Autor Wątek: Wojna  (Przeczytany 187511 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 03, 2010, 02:59:37 pm »
Czy ktoś z Państwa oglądał transmisje telewizyjne TVP i TVN między 11:30 a 13:30?
Bo ja - tak...
Stanisław Remuszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #17 dnia: Września 29, 2010, 11:55:56 pm »
Ino, że:
1. maziek, zdaje się, żartował;
2. nikt nie powiedział, że jest aż tak źle, by naprawiać należało ze skutkiem natychmiastowym (a jeśli jest, to może nie ci bliżej "żłoba", ale ich doradcy widzą to zapewne od dawna, bo dysponują lepszymi danymi niż my, "kibice");
3. Mistrz, zdaje się, prorokował, że klasycznych wojen już nie będzie, ino działania kryptomilitarne (do tych, które opisał, dodałbym wojny ekonomiczne i różne - relatywnie mało krwawe - zamieszki) cywilizacja naprawdę musiałaby się znaleść w stanie potężnego krachu, by siegnać po stare metody wojowania.

Straszenie zaś rychłym końcem "naszej" cywilizacji, krachem tego czy owego, wydaje mi się współczesną wersja średniowiecznego straszenia rychłym końcem świata. (Choc z drugiej strony pozwala odpowiednio szybko, fakt, że często przesadnie, reagować na zagrożenia. Więc starsząc się wojną oddalamy jej widmo.)

(No, chyba, żebysmy obudzili się z ręką w nocniku, jak Jedaje w tzw. Nowej Trylogii "Gwiezdnych wojen".)
« Ostatnia zmiana: Września 30, 2010, 12:10:58 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #18 dnia: Października 21, 2010, 12:23:21 am »
Czy mogłem zrobić więcej?
http://www.remuszko.pl/blog.php/
S.R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #19 dnia: Października 22, 2010, 02:39:10 pm »
Rzuciłeś mi Pan na siebie sympatyczniejsze światło, w związku z czym przepraszam, za pewne minione nieuprzejmostki (ale tak to już jest, że docieranie się forumowe bywa obustronnie bolesne).

Tylko bojam się, że takie wołanie na Mlecznej Drodze do naszych polityków raczej nie dotrze (choć jakieś precedensy są - jeden się chwalił, że Katarynę czyta, drugi zatrudnił azraela, czyli jakiś kontakt z tą siecią mają). (Aha: w diagnozie się zgadzamy - bezpośrednio żadna ze zwaśnionych stron nie jest winna temu co zaszło, pośrednio obie, bo dobrze im było w klimacie zimnej wojny*.)

Edit: zabawne zresztą, że najlepszą diagnozę bolesnego powrotu do demokracji z jaką się zetknąłem, dał Timothy Zahn w swoich powieściach starłorsowych (tzw Trylogii Thrawna i dylogii Ręka Thrawna). Otóż zajął się on (na zamówienie Lucasa) opisywaniem owych szczęśliwych lat, w których Emperor wącha już kwiatki od spodu, a w galaktyce zapanowała wolność i demokracja. I opisuje - sądzę, że nie interesując się bynajmniej problemami naszego regionu - wszystko to co zdarzyło się w rzeczywistosci postkomunistycznej. Mamy i lustracyjne szaleństwa, i brudne interesiki, i powrót swarów etnicznych, i bohaterów obróconych w łajdaków (oczywiscie nie dotyczy to głównych, wymóg Lucasa) oraz vice versa, i zamieszki, i polaryzację dwubiegunową dawnych towarzyszy walki. A opisywał to zanim realnie nastało. Oto drobny przykład, bardzo na czasie:

"- Nie! - warknął gniewnie Ghic Dx'ono, waląc pięścią o zrogowaciałej miejscami skórze w stół dla dodania wagi swemu oświadczeniu. - To absolutnie nie wchodzi w grę: nie zaakceptujemy niczego oprócz należnej sprawiedliwości tak dla mieszkańców Caamas, jak i obywateli Nowej Republiki.
- Wszyscy pragniemy sprawiedliwości - odparł spokojnie Porolo Miatamia. - Ale.
- Kłamiesz! - wrzasnął senator z rasy Ishori, kładąc uszy po sobie. - Diamalanie żądają niemożliwego i odmawiają zadowolenia się czymkolwiek innym!
- Panowie senatorowie! - prezydent Ponc Gawisom rozpostarł na moment skrzydła, jakby chciał zapobiec fizycznej konfrontacji. - Nie proszę byście tu i teraz znaleźli rozwiązanie problemu Caamas. Proszę jedynie...
- Wiem, o co wam chodzi! Historia uczy, że sprawiedliwość odwleczona to często sprawiedliwość zignorowana. - Dx'ono wskazał oskarżycielsko Miatamię. - A do tego właśnie dążą Diamalanie.
- Naszym zadaniem jest dopilnować, by sprawiedliwości stało się zadość - odparł chłodno Miatamia. - W przeciwieństwie do Ishori rozumiemy jednak, że są ważniejsze sprawy i tym powinniśmy najpierw poświęcić uwagę. /.../
- Kłamstwo! Wszystko łgarstwo, wymyślone, żeby uniemożliwić wymierzenie sprawiedliwej kary!
- Idioci! - ocenił zwięźle i treściwie Booster Terrik, siedzący w niewielkim pomieszczeniu obok i obserwujący rozmowę przez jednostronnie przezroczystą ścianę. - Obaj!
- Obaj mają najprawdopodobniej uczciwe intencje - zauważyła siedząca koło niego Mirax Terrik Horn. - Każdy naturalnie ze swego punktu widzenia, tato.
- A wszyscy przecież wiemy, dokąd prowadzi droga brukowana takimi intencjami - podsumował ponuro Booster, spoglądając ku drzwiom."

"Star Wars: Wizja przyszłości", pisane w '97

"Gwiezdne wojny" zawsze były zresztą inteligentnie polityczne... ::)


* co oczywiście wiadomego fanatyka - celowo bez imion i inicjałów, by nie zażywał herostratesowej sławy - o ile był poczytalny, nie usprawiedliwia, bo powinien swój rozum mieć, a nie podnosić do entej potęgi cudze szaleństwo
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2011, 01:01:28 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 18, 2014, 02:51:46 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 18, 2014, 04:22:09 pm »
Typowy fakt medialny typowego TVN (ssanie sufitowego palca). Ale dzieki za rozrywkę :-)
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 18, 2014, 04:29:32 pm »
Cóż, redaktorzy starają się jak mogą, ale palce, o ile pomnę stoją na podłodze:
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 18, 2014, 04:32:09 pm »
Bardzo dobre!
vosbm
pjes: na podłodze stoi, ale wskazuje - na sufit!
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 18, 2014, 05:35:52 pm »
Wg mnie ssać a wysysać to dwie różne sprawy...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 18, 2014, 05:39:52 pm »
To idzie młodość, młodość, młodość!
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 18, 2014, 09:49:00 pm »
Jeśli chodzi o zrzucanie atomówek przez NATO w wypadku inwazji ZSRS na Zachód to tak miało być.

sosnus

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 18, 2014, 10:45:53 pm »
Tak dla równowagi, tego njusa zapewne jeszcze pamiętacie: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rosjanie-przecwicza-atak-jadrowy-warszawe

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 18, 2014, 11:44:47 pm »
jestem za
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 20, 2014, 10:57:37 pm »
http://forum.lem.pl/index.php?topic=689.msg35201#msg35201
Cytuj
Jak Państwo sądzą, czy może wybuchnąć wojna?
W XXI wieku, w Europie?
Moja piękna i mądra Żona kilka lat temu twierdziła, że Unia wkrótce się rozpuknie.
Gdy dziś widziałem w telewizorze Grecję, to mi się zimno zrobiło (uważam, na marginesie, iż Adam Michnik miał świętą rację, gdy mówił o demokratycznym strzelaniu do obywateli).
Prasa kłamie, to jasne, ale ponoć w kolejce (alfabetycznej) do bankructwa stoi Bułgaria, Hiszpania i Portugalia.
W Polsce szczera nienawiść polityczna przekracza wszelkie dopuszczalne moje normy.
Czy te i inne napięcia mogą się przerodzić w prawdziwą wojnę - taką z zabijaniem ludzi?
Dobranoc : - )
Stanisław Remuszko
Może ktoś by chociaż szapobapnął?
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )