Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maziek

Strony: [1] 2 3 ... 846
1
Hyde Park / Odp: Kwiz
« dnia: Lutego 25, 2024, 07:34:49 pm »
Hm, a dlaczego?

2
Organizacja forum / Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« dnia: Lutego 25, 2024, 06:52:41 pm »
Jeszcze: RonaldQuite i BillyKah
Hm, ciekawe. W zasadzie nie powinni się móc przebić.

3
Hyde Park / Odp: Kwiz
« dnia: Lutego 23, 2024, 09:22:19 am »
Napaliłem się, na śledzia z Marlowa ale jak zwykle jestem drugi. Jak z nagrobkiem i gorzałą.

4
Organizacja forum / Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« dnia: Lutego 22, 2024, 08:28:28 am »
Cóż, zmierzamy ku temu: https://forum.lem.pl/index.php?topic=497.msg99358#msg99358 . Jeszcze powiedzmy rok temu boty były głupie jak kilo kapusty i nowy męber albo był szkodnikiem, albo użytkownikiem, ale raczej ludzkim. A teraz... Poza tym nie było takiej masówki. W ciągu 24 godzin zarejestrowało się kilkunastu.


Pewnie, że nie mam pewności, że dane konto jest cyborgiem. Trzeba by test Turinga każdemu robić. Ale i tak byli byśmy na przegranej pozycji, bo AI zdaje test Turinga ;) . Więc zasadniczo wyjścia dobrego nie ma. Nie mam w tygodniu czasu tym się głębiej zająć aczkolwiek mam jakieś pomysły, pytanie na ile silnik forum pozwoli. O tyle teraz jest lepiej, że po prostu są w kupie.


5
Organizacja forum / Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« dnia: Lutego 21, 2024, 09:04:29 pm »
Ze znakomitej większość kont, które usuwam, nigdy niczego nie napisano. Natomiast charakterystyczne są durnowate adresy e-mail plus ewentualnie komunikator Yahoo.

6
Organizacja forum / Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« dnia: Lutego 21, 2024, 05:33:02 pm »
Trzeba spróbować. Zawsze można wyłączyć, jak mawiała moja babcia. Przed chwilą kolejnego wypstrykałem.

7
Hyde Park / Odp: bot-ox
« dnia: Lutego 15, 2024, 09:34:40 am »
Ja już od razu te konta usuwam. W lutym było tego 1-2 dziennie średnio. Jak ma "random" adres mailowy i yahoo communicator przylepiony oraz zarejestrował się ale nic nie napisał to wypieprzam. Dziś już dwóch poleciało. Jakaś dżuma chyba.

8
Atak klonów, powiadam.

9
DyLEMaty / Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« dnia: Lutego 13, 2024, 09:32:48 am »
Chyba masz rację. Wydłużenie x zależy od współczynnika sprężystości k danej sprężyny odwrotnie liniowo, a energia potencjalna liniowo od k ale w kwadracie od wydłużenia.

10
DyLEMaty / Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« dnia: Lutego 12, 2024, 07:56:29 pm »
Może, czemu nie? I to niekoniecznie fotony z zakresu światła widzialnego.
A to oczywista że niekoniecznie widzialne :) . Gumka od majtek świeciła może też i X, ale nie odbieram tego. Ze skoczem to czytałem, że emituje, ale że zdjęcie można zrobić tym - to nie :) .


PS teraz jednakże znów się zastanawiam. No OK, zamknęliśmy sprężynę zawiniętą w kółko drucikiem przez dziurki na obu końcach. Jaki jest podział energii potencjalnej między sprężynę a drucik? Wszak drucik musi wytrzymać chęć sprężyny do rozprostowania się...

11
DyLEMaty / Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« dnia: Lutego 12, 2024, 06:24:33 pm »
Wówczas by mnie kopło. A nie kopło. Zresztą poddałem tę gumę dogłębnym badaniom. Podobnie błyskały przy rozciągnięciu niektóre smoczki do karmienia butelek.

12
DyLEMaty / Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« dnia: Lutego 12, 2024, 04:03:26 pm »
Ciekawie postawiłeś sprawę. Sam o tym myślałem, aczkolwiek w innym ujęciu (sprężyna ściśniętą w sztywnej ramce). Faktem jest, że można mieć takie dwie nierdzewne sprężyny, a w zasadzie wystarczy jedna płaska, którą wyginasz do koła (łączysz końce) i następnie ustalasz w tej pozycji przetyczką przez otwory w obu końcach. Przetyczką, która nie jest nierdzewna. Wówczas oczywiście sprężyna odda energię do roztworu, a trudno przypuszczać, żeby drobna, "zniknięta" przetyczka oddała ten brakujący wkład energetyczny. Czym jest energia ściśniętej sprężyny? Co się dzieje z atomami czy kryształami metalu, kiedy się je ściska? Nie wiem tego, ale może to powoduje swego rodzaju zamianę konformacji, bo sam kryształ w zasadzie trudno bezkarnie odkształcić. Czyli prymitywnie mówiąc "naładowanie" tych kryształów energią, która nie może z nich uciec ze względu na zbliżenie warstw atomowych, Może ta właśnie energia się stopniowo uwalnia, gdy kwas zżerając kolejne warstwy metalu powoduje, że kiedy niknie warstwa oddziałująca na rozpatrywaną warstwę to jej atomy mogą wrócić w niej do normalnego położenia i oddają tę energię do roztworu - może jako fotony? Istnieje wszak wiele tworzyw emitujących widzialne promieniowaniu przy ściśnięciu/rozciągnięciu. Zjawisko to odkryłem naocznie na swojej gumce od piżamy, kiedy chodziłem do kibelka w nocy nie zapalając światła, żeby dziecko, które zasnęło 10 minut wcześniej się nie obudziło (i tak się budziło ;) ). Błysk przy ściąganiu gaci był powalający a za pierwszym razem nawet przerażający. Bo co też w gaciach mogło takim nagłym światłem zabłysnąć?!

13
DyLEMaty / Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« dnia: Lutego 12, 2024, 02:43:42 pm »
No mniej więcej, chodzi mi o to, że "trwale ściśnięta sprężyna" nie istnieje - bo wówczas nie jest sprężyną. Możesz ją jakoś oczywiście trwale ścisnąć (powiedzmy zaspawać), ale wówczas to już nie jest sprężyna w sensie mechanicznym. A rozpatrując nietrwale ściśniętą sprężynę, powiedzmy obwiązaną owym sznurkiem... Załóżmy, że kwas rozpuszcza sznurek a nie sprężynę. Sprężyna się rozprostuje, przy tym się sama nieco ogrzeje a także ogrzeje bezpośrednio ciecz poprzez jej mieszanie (jak w eksperymencie Joula z mieszadłem kalorymetru napędzanym poprzez bloczek opadającą masą). A co z energią zawartą w sznurku przed jego rozpuszczeniem? Przecież też była tam niewątpliwie energia potencjalna, skoro opierał się naciskowi sprężyny. Jeśli to sprężyna zniknie, to sznurek odda ekwiwalent tej energii. Tak mi się zdaje. Ogólnie nie da się rozpatrywać izolowanej sprężyny bo to musi być układ złożony z co najmniej dwóch elementów - sprężyny i jej "ściskacza". Czyli pytanie jest źle bądź podchwytliwie postawione i nie można rozpatrywać tylko energii zawartej w samej sprężynie "solo".

14
DyLEMaty / Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« dnia: Lutego 12, 2024, 09:49:22 am »
Stawiam, że podgrzeje roztwór.


PS, po namyśle. A co to znaczy w sposób trwały? Jeśli będzie ściśnięta czymś np. ściankami naczynia z kwasem (czy czymkolwiek innym nierozpuszczalnym w kwasie), to napręży te ścianki i po rozpuszczeniu nastąpi ich relaksacja po prostu. W sensie, że problem nie istnieje. Stanie się to samo, co by się stało, gdyby tę sprężynę związać sznurkiem na kokardkę a potem pociągnąć i rozwiązać.

15
Hyde Park / Odp: Great ideas!
« dnia: Lutego 12, 2024, 09:48:21 am »
Jakiś atak klonów. Od kilku dni masowo zapisują się dziwne nicki z dziwnymi adresami e-mail - i w zasadzie nic nie robią. Ani nie mają żadnego spamu w stopce ani w ogóle nic nie piszą, nawet jednego postu, albo piszą jednorazowo tego typu słodkie pierdzenie bez związku z czymkolwiek. Nie wiem o co chodzi ale przypuszczam, że ktoś testuje AI na forach po to na przykład, by jak już ją wytrenuje, skuteczniej manipulować ludzkością za pomocą tzw. "mediów społecznościowych". Nie chce mi się liczyć, ale chyba już ze 20 takich pustaków skasowałem... Cecha szczególna - wszystkie mają w profilu pokazane konta na Yahoo Instant Messenger.

Strony: [1] 2 3 ... 846