Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Q

Strony: 1 [2] 3 4 ... 997
16
DyLEMaty / Odp: Eksploracja Kosmosu
« dnia: Styczeń 24, 2023, 11:04:40 pm »
Heh, właśnie miałem to wrzucać... wraz z bardziej popularnym streszczeniem, które wobec tego jednak zlinkuję w roli lektury dla Ciebie ;):
https://www.sciencealert.com/earths-inner-core-may-right-now-be-in-the-process-of-changing-direction

17
Hyde Park / Odp: Wojna
« dnia: Styczeń 24, 2023, 06:36:09 pm »
Wszystko pięknie, ale z linkowanych analiz - które zawierają zresztą informacje dość powszechnie znane - da się tylko - w sposób uprawniony - wyciągnąć wniosek, że USA były poczatkowo skłonne do ustępstw, a FR do eskalacji, w imię powrotu do idei koncertu mocarstw (zaś Niemcy forsowali NS2, nie licząc się z ryzykiem). Cała reszta geopolitycznych układanek jakie tu prezentujesz pozostaje w sferze b. luźnego hipotezotwórstwa.

ps. Z innej beczki...
https://tech.wp.pl/wolfram-to-dla-europy-krytyczny-surowiec-wydobycie-kontroluja-chiny-a-transport-rosja,6859008933853888a

18
Hyde Park / Odp: Wojna
« dnia: Styczeń 24, 2023, 02:18:26 pm »
To było na tapecie na jesieni 2021 roku i jakby dil stanął to bylibysmy skończeni. USA zaś rozwiązałoby sobie ręce oddając Europę pod kuratele niemecko-soviecką. Zgodziliby się na NordStrimy, Europa Wschodnia do Rosji itp.

Ale masz na ten temat jakąś wiedzę tajemną (jak jaki Radosław 8)), czy bazujesz na źródłach? Jeśli to pierwsze, napisz co to za wiedza, i skąd (czyli: uwiarygodnij się). Jeśli to drugie - co to za źródła, i czemu mamy na nich polegać. Bo chyba nie chcesz wyjść na bajkopisarza...

20
Akademia Lemologiczna / Odp: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« dnia: Styczeń 23, 2023, 08:53:44 pm »
Nie sadzilem, ze bedziemy rozwazac wlasciwosci fizyczne wody ;)

Cóż, trafiłeś na forum Lema, tu dyskusje fizyczne na porządku dziennym ;).

Nawiasem: jeśli - jak liv sugeruje - błąd pochodzi od Patrona, nie od redaktora, umiem sobie wyobrazić - choć jest to może sprawa do dyskusji o "Nowej kosmogonii", niż "Głosie Pana", raczej ;) - że w arcyodległej przyszłości jakiś - nie mający już nic wspólnego z biologicznym homosapienstwem - lemolub postanowi tak zmienić prawa fizyki, by rzeczywistość pasowała do książki. Ba, jeśli takie manipulacje są możliwe, a Everett ma racje, jest to nieuniknione ;). Przy czym jednak zaraz zadrży owemu lemolubowi efektor, bo zauważy, iż to bezcelowe, albowiem jeszcze by musiał potem tak Wszechświat zmienić, by lżejsze - cięższe wypierało.

21
Hyde Park / Odp: Wojna
« dnia: Styczeń 23, 2023, 07:42:41 pm »
Zachód przedstawia swoją ofertę, Rosja swoją, a Ukraina - wybiera. I tyle.

Ale to wiemy my. Zdaniem kanapowych (a ostatnio - niestety - i parlamentarnych) piewców wolności wolnych wyborów dokonują tylko oni, cała reszta to ogłupione bezwolne tłumy + demoniczni* globaliści i ich marionetki. No może się jeszcze ich wolnościowa empatia rozciąga na paru... krwawych zamordystów.

* Ciekawe, swoją drogą, czy Ruskie im to podsunęli, czy od nich przejęli, uznając za nośne?
https://twitter.com/SamuelSokol/status/1617244578402414593

22
Hyde Park / Odp: Wojna
« dnia: Styczeń 23, 2023, 05:07:43 pm »
Hoko, mówisz, że posądzasz NEXa o stosowanie (niepełno)sprytnej taktyki?


Przy czym teza o winie NATO też jest wątpliwa, bo nawet jeśliby przyjąć, jak chcą jej orędownicy, że Zachód biedaczka Putina okłamywał i nieuczciwie ogrywał, to i tak wyjdzie on na dziecko, który - w odpowiedzi na to, że inne szachrowały w czasie jakichś zabaw w piaskownicy - rzucił się tę piaskownicę niszczyć i rozwalać łopatką głowę siedzącemu obok, na oko słabszemu, dzieciakowi...

23
DyLEMaty / Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« dnia: Styczeń 23, 2023, 03:57:12 pm »
No właśnie to są teorie spiskowe (ustawki, męczeństwo pod publikę), a tu wystarczy prosta obserwacja, że policjanci bywają (czasami, nie zawsze, ale dość często) milsi dla przedstawicieli tzw. elit (i ich dzieciaków), niż dla przeciętnego obywatela (a już zwł. tego ze środowisk kryminogennych, który butnie się do nich odnosi), zaś obecność dziewuch potrafi im w ogóle rozum odebrać (ostatnio mamy w Polsce taki głośny medialnie przypadek).

Nie chce mi sie szukac nagrania, ale w UK to samo: Ext. Rebelion siedzi na ulicy, blokuje samochody, a policjantka podchodzi i nawija:
- Wszystko w porzadku? Nie potrzebujecie czegos? Nie jest wam za zimno?  Dajcie nam znac, jesli czegos potrzebujecie.
Moze cieplej herbatki? Cmok,cmok w czolko, wloski przygladze...

Zaraz: czy protest, do którego się odwołujesz, był legalny? Jeśli tak, to chyba dobrze, że policjantka - może prywatnie sympatyczka w/w ruchu - zachowywała się po ludzku? Jeśli nie był, to zamiast od razu spiskować wypadałoby najpierw prześwietlić jej światopogląd i ew. powiązania rodzinno-towarzyskie z siedzącymi.

24
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Styczeń 23, 2023, 03:45:40 pm »
He, naprawde nie zrozumiales,czy udajesz?

Nie, to Ty nie zrozumiałeś. Chodzi o to, że zmęczenie izolacją - czy to wynikłą z sytuacji pandemicznej, czy na pokładzie statku kosmicznego - można doskonale zrozumieć. Ale to, co ludzie robią (i myślą) z powodu takiego zmęczenia niekoniecznie jest racjonalne, więc trudno używać tego jako argumentu.

Przebrnalem przez 3 strony, gdzie bylo wyzywanie ludzi od anti-vaxxow, i podwazanie metody naukowej, i dalem sobie spokoj.

Nie skupiaj się na retoryce (tak, jak ja usiłuję pisząc z Tobą 8)), a na argumentacji, która nie jest podważaniem metody naukowej w ogóle, a tylko metodologii autorów zlinkowanej przez Ciebie pracy.

25
Ha, wychodzi na to, że używałem w/w sformułowania nieprawidłowo... :-X Chyba m.in. przez to, że lubię ogródki w stylu zen:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Karesansui

28
DyLEMaty / Odp: Ursula K(roeber). Le Guin
« dnia: Styczeń 22, 2023, 05:52:50 pm »

30
DyLEMaty / Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« dnia: Styczeń 22, 2023, 12:34:30 pm »
Au contraire. To są właśnie brzytewkowate wyjaśnienia, w przeciwieństwie do spiskowych.

ps.
https://www.bbc.com/news/world-europe-64321652
https://www.o2.pl/informacje/nigdy-bysmy-tego-nie-zrobili-niemiecka-policja-o-zatrzymaniu-grety-thunberg-6857132288752192a

BTW. Rzadko czytam, a jeszcze rzadziej cytuję, anonimowe komentarze, ale ten (pod tekstem drugolinkowym) wydaje się tego wart:

Współczesny świat jest tak przepełniony agresją, że spokojna interwencja policji i spokojna reakcja obiektu interwencji wydają się podejrzane. Ludziska oczekują co najmniej przepychanek, a dostają cywilizowane zachowanie obu stron; no i są zawiedzeni.

Strony: 1 [2] 3 4 ... 997