Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1359415 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3180 dnia: Czerwca 29, 2019, 12:22:20 pm »
Coś na leniwa sobotę  :)
Akurat do gotowania obiadu..
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3181 dnia: Lipca 07, 2019, 11:13:36 am »
W ramach programu wspierania młodzieży  :) , niedawno wpadł w ucho taki oto Janek;

I jeszcze jeden, w duecie i w hiciorze
« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2019, 11:15:57 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

freesugar90

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3182 dnia: Lipca 10, 2019, 11:03:39 am »
Jak ktoś lubi rap francuski zrobiony przez polaka to polecam

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3183 dnia: Lipca 10, 2019, 12:35:04 pm »
Milutkie, tylko skąd ja znam główny motyw? Jakiś Skrzek, z Namysłowskim? Ze Stańką?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3184 dnia: Lipca 12, 2019, 09:13:01 pm »
Nie mam pojęcia - też mi coś jakby pogrywa w tej bociej muzyczce...fajny doobiadowy...to na letniaka...czegoś się to dziewczę zaczepiło czyli w ramach młodych:
https://www.youtube.com/watch?v=PUdyuKaGQd4
I starszych:
https://www.youtube.com/watch?v=B9FzVhw8_bY
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3185 dnia: Lipca 13, 2019, 05:57:05 pm »
Jedną z rzeczy, których prawdopodobnie nigdy nie zrozumiem, jest że rap zalicza się do muzyki ;) . Skrzek raczej nie.

PS - kto jarzy, kto wykonywał "przeszły konie po betonie jeden przeszedł cztery konie to nie... (albo tonie - różne wersje)"? Że beton był z wody dla ochłody. Myślałem, że Trzeci Oddech Kaczuchy - ale nie mogę namierzyć za nic, poza gołym tekstem tu i ówdzie. Czyżby pieśń ludowa, autor nieznany?
« Ostatnia zmiana: Lipca 15, 2019, 08:47:47 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3186 dnia: Lipca 15, 2019, 07:18:02 pm »
Jasne, że Kaczuchy.
Pamiętam, poszukam w starych śpiewnikach, może znajdę z autorstwem? Dziwne że wcięło, była bardzo popularna w 1981(?) Ale to na pewno Janeczko. Chyba że jeszcze solo.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3187 dnia: Lipca 15, 2019, 07:49:25 pm »
No właśnie bardzo dziwne, że wcięło. Tak, to ten czas był i tym bardziej dziwne, że wcięło. Ja już sobie nie dowierzam, ale wydaje mi się, że pamiętam, widzę znaczy głazami duszy, jak Piwońska to śpiewa.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3188 dnia: Lipca 15, 2019, 07:57:59 pm »
No właśnie bardzo dziwne, że wcięło. Tak, to ten czas był i tym bardziej dziwne, że wcięło. Ja już sobie nie dowierzam, ale wydaje mi się, że pamiętam, widzę znaczy głazami duszy, jak Piwońska to śpiewa.
To i tak masz dobrze - ja pamietam i widzę temi głazami - jak sam to śpiewałem :D A że głos u mnie tentego nietengi, to zapamiętałem :) Opole już chyba nie...obstawiałbym, że na festiwalu studenckim w Krakowie (81) to śpiewali. Na pewno chodziło w mediach, czyli ówczesnym radiu i tvp.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3189 dnia: Lipca 15, 2019, 09:12:36 pm »
Śpiewać to i ja śpiewałem, znaczy kota dusiłem, z pomocą gitary ;) . Musiało być w tvp, chyba że Piwońska to śpiewająca w zbliżeniu na twarz to czysta imaginacja :) . Bym rzekł po zastanowieniu i przypomnieniu sobie sytuacji rozmaitych - wakacje 1981.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3190 dnia: Lipca 16, 2019, 12:15:53 am »
Zapytałem większego autorytetu - potwierdza. Miał ten utwór nagrany na szpulowca, z programu telewizyjnego, nazywał sie chyba kwa-kwa, lub to było w refrenie, czas raczej 81, bo oni kilka mieli audycji. W radiu też. Piwońska była wtedy w wysokiej ciąży - w tym programie. A najlepiej to kupić książkę, tam na pewno jest odpowiedź  :) bo Janeczko widzę, wszechstronny;
Atrakcją wieczoru będzie promocja książki Andrzeja Janeczko „Trzeci oddech Kaczuchy o życiu i scenie” Książkę będzie można kupić po koncercie i zdobyć autograf autora. „Książka to nie są kronikarskie zapiski z historii zespołu Trzeci Oddech Kaczuchy. Jest to opowieść prawie beletrystyczna, utkana z anegdot i emocji. Opowiada ona zarówno o czasach młodości artysty jak i początkach zespołu w Olsztynie w Roku Wolności 1981, a potem o pracy na estradzie aż do chwili obecnej z najbardziej popularnymi aktorami i artystami.”
https://aleksandrow-lodzki.pl/zycie-jest/
A co, też się w niej podkochiwałeś?  ;D
Z epoki;
https://pl-pl.facebook.com/tamtapolska/videos/370537280270149/
Co ciekawe - jest to dokonana przez Janeczkę adaptacja wiersza Wiktora Woroszylskiego.
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2019, 12:50:08 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3191 dnia: Lipca 16, 2019, 08:24:08 am »
No to się zgadza. Mnie się zdaje, że ta piosenka zaczynała się zbliżeniem na Piwońską, i ona zaczynała tym kwa, kwa. Może dlatego teraz skasowali ;) . W Piwońskiej to się chyba nie kochałem, takie rzeczy się raczej pamięta ;) . Trochę taka za bardzo hop do przodu była dla zahukanego młodzieńca ze wsi zabitej dechami :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3192 dnia: Lipca 17, 2019, 02:08:53 pm »
Kaczuchy... rok 1981... to dla mnie w pierwszym rzędzie "Kombajnista" jednak ;):

https://vod.tvp.pl/video/opole-sprzed-lat,trzeci-oddech-kaczuchy-kombajnista-1981,4295320
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3193 dnia: Lipca 18, 2019, 04:43:56 pm »
piosenka o Lemie  8)


liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3194 dnia: Lipca 18, 2019, 06:07:05 pm »
A to Ci nowina - Włosi  ;D
https://www.discogs.com/Demetra-Sine-Die-Post-Glacial-Rebound/release/12176042
Sam nie wiem - dawać do archiwum lemopiosnek?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana