Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Q

Strony: [1] 2 3 ... 980
1
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Dzisiaj o 02:56:16 pm »
A jak ci ktoś da w zęby, to jest to naturalny (i moze nawet zdrowy) przejaw samczego ustalania hierarchii w stadzie (i jesteś sam sobie winien, bo mogłeś nie testować cierpliwości silniejszego, czy bardziej agresywnego)? ::)

3
DyLEMaty / Odp: Najgorsze w SF
« dnia: Dzisiaj o 11:54:49 am »
Saturn 3 i 9 Pluto Nash nie zgadzam się

Co do pierwszego - jest to film nudny i ramotowaty, ale nie powiedziałbym, że najgorszy z najgorszych, raczej, iż stanowi (nieco wstydliwe) świadectwo swojej epoki. Drugi - durny nad pojęcie, ale cieszę się, że nie jestem jedynym, który lubi ten (za cholerę nie wyglądający na swój stubańkowy budżet) zwariowany pastisz starych amerykańskich space oper (z lekkim powiewem dickoidalnego odjazdu).

Aha: odnotowałbym jeszcze, że na listę trafiły:
Cytuj
30 Człowiek widmo (2000)
...recenzowany ongiś dość pozytywnie w "NF". I:
Cytuj
58 Pandorum (2009)
...wymieniane około swojej premiery jako jeden z przykładów odradzania się kina SF. Widać hype train szybko dziś odjeżdża ;). Dekada lub dwie i zobaczymy na podobnych listach "Interstellary"... ::)

Czy "Kosmiczne jaja" (1987) Mela Brooksa to SF czy parodia ?

Traktowałbym (wraz z, lepszym zresztą, "Galaxy Questem") jako parodię (jak pisałem), bo punktem odniesienia nie jest tu traktowana choćby najluźniej, czy z żartobliwym cyberiadowym dystansem (wymagającym jednak głębokiego rozumienia), naukowość, a "Gwiezdne wojny" (w tym drugim wypadku - "Star Trek").

Poza tym "Zakazana planeta" (1956) z Leslie Nielsenem i Anne Francis to przepiękny klasyk

I najlepszy film SF swojej dekady, obok nieco wcześniejszych - fleischerowo-disney'owej i palowo-haskinowej - ekranizacji Verne'a z Wellsem. (Palowo-pichelowo-heinleinowy "Destination Moon" prawdopodobnie również zasługuje na cieplejszą wzmiankę.)

np. studenckie przekłady [kilka osób przekłada jedną nowelę do użytku konsumenckiego w 1dzień] zlecane przez Amber - to kpina z czytelników

Prawda, Amber zasłynął śmieciowymi przekładami, choć nie był tu pierwszy, ani ostatni, ale to nie czyni oryginałów gorszymi, wyłącznie niedostępnymi w pełnej krasie dla polskiego (nie znającego dość dobrze adekwatnych języków) odbiorcy.

akurat był popyt na wróżbitów

Masz na myśli paranormalne wątki u późnego Borunia ("Człowiek z mgły", "Małe zielone ludziki" i "Jasnowidzenia inżyniera Szarka" - choć to ostatnie wydały Iskry, a "Człowiek..." dał tytuł zbiorkowi Alfy), oraz opowiadania Małgorzaty Kondas (te znów ukazały się nakładem "NK") i - najbardziej z nich wszystkich znane (przynajmniej wówczas), bo i najlepsze - "Karlgoro, godzina 18.00" Marka Baranieckiego? Fakt wtedy był taki klimat, że nawet za centralny motyw jednej z wczesnych przygód Funky'ego Kovala robiły, poddawane manipulacji Drolli, znaki zodiaku...

4
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Dzisiaj o 11:29:47 am »

5
DyLEMaty / Odp: Jacek Dukaj
« dnia: Listopad 29, 2022, 12:18:25 pm »
A tym razem trafiłem na recenzję "Linii oporu":
http://mistycyzmpopkulturowy.blogspot.com/2018/04/weekend-w-gejdzu.html

6
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopad 29, 2022, 04:07:21 am »
Hipergamia to nie jest coś złego, taka jest natura

Bardzo lubię argumenty z natury nie biorące poprawki na to, że stan naturalny ulega stałej ewolucji. I tu kłania się np. taka praca:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5421994/

(Swoją drogą: nadal nie rozumiem związku twojego offtopu z tematem. 60-letni degenerat nie da się przecież podciągnąć pod definicję chada czy innego samca alfa nawet na bardzo upartego.)

7
Hyde Park / Odp: Płonący wieżowiec
« dnia: Listopad 29, 2022, 03:43:58 am »
Odgrzeję (nomen omen), bo niedawno natrafiłem na taki (nienowy) filmik (w zasadzie o tym samym, co wrzucony przez maźka u zarania wątku, ale bardziej naukowy):

8
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopad 29, 2022, 02:34:23 am »
jest kanał Romana Warszawskiego na Jutupce.

Rzuciłem okiem. IMHO to żadne zajmowanie się, a raczej filozofowanie w ich stylu, dowodzące, że chętny do weaponizacji się jednak znalazł.

9
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Listopad 28, 2022, 10:33:03 pm »
Z innej beczki... Kolejny, ponoć finalny, zwiastun drugiego "Avatara":

10
DyLEMaty / Odp: Jak żyć - Panie Premierze?
« dnia: Listopad 28, 2022, 09:37:13 pm »
Jak żyć

To ponoć proste - zmienić pracę, wziąć kredyt, jeść szczaw i mirabelki, palić chrustem (i wszystkim poza oponami i podobnymi rzeczami), ocieplać mchem, można też zamiast chleba spożywać - klasycznie - brioches, albo... owady:
https://www.rp.pl/biznes/art36741341-palic-bedziemy-chrustem-a-jesc-swierszcze-nowa-branza-rosnie-w-polsce

11
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Listopad 28, 2022, 08:57:08 pm »
Cóż znaczą hamulce wobec świadomości, że gdyby zrealizował się scenariusz znany z "Dońdy", lub choć zdarzyło olkowe wyłączenie Internetu, cywilizacja przetrwa dzięki naszym wschodnim Sąsiadom ;).

12
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopad 28, 2022, 08:03:22 pm »
Kaleki obraz rzeczywistości, który prezentuje ta pani godny jest wynurzeń Galopującego Majora.

Jako jedyna się nad nimi nachyliła, i choćby za to należą jej się cieplejsze słowa. (Choć może dobrze, że ona jedna, a nie ktoś inny, z rydzykoidalnym pomysłem na weaponizację tej grupy wykluczonych.)

w kontekście zgody ważny jest termin gównotest.

Że incele w swojej frustracji idą czasem w kierunku - jawnego lub zawoalowanego - pochwalania gwałtów można (w jakimś stopniu) zrozumieć, a może nawet wybaczyć (jak długo przejawia się to w słowach, nie w czynach) biorąc pod uwagę ich stan mentalny. Ale dziwię się, że powielasz takie "mądrości", owszem, w nieco bardziej cywilizowanej (mniej więcej w tym stopniu w jakim kij bejsbolowy w roli argumentu jest bardziej cywilizowany od maczugi), znanej z mediów, korwinowskiej postaci, która jednak nijak nie pasuje do kontekstu, bo w wypadku osoby nieprzytomnej nie da się mówić o zgodzie czy grach miłosnych.

13
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopad 28, 2022, 10:05:01 am »
Wprowadzam tu naukową terminologię:

To nie jest naukowe, tylko pochodzi z tzw. incelosfery*. Z - owszem, bazujących na swoistej interpretacji wybranych prac z zakresu psychologii ewolucyjnej - teoryjek którymi ci nieszczęśnicy - bo jest mi ich szkoda - usiłują tłumaczyć swoje niemożności...

* U nas szerzej opisuje wspomniane zjawisko ta pani:
https://krytykapolityczna.pl/kraj/incele-i-przegrywi-cierpia-patrycja-wieczorkiewicz/
https://krytykapolityczna.pl/nauka/psychologia/cierpienia-mlodego-incela-wieczorkiewicz-herzyk/
https://krytykapolityczna.pl/swiat/patrycja-wieczorkiewicz-czy-istnieja-incelki/

14
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopad 27, 2022, 09:01:16 pm »
Zmienię na chwilę temat, i wrócę do spraw mundialowych (oraz Ochódzkiego-bis):
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/1033051/beda-wykluczeni-z-mundialu-rywal-zarzuca-im-dyskryminacje

15
DyLEMaty / Odp: Religijna Rzeźba
« dnia: Listopad 27, 2022, 08:41:49 pm »
https://deon.pl/kosciol/komentarze/brak-ducha-uniwersalizmu,2342177
To mnie Terlikowski (pozytywnie) zaskoczył...

Strony: [1] 2 3 ... 980