Autor Wątek: no nie mogę...  (Przeczytany 689540 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13556
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1665 dnia: Czerwca 09, 2024, 09:28:12 pm »
Ja się kategorycznie, kategorycznie domagam równouprawnienia! To jest Pijanej Żony Zaufania. A w zasadzie - jak po nowemu tytułuje się męża zaufania płci pięknej? No wiecie, naukowiec-naukowczyni, minister-ministra itd. Mężowica zaufania? Męża zaufania? Mężyca? Hmm...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6982
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1666 dnia: Czerwca 09, 2024, 10:37:15 pm »
Też pomyślałam o parze do PMZ;)
W każdym razie wyczytałam, iż są propozycje zwania męża -  Damą Zaufania.
Ale mnie to znowu skręca w Dama Zaufania do Towarzystwa.
Co gorsza Pijana Dama do Towarzystwa? ???

Psss...no i masz - uciekło mi "zaufania" - jak pijana :D
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2024, 10:43:47 pm wysłana przez olkapolka »

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2564
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1667 dnia: Czerwca 09, 2024, 11:04:19 pm »
Mężowica jak głowica i mężyca jak miażdżyca? :))))
Może po prostu mężka jak doktorka? :)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16375
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1668 dnia: Czerwca 09, 2024, 11:04:41 pm »
Kiedy po raz wtóry w krótkim arcie podano:
- pojawienie się pijanego męża zaufania nie wpłynęło na pracę komisji wyborczej
i znowu:
Pijany mąż zaufania w sądzie będzie odpowiadał z art. 70 Kodeksu wykroczeń
once again:
O pijanym mężu zaufania policję poinformowali członkowie komisji wyborczej.

Jest w tym coś z uspokajającego mantrowania. I aż by się chciało zagrać - zamiast w pomidora - w Pijanego Męża Zaufania 8).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6982
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1669 dnia: Czerwca 20, 2024, 12:38:20 am »
Właściwie to nie jest śmieszne - z prostego powodu: ludzie umierają i cierpią.
Ale jest to taka abstrakcja (są balony!), że do polityki się nie nadaje - Ludzik Michelin i gość - pogromcy zachodu na oficjalnej paradzie:
https://x.com/nexta_tv/status/1803357223017447649
Znajdź rażący szczegół...i nie, nie chodzi o te balony...
Nigdy nie przejdę do porządku nad taką hipokryzją.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13556
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1670 dnia: Czerwca 20, 2024, 10:08:35 am »
Chodzi Ci o "black mercedes"? Bo do machania kwiatkami z bibuły tośmy przyuczeni.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6982
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1671 dnia: Czerwca 20, 2024, 02:45:11 pm »
Chodzi Ci o "black mercedes"? Bo do machania kwiatkami z bibuły tośmy przyuczeni.
Cały obrazek niesie wiele skojarzeń...tja...kwiatki z bibuły i chorągiewki też, ale...tak, ten mercedes walący po oczach.

Chyba hipokryzji nie znoszę bardziej od głupoty. Wbrew temu co napisałeś w matematycznym wątku:
Cytuj
Etam. Nic tak nie koi nerwów jak zdanie sobie wreszcie sprawy, że jest się indiotą - i że nic tego nie zmieni. Można tylko próbować minimalizować skutki rodzinne i społeczne (patrz moja stopka) ;) .
Indiota nie zdaje sobie sprawy z własnej głupoty (o ile nie udaje dla jakiś celów) - więc muszę was rozczarować z LA: nie możecie zaliczyć się do tej grupy;) - to go w pewnym stopniu usprawiedliwia. Natomiast hipokryta świadomie kłamie i od innych wymaga poświęceń na które jego nie stać w najmniejszym stopniu.
Kiedy to ma rozmiary narodowe, międzypaństwowe, to niestety niesie realne zagrożenia  - i tak przez wieki. Wieków. Amen;)

Dołożę jeszcze - to mnie pokonało... fortyfikacje XXI wieku czyli rolnicy wzięli sprawy w swoje ręce:
– Zaczynamy polewanie pasa przygranicznego na granicy polsko-białoruskiej świńską gnojowicą. Pokażemy tym, że solidaryzujemy się z polskimi służbami mundurowymi. Pokażemy rządzącym, w jaki sposób należy zabezpieczyć nasze terytorium.
(...)
Założenie rolników jest takie, że większość nielegalnych imigrantów próbujących przekroczyć granicę, to muzułmanie, dla których świnie są zwierzętami nieczystymi. W związku z tym polewanie pasa przygranicznego świńską gnojowicą ma ich zniechęcić do przechodzenia na polską stronę.

https://www.fakt.pl/polityka/rolnicy-z-polski-walcza-z-nielegalna-migracja-zaskakujacy-sposob/nr64qwc


Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16375
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1672 dnia: Czerwca 20, 2024, 09:36:13 pm »
Mówiło się o Pirxie, jako o kierowcy kosmicznej ciężarówki, o załogantach Nostromo też... A tu - proszę - ktoś podobne metafory (zbyt) dosłownie potraktował...

 ;D
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13556
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1673 dnia: Czerwca 21, 2024, 12:46:09 pm »
Indiota nie zdaje sobie sprawy z własnej głupoty (o ile nie udaje dla jakiś celów) - więc muszę was rozczarować z LA: nie możecie zaliczyć się do tej grupy;)
No fakt, niezbicie wynika z tego, że jestem co najwyżej półindiotą, czyli półgłówkiem. Na tyle niegłupim, żeby zdać sobie sprawę, że jestem przygłupi ;) ... Nawet w głupocie nie mogę osiągnąć pełni i jestem tylko półgłówkiem ;) ...

A co do hipokryzji. Tak, jest jaka jest ale jak się zastanowić to świat bez niej by się zawalił ;) . Zresztą: hipokryta to człowiek, który głosi pewne prawdy a sam postępuje inaczej. Nie jestem pewien, czy ta sytuacja zachodzi w przypadku Putina a zwłaszcza Kima. I ten pierwszy a zwłaszcza ten drugi uważają się raczej za bogów, a w bogu nie może być żadnej sprzeczności, wszystko jest w jego rękach tylko narzędziem woli boskiej a wszystko co mówi nie ma ludzkiej skazy.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16375
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13556
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1675 dnia: Czerwca 24, 2024, 11:46:46 am »
Jadę sobie opłotkami przez mą gminę a tu znienacka. I proszę zauważyć, jaka lemowska głębia znaczeniowa jest w zbiorze elementów uchwyconych, pozornie przypadkowo, na tym zdjęciu! Także fakt, że samej ulicy fizycznie jeszcze nie ma, że powstanie dopiero w przyszłości, też ma swoje znaczenie, bo przecież Lem o przyszłości pisał.




Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16375
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1676 dnia: Czerwca 24, 2024, 10:15:04 pm »
Zazdroszczę takiej ulicy w okolicy... ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13556
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1677 dnia: Czerwca 27, 2024, 03:41:25 pm »
Rozwalił mnie koment w jednej gazecie, pod art. nt. wypuszczenia w Kazachstanie na wolność koni Przewalskiego (reintrodukcja. Nawiasem ciekawe jest to, że koń Przewalskiego to jedyny dziki koń na świecie - gatunek, nie sztuka). Koment był nie na temat: że lepiej czytać o koniach Przewalskiego niż o przewałach Kaczyńskiego ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16375
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Lipca 15, 2024, 01:22:07 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16375
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki