyjskiej. Na ile można sądzić po nagraniach, w ataku biorą udział czołgi, helikoptery, a artyleria równa z ziemią ros. punkty graniczne. Szachowanie króla zmusza do roszady.
https://twitter.com/FilippDM/status/1660570721486004224

Coś sie ruszyło. Twitter donosi, że w soviecie lekka panika.
EDIT: Walka trwa:
https://twitter.com/front_ukrainian/status/1660637738771652608

8
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Maj 18, 2023, 01:43:13 am »
Feministyczne spojrzenie na "Seksmisję":
https://www.onet.pl/styl-zycia/noizz/obejrzalam-pierwszy-raz-seksmisje-to-horror-dla-mezczyzn/g60ygds,3796b4dc
Ależ są to pierdoły. Kaleka percepcja. Co za porażka. Nie rozumie filmu. Może niech Niewolnicę Izaurę spróbuje.

10
DyLEMaty / Odp: "Space - The Final Frontier"
« dnia: Maj 12, 2023, 02:25:57 pm »
B5 - są tam multiwersa i się skończy klapą, gdyż wszechświat nie ma sensu.

11
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Maj 12, 2023, 01:22:02 pm »
Po raz kolejny funkcjonariusz opozycyjny prosi pisiorów o dobicie:
https://twitter.com/KarnowskiSopot/status/1656888425075601409

Jest to typowy apel opozycyjny.

2. 3 kadencja niemal pewna:
Wszystko w Polsce od kilku lat jest postawione na głowie. Królami życia są Ci, którzy chleją, biją swoje dzieci i kobiety, a pracą nie zhańbili się od wielu lat. Wymarzona polityczna klientela dla władzy
https://dorzeczy.pl/opinie/437940/tusk-obraza-wyborcow-pis-bicie-dzieci-chlanie.html

12
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Maj 08, 2023, 01:37:39 pm »
Cytuj
zagraniczne świnie stanowią 70% pogłowia trzody chlewnej w Polsce
Apeluję o analizę logiczną tego zdania. Skoro są w Polsce to już są polskie a nie zagraniczne.
https://twitter.com/KubaRutnicki/status/1655171994290094081

14
Hyde Park / Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« dnia: Kwiecień 28, 2023, 02:38:00 am »
https://youtu.be/CEqkCMUCqnc
Jest jakiś wątek o edukacji?
Strumień świadomości o legalności szkoły przedstawiam.
Pojawił się ostatnio raport o statutach szkolnych: że są niezgodne z ustawą, z konstytucją, że z niczym nie są zgodne i w dodatku są schowane i niedostępne. Nie trzeba go jednak czytać gdyż znany jutuber, recenzent i światotwórca Krzysztof M Maj uraczył nas ponad godzinnym strumieniem świadomości na ten temat:


https://youtu.be/CEqkCMUCqnc


Warto się nad tymże strumieniem zatrzymać, gdyż nie wyzywa on od faszystów. Jak wiadomo argumentacja lewicowa skupia się na raczeniu wyzwiskami: towarzysz Stalin kazał wyzywać od faszystów to wyzywają. Mamy tez denialistów, religiantów, szurów itp. Tu tego nie ma albo jest bardzo niewiele. Zaznaczyć muszę jednak, że audycja ta odpowiada obecnej mądrości etapu, która jest już nieaktualna. Nie wiem też, czy faktycznie mamy tu niezgodność z prawem, czy może z jego odjechaną interpretacją. Na pewno prawdą jest twierdzenie, że obecny stan przygotowuje dzieci i młodzież do życia w społeczeństwie, uczy bowiem, że ta całą demokracja to pic na wodę.

Nie zajmuje się tu kwestią jak być powinno, tylko samą zgodnością z prawem rozumianą pozytywistycznie (chyba). Czyli: mamy przepis jakiś, patrzymy co z niego wynika a nie na jakiś abstrakcyjny sens czy logikę. Przepis rozpatruję tu jako twór sam w sobie. Pomijam też stałe obsesje KMM jak: oceny opisowe, walka z podstawą programową, gry komputerowe i komórkowe. O nich kiedy indziej.

Skąd się biorą takie rozdźwięki? Wg. doktryny klasycznej szkoła powinna wychowywać, a żeby wychowywać musi być katalog postaw pożądanych, które kształtujemy. I musi być katalog postaw niepożądanych, które zwalczamy. Tak naprawdę z tą zasadą każdy się zgadza. Nie ma zgody jednak co do konkretnych norm. Tak się popierniczyło że się społeczeństwo zatomizowało i każdy ciągnie w swoją stronę. Statuty szkolne odpowiadają klasycznemu podejściu, które odpowiada z kolei stosownemu mentalowi.

Z prawem natomiast to wiadomo jak jest. Projekt ustawy przechodzi przez sejm, senat, gdzie jest zmieniany, poprawki są. Przez co nikt nie wie co wyszło w efekcie. Często sam pomysłodawca nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji tego, co wysmażył. Podawałem dla przykładu wielokrotnie przykład konstytucji: ilu wg konstytucji musi być prezesów Sądu Najwyższego? Bezpośrednio jest mowa tylko o pierwszym prezesie, ale czy pierwszy prezes może być jedynym, czy oprócz niego musi być jakiś inny, drugi prezes przynajmniej? I tu wchodzą tzw. konstytucjonaliści, którzy wywodzą, że jak nie ma mowy to jednak jest, jak nie ma w konstytucji to jest gdzie indziej. I żeby było jak było.


W tym świetle zwróćcie uwagę na kwestie następujące:

1. Uczniowie pełnoletni mogą sami usprawiedliwiać swoje nieobecności. I wychodzić ze szkoły kiedy chcą. Nie może być limitu obecności.

2. Zatajanie ocen uczniów pełnoletnich przed rodzicami.

3. Podobnie zgody na wycieczki itp.

4. Szkoła może zajmować się tylko ubiorem, a tym co na mordzie już nie. Tatuażami.

5. Ocena z zachowania ma być za zachowanie a nie za oceny z przedmiotów też.

6. Ocena celująca wyłącznie za podstawę programową, nie można wymagać niczego więcej.

7. Karne kartkówki nielegalne.

8. Karne pozbawienie prawa uczestnictwa w samorządzie nielegalne.

9. Jedynka za brak zeszytu nielegalna.

10. Ocena może być jedynie za postępy w nauce, a nie za jakieś pierdoły.

Przy czym przypominam wam, że nie rozpatrujemy tu pożądanego stanu rzeczy a obecny. Może on wynikać z niechlujnego stanu prawnego, czyli co innego chcieli a co innego im się napisało. Na ile powyższe zastrzeżenia to przejaw myślenia talmudycznego?

Przypominam, że mamy tu też obecną mądrość etapu i nie znajdziemy zastrzeżeń do seksPontona: że jak chce epatować szczenaterię to niech zbuduje se salki i niech rodzice prowadzą tam przedszkolaki. Ci, którzy chcą oczywiście. Tyczy się to tez wszelakiego aktywizmu. To będzie w następnych etapach i tu już nie będzie mowy o tym, że ktoś nie chce, podobnie jak jest gdzie indziej. Sytuacja jest tu raczej trudna.

Za czasów pluralizmu światopoglądowego ocenianie było w ogóle niemożliwe, bo każdy mógł powiedzieć że wg jego światopoglądu 2+2=5 i już. Bitwa pod Grunwaldem to rok 1525 a nie 1410 itp. Na szczęście doktryna ta to ściema i mamy zamordyzm światopoglądowy.

To tyle na początek, sprawa jest bowiem rozwojowa. Będę informował.

15
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Kwiecień 27, 2023, 03:42:01 pm »
@S.E.

Jeśli chciałeś nas przekonać, że Ziemkiewicz fajny jednak chłop, to wyszło kompletnie na odwrót. /..../
Jaki fajny? Straszliwa bestia opozycyjna.

Strony: [1] 2 3 ... 132