Autor Wątek: Kwiz  (Przeczytany 551787 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 03, 2011, 10:05:05 pm »
No cóż, to robi tzw. mocne wrażenie. Przynajmniej na mnie...
Będąc pod doraźnym wpływem tej wyimkowej lektury, przeczytałem przed chwilą recenzję samego Jerzego Jarzębskiego (okazuje się - mego niemal rówieśnika):
http://www.solaris.lem.pl/ksiazki/beletrystyka/oblok-magellana/107-poslowie-oblok
i ośmielę się jeszcze raz spytać: jest ta książka czy nie ma jej w wiadomym zbiorze?
Stanisław Remuszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 03, 2011, 10:07:20 pm »
Nie ma.
Fakt, że jest parę tzw "kfiatkuf" (nawet sama ta bajka o Atlantydach...którzy okazują się być nad wyraz realni) w moich oczach nie umniejsza tej książki - nie wiem dlaczego ( no dobra - mogę uzasadnić w razie potrzeby;) ) łączy się mi z Odyseją Kosmiczna Clarke'a. Paroma słowy: da się z niej wyciągnąć więcej niż z aktualnej SF - np. z opowaidania Pana Dukaja Linia oporu, które pozostawilo mnie w głębokim grajdołku;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2011, 10:12:35 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 03, 2011, 10:24:10 pm »
Olkupolku, ze względu na kolejki na poczcie itd. wskazuję znane Ci dziecko, byle zęby miało zdrowe. Możesz powiedzieć, że to od wujka maźka ;) . Albo może lepiej nie, bo nie wiem, czy wytrzymałbym prześwietlenie :) .

Fakt, wizja nagiej kobiety porusza nieco gnuśne myśli :) .


Moja zagadka. Jak Lem, w jakiej powieści, nazwał dwóch teoretyków komunizmu?



P.S. - i wybaczcie, ze względu na fakt, że jestem leniwy, czekolady nie będzie, tylko wyrazy :) .
P.S. II - aha, sam dokładnie nie pamiętam. Ale jak będzie trzeba poświęcę się i znajdę :) .

« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2011, 10:44:41 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 03, 2011, 11:03:12 pm »
Jeśli Pan powie, jak nazywali się w realu, to będzie łatwiej...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 03, 2011, 11:12:26 pm »
No nie, nie idziemy na łatwiznę, bijemy się o Złotą Patelnię. Zresztą, wesoło-filmowo się częściowo kojarzą.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 03, 2011, 11:22:58 pm »
Sodomia i Gomoria?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 03, 2011, 11:25:38 pm »
Nie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 04, 2011, 12:25:37 am »
Oki...jeśli może być nadpsuta górna prawa czwórka - to mam jedno dziecko na podorędziu, które chętnie skonsumuje czekoladę obojętnej marki - wujka prześwietlać nie będzie;)
Ci bracia Marx...dzwoni mi w kościele- jeno nie wiem w którym - byłażby to Wizja lokalna?
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 04, 2011, 09:11:30 am »
Cieplutko...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 04, 2011, 05:58:23 pm »
Ale że Wizja...? Tam byl chyba tylko jakiś Gęgęx...ale to chyba nie to...raczej Ci bracia...może w Dziennikach...jakaś podpowiedź?;) Nie chce mi klapka jedna klapnąć...wrr:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 04, 2011, 06:27:32 pm »
Wszystko dobrze kombinujesz, Wizja i ten od gęsi ;) . Wypadam na dwa dni, więc z całą przykrością bez odbioru do niedzieli :( .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 04, 2011, 06:31:42 pm »
Coś takiego...Xarbargsar i Gęgęx...no proszsz...:))
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 04, 2011, 06:41:28 pm »
Gratulejszyn, to wychodzi, że znów pytasz :) . Duże gratulejszyn, bo to trudne było :) .

P.S.
Bynajmniej nie Przewodniczący wynalazł ideę państwochodową, lecz osiemnastowieczny społecznik Xarbargsar, który opisał w swoim dziele idealne państwo jako Powszechny Splot Szczęściarzy, w skrócie PSS, a miał ci ten myśliciel przykry mi zwyczaj posługiwania się skrótami ukutych przez siebie terminów, tak że przyszło mi go studiować z kartką w ręku, na której wypisałem sobie te wszystkie skróty, bo inaczej popadałem w kompletny mętlik. Praktycznym urzeczywistnieniem swojej idei Xarbargsar bardzo mało się interesował, uskrzydlony lubymi wizjami Raju na Encji, i dopiero jego cioteczny brat Gęgęx odkrył tożsamość idealnego państwa z idealnym kurdlem.
« Ostatnia zmiana: Lutego 04, 2011, 06:53:16 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 04, 2011, 07:41:41 pm »
A to dobre...dzięki;) i vice verset, bo Turing z kobitką też nie był najłatwiejszy;)
Nad zagadką pomyślę, ale jeżeli ktoś ma chęć i jakąś zagwozdkę to proszę bardzo - pomożemy rozsupłać:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 04, 2011, 10:47:47 pm »
Oj, będzie Wam jutro ZAGADKOWO, będzie...
przedsenny perfidny Mureszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )